Hvězdy nad hlavou

Hvězdy nad hlavou https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291150/bmid_hvezdy-nad-hlavou-l4p-291150.jpg 4 531 118

Označení v sérii - 4,5. Jak se Cinder ocitla pod ochranou Michelle Benoitové? Co přimělo Winter k rozhodnutí nikdy nepoužít svůj měsíční dar? A co vedlo k uvěznění Cress v satelitu a k Vlkovu postavení alfy v královnině armádě? Fanoušci Měsíčních kronik v této knize najdou devět povídek, v nichž si mohou přečíst o minulosti svých oblíbených postav. Soustředí se na klíčové momenty raného života hrdinů, které ovlivnily jejich budoucí život.... celý text

Povídky Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Stars Above , 2016

Kiwi24
18.04.2017 5 z 5

Úžasné zakončení série. Super novela. ^-^ BOŽÍ

Liška Emily
30.03.2017 4 z 5

Povedený soubor povídek. I když většina jich byla spíše neveselá, dobře dokreslují svět Měsíčních kronik a knížka je tak skvělým rozloučením s celým příběhem. Po dočtení jsem měla dobrý pocit - hlavně díky poslední povídce, na kterou jsem se těšila celou dobu a která je tou skutečnou "happy endovou" tečkou za jednou z mých nejoblíbenějších sérií.

E.lisabeth
30.03.2017 3 z 5

Dávám tři hvězdy, ale to jenom proto, že prostě půlka povídek mě absolutně nebavila. Ta druhá půlka byla skvělá a dala bych jim rozhodně 5 hvězdiček:). Moc se mi líbila povídka o Cinder, o Androidce, o Kaiovi a samozřejmě poslední povídka, to je nádherné završení celé serie:).

frukeška
24.03.2017 5 z 5

Báječné a opravdu mě mrzí, že série vážně a definitivně končí... Každopádně se k příběhům Cinder a jejích přátel hodlám časem vrátit :)

spencer
21.03.2017 5 z 5

Tahle knížka se mi moc líbila. Perfektně pro mě celou knižní sérii uzavřela a poslední kapitolou moc potěšila :)

Barbara182
19.03.2017 4 z 5

Knížka řekla bych především pro fanoušky Měsíčních kronik, kterým se po dočtení posledního dílu stýskalo po hlavních hrdinech :-)

margaretz
07.03.2017 5 z 5

Díky téhle knížce můžu celou sérii považovat za uzavřenou. Všechny povídky naprosto skvěle dokreslily děj. A nejvíc mi v zakočení série chyběla přesně tahle poslední. Teď si můžu s klidem říct, skončilo to dobře a je to uzavřené. Při dočtení Winter mi přeci jen něco chybělo.

Anne Leyyd
05.03.2017 5 z 5

Ach jo :-( dočteno. A já se cítím pod psa.

Vím, že mnozí hodnotí tyto povídky samostatně, ale mě to zkrátka nepřijde správné, nebo spíš odpovídající. Brát tyto povídky samostatně nedovedu - považuji je za doplnění stávajících "mezer" v příběhu a svým způsobem se mi opravdu líbila každá, každá mě něčím zaujala a každá z nich odhalila něco o mých oblíbených a nezapomenutelných hrdinech, s nimiž se jen velmi nerada loučím.

Poslední povídku jsem si užila samozřejmě nejvíce. Ale pořád MĚ TAK ŠTVE to, co Marissa provedla Vlkovi. Jděte s tím k šípku! V mých představách se ta jistá etapa v jeho životě zkrátka neodehrála a šmitec.

A mimochodem - miluji tu krásnou obálku :-)

Efeméra
20.02.2017 5 z 5

Tato knížka je pro všechny fanoušky Měsíčních kronik doslova nutnost. Všechno vám po dočtení zapadne na svoje místo. U Vlkovy povídky mi bylo smutno (každý čtenář Winter ví proč), velký dojem ve mně zanechala i novelka Závady (Cinder to opravdu neměla snadné), u první kapitoly Cinder z pohledu Kaie jsem se celou dobu přihlouple usmívala a u Něco starého, něco nového jakbysmet. Nebudu tu vyjmenovávat všechny povídky, každá měla něco do sebe. Je škoda, že už mám celou sérii přečtenou. Nezbývá mi než se těšit na autorčinu Heartless. Už jen z pouhé ukázky na konci jsem dostala obrovskou chuť na citronový koláč :D

maca1245
16.02.2017 5 z 5

Musím říci, že toto byla ten pomyslná třešnička na dortu. Ale né na ledajakém dortu, ale na tom nejlepším dortu všech dob.

Sammy
14.02.2017 5 z 5

Možná jsem byla ještě v opojení z Winter, ale povídky se mi opravdu moc líbily a dojaly mě. Některé z nich byly depresivní, obzvlášť ta o Vlkovi (jelikož víme, že se mu nakonec stalo něco, co nejvíc nechtěl) a o Winter, ta holka měla opravdu hrozné dětství i dospívání. Povídka o malém Thorneovi byla výborná, děsně roztomilá (ten špendlík na kravatu v podobě zvonečníku, aw). Líbila se mi i Malá androidka, i když jsem věděla, že to skončí špatně, a ocenila jsem propojení s Cinder. U poslední povídky/epilogu jsem se celou dobu culila, bylo to moc hezké a ani trochu mi nevadilo, že to byl pohádkový a přeslazený konec, naopak to byla příjemná změna :)

Tenebien
08.02.2017 5 z 5

Tak můžu s klidným srdcem říct, že to byla moc pěkná knížka. Epilog byl super. Ostatní povídky taky. Vy, co jste odkázaní na češtinu, fakt vám to čekání nezávidím. :-) (čteno v originále)

Veeria
06.02.2017 5 z 5

Tuto knihu vnímám jako poděkování autorky čtenářům a čtenářkám :) Je nádherné, že pro nás Marissa napsala i tyto povídky, které odkrývají stěžejní momenty hlavních postav a rovněž zde najdeme i bonusy. Já jsem nadšená. Děkuji, Egmont! Děkuji, Marisso!

Lenny33
05.02.2017 4 z 5

Příjemné čtení! Autorka opět potvrdila, že umí psát a já mám její styl moc ráda. Ovšem popravdě řečeno, bych byla raději za trochu jiný výběr povídek. Mnohem více bych ocenila povídky spíše ze života našich oblíbených hrdinů odehrávající se po knize Winter.... o životě Scarlet a Vlka na farmě, o cestování Thorneho a Cres, atd.
Ale knihu jsem si moc užila! Za mě byly moc hezké povídky Strážkyně, Malá androidka a rozhodně nejlepší byla povídka Něco starého, něco nového, u které jsem se culila jak blázen celou dobu čtení.

Samira
03.02.2017 5 z 5

Krásná místy hořkosladká lahůdka pro všechny fanoušky úžasné Měsíční kroniky. Nebudu lhát a přiznávám bez mučení, zvládla jsem první dvě povídky a pak jsem to nevydržela a přečetla poslední, která se jako jediná dějově odehrává až po skončení knihy Winter. Osm ostatních mapuje osudy hrdinů před událostmi z knihy první. Devátá povídka přináší přesně to, co v závěru poslední knihy chybělo a mohla být klidně o mnoho stran delší, ale to by ji musel napsat někdo zcela jiný, jsem proto autorce vděčná za každé slovo, které představuje dech mých zamilovaných postav.
Zbytek povídek zachycuje nečekaná, nenápadná hrdinství, ukazuje a nabízí nové perspektivy na nejdůležitější momenty v životech našich hrdinů. Máme tak dokonalou příležitost je ještě lépe poznat.
Samostatně by nefungovala, ale jako doplnění je prostě skvělá, i když bych prostě moc chtěla ještě kousíček.
Těšit se ale můžeme na novou knihu od autorky. Kniha Bez srdce bude v květnu má :). Jistě to bude sázka na jistotu. Jako všechny.

Doporučuji!

Roxik
02.02.2017 3 z 5

Proti knihám o Cinder,Scarlet,Cress a Winter mi přišla povídková kniha o dost slabší.Přišlo mi,že se autorka zaměřila u některých povídek na okamžiky,které nám čtenářům jsou již z předešlích knih známé,proto dávám jen tři hvězdy. Naopak nejlepší mi přišla povídka Královnina armáda( mám moc ráda Vlka) a povídka Něco starého,něco nového.

AriaLissa
01.02.2017 5 z 5

Sice jsem si myslela, že se budou brát Kai a Cinder, a že povídka Malá Androidka bude o Iko, ale jinak se mi kniha líbila a kdybych mohla, dám víc než jen 5 hvězd.

AnykaLovesBooks
28.01.2017 5 z 5

No co dodat? Všechny povídky byly naprosto úžasné. Nejde říct, která byla nejhorší nebo nejlepší. Určitě doporučuji všem fanouškům Měsíčních kronik :)