Odveta přehled

Odveta
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349012/bmid_univerzita-vyjimecnych-3-odveta-WrI-349012.jpg 4 417 417

Poslední test je ten nejnebezpečnější! Závěrečný díl bestsellerové série. Vítěz bere vše! Svaz národů se ocitá na pokraji občanské války. Povstalci intrikují proti kruté a vychytralé vládě. Nadaná studentka Cia Valeová, která přežila testování, je odhodlaná pustit se do boje. Sama to však nezvládne. Toto je příležitost chopit se vedení, na které Cia dosud jen cvičila – ale koho má vlastně vést? Tváří v tvář nebezpečí a podvodům musí Cia riskovat životy těch, které má ráda a vsadit vše na loajalitu svých smrtelně nebezpečných spolužáků.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)
Originální název:

Graduation Day , 2014


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Odveta. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (77)

Taufa
25.11.2023 4 z 5

Jazyk má kniha hezký, čte se sama a detailní ženský popis příběh ještě zlepšuje. Poselství a reálnou scénu z budoucnosti s propracovanými detaily hodnotím velice kladně. Podobnost s Hunger Games jsem ve třetím dílu spatřoval nejméně, což je pozitivní. Třetí díl mi úrovní přišel podobnější prvnímu, děj se občas táhne a pak naopak až moc graduje a letí, přesto DOPORUČUJI! 4/5!

Nathally
08.11.2023 4 z 5

Poslední díl se mi nelíbil až tolik, jako předešlé dva díly, ale i tak jsem z něj naprosto uchvácená. Celou trilogii jsem si hrozně moc oblíbila. Musím říct, že autorka to měla všechno moc dobře promyšlené. Líbily se mi zápletky a skoro na konci knihy jsem se nemohla odtrhnout kvůli akci. Mrzí mě, že není nějaké další pokračování, protože tohle byla vážně jízda. Mnohem lepší než Hunger Games, které mám taky ráda, ale Univerzita Výjimečných bude na mém top listu vždy před HG.


Ermeston009
19.09.2023 3 z 5

(SPOILER) Příběh trochu slabší. Musím bohužel přiznat že se mi kniha docela špatně četla. Některé scény byly zdlouhavé a podle me nezbytné. Pořádná akce se začne dít až na posledních 30 stánkách a zbytek byl jenom o přípravě mise. Chemie mezi Ciou a Thomasem byla taky docela nijaká. Upřímně si myslím že by to bylo lepší bez ní protože takhle to vypadalo že autorka chtěla hrozně udělat v knize nějakou romantiku ale moc se nepokusila jejich vztach rozvinout což je škoda. Taky jsem trochu doufala že autorka rozvine trochu víc postranní postavy jako třeba Iana. Myslím že je to zajímavá postava a vlastně ho autorka představila a pak se na něho vykašlala. Docela jsem doufala že bude mít na konci nějaký comeback ale nic. Jinak se mi kniha docela líbila, nápad se je podle me velmi dobrý.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Žebříček nejprodávanějších eknih (září)

19.10.2017


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Odveta v seznamech

v Právě čtených9x
v Přečtených628x
ve Čtenářské výzvě22x
v Doporučených28x
v Knihotéce278x
v Chystám se číst180x
v Chci si koupit68x
v dalších seznamech4x