Studie jedu

Vyber si: okamžitá smrt, nebo pomalá otrava? Začátek akční fantasy série. Jelena se vyhnula popravě za vraždu, ale nebylo to zadarmo: stala se ochutnavačkou pokrmů velitele Ixie. S každým soustem teď může dívka zemřít, a navíc už ji rádce Valek pro jistotu otrávil motýlím prachem. Přežít může jen tak, že si u něj každý den vyzvedne protijed. A tím katastrofy nekončí. Rebelové se chtějí zmocnit Ixie a u Jeleny se projeví neovladatelné kouzelné schopnosti. Existuje z téhle situace úniková cesta, na které nestojí smrt?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447741/big_studie-jedu-iDT-447741.jpg 4.3393

Studie jedu 1.

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Poison Study, 2007

Kniha Studie jedu

Miliamka

Nechápu, proč jsem knížku tak dlouho odkládala. Skvělý děj, napětí, romantika. Valek je taková kombinace Snapea, Supermana a Hitmana. Kvůli tomu bych se možná i rozvedla. Těším se na další díl.

whiolet

První díl byl super.
Moc se mi líbil nápad s jedem, to bylo takové příjemné zpestření knížky.
Děj se obešel bez zbytečných scén a postavy byly skvěle vykreslené, i když teda mi občas Valek připomínal Supermana... všechno uměl, všechno znal, a to chvilkami bylo dost zarážející.
Těším se na pokračování.

Konfu97

První díl této starší série na mě v knihovně čekal už delší dobu.. A hodnotím ho jako takový průměr.. Nenašla jsem zde nic úchvatného, strhujícího nebo překvapujícího, ale rozhodně nebyla kniha zklamáním. Je to oddechový příběh s pěknou romantickou linkou a pár zápletkami. Pro stálého čtenáře YA a fantasy nic neočekávaného, ale pro nováčka to bude rozhodně pěkný vstup do světa fantazie a intrik.

kačuleee29

Knihu jsem měla doporučenou od kamarádky a teď ji doporučuji já vám. Skvělá kniha, která byla rozhodně čtivá a napínavá. Zajímavé a nevídané prostředí se mě hned chytlo. Za mě super nápad - jedy, ochutnávači, kouzla.. Postavy jsem si oblíbila, hlavně bratrského Ariho a Janka! Už se těším na další díl!

Reread: Taak, četla jsem znovu (kvůli druhému dílu který se mi dostal až teď pod ruku) a názor se mi vůbec nezměnil. Autorčin svět je opravdu nevídaný a chytlavý. Kniha byla super i když jsem tentorkát věděla co všechno se semele.

Lucík118

Kniha je skvělá, naprosto čtivá a napínavá. Upřímně moc se mi líbila, i když některé její části jsou mírně předvídatelné. Což mi nevadí. Přečetla jsem jí snad jedním dechem.
Přijde mi to jako celkem originální myšlenka, málo kde se objevují ochutnavači. Osvobozující bylo, že první díl neměl úplně otevřený konec, i tak jdu hned na druhý díl.

Brunnetka

Knihu jsem si pro velký úspěch vytáhla z knihovny asi po dvou, možná třech letech. A páni, ona má už i pokračování! Okamžitě jdu shánět druhý díl, tenkrát jsem byla nadšená a ani teď nezklamala, byť jsem si pamatovala některé části, i přesto jsem knížku slupla jako malinu.

Fidibus

(+ SPOILER) "Dnes je možná tvůj šťastný den, Jeleno." Můj taky, protože se mi kniha moc líbila. Originální téma vražedkyně s kouzelnickými schopnostmi, jak postupně zjišťuje, která se místo popravy stane ochutnávačkou. Perou se v ní vzpomínky, zároveň jí usilují o život, ale ona si najde přátele a zamiluje se do Valka. Nakonec se dokáže zlu postavit, ale musí odejít, domů? Konec by klidně mohl být definitivní, ale je další díl a už se těším.
"Proč si toho chlapa tak vážíš? Je to vrah."
"Podle toho, co vykřikoval Brazell, bych čekal, že budeš chrlit oheň."

Deia

Ako väčšina kníh tohto žánru, aj táto je príjemne čtivá, strany ubiehali jedna za druhou. Jelena patrí medzi celkom sympatické hlavné postavy, aj keď to, ako jej všetko vychádzalo sa mi nie stále páčilo. Tiež som spočiatku mala problém s doberaním sa medzi ňou a jej nadriadeným Valekom, prišlo mi to také nasilu a tiež na to autorka celkom často upozorňovala. Čo mi ešte vadilo je nedostatočné rozvinutie sveta – ten pôsobil vcelku zaujímavo, ale dozvedali sme sa ňom len kusé informácie, takisto by celkom bodla mapka. Koniec mi prišiel dosť zrýchlený, hlavne vyvŕbenie vzťahu medzi Jelenom a Valekom. Aj napriek týmto negatívam som si čítanie knihy užila, bavili ma aj vedľajšie postavy (Ari a Janko) a na konci som bola celkom zvedavá, že ako to bude pokračovať. Ale v podstate hneď po dočítaní zo mňa začali tie dojmy vyprchávať, pri hlbšom zamyslení mi niektoré časti knihy prišli nelogické a po pár dňoch som si na pokračovanie už ani nespomenula, tak neviem, či sa k tomu niekedy odhodlám :).