Studie jedu

Vyber si: okamžitá smrt, nebo pomalá otrava? Začátek akční fantasy série. Jelena se vyhnula popravě za vraždu, ale nebylo to zadarmo: stala se ochutnavačkou pokrmů velitele Ixie. S každým soustem teď může dívka zemřít, a navíc už ji rádce Valek pro jistotu otrávil motýlím prachem. Přežít může jen tak, že si u něj každý den vyzvedne protijed. A tím katastrofy nekončí. Rebelové se chtějí zmocnit Ixie a u Jeleny se projeví neovladatelné kouzelné schopnosti. Existuje z téhle situace úniková cesta, na které nestojí smrt?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447741/studie-jedu-iDT-447741.jpg 4.3247

Studie jedu 1.

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Poison Study, 2007

Kniha Studie jedu

Julinka679

Zajímavé fantasy s trochu netradiční hrdinkou, což příběhu velmi pomohlo.
Jelena se stává ochutnávačkou a tak začíná její "přežívání" v Ixii, při kterém může přijít o život.
Obě postavy jsem si oblíbila, jak Jelenu tak Valeka, jejich postavy byly velmi dobře popsány a tak nešlo s Jelenou nesoucítit.
Jsem zvědavá jak příběh bude pokračovat protože zde autorka rozjela úžasnou jízdu a už se nemůžu dočkat dalších dílů.
Kniha je velmi dobře napsána, autorčin styl mi vyloženě sedl takže jsem se vezla od začátku až do konce.
Naprosto doporučuji a za mě to je jasných 4,5* :-)

Starlet

3,5/5*

Z první kapitolky jsem byla úplně wow, tak tohle může být skvělá kniha. Do knihy byl vnesen originálnější námět skrze právě jedy. Díky tomu, že si mohla hlavní hrdinka Jelena vybrat jestli zemře, nebo se stane ochutnávačkou velitele na mě perfektně zapůsobilo. Ovšem mám pocit, že autorka veškerou svou energii a fantasii vložila do první kapitolky a následně ji další půl knih postupně čerpala.

Upřímně první polovinu děje jsem se opravdu velice nudila (cca 150 str.), čekala jsem aspoň ze začátku nějaký větší experiment s jedy a doufala jsem, v nějaké větší naladění, ale jediné co se tam odehrávalo bylo, že autorka popisovala svět, jak se dělí, jací jsou vůdci, jak se dostal k moci hlavní velitele a podobně. Jako ano, patří to tam a bylo to tam relativně nutné, ale ne v takové dávce.
S plánováním začalo být větší vzrůšo, ale stále ne tak velké...nakonec ale v určitém bodu zlomu, mi kniha vykouzlila úsměv na tváři a s chutí jsem četla dál a dál.
Co se týče hlavní zápletky, nebylo to nijak převratné, připadalo mi, že hlavním hrdinům všechno vychází od ruky a všechno dokonale klape.

Je škoda, že autorka více nedokázala popsat bojové scény, či jak je vůbec daná osoba stará. Co se týče samotných postav, byly skvělé, sem tam až nepřirozeně dokonalé.
V knize bylo několik překlepů, nevím jestli ze strany překladatele, ale když se chvilku baví o VO4 (jedná se o takovou oblast, něco jako jako kraje v HG) a pak najednou se to změní na VO5 a o řádek později na VO4...noooo nevím.
A sem tam jsem měla opravdu velký problém, se zorientovat v dějové linii...a neměla ponětí, kolik času opravdu uplynulo.

Ovšem na starší fantasy to šlo, čekala jsem nějaký rozbouřený konec, ale byl poklidný a nemám takové nutkání vzít hned druhý díl, abych věděla jak to s Jelenou bude pokračovat.

SpeeDeeX

Prvních cca 200 stránek hodně velký průměr. Některé části mě vyloženě nudily, u jiných jsem zas měla pocit, že už jsem něco podobného četla v jiných knížkách. Nebylo to vyloženě špatné, ale čtení ve mně nevyvolávalo žádné emoce a bylo mi vlastně jedno, co se tam děje. Kolem té poloviny se to ale nějak přehouplo a najednou jsem si čtení začala užívat a posledních asi 120 stran jsem se nemohla odtrhnout. Postavy jsem si postupně taky oblíbila. Jelena byla super, líbil se mi její vývoj. Hodně sympatičtí mi byli Ari s Jankem, jen u Valeka stále nevím, co si o něm mám vlastně myslet. Příběh měl nějaké nelogičnosti, postavy se občas chovaly zvláštně a romantická linka mi přišla o ničem a zbytečná, ale dalo se to přejít a ve výsledku ve mně převládají velmi pozitivní pocity. Těším na pokračování :)

joscer

Studie jedu je taková klasické nenáročná fantazy. Kniha byla poměrně čtivá, ale nebyla to to žádná bomba. Sice se mi líbila, ale něco jí chybí. Děj mi přišel hodně ohraný a kniha připomínala Dědictví krve nejen romantickou linkou, která se dle mého názoru autorce vůbec nepovedla.
Nedokázala jsem jí vůbec uvěřit, protože jsem postrádala vývoj celého vztahu.
Na druhou stranu mi byla hlavní hrdinka Jelena sympatická. Je chytrá a má hodně předností i vad. V knize mi chyběl pohled z Valekovi strany a doufám, že nám autorka v dalším díle více otevře Valekovu minulost.
Co se mi na Studii jedu neskutečně líbilo, bylo téma jedy. Je originální a bavilo mě. Celkově knihu bych ohodnotila kladně. Určitě si přečtu další díl a ačkoliv vás kniha neohromí, zaslouží si pozornost.

tessiesulcova

Začátek měl rychlý spád podobně jako u Skleněného trůnu. Děj se mi velice líbil a bavil mě. Hned jsem se musela pustit do druhého dílu.
Jelenu jsem si oblíbila ihned na začátku příběhu. Valek se postupně začal odkrývat a též se mi velmi zalíbil.

Knihu jsem párkrát odložila v první třetině knihy, ale pak šlo čtení jako po másle. Kdo miluje fantasy a young adult, tak mu příběh doporučuji všema deseti!

Jen doufám, že od autorky vyjdou všechny díly, mrzelo by mě kdyby ne.

5 hvězdiček z 5

Damonka12

Super oddechová kniha.

LilianaFalcon

Mám z toho rozporuplné pocity. Na jednu stranu to bylo strašně jednoduchá a opravdu spíše pro mladší čtenářky, pak tam ale řeší mueční a znásilňování, které tam podle mě moc nepatřilo.
Některé věci v příběhu byly strašně nesmyslné. Jako třeba, že vražedkyně, která čeká v kobce na smrt, si vede deník, který pak uchovává ve svém pokoji, když se z ní stane ochutnavačka? A těch kravin tam bylo strašně moc! Jen tahle bila do očí hned od začátku.
Údajně chytrá hlavní hrdinka se většinu doby chovala strašně hloupě.

Ale nebylo to až tak špatné. Rozhodně to bylo zajímavé a druhému dílu šanci ještě dám.

Tesset

Krásná ukázka toho, že i starší knížky mají něco do sebe - nebo jsou rovnou lepší než ty, které vychází dneska. Má to prostě tu kvalitu, co hodně dnešním knih chybí. Tady je fajn zápletka, postavy taky super, naši tady ani nenasekali tolik chyb, jak mají poslední dobou ve zvyku. Jen to samotné studium jedů mohlo být delší. Honem na druhý díl.