Pomsta & rozbřesk

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jediné, co stojí mezi Šeherezádou a smrtí, je příběh. V napínavém převyprávění Tisíce a jedné noci si násilnický kalif bere každou noc novou dívku a hned ráno ji nechává pověsit. Když takto skončí i šestnáctiletá Šíva, rozhodne se její přítelkyně Šeherezáda pro pomstu. Dobrovolně se stane vládcovou další ženou. Je odhodlaná zůstat nejen naživu, ale také ukončit jeho hrůzovládu jednou provždy. Zjišťuje však, že kalif je jiný, než si myslela…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299443/big_pomsta-a-rozbresk-CL6-299443.jpg 4.2434
Série:

Pomsta a rozbřesk 1.


Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo
Originální název:

The Wrath and the Dawn, 2015


více info...
Nahrávám...

Komentáře (128)

Kniha Pomsta & rozbřesk

Petra-1
16. ledna

Kniha se mi líbila, ale jsou zde opravdu ploché postavy,kterým jsem nepřišla na chuť. Jediná příjemná postava je Chálid. Děj málo propracovaný. Ale samozřejmě už dlouho nejsem určená věková kategorie.

maja8148
25.06.2022

Tak toto jsem nečekala. Opravdu překvapení. Jako ano hodnocení to má velmi dobré, ale po pár recenzích na které jsem narazila jsem vůbec nečekala, že mě to bude takto bavit a spíš jsem počítala s tím, že mě to unudí k smrti a bude to otravné. Ale opak byl pravdou. Ano občas jsem z těch postav byla zoufalá a profackovala bych je, at se vzpamatují a chovají se normálně, ale ne proto, že by byly napsány špatně, ale právě naopak, byly uvěřitelné a právě proto bylo rozčilující jak se chovají jako hloupě jako spousta lidí, které potkáte a která prostě chybuje a prostě... 
Vážně mě to neskutečně bavilo a doufám, že se na dvojku dostanu co nejdříve a kdybych nejela přes léto losovací výzvu, tak se na ni vrhnu hned teď, ovšem řekla jsem si, že přes léto nechám na osudu co mám číst a ten mi teď nepřál do karet (na druhou stranu nebýt "losování" tak mi tato kniha ještě v tuto chvíli leží v knihovně nepřečtená a já nebojuji s nutkáním obejít losování). Tak držte palce, ať ji při příštím kole vylosuji :D


denniys
23.06.2022

Ať přemýšlím, jak přemýšlím, jedná se asi o první knihu z prostředí orientu, co jsem kdy četla.. dostala jsem se k ní u nás v Coopu - měli oba díly v balíčku za 249 a když mi net ukázal, že se jedná o dobře hodnocené fantasy, skončilo v košíku.. a udělala jsem dobře..krásná oddechovka - neurazí, nepřekvapí.. Šazí mi občas lezla krkem, Tárik úplně pokaždý a Chálida klasicky miluju..příjemná pohádka

padajicidvere
01.06.2022

(+ SPOILER) Nejprve se zastavíme a zamyslíme. Její otec pracoval v paláci, dokonce na takové pozici, a ona nemá ani šajnu o jeho minulosti, prvním manželství, dokonce ani rodině, která pro něj pracuje..

Pak je tu služebná, která (nechápu jak) se dožila každého nového rána. Co to mělo být za slovník? Vidí ji poprvé v životě, svou královnu, která přežila východ slunce a nazve ji spratkem atd.?

Kouzelný koberec. No tedy, čekala jsem, že bude mít větší rozlet, než že se jí bude otírat o ruku jako nějaká kočka.

Popis postav včetně protagonistů byl spíš povrchní, ale když si řekneme, že Šeherezáda měla 16, on 18. Kdo by nebyl v té době na facku.

Po dvou dnech taková láska jako trám? Copak ty předešlé manželky neměly osobnost? Kouzlo? Krásné oči? Nebyly upřímné? Nenávistné? Doufala jsem, že bude noc co noc vyprávět příběhy, ale takhle "odfláklé"..to neee.

Námět skvělý, prostředí nádherné, detaily nechyběly. Nicméně by si příběh zasloužil větší propracovanost a hloubku. Svým stylem mi děj připomněl knihu Krutá krása, ale ten na mě zapůsobil o něco lépe.

Nicoletta1681
22.04.2022

Do téhle knihy jsem šla s opravdu malým očekáváním - podle ostatních recenzí to neměl být úplný poklad, spis naopak. A možná proto, že jsem knize moc šancí nedávala, mě příjemně překvapila.
Ano, má své nedostatky, jako třeba některá psychologie postav, trochu urychlený a místy lehce vyřešený děj, ale i přesto jsem tyhle chyby dokázala upozadit a knihu si užít.
Líbí se mi styl autorky a jejího psaní. Jde vidět, že kniha je starší a proto jsou tam některé věci, které v dnešní young adult už prostě nefrčí a jsou vnímány jako klišé, ale s tím člověk musí počítat a já jsem se naopak ráda po delší době vrátila zpátky k těm starším praktikám young adult.
Chtěla jsem si přečíst nějakou opravdu romantickou knihu a tohle mi mé přání splnilo - romantická linka vlastně drží celou knihu a některé scény jsou autorkou popsány opravdu krásně.
Jediné co mi nesedělo do této knihy, byly trochu už odvážné scény, které chápu, že tam musely skrz situaci být, ale mohli být popsány trochu šetrněji. Přišlo mi, jako by si samotná autorka s tím nevěděla rady.
Ale celkově mám z knihy dobrý pocit, jen si člověk musí uvědomit, kdy je kniha napsaná a pro koho má kniha být. Nějaké chyby k knize jsou, ale není to žádná katastrofa.

Marcela_Hrubá
16.04.2022

Když jsem knihu před několika lety četla, bavila mě a měla jsem jí velmi rychle přečtenou. Mladším čtenářům doporučuji

Marekh
30.01.2022

Začetl jsem se do převyprávění TISÍCE A JEDNÉ NOCI. Originál jsem nečetl. Očekával jsem, že Šeherezáda bude vyprávět Chálidovi více příběhů. Knihu hodnotím průměrně. Myslel jsem si, že se mi kniha bude více líbit, ale bylo to střídavé. Kniha se bude líbit mladším čtenářům. Druhý díl – RŮŽE & DÝKA neplánuji v brzké době číst.

V závěru knihy se nachází SLOVNÍČEK a PODĚKOVÁNÍ.

Kniha má pěknou obálku.

Citáty z knihy:

… žádný člověk nemůže dosáhnout vrcholu svých možností bez lásky druhých. Nejsme dělaní na to, abychom byli sami, Šeherezádo. Čím víc člověk odstrkuje ostatní pryč, tím jasnější je, že právě on nejvíc potřebuje lásku.

hanaseidl
12.12.2021

Kniha se má podobat příběhu o Šeherezádě. Tak to ani omylem. Nechápu, proč autor nepojmenoval hlavní hrdinku jinak a byl klid. Pokud tohle pominu, tak to bylo i zajímavé. Nemám ráda fňukání a Šeherezáda byla teda bohužel ufňukaná dost.

1