Pomsta & rozbřesk

V zemi Chorásán si násilnický kalif Chálid každou noc bere novou dívku, aby ji ráno nechal oběsit na hedvábném provazu. Když se šestnáctiletá Šíva stane jeho obětí, rozhodne se její nejlepší přítelkyně Šeherezáda, že se pomstí, a dobrovolně se stane jeho další ženou. Šeherezáda je nejen rozhodnutá zůstat naživu, ale ukončit hrůzovládu kalifa jednou provždy. V tomto napínavém převyprávění Tisíce a jedné noci okouzluje Šeherezáda noc za nocí kalifa svými příběhy, a získává tak další dny života. I když ví, že každá noc může být její poslední. Avšak Chálid je jiný, než jakého si ho představovala. Za zrůdou se skrývá ztrápený kluk a Šeherezáda, aniž by chápala, jak je to možné, se do něj zamiluje. Jak jen mohla? Vždyť je to neodpustitelná zrada. V honosném paláci zjistí, že ne vše je takové, jaké se jeví, ale i přes svou lásku je rozhodnutá pomstít svou přítelkyni. Může v tomto světě plném příběhů a tajemství přežít láska? A znamená vůbec něco?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299443/big_pomsta-rozbresk-S74-299443.png 4.2406

Pomsta a rozbřesk 1.

Literatura světová, Dívčí romány, Pohádky

Vydáno: , CooBoo

The Wrath and the Dawn, 2015

Kniha Pomsta & rozbřesk

lucakuca
29. listopadu

(+ SPOILER) No a jak dopadl ten příběh, co vyprávěla? Jsem nedávala pozor nebo cože?
Za dva dny to sfoukla a byla ruka v rukavě a hlava stále na krku. Neměla by svůj život "ukecávat" trochu déle?
Čtivé, romantické a přemýšlivé (jakože jakže to dopadlo?)
No jo další díly budou.

dianaxn

(+ SPOILER) Těchto 400 stran se dá shrnout do 3 vět: Šeherezáda chce pomstít smrt své nejlepší kamarádky, jejíž vrah je Chalíd. Aby se k němu dostala snadněji, dobrovolně se stane jeho ženou. Po tom, co uvidí Chalídovi krásné oči se do něho zamiluje.

Tohle je děj. Když si přečtěte anotaci, dozvíte se v podstatě všechno. Mezi začátkem a koncem je naprosté nic.

Prostředí mělo být zasazené do starověké Persie, ale víte, co jsem místo toho dostala? Hromadu random cizích pojmů bez sebemenšího vysvětlení nebo contentu. Dialogy připomínají rozhovory mezi teenagery, kteří se snaží mluvit s určenou dobou a tragicky selhávají.

Začátek byl zajímavý (přesněji řečeno prvních 20 stran), kdy se Šeherezáda chce pomstít. Jenže pak uvidí Chalída, dojde jí, že je vlastně sexy, takže mu je vše odpuštěno a všechny jeho činy omluveny. Navíc je to insta love, protože se do sebe hlavní protagonisti zamilují během 2 dnů.

Je tady i náznak nesmyslného milostného trojúhelníku, v čele s hlavní hrdinkou, která je ta nejkrásnější, nejúžasnějsí bytost v okruhu milionu kilometrů a jejíž inteligence přesahuje všechny lidské standardy. Pak je tu kamarád z dětství, který už od začátku nemá sebemenší šanci a všemi milovaný love interest, který vraždí své manželky. Ale to je samozřejmě okay, koneckonců, nikdo není dokonalý. Člověk nemusí být génius, aby uhodl s kým hlavní hrdinka skončí.

No, aspoň je to celkem čtivé, když už nic jiného.

Samotný koncept a nápad byly zajímavé, výsledek už tolik ne. Četla jsem i horší knihy, se kterými se tahle nemůže srovnávat, ale i tak to nebyla žádná sláva.

HermanekB

Na knížku jsem se chystala poměrně dlouho a od jejího vydání už uběhla nějaká ta doba. Proto jsem čekala, že příběh už pro mě nebude tolik zajímavý, jako by pro mě byl v době vydání. Mýlila jsem se.
Příběh je velice krásně napsán a ubíhal velice rychle. I přes krátké pasáže mi připadalo, že příběhu nic nechybělo ani popis prostředí. Vše mi připadalo tak nějak kouzelné, i když místy také kruté, ale to k tomuto převyprávění patří.
Každá postava měla charakter, každá byla něčím zvláštní a výjimečná. Měli své klady i zápory, což oceňuji, protože když jsou hlavní hrdinové dokonalí a ctnostní, ihned se mi příběh znechutí.
Příběh byl zajímavý, nepamatuji si, že bych se u něj nudila a řekla bych, že i originální, i když se jedná o převyprávění.
I přesto ale příběh nepatří mezi největší pecky, které jsem kdy četla, každopádně doporučuji. Příběh potěší svou krásou a nerozčílí. Možná se k ní jednou vrátím.

Knížka byla zajímavá, poutavá a postavy originální. Příběh hezky plynul. Dávám čtyři hvězdy ****.

Julinka679

Knížka slibuje "epickou" lásku, tu jsem bohužel nedostala, na druhou stranu se jedná o zajímavý a krásný příběh Šeherezády a Chálida, ve kterém na čtenáře čeká jedno překvapení za druhým.
Jelikož jsem původní pohádku Tisíc a jednu noc nečetla, tak úplně nemůžu srovnávat zda se Pomsta & rozbřesk příběhu drží.

Od knihy jsem čekala víc, ale i když jsem to "víc" nedostala tak jsem spokojená. Za mě zasloužených 3,5*.

Pavlaj

Trocha romantiky občas nezaškodí a tenhle retelling Pohádek tisíce a jedné noci má spoustu předností. V souladu s původní předlohou je Šeherezáda odvážná a duchapřítomná, palác plný intrik a zahrady voní po růžích a po jasmínu. Chálidovi autorka vymyslela důstojnou záminku k vraždění svých nevěst a udělala z něj charismatického úžasňáka. Ctí i původní žánr a napsala něco mezi milostným příběhem a dobrodružnou pohádkou, kde nechybí otrávená jídla, rychlí koně, věrní sokoli a moudří beduíni. Za mě spokojenost, knížka má svoje kouzlo.

espesita

Já jsem z knížky nadšená! Přečetla jsem ji za jedno odpoledne a splnila má očekávání. Je to pohádkový příběh o postupně se vyvíjející lásce, takže milovníci thrillerů a akce si tady asi na své nepřijdou. Kupodivu mi ani nevadilo, že slovník postav je poměrně dost současný, navzdory tomu, že se to má odehrávat, vzhledem odkazům na antické Řecko, ve starověku. Příběh je napsaný čtivě, svižně, žádná hluchá místa. Líbilo se mi i vysvětlení, proč vlastně kalif zabíjel všechny své manželky. Jediné, co mi trochu vadilo, je poměrně nízký věk obou hrdinů – 16/18 let. Vím, že knížka má spadat do YA, ale já bych jim klidně pár let přidala, aby víc odpovídal jejich jednání.

Malinali

Šeherezáda.. co napsat víc? Kdo ji zná a má rád, bude mít rád i tento příběh. Moc se těším na druhý díl... Pořád dokola říkám a píšu, že ne vždy vše vypadá takové jako je.. kdo četl, pochopí když jen napíšu: Chálid... na prvních stránkách skoro nenáviděný, na konci milovaný...

masavole

Skvělá kniha s úžasnými postavami. Tuhle knížku jsem přečetla za jediný den a nemohla jsem se odtrhnout. Zamilovala jsem si hlavní postavu Šeherezádu, která se snaží pomstít svou nejlepší kamarádku. Romance v této knížce je úžasná(we love enemies to lovers:)) a postava Chalida je opravdu jedinečná. Moc sice nerozumím magii v tomto světě, ale snad mi druhý díl všechno osvětlí.