Pomsta & rozbřesk

Pomsta & rozbřesk https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299443/bmid_pomsta-a-rozbresk-CL6-299443.jpg 4 452 136

Pomsta a rozbřesk série

Jediné, co stojí mezi Šeherezádou a smrtí, je příběh. V napínavém převyprávění Tisíce a jedné noci si násilnický kalif bere každou noc novou dívku a hned ráno ji nechává pověsit. Když takto skončí i šestnáctiletá Šíva, rozhodne se její přítelkyně Šeherezáda pro pomstu. Dobrovolně se stane vládcovou další ženou. Je odhodlaná zůstat nejen naživu, ale také ukončit jeho hrůzovládu jednou provždy. Zjišťuje však, že kalif je jiný, než si myslela…... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

The Wrath and the Dawn , 2015

warca
11.11.2016 5 z 5

Kniha mě velmi rychle strhla. Četla se neuvěřitelně rychle a za den jsem ji zvládla přečíst celou. Líbil se mi i netradiční námět, který se ještě moc nepoužil. Asi ji nemám moc, co vytknout. Bylo to skvělý!

JajaCZ
03.11.2016 5 z 5

Nutne potrebujem pokračovanie. Kniha bola náruč, ktorá ma nechcela pustiť a tak som v nej správila niekoľko príjemných hodín :) Čítala sa jedným dychom. Odporúčam.

miguelka13
29.10.2016 5 z 5

Super kniha:) Ví někdo kdy bude další díl??:)

sabanka
25.10.2016 5 z 5

Kniha, u které jsem si přála aby nikdy neskončila.

Jane-13
22.10.2016 5 z 5

Kniha, která mě pohltila snad od první stránky. Autorčin styl psaní mi dokonale sedl. Postavy byly detailně a uvěřitelně vykresleny, přestože se někdy chovaly na svůj věk poněkud přemoudřele, na druhou stranu třeba Tárik se chvílemi choval jak ukřivděný malý kluk, tudíž se to vyvažovalo. Prostředí, přestože magie v něm není tak výrazná na první pohled, je okouzlující a prodchnuté lákavou exotikou, jež všemu propůjčuje tu správnou atmosféru. Děj byl chvílemi trochu předvídatelný a některá "tajemství" mi došly dřív, než by asi měly, ale připisuji body za to, že Šeherezáda stále myslela na svou pomstu a nehodila to za hlavu. Tento příběh plný vášně, nenávisti, lásky a přátelství, můžu jedině doporučit a sama netrpělivě vyčkávám druhý díl.

Turiel11
20.10.2016 5 z 5

Stalo se mi to zase... Po dočtení příběhu se mi zauzloval žaludek a ne a ne povolit..., tudíž zůstávám neschopná, pustit to z hlavy... To je něco na mě totok. :-D Tušila jsem, že kniha bude dobrá, ale že bude takhle skvělá... Skvělá, úžasná a mnoho dalších superlativ. Vřele doporučuji. Jen nevím, co budu dělat, než vyjde další díl... :-)

milunka21
17.10.2016 5 z 5

To je....ach ach ach kniha, asi tak :-D Jsem se normálně zamilovala, fakt dokonalá kniha....

Aléda
15.10.2016 5 z 5

Vážně jsem se snažila, si ji šetřit, ale houby...nešlo to. Tahle knížka mě ohromila tak, jako žádná jiná předtím (nebo velmi málo) a celou dobu jsem jenom v duchu křičela: nee ať nikdy neskončíí! Neuvěřitelně dobře propracované postavy, které prostě musí být skutečné a...sakra nemám slov. Vydržela bych ji číst věčně. Nemůžu ani slovy popsat, jak se těším na další díl!

adelaska
07.10.2016 1 z 5

Tak moc jsem se těšila, a tak moc jsem zklamaná. Nebudu se k tomu moc vyjadřovat, protože jsem poslední stránky už přeskakovala. Jen neopomenu podotknout, jak tu jedna slečna zmínila, že vidí určitou podobnost mezi Šeherzádou a Celeanou.... To jako vážně? Ani náhodou.
Jinak obálka je naprosto dokonalá!

mmmisulka.r
06.10.2016 5 z 5

Předčilo to má očekávání. Ano, možná je to přepis pohádky, ale je to dobré a hlavně to baví. Nejhorší na tom teď je, že jsem ztracená...potřebuji pokračování. Potřebuji vědět..!

La Fiera
06.10.2016 4 z 5

Velmi příjemné čtení s nádechem romantiky, tajemství, orientu a ke konci i akcí. Hlavní postavy mi občas přišly na svůj věk až příliš vyspělé- nepopírám, že občas bych jim všem jednu lupla, ale kdyby je autorka vedla o 2 roky starší, tak by mi to asi sedlo víc k jejich občasnému chování.

Jako největší nedostatek knihy hodnotím, že to má zase pokračování. To už dnes nikdo neumí psát příběh jen do jedné knihy?

JanaDor
04.10.2016 4 z 5

Mám výhodu, že jsem již knihu přečetla a mohu vám s jistotou prozradit, že se máte na co těšit. Jediné mínus pro mě je, že to má otevřený konec a musím si počkat na pokračování. Na něž se samozřejmě moc těším. Ale nevím, kdy to bude a do té doby spoustu věcí z příběhu zapomenu. Krásně jsem se sžila s exotickými názvy, které se zde hojně vyskytovaly a v závěru knihy jsou vysvětleny.
Vše je správně nadávkováno a smícháno v kouzelném kotlíku plném lektvaru, který vás přilepí ke knize, a vy ji nedáte z ruky, pokud ji nedočtete.

Arianne
24.09.2016 5 z 5

Obvykle 5 hvezdami setrim...tady ale nebudu. Temny pribeh plny viny, nenavisti a pochopeni zacal pred nekolika hodinami a najednou je konec... Obe hlavni postavy jsou ve sve podstate uzasne, nedokonale, z kazde stranky vyzaruje sila a rozhodnost. Rozhodne neni nicim, co by melo zustat zapomenute v polici. Akorat proc proc proc to musi mit zase pokracovani? Uz je to vazne otrava...

Adris
19.09.2016 4 z 5

Výborný! Skvěle napsaný přběh, který s sebou přináší vůně a chutě orientu. Šeherezáda je charakterově podobná Celaeně (Skleněný trůn) a celkově má příběh čtivost jako Selekce (včetně království a králů). Určitě jedna z těch lepších!

teresinha
15.09.2016

Tehnle příběj je zase trochu něco nového, sice retelling, ale kapku specifický. Krásně to odsýpá a moc se tam toho sice neděje, ale ta základní myšlenka a zápletka mě zkrátka bavila. A hlavní hrdinka jakbysmet. Na jednu stranu bych uvítala o fous míň magie a nevyřešeného neurčitého tajemna a víc příběhu samotného, víc Šeherezády a všech postav, ale tak ona tam kapka těch kouzel je vlastně potřeba, že jo. Jsem zvědavá, jak to bude dál.

kalinkacz
15.09.2016 4 z 5

S retellingy se nám tak nějak roztrhl pytel... Já si ale nemůžu pomoct, protože i přes to, že je to příběh ve své podstatě známy, tak nabývá opět jiný rozměr, který je hrozně moc čtivý... Na hlavní hrdince mi vážně záleželo a knihu jsem přečetla ani ne za den... No a nutně potřebuju druhý, závěrečný díl!!!