Pomsta & rozbřesk

Pomsta & rozbřesk https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299443/bmid_pomsta-a-rozbresk-CL6-299443.jpg 4 452 136

Pomsta a rozbřesk série

Jediné, co stojí mezi Šeherezádou a smrtí, je příběh. V napínavém převyprávění Tisíce a jedné noci si násilnický kalif bere každou noc novou dívku a hned ráno ji nechává pověsit. Když takto skončí i šestnáctiletá Šíva, rozhodne se její přítelkyně Šeherezáda pro pomstu. Dobrovolně se stane vládcovou další ženou. Je odhodlaná zůstat nejen naživu, ale také ukončit jeho hrůzovládu jednou provždy. Zjišťuje však, že kalif je jiný, než si myslela…... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

The Wrath and the Dawn , 2015

Tofinka
14.02.2017 5 z 5

Hned po první stránce si mě tato kniha získala. Měla jsem ji přečtenou během dvou dní, protože jsem se od ní nedokázala odtrhnout a klidně bych ji mohla číst pořád dokola a stejně by mě neomrzela :) Nemohu se dočkat až zjistím jak to celé dopadne...

LadyAlis
05.02.2017 5 z 5

Kniha, kterou jsem četla jedním dechem. Moc krásný retelling, který má hlavu a patu. Nechybí tomu pomalu vůbec nic. Má to zradu tak i romantiku. Je to opravdu čtiví. Jen bych tomu přidala ještě špetku fantasy, ale to je už jen můj názor :) Už se nemohu dočkat na duhý díl a jak to vlastně všechno dopadne, jelikož z otevřeného konce jsem byla dost v rozpacích :)

martina1199
28.01.2017 4 z 5

Příjemné "pohádkové" romantické čtení pro dospělé. Ano, čtu i takové :-) Naštěstí není příběh nijak přeslazený. Líbilo se mi vše - od grafiky po příběh samotný včetně vykreslení všech postav.
Vzhledem k tomu, že se jedná o sérii, jsem očekávala otevřený konec - ale ne takový. Doufám, že Chálid zůstane tím mužem, kterým se pro Šazí stal, a bude jednat. Protože jestli ne, tak si to všechno vážně zaslouží.

Edona
28.01.2017 4 z 5

Velice čtivá knížka, v poslední době jsem si oblíbila retellingy a Pomsta a Rozbřesk patří mezi ty, které se mi líbily. Pohádky Tisíce a jedné noci mám ráda, ale R. Ahdieh vytvořila zcela nový příběh, jen lehce inspirovaný pohádkou. Je tam i poskrovnu magie, ale téměř všechna tajemství zůstanou nevyřčená. A tak nezbývá nic jiného, než čekat na závěrečný díl. Šeherezádu i Chálida jsem si oblíbila a moc se těším na pokračování.

kalinkacz
27.01.2017 4 z 5

Tohle je jeden z nejvydařenějších retellingů, které jsem doposud četla... Kniha má fantazii, čtivost, napětí, vášeň, zradu i romantiku! Čte se jedním dechem... S nadšením jsem uvítala, že tato série má pouze dva díly, jelikož otevřených konců jako byl tento už moc nevydržím... Takže doporučuji!

HDosoudilová
24.01.2017 4 z 5

Příjemná oddechová četba. I když ze začátku jsem se na převyprávění původního píběhu Tisíce a jedné noci dívala "skrz prsty". Nakonec se mi kniha ale četla velmi dobře a chytla mě už od začátku. Jsem zvědavá na pokračování.

LilianaFalcon
15.01.2017 5 z 5

Dokonalé. Už po pár stránkách jsem věděla, že knihu budu odkládat jen s největšími obtížemi.
A to jsem se ze začátku na převyprávění Šeherezády dívala dost skepticky.
Ale ono to bylo napínavé s úžasnými zvraty, sympatickými hlavními hrdiny... S odpověďmi, o které jste vlastně nestáli a kterých jste se báli... Zkrátka a dobře super a už aby tu byl druhý díl!

Ania_x
13.01.2017 5 z 5

Příběh, jenž vás rozdrtí svou něhou.

Anne Leyyd
09.01.2017 5 z 5

Tak - kdybych to sečetla, tak mi přečíst tuto knihu netrvalo víc než necelý den. Prostě... od první do poslední strany jsem se nedokázala odtrhnout.

Příběhy s orientální tématikou mě vždycky přitahovaly - navíc Šeherezáda, která bojuje o svoje přežití nejprve pouze pomocí příběhů... kterého knihomola by to nechalo chladným? :-)

Styl psaní autorky je téměř filmový, uhání vpřed, přímo vás vtáhne do děje a vy už děláte jediné - vezete se na jeho vlně.

Co bych vytkla, tak některá slova v překladu. Ahoj, jogurt, v pohodě? Propána - je to přece pohádkový příběh z dávnověku. Tož! Opravdu by mě zajímalo, jestli to je "vina" překladatelky anebo samotné autorky.

Příběh je napsaný velice čtivým stylem, nechybí mu vážnost, humor, romantika, záhady, kouzla a několik závojů tajemství, které mi pořád vrtají v hlavě a nemůžu se dočkat, až se nám v 2. díle objasní.

Chálida si nešlo neoblíbit a v závěsu za ním Džalála :D U Tárika jsem si na konci představovala, jak ho zatloukám prknem do země - já to chápu a vím proč to musel udělat! - ale přesto byl ten obraz uspokojující :-) :D

5 zcela zasloužených hvězd a vřelé doporučení pro ty z vás, kteří máte rádi příběhy s nádechem orientu.

Ebony
02.01.2017 5 z 5

Ze začátku jsem si myslela že to bude jenom obyčejná romantika ale nakonec to byl příběh který je nesmírně čtivý, zajímavý, romantický, magický, svižný, tajemný, překvapivý a vtipný. Tahle knížka má všechno co Vám zaručuje 100% kvalitu. Šeherezáda je hrdinka která je chytrá a odvážná a jenom blázen by si jí neoblíbil. Chálid byl někdo kdo byl až dokonce příběhu zahalen tajemství a až postupným odhalováním se Šeherezádou (které bylo nesmírně napínavé) jsme se dozvěděli tak kouzelný příběh že jsem si musela na chvíli oddechnout s kapesníčkem. Takže doporučuji a na závěrečný díl se nesmírně těším protože ten konec mi způsobil přímou ránu do srdce tak jako Chálidovi :)

stepka3765
01.01.2017 5 z 5

Jedním slovem: Pecka!! Neskutečně dobře se mi knížka četla. Bylo to napínavé, postavy mi sedly a romantika taky nechyběla.

Barbra06
31.12.2016 3 z 5

Tak docela mi trvalo, než jsem se začetla a když mě to konečně pořádně chytlo, tak byl konec. Druhý díl si asi přečtu, ale jen ze zvědavosti, jak to dopadne. Přiznám se, že jsem čekala něco lepšího.

sona8058
28.12.2016 5 z 5

Tak takovouhle pecku jsem nečekala! Převyprávěná pohádka? Možná! Ale je v ní něco víc...pohádka pro dospělé. Kniha má spád, skvělý děj a postavy vám učarují. Nemohu se dočkat dalšího dílu!!

Samira
26.12.2016 5 z 5

“Jediné, co stojí mezi ní a smrtí, je příběh.”

Tenhle skrz na skrz krásný, krutý, magický a dech beroucí příběh by zachránil každého.
Věděla jsem, že bude skvělá, uchvátil mě již samotný nápad, protože jsem byla vždy Šehrezádou fascinována a její příběhy milovala. Ale ke klasickému schématu, který nechybí, se přidají i další reálie, které jednoznačně stojí za to.
Celkový příběh je mnohem komplikovanější, než se na první pohled zdá, čekají nás mnohá překvapení, ale také odvážní, barevní hrdinové, plní chyb, ale i vlastností, které stojí za obdiv.

Nedostává se mi slov a nejraději bych komentovala tolik věcí, které si mě tak získaly, ale zárověň bych tím prozradila, co nechci. Závidím těm, co ji teprve otevřou, ale rovnou říkám, že vás připraví o spánek a končí v nejšílenějším momentu, takže si až do dalšího dílu budete spolu se mnou okusovat nehty netrpělivostí.

Krásná, doporučuji!

Recenze v záložkách

terkavelcova
18.12.2016 5 z 5

Výborná fantasy romanťárna :) vřele doporučuji ! :)

*Pájuše*
08.12.2016 4 z 5

Popravdě nevím, co si o knize myslet. Začátek byl skvělý, děj dynamický a postavy uvěřitelné. Cizí slova šla jednoduše odvodit, ani k tomu nebylo zapotřebí slovníku. Jenže pak jsem narazila na něco, co mi při čtení opravdu vadilo. Služebná může oslovovat svou královnu spratkem?! Kdyby to bylo jednou, dobře řekla bych si, že jí asi ujela pusa, ale když je to v knize v skoro každé kapitole, je asi něco špatně, nemyslíte?
Občas mi přišlo, že by autorka mohla ubrat na dramatičnosti Chalída. Je to bezesporu nejzajímavější z postav, nicméně ta dramatičnost jeho chování je až směšná. Další věc, která mi nesedla je ten jejich vztah. Přišel mi strašně rychlý, úspěchaný, a když už jsme u toho, tak i nedořešený. Pochopil někdo prosím ten konec? Já tedy ne, mám víc otázek, než odpovědí. A abych pravdu řekla, nelíbí se mi. Skončil tak nějak otevřeně a já nevím, co si z toho vybrat. A pokračování to nemá.
Kniha se čte velmi rychle, než se nadějete jste za půlkou. Jazyk odpovídá prostředí, ve kterém se odehrává. Ovšem čekala jsem víc od knihy, která se tváří jako volné převyprávění pohádky, která je tak známá, že ani nepotřebuje představení.

S.monika
07.12.2016 3 z 5

Veliké zklamaní. Podle tumblr a goodreads jsem čekala něco lepšího. Ale dostala jsem dílo, které není nijak dobré, nijak originální. Nevím, jestli tomu vadil ten nedomyslený děj, nebo postavy, které jakoby ani nejsou nijak výrazné a uvěřitelné.
Kniha skončila a já si tak povzdechla, že to byla škoda mého času.

CathMares
30.11.2016 5 z 5

Tato knížka byla něco očekávaného jako hvězdičky do přebalu, moc se mi líbilo jak se postupně otevíral Chálid Šeherezádě,bylo to něco do sebe, dočetla jsem pomstu & rozbřesk a těšim se na další vydání růže & dýky. :)

Kiisaki
22.11.2016 2 z 5

Nedokázala jsem to dočíst. A hned řeknu proč. Když jsem na tuhle knížku narazila, okamžitě mě upoutal velice krásný přebal a příslib převyprávění jedné velké literární klasiky, na kterou ale nemám dostatek času. Mé pozornosti ovšem ušlo, že je to dívčí román.
Je mi 23 let, takže ještě zdaleka nepatřím do starého železa - neměla bych být moc stará na dívčí romány! Tohle ale bylo něco. Ze všeho nejdřív začnu kladně. Mladá autorka podává ve svém prvním díle ukázku velkého potenciálu a všechny popisné scény jsem četla s opravdovou radostí. Používá krásné fráze, nepíše rozvláčně a člověk se nechá hodně rychle vtáhnout do exotického prostředí, které působí velice autenticky a zajímavě. I děj je celkem dobrý a obdivuji, že se autorka vrhla na poměrně temná témata a okořenila je svou vlastní magií.
Zbytek - dialogy a chování postav - už ale působí jako výplod fantazie čtrnáctileté holky během nudné hodiny fyziky. Každá postava se chovala jako teenager 21. století, který se pouze ledabyle snaží mluvit dobově. Chvílemi jsem nevěděla, jestli jsem ještě v prostředí paláce, nebo se spolu baví dva puberťáci během volného odpoledne v obchodním domě. Během čtení jsem se přistihla, že jsem se ve své hlavě snažila dialogy upravovat a filtrovat, protože mě děj i přes zmíněné nedostatky velice zajímal a chtěla jsem vědět, jak to bude dál. Jako když jíte vánočku a vytahujete z ní rozinky. Pokaždé, když nesympatická služebná nazvala svou paní spratkem, jsem se otřásla.
Další věc. Ano, všichni chceme, aby protagonisté skončili pohromadě a aby se mezi nimi budoval jiskřící vztah ústící v hlubokou lásku. Šeherezáda ale až moc rychle zapomněla na smrt své kamarádky a všech ostatních dívek. A moc rychle začala svého manžela/pána omlouvat. Celý její postoj k Chálidovi by se dal popsat větou "Ty netvore, nikdy ti nezapomenu, že... oh, jsi vlastně docela atraktivní, wow, miluju tě." To, co původní Šeherezádě trvalo tisíc a jednu noc, zvládla 'naše' Šeherezáda za dva dny. Bylo to moc uspěchané a chybělo tomu to pomalé a dráždivé budování náklonnosti, vášně až lásky.
Abych to shrnula. Ještě nikdy mě kniha tak neskutečně nelákala a neodrazovala zároveň a upřímně doufám, že se jednoho dne dokážu obrnit trpělivostí a dostat se za druhou polovinu knihy. Pokud někomu styl vyhovuje, rozhodně jim to nevymlouvám, i když si myslím, že i dívčí romány si zaslouží jistou laťku a jistou záruku kvality. Kniha pro mladé může být svěží, odlehčená a romantická a zároveň se opírat o dobré dialogy a propracované charaktery.

vladka1695
15.11.2016 1 z 5

Podle hodnocení jsem čekala něco víc, kupodivu žádné dojetí se nedostavilo. Pro mě nuda, taktak jsem dočetla.