Pomsta & rozbřesk

Pomsta & rozbřesk https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299443/bmid_pomsta-a-rozbresk-CL6-299443.jpg 4 452 136

Pomsta a rozbřesk série

Jediné, co stojí mezi Šeherezádou a smrtí, je příběh. V napínavém převyprávění Tisíce a jedné noci si násilnický kalif bere každou noc novou dívku a hned ráno ji nechává pověsit. Když takto skončí i šestnáctiletá Šíva, rozhodne se její přítelkyně Šeherezáda pro pomstu. Dobrovolně se stane vládcovou další ženou. Je odhodlaná zůstat nejen naživu, ale také ukončit jeho hrůzovládu jednou provždy. Zjišťuje však, že kalif je jiný, než si myslela…... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

The Wrath and the Dawn , 2015

Mondaika
04.03.2020 3 z 5

Napětí jsem četla a četla dal. Příběh jenž je o životě, neživote za hradbami palece. A stane se zivotem az jedny jantarové oči pohlednou do očí, které je nadobro pohltí.
Příběh, který skočil s tím, ze nikdy neni konec....

Čekala jsem, ze příběh bude mit větší hloubku. Napětí mezi hlavnimi postavami bylo jiskrou, které me pobouzelo cist dal a dal...

sgjoli
13.11.2019 4 z 5

Takové slabší čtyři hvězdy, řekla bych. Snažila jsem se od knihy nemít moc velká očekávání a asi se mi to vyplatilo, protože jsem mile překvapená, že jsem si to celkem dokázala užít, i když má kniha své mouchy. Dějově je to trochu jednodušší, u postav bych si uměla představit, že autorka půjde více do hloubky, a atmosféra by mohla být na můj vkus i trochu temnější, vzhledem k minulosti hlavního hrdiny.
Ale nevadí. Je to pohádkový příběh a tak o i vnímám. Četlo se to dobře a mezi hlavními hrdiny panovalo takové jakési napětí, které mi pomáhalo udržet pozornost. Konec pro mne trochu slabší - čekala jsem, že mne to asi trochu víc zasáhne, což se bohužel nestalo. Druhý díl nicméně ráda vyzkouším, protože ve mně zůstala řada otázek, na které hledám odpovědi. Tak snad je dostanu v další knize.
Jelikož nejsem cílovým čtenářem této knihy a do dokonalosti mi tam chybělo pár věcí, nemohu dát plný počet hvězd.

majavcelicka
29.09.2019 5 z 5

Úžasný a poutavý příběh, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Už jdu kouknout na další díl ...

baru_lienka
15.09.2019 4 z 5

Tři hvězdičky za děj a čtvrtá za exotické prostředí, zajímavé, čtivé, romantické, ale nic extra. Doporučuji jako oddechovku.

Rodaw
27.08.2019 3 z 5

POMSTA & ROZBŘESK
Na tuto knížku jsem se moc těšila – a to hned z několika důvodů. 1.) tato série má „jen“ dva díly, což je fajn – není to nekonečná série… 2.) orientální prostředí + retteling na pohádky Tisíce a jedné noci… 3.) byla mi doporučena na míru od kamarádky Šárinky (@sharys_and_books❤). Očekávala jsem napínavý a dobrodružný příběh, ve kterém bude nezapomenutelná, osudová a velká láska – i když zakázaná a nešťastná… Knížka se mi líbila, ale hodnotila bych ji spíše jako průměr, nedostalo se mi takového „wow“, jak jsem čekala… Je to taková zamilovaná pohádka, pro mě místy plochá a v pár momentech nelogická, ale člověk si u čtení odpočine… Je to originální zpracování a pokud Vás toto prostředí a téma láká, klidně knížku vyzkoušejte – čtení jsem si užila a na druhý díl se těším – jen jak jsem psala – nebylo to prostě TAK MOC super, jak jsem očekávala... Uvidím, jak na mě zapůsobí druhý díl.:-)
Více na mém YouTube :-).

Veruu95
30.07.2019 5 z 5

Příběh, který vás pohltí a nepustí...a konec prostě není konec. Není co víc dodávat, musím jít totiž číst druhý díl :D

d.oliee
29.07.2019 5 z 5

Kniha mě úplně pohltila a nemohla jsem se odtrhnout až do konce, což je u mě poslední dobou zázrak :)

maja11231
05.05.2019 5 z 5

Super, už se těším na další díl a doufám že bude ještě o trochu lepší než tehle

Jass
16.03.2019 4 z 5

Moc se mi to líbilo, pro tento typ milostných zápletek mám slabost, takže jsem byla relativně spokojená... co mě ale mrzí je občasná nelogičnost. A to docela... nechci nic moc říkat, abych nespoilerovala, ale... celý Šeherezádin plán... je vážně zázrak, že to nakonec fungovalo. Pokud by Chálida předtím znala, pak by to byl geniální plán, ale jak si mohla myslet, že nějakého tyrana budou její příběhy zajímat natolik, že ji nezabije... No, měla neuvěřitelnou kliku. Nicméně rozumím, že to takhle postavené bylo kvůli samotnému žánru retellingu a... vlastně to nakonec bylo zpracované poměrně nápaditě. Jsem vážně ráda, že jsem v knihovně popadla i druhý díl.

Ulrika
09.03.2019 4 z 5

Kniha se dobře četla a určitě si půjčím i pokračování. Jen mě zklamalo, že Šeherezada v podstatě kalifovi vyprávěla jen dvakrát.

sd1992
28.11.2018 4 z 5

Zvláštní kniha.. dloooouho, opravdu dlouho mě nebavila. Jakoby kniha pro mě nabrala na kvalitě, až když Chálid řekl Šazí pravdu.. minimálně jsem na něj alespoň změnila názor v ten moment a tím právě asi i na celou knihu.. :-D Každopádně mě celou dobu štvala ta hrozná spousta pro mě cizích výrazů.. a samozřejmě jakmile jsem dočetla poslední stranu, tak jsem zjistila, že na konci knihy je slovníček.. :-D Takže na to lidi dejte pozor, ať netápete jako já.. :D Nakonec knihu hodnotím pozitivně a jsem zvědavá na druhý díl.. ;)

Bess.h
24.11.2018 4 z 5

Nádhera. Knihu jsem nemohla dát z ruky a krásně jsem si u ní odpočinula.

vodopad152
15.08.2018 4 z 5

Originální romanťárna. Takhle bych ohodnotila tuto knihu ve dvou slovech. Mám ráda romantické příběhy, ale nemůžou být plné klišé a ocucávání. Chálid byl moc charismatická postava, která by byla přesně můj typ a Šeherezáda byla hlavní postava, která měla mozek, což bylo super. Džálál byl naprosto úžasná postava a hrozně mi připomínal jednoho mojeho kamaráda. Knihu doporučuji. Stála za to!

whiolet
15.07.2018 5 z 5

Kniha se četla skoro sama. Díky sarkastickým poznámkám a bojovné Šeherezádě to ubylo příjemné čtení. Zamilovala jsem si i neohroženou a prostořekou Despivu. Fandila jsem chladnému Chálidovi.
Určitě si co nejdřív přečtu i další díl.

ivedoo
10.07.2018 5 z 5

Krásná fantasy pohádka s neskutečně statečnou hrdinkou Šazí, kterou jsem si ihned oblíbila. Kniha mne neskutečně pohltila, ikdyž jsem se často ztrácela ve jménech a jiných cizojazičných názvech. Ale i přes to mě příběh velice upoutal a nemohu se dočkat, až si přečtu druhý díl :)

Ája*
07.07.2018 3 z 5

Pohádka ...

oluskace
07.06.2018 4 z 5

Když jsem knihu začínala číst myslela jsem, že ji nedočtu a bude mi dlouho trvat než ji přečtu. Bylo tam na mě ze začátku moc jmen a ještě dlouhých.. Ale nakonec jsem od půlky knihy nechtěla přestat číst. Zajímalo mě jak to celé dopadne. A nezklamal mě konec.. Jsem zvědavá na druhý díl, i když si myslím, že nebude takový jako první. Uvidíme :)

Kikulka97
23.05.2018 5 z 5

Jeden z mála inspirovaných "retellingů", který by mohl předčit originál. Zamilovala jsem si hlavní hrdinku, Kalida a všechny příběhu. Vřele doporučuji :)

Amitiel76
10.05.2018 5 z 5

(Citát....) "Vím, že láska je křehká. A milovat někoho, jako jsi ty, je téměř nemožné. Je to jako pokoušet se udržet v ruce něco rozbitého uprostřed písečné bouře. Jestli chceš, aby tě milovala, chraň ji před tou bouří...." Krásné, romantické, opředené tajemstvím .... mocná kletba, trocha magie a samozřejmě osudová láska, která to prokletí může zlomit.
Nádherný příběh z Dálného Orientu. Poněkud netradiční přepracování " Pohádek tisíců a jedné noci".... Krásná, chytrá Šeherezáda, toužící pomstít smrt své přítelkyně. A to i za cenu, že riskuje vlastní život.
Krásný, nebezpečný Chálid, který nechal zabít již desítky předešlých manželek. Psychopatická zrůda, nebo samotná oběť okolností?
Tradiční postava Šeherezády, se nám tu mění na krásnou šestnáctiletou, prostořekou dívku, která nejen že je slyšet, ale je i pěkně od rány. Říká co si myslí, a to bez rozdílu každému. Je tolik jiná, než ty dívky před ní.... a Chálid nemá na vybranou. Musí se prostě zamilovat, i kdyby nechtěl :-)))
Několik komentářů tu poukazuje na příliš "osobitý", a často až "vulgární" slovník Šeherezády. Obzvlášť v dialozích se služebnou.... Ale ruku na srdce. Kniha je určená pro dnešní děti a mládež. Nějaká kultivovaná mluva, a vznešené kudrlinky, by se tu asi míjeli účinkem. A kdo tu postrádal Šeherezádino noční vyprávění pohádek? No, tak vy sáhněte po klasice, protože v téhle knížce zas o ty pohádky tolik nejde :-)
A komu vadil Šeherezádin věk? Jsme na Dálném Východu....šestnáctiletá manželka je tu v normě. Obzvlášť před několika sty lety. Taková dvacítka, už tenkrát byla považovaná, za neprovdatelnou starou pannu :-)))
A další bod k dobru který knížka měla, byl osmnáctiletý Chálid. Jaké štěstí, že se mladinká Šeherezáda nemusela provdat za nějakého šíleného, uslintaného, starého kalifa :-))))
Jen ten otevřený konec mě rozhodil..... to už zas vážně musím schánět další díl? :-))

Nestorkea
16.04.2018 4 z 5

U téhle knihy jsem si uvědomila, že jsem asi stará.. Číst ji v šestnácti, byla bych nadšená.. Čekala jsem více Šeherezádiných příběhů a více její moudrosti než prostořekosti. Vždycky jsem si ji představovala spíš jako ženu než šestnáctku. Zápletka je fajn, i když by mohla být propracovanější. Zbytečně drzá služebná mi pila krev, myslím, že její povaha by se dala vykreslit dobře i bez hanlivých oslovení Š. Vzhledem k tomu, že kniha je určena pro jinou věkovou kategorii, hodnotím mírněji. Byla pro mě příjemnou, oddechovou a nenáročnou odpolední oddechovkou.