Plameň v hmle

Dievča, ktorému je súdené vydať sa za princa. Chlapec, ktorý stratil vieru v dobro vo svojom srdci. Láska, ktorá dokáže zmeniť svet. Mariko je dcéra vysokopostaveného samuraja. Odmala jej prízvukovali, že dobre sa vydať je jej jediný životný cieľ. Hoci je múdra a vynaliezavá, ostatní v nej vidia len obyčajné dievča. Len čo dovŕši sedemnásť rokov, vyšlú ju na cestu do cisárskeho paláca, kde sa má prvý raz v živote stretnúť so svojím nastávajúcim, korunným princom. Jej konvoj prepadne Čierny klan, ktorý najali, aby zabránil Mariko doraziť do cieľa. Dievčina len o vlások unikne smrti a hlboko v lesoch začne snovať pomstu. Rozhodne sa stať členkou Čierneho klanu a zabiť každého, kto sa podieľal na jej prepade. Prezlečená za obyčajného sedliackeho chlapca Mariko prenikne do tajomného klanu, no udeje sa niečo nečakané. Prvý raz si ju niekto cení pre jej inteligenciu, vedomosti a zručnosti. A nakoniec podľahne láske, kvôli ktorej spochybňuje celý svoj doterajší život, svoju rodinu, svoj životný údel a dokonca aj vlastné ciele....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386494/plamen-v-hmle-nR1-386494.jpg 4.711

Plameň v hmle 1.

Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo

Flame in the Mist, 2017

Kniha Plameň v hmle

Saraken

Uzasny pribeh ... krasna obalka ... knihu som precitala za den :) dufam ze coskoro bude pokracovanie

Majka1979

Nádherný, neuveriteľný príbeh, ktorý čitateľa stiahne hneď od začiatku. Nie je tam žiadny rozbeh, je tam rovno akcia, čo je pre tento štýl veľmi dobré.
Mariko sa má vydať za princa. Po ceste k nemu ju prepadnú a majú ju v pláne zabiť, zabijú však jej slúžku, jej sa podarí uniknúť a tak ide do lesa sama, pátra a rozhodne sa, že ak chce zistiť, čo a kto je za tým, že má práve ona umrieť, tak sa z nej musí stať chlapec a nie dievča. V chlapčenskom oblečení sa dostáva do partie, nebezpečnej partie, ktorá ju podľa jej názoru chcela zabiť. A tak sa stáva jednou z nich. Nevedia, kto je, nemajú poňatia, čo plánuje, len ona vie, čo chce dosiahnuť, ale niečo jej to prekazí. Žeby to bola láska? Obetuje lásku alebo pomstu? Čo z toho si vyberie? A čo ak príde na to, že budú oproti sebe stáť dvaja muži - jej brať a ten, pri ktorom sa jej vždy rozbúcha srdce? Koho si potom vyberie?
Stále som čakala, kto príde, čo sa stane, kto ju odhalí a ako ona unikne. Neuveriteľné. Určite odporúčam všetkým, ktorí majú radi záhady a kto si potrpí na to, aby príbeh gradoval :)

Tweety0207
26.02.2020

Jednoducho uzasne. Nieje co ine dodat.

parvitas
14.08.2019

Svet tradícií, samurajov a róninov a mágie. Keď budúca nevesta cisárovho syna nezomrie pri prepade, ako bolo naplánované, ale rozhodne sa nájsť vrahov svojho sprievodu, bolo to mi jasné, že silná hlavná hrdinka to bude mať ťažké. Prezlečená za chlapca sa dostane do skupiny, ktorá údajne pozabíjala jej sprievod. A potom to celé trochu pripomína Mulan, ako sa snaží zapadnúť medzi chlapov, ukázať, že ona sa sama si tam miesto u nich zaslúži a nakoniec aj to, ako to dopadne s hľadaním pravdy. Lebo nie je jediná, kto niečo tají. Jej sila nie je v svaloch, ale v hlave a veru vymyslí niekoľko smrteľne nebezpečných zbraní, taký malý MacGiver to je. :D Zaujímavé sú tie magické časti, to sa mi veľmi páčilo. Je to v duchu východného sveta, úplne sa teším aj na pokračovanie.
Romantická časť bola prirodzená a vlastne celý dojem z príbehu je pozitívny, dej odsýpal veľmi rýchlo.