Mladí vyvolení

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Adelinu Amouteru změnila horečka krve. Před deseti lety se její zemí prohnala epidemie smrtící choroby. Většina nakažených zemřela, ale děti, které přežily, vyvázly s podivnými cejchy. Adelině se zbarvily vlasy na stříbrno, řasy zbledly a místo levého oka má teď jen klikatou jizvu. Její krutý otec věří, že je malfetto, které ničí pověst rodiny a stojí v cestě jejich štěstí. O některých přeživších se však říká, že mají víc než jen jizvy - věří se, že mají záhadné a mocné dary, a přestože jejich totožnosti zůstávají skryté, začalo se jim říkat Mladí vyvolení. Adelina se stane členkou jejich tajného společenství, její schopnosti postupně sílí a vzbuzují respekt i oprávněné obavy. První kniha ze tří....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275381/big_mladi-vyvoleni-Beb-275381.jpg 3.5111
Série:

Mladí vyvolení 1.


Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány

Vydáno: , Talpress
Originální název:

The Young Elites, 2014


více info...
Nahrávám...

Komentáře (26)

Kniha Mladí vyvolení

Ailee
23. března

Tento příběh v mých očích utrpěl hlavně tím, že jsem ho začala číst, když jsem měla čtecí krizi a nic mě extra nebavilo. Proto mi trvalo dva roky ho dorazit. Ve finále nebyl špatný, ale Adelina mě jako postava nijak zvlášť nezaujala. Enzo mi byl mnohem sympatičtější.

Radovan_R
23.06.2022

Slabá kniha. Hlavní hrdinka moc sympatií nevzbuzuje, spíš odpor. Ani ostatní účastníci děje nejsou zrovna kladní, neshledávám žádný důvod číst další díly. Zejména když anotace dalších dílů ukazuje, že můžeme čekat jen temnotu.


dianaxn
30.08.2021

Vzhledem k ne zrovna vysokému průměru téhle knihy jsem upřímně nečekala, že se mi to nakonec bude tak moc líbit. Proto taky musím říct, že se mi to zdá dost underrated.

Young Elites je skupina lidí, kteří přežili krvavou horečku, ale vyvázli s trvalými cejchy a někteří z nich získali superschopnosti (například hlavní hrdinka přišla o oko a dokáže vytvářet iluze).

Děj je jednoduchý, celkem předvídatelný a nemá moc překvapujících zvratů kromě konce, kde se odehraje jeden hodně nečekaný (který jsem si stejně vyspoilerovala z fanartu). Čím je to ale originální, jsou postavy.

Tady je jeden fact o mně: morally grey postavy jsou moje fav trope ever. Problém je v tom, že jen málo knih s nimi je napsáno dobře a jak vám už nejspíš došlo, The Young Elites patří mezi ně.

Postavy tady nechtějí zachránit svět ani nic podobného, ​​a jediné, na čem jim záleží jsou oni samotní. Hlavní hrdinka (nebo spíš antagonistka) Adelina je ze začátku celkem milá, ale její vývoj osobnosti se po celou dobu knihy stáčí k horšímu (z čehož jsem já měla radost).

Zaujalo mě to už od samého začátku a udrželo si to moje nadšení až do poslední strany, takže myslím, že si to zaslouží mnohem víc hypu.

tady jsou quotes, kvůli kterým byste si to měli přečíst, pokud moje recenze není dostatečná motivace:

“I am tired of being used, hurt, and tossed aside. It is my turn to use. My turn to hurt.”

“Be true to yourself. But that’s something everyone says and no one means. No one wants you to be yourself. They want you to be the version of yourself that they like.”

masavole
24.07.2021

(+ SPOILER) Nápad se mi moc líbil, stejně jako neobyčejné schopnosti Adeliny. Líbilo se mi, že postavi nešli za hrdinstvím, ale za vlastní chamtivosti, což tenhle příběh děla odlišným. Někdy mi ale přišlo, že Adilinina nedobrost byla nucená a né moc uvěřitelná. Terena jsem si ze začatku oblíbila, byl zmanipulovaný a za nic nemohl, když ale zabil Enza(což sem vůbec nečekala) strašně mě naštval. Jinak knížka super!

Ellis03
19.05.2021

Kniha má zajímavý nápad. I to zpracování nebylo spatne, ale hlavní hrdinka mi přišla na jednu stranu poměrně hodna a toužící po lásce a přátelství, na druhou stranu ale taky poměrně dost zvrhla - nedá se říci ze by mi nějak přirostla k srdci a chvílemi jsem ji vůbec nechapala. To, ze umřela postava kolem které se to vlastně cele točilo, mě také prave nenadchlo. Proste jsem pohadkove založena. Mám rada šťastné konce. Tady mě na jednu stranu zajima, jak to všechno dopadne, ale na druhou mě to vlastně vůbec nezajímá. Protože ten happy end ve který jsem doufala tam nebude. Jsem sama zvědavá, jestli si někdy přečtu pokračování ...

Dee69
12.03.2021

Ako prvé som od tejto autorky čítala sériu legenda, ktorá sa mi veľmi páčila. Nepremýšľala som teda a objednala si rovno aj celú sériu Young Elites. Nadšenie má však rýchlo opustilo. Mala som problém dočítať prvú knihu a ďalšie dve som ani neotvorila. Chápem, že nie všetky hlavné postavy musia byť nutne pozitívne, avšak zväčša majú aspoň nejakú charakterovú črtu ktorú si čitateľ zamiluje. V prípade tejto hlavnej hrdinky som však nedokázala nájsť nič čo by ma zaujalo. Celkovo boli postavy slabo vykreslené a nezaujímavé, zabúdala som ich mená len čo sa stratili z obrazu. Pre mňa kniha ktorá mohla mať dobrý potenciál, avšak sa stratila niekde na polceste.

KaMal
07.03.2020

Námět není špatný, ale hlavní hrdinka je vcelku nesympatická, ukřivděná dívčina..

xArt
06.01.2019

Kniha ze začátku vypadala velice slibně, ale směrem ke konci mi hlavní hrdinka připadala čím dál méně sympatická a na konec jsem dočítala s nechutí jen z důvodu úcty ke knihám. Pokračování určitě neplánuji.

1