Mladí vyvolení

Adelinu Amouteru změnila horečka krve. Před deseti lety se její zemí prohnala epidemie smrtící choroby. Většina nakažených zemřela, ale děti, které přežily, vyvázly s podivnými cejchy. Adelině se zbarvily vlasy na stříbrno, řasy zbledly a místo levého oka má teď jen klikatou jizvu. Její krutý otec věří, že je malfetto, které ničí pověst rodiny a stojí v cestě jejich štěstí. O některých přeživších se však říká, že mají víc než jen jizvy - věří se, že mají záhadné a mocné dary, a přestože jejich totožnosti zůstávají skryté, začalo se jim říkat Mladí vyvolení. Adelina se stane členkou jejich tajného společenství, její schopnosti postupně sílí a vzbuzují respekt i oprávněné obavy. První kniha ze tří....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275381/mladi-vyvoleni-Beb-275381.jpg 3.792

Mladí vyvolení 1.

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno, Talpress

The Young Elites, 2014

Kniha Mladí vyvolení

KaMal

Námět není špatný, ale hlavní hrdinka je vcelku nesympatická, ukřivděná dívčina..

xArt
06.01.2019

Kniha ze začátku vypadala velice slibně, ale směrem ke konci mi hlavní hrdinka připadala čím dál méně sympatická a na konec jsem dočítala s nechutí jen z důvodu úcty ke knihám. Pokračování určitě neplánuji.

Calla2002
17.10.2018

Na knihu jsem se velice těšila, ale tak trochu mě to zklamalo. Není to ani tím, že moje nejoblíbenější postava zemřela...no dobře, teď kecám. To, že umřel je pro mě strašný, kvůli tomu asi nebudu číst další díly, protože tam ON nebude, bez něj už to prostě nebude ono.
Ale teď k tomu ostatnímu co mě zklamalo, myslela jsem si, že to bude úžasný! Obálka sice vypadala strašně, ale mělo to dobrou upoutávku a je to prostě můj žánr. Ale hlavní postava mi přišla sympatická jenom v barvě vlasů a její láskou k sestře a Enzovi. Toť vše k mojí sympatií k ní. Chápu, asi měla být temná a podobně, ale prostě tohle bylo už moc.
Vlastně to ze začátku nebylo vůbec strašný, ale pomalu ale jistě se všechno začalo zvrhávat a vše se naprosto posralo.
Nenávidím knihy, kde hlavní postavy umírájí a všechno nakonec skočí blbě. Prostě to nesnesu.
Možná kdyby ho nenechala umřít, přečetla bych si další díl, ale ono ne. Nebude tam, a tím pádem, nebudu číst dál.

anishta
08.10.2018

Ve skutečnosti bych dala nejradši 4,5. Kniha je skvělá a já jsem překvapená, kolik emocí se ve mně během čtení prostřídalo. Z bílé vlčice jsem úplně rozpolcená, nevím jestli ji milovat nebo nesnášet. Konec mě dokonale zničil a stoprocentně navnadil na další díl série a mám tucha, že to bude ještě větší jízda.

Alex.Barunka
24.10.2017

Jednoduchá YA, která je spíše podprůměrná. Celá zápletka a hlavní postavy jsou poměrně izolované od světa. V jakém světě vlastně jsme? Co se tam stalo, kdo přesně vládne, trochu historie? To vše tam prostě chybělo. Žádný kontext nic.
Navíc byl celý příběh nesmírně suchý, nudný, bez napětí, plno hluchých míst. A tím, že čtenář vidí příběh z vícero úhlů pohledů chybí i moment překvapení.
Ani postavy a jejich vzájemné vztahy na tom nejsou vůbec dobře. Lehce to zachránil konec.
Možná dám jednou šanci druhému dílu, ale nevím. A česká obálka je jedna velká zrůdnost.

Čtenářka565
20.10.2017

Mně se to na začítku líbilo, ale podle mně to na konci ztratilo to kouzlo.

izfnp
04.10.2017

Po Legende som sa na novú Lu pomerne tešila, na čo som sa úspešne zaradila medzi rady čitateľov prekvapených odlišnosťou týchto dvoch sérií. Schopnosť autorky prezliecť kožu takýmto spôsobom svedčí o jej nadaní, žiaľ mi jej autorská poloha v Legende sadla výrazne viac.

Mladí vyvolení sú jednoduchou knižkou, ktorá nemá nijak originálny dej ani postavy, avšak odlišuje sa hlavnou hrdinkou a jej väzbami na strach, nenávisť a temnotu. Vďaka tomu ma príbeh zaujal a hrdinkine putovanie si rada prečítam i nabudúce, zvedavá, kam ju jej ambície zavedú. Dúfam však, že autorka viac zapracuje na ostatných postavách, okrem Adeliny nemám potuchy o motiváciách ani jednej z nich.

Knižku som prečítala za jeden večer, je to vec jednoduchá, autorka využíva štýl krátkych viet a nijak sa nevyžíva v opisoch. Taktiež mytológia sveta tu zatiaľ nedosahuje levelu Legendy, samotné názvy miest a území mi prídu ako niečo z hlavy začínajúcej poviedkárky, a nie autorky úspešnej série, (ale to je len okrajová výtka, ktorá mnohých zrejme vôbec nezaťaží). Dve hviezdy podľa mňa odpovedajú faktu, že kvalitatívne to nie je žiadny zázrak, ale na zahnanie nudy sú Mladí vyvolení fajn.

Tenebien
17.08.2017

Já ani nevím, co o téhle knize říct. Chvíli se mi líbila, chvíli ne, a pak zase líbila, a pak zase ne.
Ani nevím, jestli chci číst pokračování, i když bych ráda věděla, jak to dopadne...
(čteno v originále)

Anna krví oděná