Iskrivá

Vo svete, v ktorom sa len zopár ľudí vyznačuje mimoriadnou schopnosťou známou ako obdarenie, umožnilo kráľovi Leckovi jeho obdarenie klamať tak, že mu každý bez výnimky veril. Keď sa Bitterblue stala vo veku desať rokov kráľovnou, myslela si, že vražda jej otca navždy ukončila jeho násilnícky a neľudský vplyv na celú spoločnosť. Mýlila sa. Netrpezlivo očakávané pokračovanie bestsellerov podľa denníka New York Times, ktoré na Slovensku vyšli pod názvom Výnimočná a Ohnivá, je dokonca ešte viac „zúrivé, vznetlivé, no miestami aj zádumčivé,“ a plné romantiky. Osemnásťročná kráľovná Bitterblue má pocit, že jej radcovia sa ju snažia príliš ochraňovať pred celým svetom, a tak začne podnikať tajné výlety z hradu. Sama a v prevlečení sa túla nočnými ulicami svojho mesta a riskuje nielen vlastný život, ale aj svoje srdce....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/134318/iskriva-134318.jpg 4.230

Sedm království (3.)

Bitterblue (2012)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, EDIPOSS

Tenebien
28.02.2017

Tohle bude asi můj nejoblíbenější díl, i když Fire se mi taky moc líbila... :-) (čteno v originále)

kamila002
18.10.2016

Oproti dvoum předešlým dílům je slabší, ale i tak byla knižka celkem čtivá. Knížku doporučuji.

FlakeWhite
30.07.2016

Kniha mě velmi nadchla. Sice Ohnivá byla lepší, ale i tak doporučuji.

Knihoslapek
30.11.2015

Z celé série asi nejslabší kniha. Byly v ní pasáže, nad kterými jsem se tetelil štěstím, ale celkově mi kniha přišla hrozně rozvláčná a zdlouhavá, veškerá práce Bitterblue směřovala tak nějak do prázdna a to mě hrozně štvalo.

Liana
11.08.2014

Táto záverečná časť trilógie sa mi páčila najviac zo všetkých troch kníh. Napätie bolo od začiatku až do konca a páčilo sa mi, že sa v tejto záverečnej knihe objavili postavy z predošlých a dozvedeli sme sa ich ďalšie osudy.

rosemari
29.01.2014

Beatrice uplne s tym suhlasim co si pisala knihu som čitala cca 5 dni nezhltla som ako to ja vraj ale koniec bol dobrý

Beatrice
29.11.2012

Úprimné, oproti Výnimočnej a Ohnivej je to o dosť slabšie. Po celý čas sa Bitterblue túla mestom, počúva príbehy, správa sa ako dieťa a rieši kadejaké záhady. Až ku koncu to začína byť zaujímavé, keď na svetlo sveta vychádzajú nové skutočnosti ohľadom Leckovho panovania v Monsey. Keby tam nebol Po, miestami Katsa, plus nová postava Zaffir, tak neviem, neviem... Bitterblue mi neprišla takou silnou postavou akou bola Katsa a Vatra. A ten koniec so Zaffirom? Škoda... ale napriek týmto nedostatkom sa čítala dobre (aj keď nie "hltavo"), vtipná, obľúbila som si knihovníka Shmrťa (alebo ako sa to píše:D ) , hútala nad tým, čo sa vykľuje z tých záhad a tajomstiev, kto s kým a prečo. A naozaj ma šokovalo rozuzlenie, čo sa týka sprisahania proti Bitterblue. Bolo to smutné a silné. Čiže pre mňa priemer , ale keďže mám veľmi rada tento svet Cashorovej, tak štyri hviezdičky :)

Kristin Cashore

Kristin Cashore