Únos čtvrté princezny

kniha od:

Únos čtvrté princezny https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42776/mid_unos-ctvrte-princezny-UiG-42776.jpg 4.4 268

Princezna Taoshira a princ Ramil mají z vůle vládců svých zemí uzavřít výhodný sňatek. Ani jeden není nadšen, protože už při prvním setkání k sobě cítí silné nesympatie. Osud je ovšem svede dohromady prostřednictvím společného nepřítele. Oba jsou uneseni a budou muset překonat vzájemnou nenávist, aby unikli celé řadě nebezpečí, která je na útěku čekají. Kniha nabitá akcí, souboji, honičkami i romantickou láskou od význačné britské autorky.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Dobrodružné , Fantasy

Vydáno: , Mladá fronta
Originální název:

Dragonfly , 2008


více info...

Komentáře (61)

Komentáře 61 Recenze 3

Belgarion
Belgarion
04.02.2023 3 z 5

Milý příběh pro YA, který zapomenu stejně rychle, jako jsem ho přečetla. (A kdeže je ta fantasy???) Líbí se mi vystavěné světy se svými náboženstvími a rituály i krásná postava hlavní hrdinky. Bohužel všechno ostatní je trochu mdlé a sice neurazí, ale taky nenadchne. Bojové scény byly stejně cudné jako panická láska mezi hlavními hrdiny. Postavy jsou ploché a nedokázaly ze mě vyždímat ani krapet emocí (přitom potenciál byl, třeba ochranitelský obr nebo císařovny). Někdy je méně sice více, ale tady to rozhodně neplatí a já bych si s chutí připlatila za víc stran.

Anor505
Anor505
21.12.2022 3 z 5

Tohle bylo takové miloučké čtení. Škoda, že už nejsem cílová skupina, kdybych to četla ve správném věku, tak by mě kniha nadchla. Dneska už bych měla bohužel pár výhrad. Princezna byla většinu času poněkud zdechloučká a pasivní, ale i ona měla pár světlých chvilek. Princ byl naopak velký sympaťák. Po dočtení knihy mi zůstalo docela hodně nezodpovězených otázek, než abych to jen tak přešla... Ale kniha měla svoje kouzlo, to ano.


jitka_dankova
jitka_dankova
21.01.2022 5 z 5

Milá dobrodružná romantická pohádka, která se odehrává ve vymyšleném světě. Ale nečekejte žádnou fantasy a kouzla, nic takového tam není, maximem jejich kouzel je použití střelného prachu. Dva mladí lidé, kteří toho moc o světě ještě neví, se nedobrovolně vydávají na cestu a velké dobrodružství, dospívají, mění se, potkávají přátele a zanechávají za sebou změny, které otřásají jejich světem a mění pravidla. Romantika je tam jen taková lehká, nevinná, milá, spíš jen na okraji celého toho dobrodružství. Hezky se to četlo. Byla tam spousta takových opravdových chvil, kdy prostě princezna z ostrova zvyklá na lodě prostě neumí jezdit na koni a ani po zaučení si netroufá na to, že by byla excelentní jezdkyně... a princ si neuvědomí zásadní možnost požádat o pomoc spojence... prostě z nich autorka nedělala mistry světa, ale chovala se k nim přiměřeně jejich věku.
Psáno v er-formě, ale tak pěkně, že mi to nevadilo (preferuji ich-formu).

kikizubik
kikizubik
28.04.2021 4 z 5

Nečekala jsem, že mě to bude tak moc bavit, protože první kapitola nezačínala moc slibně, ale pak to nabralo grády a čtení jsem si užívala. Několikrát jsem se i zasmála, hlavně na začátku, pak je to ponuřejšího rázu, ale za mě velký dobrý. Ramil je sympaťák a fešák k tomu a Tashi, ta byla ze začátku tvrdým oříškem, jelikož její země měla tolik pravidel, co ji svazovaly, že si skrz celou knihu nachazéla sama sebe.
Určitě bylo také osvěžujcí, že se děj odehrával spíše v zemých inspirované východním kontinentem - Turecko apod...

Nikysek.j
Nikysek.j
31.03.2021 5 z 5

Super od začátku do konce. Doporučuji

Karola050716
Karola050716
10.03.2021 3 z 5

Bylo to fajn čtení, pořád se tam něco dělo. Čekala jsem asi trochu více romantiky, ale spokojenost.

Miliamka
Miliamka
10.03.2021 3 z 5

Na tohle jsem asi moc stará. Taky mi několikrát připadalo, jako by se autorka nedokázala rozhodnout, pro koho to vlastně píše a co píše. Místy fantasy, místy červená knihovna, místy politika.. Upřímně poslední asi čtvrtinu knihy jsem už ani pořádně nečetla, protože mě ani nezajímalo, co všechno se těm dvěma postaví do cesty..

Luigi1
Luigi1
29.10.2020 5 z 5

Začátek mě nějak nemohl chytit,ale pak to mělo zpád.Dopručuji

Nel-ly
Nel-ly
26.10.2020 3 z 5

Doteď nechápu překlad toho názvu, když ten anglický dával smysl i vzhledem k ději. A ta obálka s napíchanou umělou holkou z Playboye... no, to je tak všechno, co ve mě po dočtení zůstalo. Nebylo to nijak špatné, ale ani výjimečně dobré na zapamatování.

Rossmar
Rossmar
20.07.2020

Tuto knihu doporučuji. Byla napínavá a prostě WOW. Podle obalu jsem si říkala, že to bude prostě klišé. Taková ta kniha kde taháte za nitky až přetáhnete z úžasu do klišé. Ale byla jedno velké WOW. Prostě teď hned čtěte!

Starlet
Starlet
30.06.2020 5 z 5

NESUĎ KNIHU PODLE OBALU

Příběh o lásce mezi nepřáteli. Princ a princezna, kteří mají uzavřít mír mezi jejich zeměmi pomocí sňatku. Ona jemná dívka ctící etiketu svého dvora, on nevycválaný princ milující svobodu.
Celý svět je nádherně vystavěný, máme tu princezny a prince, různé kultury se svými zvyklostmi a všelijakými pravidly. V tomto příběhu můžeme najít boje, intrikaření, utíkání před zajetím, trochu násilí a tako trochu té lásky. Hlavní hrdinové mi byli už od začátku velice sympatičtí a jejich příběh krásně plynul od začátku až do konce, nikde se nezdržoval. Rychle jsem se knihy začetla a prostě stránky se četly sami. Autorčin styl psaní mi sedl a knihu jsem téměř nepouštěla z ruky.
Myslím, že ještě takovou knihu, nebo podobnou knihu jsem nečetla, byla to opravdu bomba a doporučuji všem.
Obal vás sice může trochu odradit, ale rozhodně ten příběh co je mezi deskami, stojí za přečtení.

AniDi
AniDi
09.06.2020 5 z 5

Začátek mě příliš nezaujal ale vydržela jsem a nelituji. Příběh měl spád a bylo to takové prima dobrodružství. Ač už nepatřím do cílové věkové skupiny, čtení jsem si užila. Rozhodně můžu doporučit.

PéťaH.
PéťaH.
23.02.2020 2 z 5

Na začátku, no možná až do poloviny knihy mi nijak úžasná nepřipadala a přemýšlela jsem zda vytrvat a dočíst, ale druhá polovina byla o to lepší a překvapivě mé hodnocení hodně pozvedla. V druhé polovině byla opravdu čtivá, poutavá a rychle a svižně se odehrával příběh plný dobrodružství. Asi psáno spíš pro dospívající dívky, ale i tak si dospělý čtenář může přijít na své.

aktijnov
aktijnov
25.06.2019 2 z 5

Navzdory nadšeným komentářům čtenářů jsem byla dost zklamaná. Kniha je spíš pro náctileté. Jedna napínavá situace sice střídá druhou, ale někdy je to dost absurdní.

Cleo De Nile
Cleo De Nile
06.06.2019 4 z 5

Nevím, jestli je mi více proti srsti český překlad (to jako musíme mít v názvu to, co se v knize stane, protože by to jinak nikdo nepochopil, nebo co?) nebo zařazení knihy do kategorie "pro děti", ale naštěstí je všechno ostatní perfektní. Kniha je opravdu skvělá a čtivá, hlavní postavy si nelze nezamilovat a už po dočtení jsem měla chuť přečíst si ji znova. Různé pohledy, z nichž je příběh vyprávěn, vůbec nepůsobí rušivě, a konec se také povedl.

Nikusscha
Nikusscha
07.04.2019 5 z 5

Wau..tak tato kniha mě rozsekala....naprostá BOMBA!!! Příběh se mi moc líbil. Byl plný dobrodružství, napětí, emocí. Jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla, rozhodně nelituji. Za mě určitě 100% spokojenost.

kuska
kuska
19.02.2019 5 z 5

Tak to bylo krásné, dobře podaný klasický příběh ve fantasy světě s nádechem exotiky .... na pohádky nebudu asi nikdy stará :-)

mon244
mon244
07.02.2019 5 z 5

Četla jsem ji ve třinácti a musím přiznat, jedna z nejlepších knih vůbec. Asi se k ni znova vrátím (je mi 20 let).

kujuduss
kujuduss
15.01.2019 4 z 5

Příběh byl napínavý a nic se mi líbil. Velkým nedostatkem je obálka knihy, která mě od přečtení odrazovala, ale jsem ráda, že jsem po ní nakonec sáhla

Eliška12
Eliška12
17.08.2018 4 z 5

Řeknu to jedním slovem : Úžasné .
Nechápu , jak autorka mohla vměstnat tak obsáhlý děj do jedné knihy . Moc se mi líbil obal , ale to není rozhodně vše . Super děj , nečekané změny a drsná romantika dodaly knížce tu správnou štávu . Můžu ji doporučit , úplně všem holkám . Jediné ,co mohu vytknou je dost zabíjení , které nemám ráda .

DracoMalfoy
DracoMalfoy
16.01.2018 5 z 5

Kniha byla moc pěkná, akční i vtipná. Za mě fajn.

erulka
erulka
13.11.2017 4 z 5

Velmi čtivá kniha. Skládám poklonu autorce, že dokázala velmi zajímavý a napínavý děj vměstnat do jedné knihy. Jen jsem z titulní obálky čekala teda daleko větší nenávist mezi Tashi a Ramilem, přišlo mi, že šlo pouze o počáteční nevraživost, jelikož je oba nutili do toho, co sami nechtěli udělat. Kniha se mi líbila a určitě stála za přečtení.

šneki
šneki
14.09.2017 3 z 5

Čtivost této knize rozhodně nemohu upřít, proto jsem ji také přečetla velmi rychle. Události probíhají velmi rychle a vše je pěkně nacpáno do jednoho dílu, což by mnoho autorů neudělalo. Bohužel mě místy mátly změny v postavě, která vypráví. Je to zkrátka jednohubka.

andrea4315
andrea4315
07.07.2017 5 z 5

Asi poprvé, co jsem narazila na fantasy popisující zajímavý nový svět a přitom se vešel do 1 knihy. Takže kdo už je unaven z nekonečných sérií, nebo chcete zjistit proč tolik lidí rádo fantasy, ale nemáte sílu na tisíci stránkové příběhy rozdělené minimálně do 3 knih, než se doberete ke konci, tak tohle je dobrá volba.

Brunnetka
Brunnetka
17.06.2017 5 z 5

Knihu jsem si koupila hlavně díky recenzím tady a nelituji!! Krásný a poutavý příběh plný napětí i lásky. Musím říct, že jsem se i zasmála....správný příběh s "happy endem" :-)

NikolP.
NikolP.
14.03.2017 5 z 5

Nemám slov! Nádherný děj i zpracování...
Tato kniha obsahuje vše co má taková správná knížka pro dospívající mít! Dobrodružství, drama ale i lásku.
Julia píše čtivě a nic neprotahuje ani nic zbytečně nekrátí. Musím moc pochválit! Doufám že najdu podobnou knihu stejné kvality! :)
Vřele doporučuji!

Tenebien
Tenebien
01.03.2017 5 z 5

Tuhle knížku mi doporučila ségra a já jsem fakt ráda, že jsem si ji přečetla. Vtáhlo mě to do děje a nemohla jsem se odtrhnout. Bylo to takové roztomilé a oddechové čtení, které doporučuji každé romantické (fantasy) duši.
Jen si nejsem jistá, jestli je mých 5 hvězdiček férových i k Sedmi království 2 a 3, které jsem si moc užila před tímhle... asi jim taky přidám, aby na tom byly knihy stejně. :D
Teď se jdu vrhnout na druhý díl z tohoto prostředí a doufám, že někdy vznikne film. (Na co v tom Hollywoodu jako myslej? Tohle už mělo být natočené!)

zuzca.h
zuzca.h
02.01.2017 4 z 5

V knihovně jsem si jí půjčila úplně náhodou a rozhodně nelituju. Zajímavý příběh, děj hezky plynul bez zbytečných zádrhelů. A Tashi se nakonec ukázala jako statečná princezna nacož ze začátku moc nevypadala. A z protivného Ramila se nakoec taky stal chlap. Rozhodně doporučuju je to taková příjmená oddechovka která vás chytne.

Chytuš
Chytuš
17.12.2016 5 z 5

Na začátku hned musím přiznat, že se mi do knížky moc nechtělo - v knihovně jsem jí našla v sekci knihy pro děti od 10 let, no a ta obálka chuti do čtení taky nepřidala.. Navíc český název je podle mého názoru taky mimo, ale asi překladatel usoudil, že pouhý překlad z anglického originálu by nebylo tak "cool" pro mladé čtenáře.. Tím ale všechny moje výtky končí. Moje obavy se rozplynuly po přečtení pár stránek a děkuji Bohu (nebo Bohyni :-)), že jsem jí nešla vrátit nečtenou! Vymyšlený svět je prostě famózní, taková středověká fantasy, se vším, co k tomu patří. Příběh byl něco mezi pohádkou a Hrou o trůny - nebyl až tak drsný, ale rozhodně žádná naivní dětská pohádka.. Tashi je sice křehká, ale rozhodně ne ufňukaná princezna, Ramil je sympaťák, romantiky umírněně, zato pár drsných soubojů, jedna velká pijatika a pár narážek jakže to mezi těmi kluky a holkami chodí :-) Hrozně moc mě bavily jednotlivé světy a jejich rozdílnosti, styl života a pojetí náboženství. U knížek se mi moc často nestává, abych si říkala, že by jim slušelo filmové plátno, ale tady by to při správném zpracování byla pecka! Rozhodně doporučuji!

Veveruškaaa
Veveruškaaa
13.11.2016 5 z 5

Od téhle knížky jsme moc neočekávala, nějak mě ani nenadchla.
Postavy byly celkem sympatické a zamlouvaly se mi. Dobře bylo i vymyšlené prostředí a země. Příběh byl sám poutavý... dobrodružství to tam bylo ale, chtělo by to více napětí. Místy to bylo takové až pohádkové...
Ale takových 4,5 hvězdiček..

Štítky knihy

víra první láska dobrodružství

Autorovy další knížky

Julia Golding
anglická, 1969
2013  79%Najít Sky
2010  88%Únos čtvrté princezny
2008  80%Zlatá jehla aneb Dobrodružství mezi světy

Kniha Únos čtvrté princezny je v

Právě čtených4x
Přečtených387x
Čtenářské výzvě16x
Doporučených64x
Knihotéce124x
Chystám se číst131x
Chci si koupit36x
dalších seznamech1x