Únos čtvrté princezny

Princezna Taoshira a princ Ramil mají z vůle vládců svých zemí uzavřít výhodný sňatek. Ani jeden není nadšen, protože už při prvním setkání k sobě cítí silné nesympatie. Osud je ovšem svede dohromady prostřednictvím společného nepřítele. Oba jsou uneseni a budou muset překonat vzájemnou nenávist, aby unikli celé řadě nebezpečí, která je na útěku čekají. Kniha nabitá akcí, souboji, honičkami i romantickou láskou od význačné britské autorky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42776/big_unos-ctvrte-princezny-UiG-42776.jpg 4.4257
Literatura světová, Dobrodružné, Fantasy

Vydáno: , Mladá fronta

Dragonfly, 2008

Kniha Únos čtvrté princezny

jitka_dankova

Milá dobrodružná romantická pohádka, která se odehrává ve vymyšleném světě. Ale nečekejte žádnou fantasy a kouzla, nic takového tam není, maximem jejich kouzel je použití střelného prachu. Dva mladí lidé, kteří toho moc o světě ještě neví, se nedobrovolně vydávají na cestu a velké dobrodružství, dospívají, mění se, potkávají přátele a zanechávají za sebou změny, které otřásají jejich světem a mění pravidla. Romantika je tam jen taková lehká, nevinná, milá, spíš jen na okraji celého toho dobrodružství. Hezky se to četlo. Byla tam spousta takových opravdových chvil, kdy prostě princezna z ostrova zvyklá na lodě prostě neumí jezdit na koni a ani po zaučení si netroufá na to, že by byla excelentní jezdkyně... a princ si neuvědomí zásadní možnost požádat o pomoc spojence... prostě z nich autorka nedělala mistry světa, ale chovala se k nim přiměřeně jejich věku.
Psáno v er-formě, ale tak pěkně, že mi to nevadilo (preferuji ich-formu).

kikizubik
28.04.2021

Nečekala jsem, že mě to bude tak moc bavit, protože první kapitola nezačínala moc slibně, ale pak to nabralo grády a čtení jsem si užívala. Několikrát jsem se i zasmála, hlavně na začátku, pak je to ponuřejšího rázu, ale za mě velký dobrý. Ramil je sympaťák a fešák k tomu a Tashi, ta byla ze začátku tvrdým oříškem, jelikož její země měla tolik pravidel, co ji svazovaly, že si skrz celou knihu nachazéla sama sebe.
Určitě bylo také osvěžujcí, že se děj odehrával spíše v zemých inspirované východním kontinentem - Turecko apod...

Nikysek.j
31.03.2021

Super od začátku do konce. Doporučuji

Karola050716
10.03.2021

Bylo to fajn čtení, pořád se tam něco dělo. Čekala jsem asi trochu více romantiky, ale spokojenost.

Miliamka
10.03.2021

Na tohle jsem asi moc stará. Taky mi několikrát připadalo, jako by se autorka nedokázala rozhodnout, pro koho to vlastně píše a co píše. Místy fantasy, místy červená knihovna, místy politika.. Upřímně poslední asi čtvrtinu knihy jsem už ani pořádně nečetla, protože mě ani nezajímalo, co všechno se těm dvěma postaví do cesty..

Luigi1
29.10.2020

Začátek mě nějak nemohl chytit,ale pak to mělo zpád.Dopručuji

Nel-ly
26.10.2020

Doteď nechápu překlad toho názvu, když ten anglický dával smysl i vzhledem k ději. A ta obálka s napíchanou umělou holkou z Playboye... no, to je tak všechno, co ve mě po dočtení zůstalo. Nebylo to nijak špatné, ale ani výjimečně dobré na zapamatování.

Rossmar
20.07.2020

Tuto knihu doporučuji. Byla napínavá a prostě WOW. Podle obalu jsem si říkala, že to bude prostě klišé. Taková ta kniha kde taháte za nitky až přetáhnete z úžasu do klišé. Ale byla jedno velké WOW. Prostě teď hned čtěte!

Legenda
Legenda