Nadpozemská

Zjistit, že jste částečně anděl, není zrovna běžná rutina ani procházka růžovým sadem, zvlášť když víte, že máte naplnit na Zemi poslání, že máte úkol, který byl svěřen jedině a právě vám, ale nikdo vám neřekne, jaký ten úkol přesně je. Nicméně Clara, hlavní hrdinka trilogie Nadpozemská, se s tím statečně pere. Dokonce se snaží zjistit, kdo je ten pohledný kluk, kterého vídá ve svých snech a který zjevně nějak patří k jejímu poslání. Má ho zachránit? Je tohle smyslem jejího života? Nadpozemská je příběhem nejen o andělích, ale zejména o lásce, přátelství, osudu a volbách, které někdy musíme učinit, aniž bychom chtěli....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/129940/nadpozemska-129940.jpg 4.3558

Nadpozemská (1.)

Unearthly (2011)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

KaileyBlot
29.10.2017

Moc hezká knížka se zajímavým tématem. Akorát ten začátek mi přišel trochu uspěchaný, prostě nás autorka mrskne do děje a cpe do nás informace hned od první strany. Neberu to ale jako špatně, je to rozhodně potřeba, jelikož je téma knihy opravdu dokonale promyšlené a zajímavé a informací je hoodně. Kniha mě opravdu bavila a doporučuju ji. Byla tak lehce fantasy - jen ke konci trochu více, vtipná, milá... prostě skvělá!

TerraNova
05.10.2017

Tohle byla první kniha s tématikou andělů, co jsem četla, takže nemůžu moc hodnotit tématu, co se andělů týče, ale mě se příběh - odvíjený od nich, andělů - líbil. Nemůžu taky říct, že jsem něco nepředpokládala, ale rozhodně jsem si myslela, že Christian bude mít jinou povahu a Clara beztak skončí s ním. No, evidentně jsem tu knížku hodně podcenila, protože ani jedno z toho se tak trochu nestalo.
Chvílemi mě opravdu štvala Clařina mamka, jelikož jí absolutně nic nehodlala říkat, ale po Claře chtěla, aby ji říkala vše a poslouchala jí. Trošku nevyvážený vztah, myslím. Wendy byla skvělá, jen mi jí je líto vůči Claře. Taky by k ní mohla být upřímnější, zasloužila by si to. Tucker se mi líbil od začátku, byl prostě rýpavý a vtipný. Dokonalá kombinace, aby ho nešlo jen tak přehlídnout. Jsem ráda, že nebyl jen vedlejší postavou. Angela mi byla celkem nesympatická a přišla mi až moc přátelská, takže ji moc nevěřím, ale kdo ví, co se stane (dá se říct, že mi na ní něco nesedělo, navíc, když vezmeme v potaz, kdo jsou její rodiče... vlastně, jen jeden z nich). Třeba je vážně ta hodná. Clara podle mě jednala tak, jak měla. Podle srdce. Díky bohu, že tak udělala. Sice zatím nevím, jaký dopad to na vše bude mít, ale to je mi momentálně jedno, protože přežili ti, kteří jsem chtěla, aby přežili. :D
Za mě určitě palec nahoru. Bezva knížka, bezva příběh, bezva postavy. Doufám že v příštích dílech se to zaměří i víc na jejího bratra nebo třeba otce, o kterým zde byla jen lehká zmínka.
Obálky jsou taky úžasné, ale škoda, že ta dívka na obalu nemá nic společného s Clarou v příběhu. Ale i tak si myslím, že se to překousnout dá, protože jsou to fakt krásný obálky.

Tenebien
15.09.2017

Mělo to svoje chyby. Nebylo jich málo, ale překvapivě mi vůbec nevadily.
Tentokrát ani ten trojúhelník nebyl tak nasí*ací.
Bohužel to nebylo nijak objevné a převratné, tudíž celkem předvídatelné (jo, zvraty mi byly jasné), ale fakt mě to nějak netankovalo, protože knížka byla strašně čtivá, že se od ní nedalo odtrhnout.

A mohla bych si postěžovat na ten přebal? Jakože Clara s tou paní na obálce nemá nic společného... :D

Kdo by to byl řekl, že nakonec přečtu v krátké době dvě série s andělským tématem? :D (čteno v originále)

AnusaUltra3600
24.07.2017

! POZOR SPOILER !

Knihy jako takové mě bavily, přišlo mi to super vymyšlené a propracované, občas mě trochu štvalo jak Clara nic nevěděla, kvůli tomu aby rodiče chránili jí i Jeffa. Přes první léto přišel příjemný zvrat v podobě Tuckera a jeho románek s Clarou nebyl nijak přehnaný jako, že spolu nemůžeme být, protože by do Tuckera uhodil blesk, ale mělo to smysl a důvod což se dneska v YA literatuře jen tak nevidí. Chrstian mi přišel dobře propracovaný a přesně takový jak by se od něj očekávalo. Musím přiznat, že jsem od začátku fandila Tuckerovi a trochu jsem měla strach, že by se Christianovy mohlo podařit Claru sbalit, ale nepovedlo se. Hodně sympatická mi byla Angela, protože v podstatě jen díky ní jsem se něco pořádného dozvěděla a uváděla děj do pohybu.
Za mě hodnotím 9/10

viky.rella
14.07.2017

Začnete číst a už se nodtrhnete. Ano, tak to skutečně je. Nadpozemská je naprosto ideální na odpočinek nebo pro lidi, kteří u zdlouhavější knížky nevydrží. Samozřejmě, nemůžete čekat nic složitého. Jak už jsem napsala, jedná se o knihu odpočinkového rázu- vtáhne do děje, ale nemá kdovíjak hluboké myšlenky. Tím nechci říct, že si potrpím na složité knihy, jednoduché mi prozatím vyhovují. Mozek dostatečně namáhám ve škole. Díky příběhu Clary jsem se na chvíli povznesla nad svůj každodenní život. Držela jsem jí palce s posláním, bála se černokřídlých a naprosto se zamilovala do Tuckera. Takže ano, doporučuji.

kokobela
17.05.2017

Nádherná kniha! Je psána na způsob že se hned začtete. Dopadlo to úplně jinak než jsem si myslela. Všem milovníkům nadpřirozených bytostí knihu naprosto doporučuji

JmenujiSeZuzla
06.05.2017

Konečně jsem našla neobyčejnou, málo známou romarťárnu! Clara docela sympatická spolu s ostatními postavami se mi líbila. Děj byl perfektně vymyšlený a krásně popsaný. Dávala jsem si od knížky pauzy, takže četba mi trvala trošku déle, ale včerejškem dočteno a super! Zachránění Christiana mi ze začátku přišlo blbé! Chtěla jsem, aby se v knize stal další zvrat, ale nakonec , jak se to všechno vyvinulo tak super. Druhá část naprosto super!
#TeamTucker

violet1313
18.04.2017

Jistě, je to romantická YA fantasy kniha, ve které se city teenagerů staví na první místo. Ale stojí to za to... Možná protože to tak vlastně funguje vždy.

Clara je milá protagonistka, která vlastně nedělá tolik chyb, ze kterých by jste si rvali vlasy a umí se o sebe postarat. Většinou. Pojmutí celého konceptu nephilim..jako polovičních či čtvrtečních andělů je skvělé a donutí vás taky chtít létat.

Knihu vřele doporučuji, jistě není to naprosto dokonalé dílo bez chybičky, ale rozhodně se mi dostalo pod kůži a nejednou mě dohnalo k slzám a o to vlastně jde ne?

NikolP.
14.03.2017

Patří k jedné z knih, na které jen tak nezapomenete a budete na ni rádi vzpomínat! :)

Smilee
14.02.2017

Když jsem jí četla poprvé před několika lety, byla jsem z ní hodně nadšená. Nedávno jsem jí vytáhla znovu a musela jsem se smát. Hlavní hrdinka mi byla hodně nesympatická, patří k těm, které si hrají na ty silné holky, ale nakonec se zhroutí kvůli všemu. A vůbec všechno na ní mě vytáčelo. Jediného, koho jsem si oblíbila byl Christian s Angelou.
Cílovou věkovou kategorii to ale rozhodně zaujme. Pro mě už to bylo takové oddechovější čtení, nad kterým jsem nemusela moc přemýšlet a zjistila, že takové knihy už pro mě moc nejsou :)

anonym02
29.01.2017

Začátek mě moc nezaujal. Bylo to takové zdlouhavé, ale potom se to rozjelo a já musím říct, že jsem s knihou maximálně spokojená

LoverBooks
20.01.2017

Vážně skvělá knížka

sylva8672
08.01.2017

Kniha mi ze začátku přišla taková vlažná a bála jsem se, jestli to byla správná volba. Ale pak se to rozjelo a kniha mě naprosto pohltila!!!!! :-) příběh je taková ta romantická klasika, ale moc se mi líbilo prostředí, kde se děj odehrává a i postavy mi byly moc sympatické. Hlavně teda Tucker :-) takže už se nemůžu se dočkat, až začnu 2. díl!!

aannyy
03.01.2017

První díl z krásné série. Zaujala mě anotace a obálka a neprohloupila jsem, knížka byla krásná a skvěle se četla.

simi28
04.12.2016

Krásná kniha. Sice je trochu předvídatelná, ale mě moc bavila. Styl psaní se mi moc líbil a proto jsem jí přečetla asi za tři dny. Clara mi byla sympatická a jsem rozhodně tým Trucker, přestože je Christian milej, ale Trucker se ke Claře prostě hodí. Moc doporučuji a rozhodně si přečtu další díly, abych věděla, jak to dopadne.

Napůlanděl
17.10.2016

Krásná kniha. Četla se úplně krásně, oddychově a prostě na pohodu. Jen ten milostný trojúhleník mě tam docela vadí, je takový zvláštní. Nemám z něj dobrý pocit...Nevím, líbí se mi oba kluci...jsem zvědavá jak to spisovatelka vyřeší.

sarahmoon
17.08.2016

Kniha mi byla doporučena paní knihovnici, sice jsem ji několikrát v regálu zahlédla, ale nikdy jsem si ji nepůjčila a byla to škoda. Velmi poutavá kniha, téma "bytostí se schopnostmi" je sice velmi časté, ale převážně to jsou upíři... tato kniha byla vítaná změna :o) od první chvíle jsem si zamilovala Tuckera ♥ naprosto rozkošný chlapec ♥ líbilo se mi, že Clara věří svému srdci a nenechá si nic vnutit. Přečetla jsem ji za 2 dny... prostě jsem ji nemohla odložit. Oddechové, jednoduché, krásné a romantické čtení. Moc děkuji paní knihovnici za doporučení... teď si rychle půjčit "Zasvěcenou".

Venny345
14.07.2016

Neobvyklé téma, tento první díl se mi moc líbil. Je to velmi čtivá kniha. Ze srdce mám ráda Angelu, je prostě správná holka.

petra4080
11.07.2016

I když nejsem cílová skupina - kniha je spíše pro náctileté - tak jsem si příběh vysloveně užívala. Moc krásně se čte, jen kloužete po stránkách a najednou je konec.
Za mě super vyústění... občas se prostě něco nepovede :-)

MájaM.
07.07.2016

Chytlavá kniha:) Doporučuji přečíst:)

cecetka
05.07.2016

Uprimne bych tuto knihu neradila mezi romany pro zeny, ale pro divky. Osobne mi to prislo asi do poloviny hodne nudne. Pak se to trosku rozjelo, ale zadna slava.
I tak jsem se odhodlala na druhy dil, ten jsem po nekolika stranach odlozila jako pro me necitelny. Skoda ... namet je to hezky.

Lucie.H
29.06.2016

kniha se četla velmi snadno. Je chytlavá až do konce jsem nevědela jak to může dopadnout. Rozhodně se těším až začnu číst další díl. DOPORUČUJI !!!!!!!!

Meridea
18.06.2016

Čtivě psaná kniha, s překvapivým koncem :-) Už se těším na další díl.

Kelen30
15.06.2016

Děj této knihy byl velice poutavý. Když jste jednou začali , nemohli jste přestat a nutilo vás to číst dál a dál.Tahle kniha má jediný zádrhel. Jak začaly Claře prázdniny, bylo to už trošku nudnější. Jinak bych si v druhém díle přála víc informací o andělech a víc akce. S hlavními hrdiny jsem byla spokojená. Pokračování si určitě přečtu.

nellynelca
08.05.2016

Knížka mě moc překvapila a jsem zvědavá co bude dál.
Jo a tým Tucker =)

Xena011
08.03.2016

Moje obvyklé téma ke čtení jsou andělé, proto jsem si tuto knihu také vybrala.Bohužel mě příliš nepřekvapila, ani zde nebyla chvíle plná adrenalinu nebo emocí, jen plno tajemství. Přišla mi jako takový úvod do příběhu. Většinou se mi stalo, že už první knížka byla hodně dobrá nebo i nejlepší z celé trilogie, ale už jsem padla i na knihy, u kterých to není pravidlem a jsou pouze takovým úvodem...to je právě tato kniha. Nicméně se mi moc líbili vlastnosti a schopnosti andělů. Na odpočnutí je tato kniha vhodná.

Firewoman
06.03.2016

Dobrá knížka. Překvapila. Já mám sci-fi knížky ráda, takže budu rozhodně pokračovat :)

viki.jp
21.01.2016

Pro knížky o andělech mám slabost a tato mě chytla za srdce. Krásná, už se těším na další díl :)

barbora2863
17.01.2016

Objavila som novú srdcovú záležitosť, akosi mám na tie "anjeloviny" fakt slabosť :)

Misa25
19.12.2015

Ke knize jsem se nemohla dlouhou dobu odhodlat :) ale pak jsem jí přečetla skoro jedním dechem, tak dobře napsané, oddechové čtení, na to jsem dlouho nenarazila...šup na druhý díl :)