Nadpozemská

Zjistit, že jste částečně anděl, není zrovna běžná rutina ani procházka růžovým sadem, zvlášť když víte, že máte naplnit na Zemi poslání, že máte úkol, který byl svěřen jedině a právě vám, ale nikdo vám neřekne, jaký ten úkol přesně je. Nicméně Clara, hlavní hrdinka trilogie Nadpozemská, se s tím statečně pere. Dokonce se snaží zjistit, kdo je ten pohledný kluk, kterého vídá ve svých snech a který zjevně nějak patří k jejímu poslání. Má ho zachránit? Je tohle smyslem jejího života? Nadpozemská je příběhem nejen o andělích, ale zejména o lásce, přátelství, osudu a volbách, které někdy musíme učinit, aniž bychom chtěli....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129940/big_nadpozemska-129940.jpg 4.3728

Nadpozemská 1.

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Unearthly, 2011

Kniha Nadpozemská

Jája92
29.04.2021

Líbilo se mi pojetí celé knihy. Claru jsem si oblíbila ihned od začátku. Zasmála jsem se u slovních přestřelek mezi Clarou a Tuckerem a zajímalo mě, jak Clara vyřeší své poslání. Překvapil mě závěrečný zvrat u Christiana.

Ketfl
01.04.2021

Andělská tématika mě baví, nicméně je potřeba počítat s tím, že tato série je napsána opravdu pro mladší cílovou skupinu. Myslím, že dívkám mezi 14-17 se to musí opravdu líbit. Já vím, že když jsem tento díl četla poprvé před pár lety, tak jsem z toho taky byla unešená. Teď už přeci jen vidím víc much, každopádně i tak to bylo pěkné. Příběh je taková klasika o dospívajících, nechybí klasický milostný trojúhelník, ale příběh je pěkně doplněn o andělskou tématiku a záležitost s posláním a vizemi. To se mi poměrně líbilo. Určitě se pustím i do dalšího dílu.

lenka9688
04.02.2021

Pro Fizulka71: Váš komentář mi vrtal hlavou, protože překlady nakladatelství CooBoo bývají kvalitní. U nás v knihovně se jimi vydané příběhy hojně čtou a nevzpomínám si, že by si někdo stěžoval nebo že bych si něčeho všimla při katalogizaci.
Co jsem zjistila: Vámi uvedené chyby se v oficiálním překladu knihy Nadpozemská nevyskytují. (Jean-Jacques Rousseau je skloňován správně.) Chyby, které zmiňujete, by se mohly vyskytovat v neautorizovaném (pirátském) překladu, jenž skutečně mohl být proveden pomocí překladače Google.

Fizulka71
06.12.2020

Mno, jak to jen... Námět podle mě velmi dobrý, občas jsem ale měla pocit, že to psala dívka ve věku hlavní hrdinky. Nebo spíš překládala. Tolik gramatických chyb, špatného skloňování a vynechaných slov nedokáže napáchat ani moje dyslextické dítě. "Uvádí nás do přednášky o Jeanu-Jacquesovi Rousseaum...", jako by to vrazili do Google překladače. Editor to podle mě ani neviděl. Škoda, knize to ubírá dost bodů.

LadyAlena
03.04.2020

Moc se mi příběh Clary líbil, toto andělské téma mám moc ráda

Maruš.D
18.02.2020

Knihy jsem poprvé četla asi v 17 letech a ohodnotila 5*. Teď po pár letech jsem se k nim vrátila a bohužel musím skočit na tři. Najednou nevidím jen děj, který mě stále velmi zajímá a baví, nicméně zde je takový až moc nereálný na toto téma. Ale i styl psaní je velmi jednoduchý. Vše je popisováno jedním slovem max pár kratičkými větami. Je to jak kdyby postavy nedokázaly složit více slov do jedné věty.
Děj, který jsem dřív obdivovala, mne teď zklamal. Četla jsem rozhodně lepší knihy s Anděli. Nějak jsem si přála aby neskončila s Tuckerem, když se tam stále omílal “osud”.. ale ok. Ke knihám už se nevrátím, ale věřím, že věkové skupině 15-20 se to může zamlouvat.

Majka1979
25.01.2020

Nádherný príbeh obyčajného/neobyčajného dievčaťa, s neobyčajným poslanim a odvahou všetko zvládnuť. Už teraz sa teším na 2.diel :) Pre mňa je to nádherný príbeh, fantasy obľubujem a táto anjelská fantasy začína veľmi pekne

Kacennnka
03.11.2019

V zásadě je to alternativa Stmívání, tentokrát s anděli. Je to naivní a hodně romantický, nevyhnete se insta-love ani milostným trojúhelníkům. Ve výsledku fajn oddychova, ale cílová skupina je někde okolo 15 let, kdy mají teenageři ještě trochu iluze. V zásadě se to čte dobře, jenom je to často přehnaně melodramatické.