Cinder & Ella

Ellin život není žádná pohádka. Před necelým rokem ztratila matku při autonehodě, z níž sama vyvázla vážně zraněná. Svého otce léta neviděla a teď se musí přestěhovat k jeho nové rodině. Jediný, kdo jí rozumí, je Cinder, s nímž se už roky přátelí přes internet, ale s kterým se nikdy nesetkala. Ví, že je vtipný, chytrý a stejný knihomol jako ona. Netuší však, že Cinder je jeden z nejslavnějších hollywoodských herců, který navíc hraje prince v jejím nejoblíbenějším filmu. Změní se teď konečně Ellin život v pohádku? Kelly Oram přináší emotivní převyprávění nesmrtelné pohádky o Popelce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357618/big_cinder-a-ella-Aty-357618.jpg 4.5624

Cinder & Ella 1.

Pro děti a mládež, Dívčí romány, Pohádky

Vydáno: , Baronet

Cinder & Ella, 2014

Kniha Cinder & Ella

rampapa

Tak tohle je srdcová knížka. Ellie jsem si hnedka zamilovala. Knížka mě doslova pohltila tak že jsem jí přečetla ani ne za tři hodinky. Musím si hnedka přečíst další díl. Knížku velmi doporučuji.

terikus

Tohle je tak krásnej a smutnej příběh, tolikrát jsem bojovala se slzama, že nevím, jestli se mi to stalo u nějaké jiné knížky. Jsem nadšená, opravdu stojí za to si tuhle knížku přečíst i víckrát.

ElikaS

Knížka Cinder & Ella je mou srdcovkou, kterou jsem již párkrát četla a tentokrát jsem se rozhodla pro rereading v originále. A opět jsem si knížku neskutečně užila.
Ač se již podle názvu může zdát, že se jedná o převyprávění moderní Popelky. Nejde jen o bezduchou young adultku. Autorka zvládla do knížky dostat vše potřebné. Humor se střídá s vážnými tématy. Knížka je protkaná emocemi. Chvíli jsem se smála a o chvíli později plakala.
Knížka se věnuje hromadě závažných témat – těžký fyzický handicap, ztráta rodiče, komplikované rodinné vztahy, deprese, šikana, sláva, komplikované mezilidské vztahy. Ta jsou ale kompenzována krásnou romantickou linkou. Brian s Ellou tvoří úžasný pár. A upřímně, která z nás by nechtěla kluka jako Brian? Byl dokonalý!
Ellu jsem si oblíbila, je to silná hlavní hrdinka, která to nemá vůbec jednoduché. Upřímně vůbec nechápu názory, že se Ella chovala hnusně nebo hloupě. Fakt myslíte, že člověk, který si projde tím, čím ona nemá nárok na to být občas protivný? A stejně tak si myslím, že budu vztahu mezi ní a otcem měl mít na starosti především on. Upřímně mě neskutečně rozčiloval právě její otec, který se choval naprosto necitlivě a nijak zvlášť se nepokoušel navázat s Ellou hlubší vztah a ke všemu přistupoval ve stylu – „Já jsem ti zbyl. Jsem tvůj táta. Tvou povinností je mít mě ráda, být mi vděčná a poslouchat.“ Vůbec se nezajímal o její názory a pocity.
Abych to shrnula. Knížka patří k mým úplně nejoblíbenější a můžu ji vřele doporučit.

moma08

Knihu jsem vzala do ruky a nemohla jsem jí odložit, jak jsem se do ní začetla. Tolik smutných emocí, které ve mně vzbudila. Hodně se mi stávalo, že jsem měla slzy na krajíčku.
Teď se vrhu na pokračování, snad nezklame.

blanka5960

Krásná romantická pohádka. Moderní Popelka neni jen prostoduchá romantika, nabídne humor, zpracovává vážné téma, mezilidské vztahy, prostě má kromě romantické linky, co nabídnout. Knížku je čtivě napsána, já jsem zhltla za den. A v rukou držím pokračování na které se těším i když hodnocení nemá vysoké. Tak uvidíme zda to bylo šťastně až na věky....

lenka7348

Moderní Popelka dnešní doby. :-) Občas sice trochu přitažené za vlasy, ale to je vlastně každá pohádka, kdy dobro porazí zlo. Prostě taková fajn oddychovka...

petulkapeta

Tak tomu říkám silný emotivní příběh. Někdo by řekl chudinka Ella, ale přitom to byla hrozně silná dívka. Měla jsem několikrát na krajíčku...to jsem nečekala. Každopádně to co zažila nikomu nepřeju, ještě že měla Cindra no vlastně Briana. Moc pěkný příběh.

Lučina7

Anotaci jsem nečetla, a tak jsem si myslela, že to bude normální romantika, ale to se po přečtení prologu změnilo. To, co se vzápětí stalo, mi vzalo dech a dokonce i slza ukápla. Každou stránku jsem nepopsatelně hltala. Postavy byly nádherně popsané a příběh byl opravdu originální. Taky musím vyzdvihnout zápletky, které byly přesně na místě. Za mě určitě doporučuji a doufám, že bude druhý díl stejně dobrý, jako ten první.