Otka: Ošklivá tlustá kamarádka

kniha od:

Otka: Ošklivá tlustá kamarádka https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260492/bmid_otka-oskliva-tlusta-kamaradka-3AG-260492.jpg 3.9 432
Koupit Koupit eknihu Bazar

Sedmnáctiletá Bianca Piperová je cynická a loajální a zdaleka si nemyslí, že je mezi svými kamarádkami ta nejkrásnější. Je taky moc chytrá na to, aby skočila na lep sladkým řečičkám školního hezouna Wesleyho Rushe. Bianca ho vlastně nenávidí. A když jí dá tu nepěknou přezdívku, vychrstne mu colu přímo do obličeje. Ale doma to teď nestojí za nic a Bianca touží po rozptýlení. Což dopadne tak, že Wesleyho políbí. A co hůř, líbí se jí to! Při pokusu se z toho nějak vykroutit se z ní a jejího úhlavního nepřítele stanou „kamarádi s výhodami“. Což se samozřejmě brutálně nevydaří. Wesley neumí moc naslouchat a jeho život taky stojí za starou belu. A Bianca si s hrůzou uvědomí, že do kluka, kterého nenáviděla, začíná být trochu zamilovaná.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo
Originální název:

The DUFF: Designated Ugly Fat Friend , 2010


více info...

Komentáře (105)

Komentáře 105 Recenze 12

simca9342
simca9342
12.06.2023 5 z 5

Přečteno loni , humorný příběh.
Mladá Bianca vede zajímavý život. Matka v trapu, táta alkoholik a ona sama cynik lehce při těle. Její dvě nejky Jessica s Casey jsou pravý opak- štíhlé s pasem přesýpacích hodin, ale milé a ochotné Biance kdykoli poskytnout útočiště. Jedna etapa života boubelky se změní na druhou , když po urážlivé přezdívce od školního frajírka vylije kolu posměváčkovi do obličeje. A jakoby už tak neměla od života dost toho vejtahu Wesleyho políbí. Tím ale příběh nekončí...

uminaa
uminaa
23.10.2022 4 z 5

Veľmi rýchle a plynulé čítanie, a kto chce, tak si v tejto knihe nájde aj "niečo naviac".


Lenka2533
Lenka2533
16.09.2022 4 z 5

Vůbec jsem Otku neplánovala číst, ale dost lidí na instagramu ji doporučovalo, tak jsem si ji půjčila z knihovny. A jsem velmi ráda, protože to byla příjemná oddechovka. Typický romantický příběh - přesně ty mám ráda. Bavilo mě to a dobře jsem si u toho odpočinula. Čte se to skvěle a velmi rychle.
Na oddech doporučuji.

Sarah11
Sarah11
30.08.2022 3 z 5

Jsou knihy, které můžete číst bez ohledu na věk a i tak se dobře zabavíte, nicméně tady jsem nabyla dojmu, že už jsem na podobné knihy stará. Ano, dobře se to čte, má to krátké kapitoly a pravděpodobně to přečtete za jedno odpoledne, ale za měsíc už si nevzpomenete, o čem kniha byla.
Co se mi líbilo, bylo přátelství mezi hlavními hrdinkami. Podle popisu jsem čekala, že Biančiny kamarádky budou takové ty klasické prototypy populárních holek, které si na kamarádky jenom hrají, takže jsem byla příjemně překvapená, že tomu tak nebylo. Protože když je někdo na škole oblíbený, ještě to nutně nemusí znamenat, že je to zlá mrcha. Díky za to. A taky bylo fajn číst o teenagerech, kteří se na party nemusí ožrat do němoty, aby se bavili, anebo o tom, že holky taky můžou mít nezávazný sex, dokonce ho samy iniciovat.
V čem vidím problém, je vztah Biancy a Wesleyho. Ano, je to hate to love, chápu, ale on se, i později, kdy už bylo zřejmé, že k sobě začínají něco cítit, k ní stejně choval na můj vkus dost toxicky a říkal věci, které mohou dost zabolet. Zkrátka ten vztah neměl takový náboj, jaký bych čekala.
Taky mi přišlo docela zbytečné to drama s rodiči hlavní hrdinky. Ano, rozvod rodičů a alkoholismus jsou důležitá témata, která by se dala skvěle rozebrat, nicméně autorka pouze klouže po povrchu a v podstatě používá tyto prvky zřejmě jenom k tomu, abychom tu měli i nějaké drama, což je možná trochu škoda.
Milostný trojúhelník na konci se vlastně vyřešil sám a v klidu, což mi přišlo trochu uspěchané a nepravděpodobné, ale happyend jsme dostali, tak proč ne.
Pro mě to byla taková jednohubka na jedno odpoledne a nebylo to vyloženě špatné, ale když knihu vynecháte, o nic zásadního nepřijdete. To už si radši pusťte film, ten mi přišel několikanásobně lepší.

barleyfox
barleyfox
27.07.2022 3 z 5

Čtivé, jednoduché a na chvíli zabaví, dá se to číst i víckrát. Pro mě to asi táhnou dialogy Wesleyho a Biancy, jinak se to zdá se snaží i o nějakou hlubší myšlenku (nálepka otky, Biančiny trable s rodinou a jejím prvním přítelem), ale to je všechno probráno jen tak povrchově a spíš slouží jako katalyzátor pro vztah hlavních hrdinů.

Erika017
Erika017
08.04.2022 4 z 5

Docela hezký příběh. Je to takové to typické prostředí a problémy střední školy. Dobře se to četlo. Ač jsem to nečekala, kniha přinesla zajímavou myšlenku a to ohledně slova ,,otka". Je to zkratka k ,,ošklivá, tlustá kamarádka." Někdy si mezi svými kamarádkami můžeme připadat jako takové otky. Méně hezké, méně dobré, málo chytré. Ale pravdou je, že to stejně si o sobě většinou myslí i ty kamarádky. Že nejsou tak hezké jako ostatní....a vidí se taky jako otky. Z toho plyne ponaučení, že na sobě si často všímáme jen těch nedostatků a na dostatky a své kladné stránky často zapomínáme.... Kniha se mi líbila. Doporučuji

Knihomolka506
Knihomolka506
18.03.2022 3 z 5

Život tlusté holky se v jednu chvíli změní...

janka2000
janka2000
31.01.2022 3 z 5

OTKA je ve skupině vždycky ta nejméně atraktivní holka, která je ostatními vlastně litovaná. To řekne na začátku knihy Wesley Biance s tím, že ona je OTKA. Bianca má rodiče, jejichž vztah nefunguje. A Wesley je ve svém životě v podstatě postrádá. Jak to tak bývá, konec dobrý - všechno dobrý.
Velmi jednoduchá kniha, oddechová a dokonce i mě nudila svým klišé příběhem.

TerryDee
TerryDee
26.12.2021 4 z 5

Všude jsem četla, jak je kniha oproti filmu odlišná a snad i lepší. A mě začalo zajímat, jak se od sebe liší, přece jen jsem viděla dřív filmové zpracování. A můžu říct, že ostatní měli pravdu. Tohle bylo určitě lepší než film. Víc se mi tu líbil vztah, který tu měla Bianca a Wesley. I když z počátku jsem Wesleyho stejně jako naše hrdinka moc nemusela a nelíbilo se mi jeho označení OTKA, ale postupem času jsem mu stejně jako ona podlehla. Bavilo mě totiž sledovat jejich vzájemné hašteření a prozření.
Takže jo, líbilo se mi to a rozhodně to doporučuji.

*Pájuše*
*Pájuše*
30.07.2021 2 z 5

Asi bych měla přestat hodnotit knihy, které už dávno nespadají do mé věkové kategorie. Nicméně knihu jsem měla v knihovně řadu let a když už jsem se rozhodla spravit si chuť, tak proč ne cizojazyčným názvem pro teenegery, že?
Postavy jsou na svůj věk uvědomělé, za což bych dala autorce o jednu hvězdu více, ale po retrospektivě a zpytování svého svědomí musím uznat, že kniha nedosahuje takových kvalit, aby si zasloužila hvězdu celou. Především hlavní postava je na jednu stranu náctiletý hormony nabitý pytel na pořádnou facku, na druhou stranu jsem v jejich myšlenkách zaznamenala jakýsi posun, vývoj, chcete-li, což u YA knih opravdu nebývá zvykem. Bohužel, ten posun se dostavil až skoro na samotném konci knihy.
Další paradox na téhle knize je, že je zde absence milostného trojúhelníku. Co už typické pro YA knihy je, jsou problémy s rodiči nebo jejich absence. Co mi zde trošku nešlo k sobě byla skutečnost, že autorka tak nějak proplouvala mezi náctiletým a dospělým. Čímž ve mě nevzbuzovala důvěru. A ten přehršel sexuálních (ech?) scén, tak nějak se mi chtělo smát. Člověk netušil, jestli ještě čte YA nebo nějaký erotický román pro ženy.
Nejsem z knihy "odvařená", ani mi nepřijde nijak "cool", takže asi proto vypadá moje hodnocení jak vypadá.

lucie3944
lucie3944
09.06.2021 3 z 5

Občas divný překlad, občas byla slečna na facku, občas mi jí bylo líto. Ale už dávno nejsem ve věku -náct, tudíž to vidím jinýma očima. A protože jsem taky byla takovou Otkou, dokázala jsem pochopit ten pocit, že všichni kolem jsou hezčí, oblíbenější, úspěšnější... Jen si vždycky říkám, jak ty slečny, které byly (a nebyly) na střední královny, dopadají potom ve svém dalším životě.

Ewilka
Ewilka
03.05.2021 3 z 5

Otka v sobě spojuje snad všechny klišé young adult literatury, která ovšem v tomto případě úplně nefungují.

Amy05
Amy05
15.04.2021 3 z 5

3,5⭐️/5⭐️
Takže, kde začít, knížku jsem přečetla na 1 zátah, jelikož byla mega čtivá. Co se tyče postavy, tak byly fajn, ale nějak moc jsem si je neoblíbila. Ohledně hlavní hrdinky, s ni jsem ve většině jejich názorů neshodovala. Děj nebyl nějak originální, takže mě v příběhu nic nepřekvapilo. Podle mě problémy s Biančinou matkou, tam byly úplně zbytečné a v příběhu mi akorát zavazely. Už podle anotace můžete zjistit, že se v této knížce budou nacházet sexuální scény, no..., tak ty byly taky něco, byly hodně popisované (sice ne jako v Afteru, ale tak). Existuje taky film, který za mě fakt ne, je tak 6 horší než knížka. Celkově vám knížku mužů doporučit, ale nečekejte od ní nějakou bombu, protože stejnak všichni víme, jak to skončí.

Efeméra
Efeméra
24.02.2021 4 z 5

Měla jsem chuť na něco oddechového a romantického, a tak jsem konečně sáhla po Otce, které jsem se nějakou dobu vyhýbala, než jsem na ni narazila v Levných knihách. A dostala jsem, co jsem chtěla! Nutno říct, že hlavní hrdinka je přesný opak mě - je cynická, extrovertní a řeší problémy hodně po svém. Některé situace mi připadaly zvláštní a nereálné. Nevěděla jsem, jestli opravdu nedávají smysl, nebo se tak v sedmnácti lidi prostě chovají :D Bianca to doma nemá lehké, což knížce dodává na zajímavosti, ale žádné vážnější contemporary určitě nečekejte. Hlavní hrdinka přistupovala k umírajícímu vztahu svých rodičů s lehkostí, která by pro mě v její situaci byla nemyslitelná, ale na druhou stranu je to inspirativní. Nebýt tolik ublížený a vidět věci s nadhledem. Jen mi připadalo, jako by Bianca docela nadržovala tomu nesprávnému rodiči, což mě trošičku štvalo. Co se týče romantiky, kamarádství s výhodami jde úplně mimo mě (proto jsem se knížce původně i vyhýbala), ale celou dobu jsem se nemohla dočkat, až se do toho zamotají city. Nebylo to dokonalé, ale po zavření knížky jsem chtěla číst dál, a to asi mluví za všechno.

petusska01
petusska01
12.02.2021 2 z 5

Celkom som bola príjemne prekvapená. Nevedela som sa síce vžiť ani do jednej z postáv, ale koniec koncov boli mi celkom sympatické. Príbeh nebol z najlepších, ani nebol nejako hlboký, skôr predvídateľný, pre mladšie ročníky určite vhodnejší.

nikikostadinova
nikikostadinova
17.01.2021 3 z 5

Bianca....je hodně jiná než já a snažila jsem se, aby to nemělo vliv na hodnocení knihy. Ale YA zkrátka asi nebude žánr pro mě (obecně asi žánrové knihy nebudou můj šálek čaje). Zkrátka čtivé, ale jinak plytké, předvídatelné a některé situace mi nedávaly smysl.....a zbytečné nepotřebné detaily.
- PS: Bianca za mě totálně nesympatická (a prohlášením, že nemá ráda živou hudbu náš "čtenářský vztah" pohřbila definitivně) a Wesly - takhle arogantního člověka bych od svého prahu hnala hodně daleko, za mě hrozně nepříjemná postava.

Evicka0011
Evicka0011
04.01.2021

mnam, mooooooooooooooooooooooc se mi libila snedla jsem ji za par minut

Cress
Cress
14.12.2020 4 z 5

Hodně předvídatelný příběh. Ze začátku se mi vztah mezi Biancou a Wesleym moc nelíbil, ale když se mezi nimi začnou vyvíjet nějaké city, začíná to být opravdu skvělé. Kniha je hodně jiná než film a obojí je skvělé. Prostě oddechová, feel good kniha.

Fortuna7
Fortuna7
26.10.2020 4 z 5

Taková letní slaďárna, no...

Veronikados
Veronikados
24.10.2020 4 z 5

Mno je to sice trošku delší doba co jsem knihu četla ale snad si vzpomenu. Kniha byla jiná, mnohem jiná než film. Potěšilo mě to, ale zároveň trošku mrzelo. Každopádně příběhově za mě vede kniha, film byl taky dobrý, ale knihu jsem si oblíbila víc. Celá zápletka s Wesleym mi přišla dobrá, na nic takového jsem zatím ještě nenarazila. Teď zjišťuji že autorka napsala i knihu kterou jsem už několikrát chtěla přečíst, ale neměla jsem se do toho. Po zkušenosti s Otkou to nejspíš udělám. Každopádně mě se líbila jak hlavní dějová linka tak i ty vedlejší. Kniha vypráví svým způsobem o životě mladé puberťačky, která to nemá v životě zrovna dvakrát lehké, ale ani trochu si nestěžuje. Doporučuji, nádhern oddechovka. Hodnocení 87% (4.4 hvězdičky).

tadobra
tadobra
26.08.2020 2 z 5

film supr, kniha nedoctena.

Verunka926
Verunka926
14.08.2020 5 z 5

Zprvu jsem se trochu obávala, že mě kniha nebude bavit. Wesleyho jsem si ale opravdu oblíbila a hlavní postava Bianca mě někdy sice trošku štvala, ale i přesto jsem ji měla celkem ráda. Pokud hledáte nějakou oddechovou knížku na léto, Otka je přímo pro vás.

Julia284
Julia284
31.07.2020 5 z 5

Na to, že jsem od této knihy nic moc nečekala, mě velmi příjemně překvapila. Kniha se četla rychle a během 2 dnů jsem ji měla přečtenou.

book_fan
book_fan
13.07.2020 4 z 5

(SPOILER) Děj celé knihy bych mohla shrnout jediným slovem. Sex. Ale i navzdory tomuto faktu (nečekejte ovšem detailní popisy, tak daleko to naštěstí nikdy nezašlo, i když jen zmínka, že se Bianca s jistou osobou vyspala, autorce nestačila, navíc to bylo na můj vkus až moc často), se mi kniha líbila a mohu ji jako jednoduché čtení na léto, s předvídatelným koncem, doporučit.

Děj poměrně rychle odsípal, a byť jsem ze začátku měla veliký problém se do knihy vůbec začíst, tak mě nakonec pohltila a nemohla jsem přestat číst dál.

Charaktery postav jsou zajímavé a přidávají knize plusové body, ovšem stále to nevyrovnává výše zmíněné mínusy.

Celkově hodnotím čtyřmi hvězdami.

Fani
Fani
04.06.2020 4 z 5

Klasický příběh ze střední školy, kterých je milion. Ale i kdyz je to spíš pro mladší čtenářky, tak me se moc líbila. Hltala sem stránku za stránkou. Konec byl sice predvidatelny ale určitě bych doporučila.

Inouš
Inouš
21.03.2020 4 z 5

Tahle se mi velmi líbila.
Ačkoliv nejsem cílová věková, ani pohlavní skupina, Otka mě vážně bavila.
Příběh samozřejmě není nijak intelektuálně náročný, postavy nejsou hluboce propracované, ale nelze ani říct, ze je vše zmíněné jen plytké. Kniha ubíhala strana za stranou a já se skutečně bavil.
Pro někoho, kdo hledá knížku, která se dá číst ve shonu, před spaním, v ruchu a třeba i dostane ze čtecí krize, je Otka určitě vhodná volba.

Petzar
Petzar
16.03.2020

Prvně jsem viděla film a vážně jsem neměla moc chuť si přečíst tuhle knížku. Až po doporučení kamarádky jsem tomu dala šanci. Je to 100% lepší než film, který je jenom americkým klisem. Čte se to uplne samo (měla jsem to přečtený za den). Líbí se mi originalita příběhu, ale trochu mě štve, že ve všech těchto knihách je to hlavně o sexu.

rajcatko
rajcatko
16.03.2020 4 z 5

Přečteno během klidné noční směně. Není to nijak náročné, ale ani nudné. Samozřejmě, občas mě chování Otky trochu naštvalo, ale na druhou stranu, aspoň to mělo děj.

Bettybook
Bettybook
26.02.2020 2 z 5

Za mě ne. Tohle se nepovedlo a myslím si, že se v rámci žánru najdou mnohem lepší knihy. Jediné, co se mi na příběhu líbilo, byla svižnost, se kterou se to četlo a pasáže, kdy jsem se zasmála a celkově mohla vypnout. Jinak knížka plná klišé.

CampHalfBlood
CampHalfBlood
19.02.2020 4 z 5

Tak musím říct, že jsem si tuto knihu koupila kvůli filmu, ze kterého jsem byla fakt nadšená, hrozně se mi líbil a popravdě, když jsem přečetla tuto knihu (což bylo dosti rychle, protože byla doopravdy čtivá s poutavým dějem a samozřejmě namyšleným týpkem, který všechny štval) tak to byl doopravdy slabý odvar.
Velmi dobrá kniha, doporučuji!

LucieX
LucieX
28.01.2020

Knihu jsem si objednala, protože jsem viděla film a byla jsem zvědavá jak se mi to bude číst no musím popravdě poznat, že knížka je 100x lepší než film, Teda jako film se mi taky hrozně líbí ale tohle jsem popravdě nečekala jediný co se schodovalo byli jména ale jinak nic a jak jsem si všimla a určitě ne jenom já ani tam nebyla Medison (Bella Thorne) a ani jsem netušila že by v knize měla Bianca něco víc s Wesleyem fakt mě to překvapilo samozřejmě v dobrým. Jednoduše mě to knížka fakt zaujala????‍♀️????
Každopádně film mohli natočit trochu víc podle knihy je mi jasný, že nejspíš nechtěli aby se tam furt dokola opakoval jen '' sex'' ale teď musím říct že mě Teda film nezaujal tolik jako kniha, film úplně otočili. Ale zas tak špatný to není???? každopádně knihu chválím.

Bookmandy
Bookmandy
25.01.2020 4 z 5

Tahle knížka byla fajn. Skvěle se četla a ikdyž měla nějaké ty mouchy, můžu jen doporučit!♡
Btw sehnala jsem ji v levných kniháh za asi 90kč, takže se tam běžte mrknout, možná tam ještě bude♡.

Beky
Beky
01.01.2020 5 z 5

Příjemné, svižné, milé čtení. :-)

Bórborka
Bórborka
23.12.2019 3 z 5

Ke knize jsem se dostala díky stejnojmennému filmu, který má s knihou společná nejvýše jména postav.
Příběh dívky "OTKY" je četba, kterou bych se nebála zařadit mezi new adult. Kniha plyne v příjemném tempu. Občas obracíte oči v sloup a kroutíte hlavu nad samotnou hrdinkou, ale není to nic hrozného, co by vám narušilo příjemný požitek z knihy. Trochu mě vyvedl z míry uspěchaný konec, který na mě už opravdu působil přitaženě za vlasy. Kniha ve vás po dočtení dlouho rezonovat nebude, přesto knihu doporučuji na příjemný oddych.

May
May
03.12.2019 2 z 5

Na čtení se teprve chystám, ale jak je zde zmíněno v komentářích ...., film DUFF není natočen podle této knihy, ale podle knihy Knedlíček (https://www.databazeknih.cz/knihy/dumplin-knedlicek-319050). Knedlíček je výborná kniha a film velmi přesně odpovídá dějem literární předloze. Při koupi knihy OTKA jsem se poměrně nepříjemně lekla, že jsem koupila tutéž knihu v jiném vydání, ale jsem ráda, že nikoli.

Pedruska01
Pedruska01
19.11.2019 5 z 5

Byla jsem na knižní předlohu k filmu, který jsem viděla před několika lety, velmi zvědavá. Anotace zněla velmi dobře, film, byť si ho díky bohu vůči knize nijak podrobně nepamatuju se mi v té době líbil, ale i tak jsem knihu nějak odkládala. Však teď na ní došlo. Byla to oddechová a milá záležitost, která byla vlastně dost okořeněná. Dobře se to četlo, nenudila jsem se.
Hlavní hrdinka Bianca byla tak trochu od rány, nebála se peprného slovníku, svých myšlenek a činů. Dělalo to z ní statečnou holku, i když vlastně místy vůbec nebyla. Trochu dle mého zveličovala svůj popis, ale i tak jsem si jí moc oblíbila. Skvěle mi sedla.
Druhý hlavní hrdina byl Wesley, kterého jsem nevědomky hned na začátku přejmenovala na Weasley - ať žije Harry Potter. Ach bože. :D Wesley byl bohatý a krásný, frajírek, který nemá vztahy, za to množství postelových dostaveníček. Lamač srdcí - toho nemůžete nesnášet. Byla jsem přesně jak Bianca. Ze začátku se mi nepozdával. Nelíbilo se mi jeho kategorické zařazení/označení OTKA. Ale postupem času jsem se k němu dostala a potom? Byl to zlato.
Bavilo mě sledovat to dění kolem nich. To využívání sebe navzájem, povrchnost a posleze zjišťování, že v tom je něco jiného - hlubšího, mocnějšího, krásnějšího. Chování Wesleyho na konci bylo vyloženě romanticky sladké. Kdo by to od něj čekal? Příběh nebyl nijak cudný, právě naopak bylo tam vše a hned, takové malé pozdvižení před lety. Přikláním se ke knize než k filmu, protože, co mi paměť slouží, jsou to dva opravdu různé příběhy.
Funkce OTKY byla vlastně zajímavá myšlenka. Nejspíš každá holka/čtenářka se nad tím musí pozastavit. A že jsme každá OTKOU? Něco na tom bude.
Příběh jsem si užila, byť nebyl úplně nijak hluboký a závratný, objevilo se tam i dost těžké téma, respektive témata, které to svým způsobem oživila. Líbilo se mi to a bavilo, proto nemám problém s plným hodnocením a doporučením. :)

anishta
anishta
17.11.2019 4 z 5

Příjemná, vtipná a romantická oddechovka. Až na pár pasáží jsem se dobře bavila. Naťuknutí těžkých témat jako alkoholismus, dopad rozvodu rodičů na dospívající děti, příště je třeba ocenit, že to nebylo až tak růžové. Nejlepší však bylo poselství OTKy. Všichni jsme OTKy a je to úplně jedno. ????

Kačkaknihomol
Kačkaknihomol
06.11.2019 1 z 5

No, očekávala jsem od toho něco revolučního, ale nic velkého se úplně nedělo. Seznamujeme se tu s hlavní hrdinou Biancou, která je jiná než ostatní holky, blabla, všichni to známe. Nějak se o ni začne zajímat školní playboy Wesley a věci začnou být trochu žhavější.

Pořád ještě pátrám potom, co je na téhle knize tak zázračného. Bianca je možná trochu otylejší a sarkastičtější, ale jinak jsem v ní neviděla žádný velký potenciál. Místo toho, aby Wesleyho nějak alespoň slušně zesměšňovala, prostě mu padne k nohám a velice nečekaně se do něj zamiluje. Mimochodem, ty scény se sexem se mi jevily hrozně stupidně, jako od jedenáctileté holčičky.

Líbí se mi obálka a četlo se to rychle, takže asi tak. Jinak, za mě Otka nepřináší nic nového.

Kacennnka
Kacennnka
04.11.2019 4 z 5

Kdysi dávno OTKA vyvolala velikou vlnu kontroverze, protože... otevřeně mluví o sexu. Teď už to není tak strašně převratné téma, ale puritánská Amerika si z toho sedla na zadek. Je nutno podotknout, že je to ale není jen o tom jednom. Hlavní hrdinku budete milovat, hlavního hrdinu chtít bít, ale stejně pro něj budete mít slabost. Budete se radovat a zoufat na vývojem událostí... A ve výsledku si to zamilujete.

Kudík
Kudík
08.10.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila. Naštěstí jsem ji četla již dříve, a to hlavně před filmem, který je až na popis DUFF o něčem úplně jiném. Osobně si myslím, že film může i odradit od čtení knihy.
Bianca a Wesley jsou sympatické postavy. A jak to dopadne (i přes Tobyho) je předvídatelné.

Štítky knihy

přátelství zfilmováno rodinné vztahy střední škola pro dospívající mládež (young adult)

Autorovy další knížky

Kody Keplinger
americká, 1991
2015  77%Otka: Ošklivá tlustá kamarádka
2020  65%Bolo to úplne inak

Kniha Otka: Ošklivá tlustá kamarádka je v

Právě čtených5x
Přečtených568x
Čtenářské výzvě87x
Doporučených29x
Knihotéce157x
Chystám se číst185x
Chci si koupit64x
dalších seznamech6x