Zkouška

Hunger Games byly skvělé, tahle série je však výjimečná! New York Times Bestseller přeložený do 14 jazyků! Cia právě ukončila střední školu a napjatě očekává, jestli bude vybrána do celostátního programu pro nejnadanější studenty. Pouze oni totiž mohou studovat na univerzitě v Tosu a pomáhat obnovit válkou zničenou zemi. Musí však obstát v testování, kterým projdou jen ti opravdu výjimeční. Cia tu šanci dostane. Těsně před odjezdem se jí otec svěří s útržky děsivých vzpomínek, které má na testování on. Radost z úspěchu vystřídají strach a nejistota. Cia začíná tušit, že ji čeká tvrdá zkouška, ve které nepůjde jen o znalosti, ale i o to dobře se rozhodovat a správně odhadnout lidi. Když opouští město, v uších jí zní otcova zoufalá rada: „Cio, nevěř vůbec nikomu“. Hlavou víří pochybnosti, zda rozhodnutí vydat se do Tosu bylo správné a zda se ještě někdy vrátí domů…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/293057/zkouska-JTl-293057.jpg 4.2586

Univerzita výjimečných / Univerzita výnimočných 1.

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno · Fragment (ČR)

The Testing · 2013

Kniha Zkouška

1v8na

Autorka vzala náměty z jiných knih a spojila je do jednoho příběhu, což mi přišlo částečně že je knihy složena z ukradených příběhů. Některé pasáže mi v knize přišly zbytečné, naopak některé velmi důležité.
Chvílemi jsem měla dojem, že je kniha hodně předvídatelná.
Nicméně je i přesto kniha čtivá, čte se rychle. Je napínavá.
Velmi oceňuji, že je bohatá na city - nenávist, intriky, zoufalství, zloba, přátelství, nedůvěra žárlivost, rodinná vazba, láska, naivita i prozíravost.
Líbí se mi také, že se popisují charaktery i jiných postav, než jen hlavní hrdinky.
Hlavní hrdinka je celkem sympatická i když chvílemi naivní, ale na konci je hodně prozíravá.
Jsem zvědavá na další díl.

TheJollyRoger

Srovnávání s Hunger games je na místě, když vezmu v potaz tady jejich čtvrtou zkoušku a Arénu smrti, tam je podoba opravdu zjevná. Každopádně to nemění nic na tom, že HG jsou jasná 10 a tohle taková slabší 7, zavřu-li oči a odhodim brejle.
Kniha se četla dobře, není dlouhá, takže i rychle, a konec mě navnadil na 2. díl.
Ale ta romantická zápletka... to byla těžká otrava. Z ničeho nic jsme se seznámili s těmi, co se dostali s Ciou na Testování a čirou náhodou tam byl i Tomas, nejkrásnější borec v celém Pětijezeří, kterého čirou náhodou asi tak x let miluje, on ji samozřejmě taky a prostě nuda. Normálně jsem si přála, aby byl on ten, co střílel z té kuše a nebo i nějaký milostný trojúhelník... na oživení... což už je asi fakt vážné :D
Nejlepším momentem bylo rozhodně zjevení toho mladého dědy, doufám, že tahle zápletka se ještě rozvine.

Elsasbooks

Knížka byla tak příšerná, že jsem ji ani nedočetla. Byla špatně napsaná a také s hodně chybami. Nedoporučuji nikomu.

petrulka

Hodnotím za celou sérii. První díl se mi líbil nejvíc, pak lehce sestupná tendence. Není špatná, v něčem stejná, v něčem slabší než jí série podobné, jako Oškliví nebo Hladové hry.

Brambor16

Když vezmeme v potaz všechny ty komentáře jako "Hunger games byly skvělé, tahle série je výjimečná!" tedy komentář od New York Times tak ok. Máme rádi knihy, co jsou srovnávané s našimi nejoblíbenějšími knihami ale pardon tohle už je pro me třetí.
Srovnat s Hunger games ok dalo by se to tak říct a co na škodu tak ten začátek by mohli víc využít nez jen tu poslední zkoušku. Za mě jako za fanouška Hunger games boží. I kdybych nefandila Hunger games tak moc super. Zápletka, romatika, pointa. O to hlavně jde. Takže pro milovníky postapo scifi za mě úplně super.

Brolly

Nechápu, jak to mohlo být bestsellerem... Nelíbil se mi autorův styl psaní, kniha byla psaná hrozně jednoduše a klidně by se dala roztáhnout na více stran a napsat zajímavěji. Na to, že Cia měla být jednou z těch chytrých, tak občas jí to zapalovalo fakt pomalu. Opravdu to připomínalo Hunger Games a to nejen námětem, ale i typem postav. Asi se nedonutím sáhnout po dalším díle, je mi líto.

Ailee

Rozhodně zajímavý první díl s koncem, který nutí sáhnout po dalším díle. Samotné testování bylo dost surové a pořád si neodkážu představit, že by tohle někdo dovolil, ale kdo ví, jak bychom se chovali po takové válce, jaká se na Zemi odehrála v Ciině světě.

Sisinka05

Já si nemyslím že kniha je podobná sérii Hunger Games. Sice jsem nečetla knihy, ale viděla jsem filmy, a jediná podobnost na knihách byla ta čtvrtá zkouška (která sice byla napsána na celou půlku knihy, ale tak co :D). Absolutně tady v této knize nevidím nic společného s Divergencí. Četla jsem první díl, a obě tyto dvě knihy jsou úplně něco jiného :).
Jinak kniha byla super, těším se na další díly.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

pro dospívající mládež (young adult) pro dívky

Joelle Charbonneau
americká, 1974