Zkouška

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Hunger Games byly skvělé, tahle série je však výjimečná! New York Times Bestseller přeložený do 14 jazyků! Cia právě ukončila střední školu a napjatě očekává, jestli bude vybrána do celostátního programu pro nejnadanější studenty. Pouze oni totiž mohou studovat na univerzitě v Tosu a pomáhat obnovit válkou zničenou zemi. Musí však obstát v testování, kterým projdou jen ti opravdu výjimeční. Cia tu šanci dostane. Těsně před odjezdem se jí otec svěří s útržky děsivých vzpomínek, které má na testování on. Radost z úspěchu vystřídají strach a nejistota. Cia začíná tušit, že ji čeká tvrdá zkouška, ve které nepůjde jen o znalosti, ale i o to dobře se rozhodovat a správně odhadnout lidi. Když opouští město, v uších jí zní otcova zoufalá rada: „Cio, nevěř vůbec nikomu“. Hlavou víří pochybnosti, zda rozhodnutí vydat se do Tosu bylo správné a zda se ještě někdy vrátí domů…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/293057/zkouska-JTl-293057.jpg 4.2586
Série

Univerzita výjimečných / Univerzita výnimočných 1.

Žánr
Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno · Fragment (ČR)
Orig. název

The Testing · 2013

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (143)

Kniha Zkouška

Přidat komentář
1v8na
15. října

Autorka vzala náměty z jiných knih a spojila je do jednoho příběhu, což mi přišlo částečně že je knihy složena z ukradených příběhů. Některé pasáže mi v knize přišly zbytečné, naopak některé velmi důležité.
Chvílemi jsem měla dojem, že je kniha hodně předvídatelná.
Nicméně je i přesto kniha čtivá, čte se rychle. Je napínavá.
Velmi oceňuji, že je bohatá na city - nenávist, intriky, zoufalství, zloba, přátelství, nedůvěra žárlivost, rodinná vazba, láska, naivita i prozíravost.
Líbí se mi také, že se popisují charaktery i jiných postav, než jen hlavní hrdinky.
Hlavní hrdinka je celkem sympatická i když chvílemi naivní, ale na konci je hodně prozíravá.
Jsem zvědavá na další díl.

TheJollyRoger
01. září

Srovnávání s Hunger games je na místě, když vezmu v potaz tady jejich čtvrtou zkoušku a Arénu smrti, tam je podoba opravdu zjevná. Každopádně to nemění nic na tom, že HG jsou jasná 10 a tohle taková slabší 7, zavřu-li oči a odhodim brejle.
Kniha se četla dobře, není dlouhá, takže i rychle, a konec mě navnadil na 2. díl.
Ale ta romantická zápletka... to byla těžká otrava. Z ničeho nic jsme se seznámili s těmi, co se dostali s Ciou na Testování a čirou náhodou tam byl i Tomas, nejkrásnější borec v celém Pětijezeří, kterého čirou náhodou asi tak x let miluje, on ji samozřejmě taky a prostě nuda. Normálně jsem si přála, aby byl on ten, co střílel z té kuše a nebo i nějaký milostný trojúhelník... na oživení... což už je asi fakt vážné :D
Nejlepším momentem bylo rozhodně zjevení toho mladého dědy, doufám, že tahle zápletka se ještě rozvine.

Elsasbooks
18. srpna

Knížka byla tak příšerná, že jsem ji ani nedočetla. Byla špatně napsaná a také s hodně chybami. Nedoporučuji nikomu.

petrulka
31. července

Hodnotím za celou sérii. První díl se mi líbil nejvíc, pak lehce sestupná tendence. Není špatná, v něčem stejná, v něčem slabší než jí série podobné, jako Oškliví nebo Hladové hry.

Brambor16
05. července

Když vezmeme v potaz všechny ty komentáře jako "Hunger games byly skvělé, tahle série je výjimečná!" tedy komentář od New York Times tak ok. Máme rádi knihy, co jsou srovnávané s našimi nejoblíbenějšími knihami ale pardon tohle už je pro me třetí.
Srovnat s Hunger games ok dalo by se to tak říct a co na škodu tak ten začátek by mohli víc využít nez jen tu poslední zkoušku. Za mě jako za fanouška Hunger games boží. I kdybych nefandila Hunger games tak moc super. Zápletka, romatika, pointa. O to hlavně jde. Takže pro milovníky postapo scifi za mě úplně super.

Brolly
04. června

Nechápu, jak to mohlo být bestsellerem... Nelíbil se mi autorův styl psaní, kniha byla psaná hrozně jednoduše a klidně by se dala roztáhnout na více stran a napsat zajímavěji. Na to, že Cia měla být jednou z těch chytrých, tak občas jí to zapalovalo fakt pomalu. Opravdu to připomínalo Hunger Games a to nejen námětem, ale i typem postav. Asi se nedonutím sáhnout po dalším díle, je mi líto.

Ailee
04. května

Rozhodně zajímavý první díl s koncem, který nutí sáhnout po dalším díle. Samotné testování bylo dost surové a pořád si neodkážu představit, že by tohle někdo dovolil, ale kdo ví, jak bychom se chovali po takové válce, jaká se na Zemi odehrála v Ciině světě.

Sisinka05
01. dubna

Já si nemyslím že kniha je podobná sérii Hunger Games. Sice jsem nečetla knihy, ale viděla jsem filmy, a jediná podobnost na knihách byla ta čtvrtá zkouška (která sice byla napsána na celou půlku knihy, ale tak co :D). Absolutně tady v této knize nevidím nic společného s Divergencí. Četla jsem první díl, a obě tyto dvě knihy jsou úplně něco jiného :).
Jinak kniha byla super, těším se na další díly.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Podpořte ji svým hlasem v Ceně českého internetu (nominována je v každé druhé kategorii)

Štítky

pro dospívající mládež (young adult) pro dívky

Autor a jeho další knihy

Joelle Charbonneau
americká, 1974

všech 7 knih autora

Podobné knihy

Kniha Zkouška je v

Právě čtených13x
Přečtených860x
Čtenářské výzvě101x
Doporučených88x
Knihotéce240x
Chystám se číst502x
Chci si koupit146x
dalších seznamech11x