Má mě rád, nemá mě rád přehled

Má mě rád, nemá mě rád
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350888/bmid_ma-me-rad-nema-me-rad-XQ1-350888.jpg 4 601 601

Lucy Huttonová a Joshua Templeman se nemají rádi. Není to jen nějaká vzájemná nelibost nebo snad dokonce pouhé nesnášení se. Nenávidí se celým srdcem a nebojí se dát si to pořádně najevo, zatímco jsou nuceni obývat společnou kancelář vydavatelského domu. Lucy nemůže vystát Joshuovu upjatost a perfekcionismus, on zas pohrdá jejím spontánním přístupem a bláznivě barevným oblečením. Navíc se dozvědí, že jeden z nich má být povýšen. Bitva se rozhořívá naplno a Lucy je odhodlaná nevzdat se, i když se jí hra na nenávist začíná vymykat z rukou. Možná že Joshuu nemá zas až tolik nerada. Možná ani on ji. Možná je od vášnivé nenávisti k lásce překvapivě blízko.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

The Hating Game , 2016


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Má mě rád, nemá mě rád. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (178)

maja8148
08.06.2024 4 z 5

Tahle kniha je ukázka překladu názvu, který se za mně moc nepovedl. Chápu, že The Hating Game nejde přeložit úplně doslova, ale myslím, že i tak by se dalo najít něco lepšího (já osobně bych uvítala Hru na nenávist, ale i filmový překlad Nesnáším tě lásko je celkem cajk).

Jinak kniha jako taková vám dá přesně to, co čekáte - naprosto úžasného pana dokonalého, který se zakouká do né úplně dokonalé, ale roztomilé hlavní hrdinky (jako osoba měřící přes metr sedmdesát chci romcom knihu, kde bude hlavní hrdinka také vysoká a né kapesní velikosti). Také trochu nenávisti, pár trapných okamžiků, pomalé sbližování a ještě pomalejší poznávání hlavní hrdinky, že je on do ní blázen. V rámci žánru si myslím, že to rozhodně patří k těm povedenějším knihám.

archivářka115
16.03.2024

Domnívala jsem se, že to bude vtipná knížka, ale bohužel mě velmi zklamala. Škoda času.


Syma149
28.02.2024 5 z 5

Napřed jsem viděla film, takže jsem byla na knihu zvědavá a moc se mi líbila. V knize jde o krátký časový úsek, kde se Lucy a Joshua občas vrací ve vzpomínkách do minulosti, kdy se setkali a kdy se začali "nesnášet". Joshua byl miláček, tam nebylo co dodat, spíš mi ho bylo líto, protože jeho táta byl opravdu případ. Lucy jsem měla ráda skoro celou knihu, jen ke konci mi už přišla trochu natvrdlá. Chvíli se po něm plazí, potom zase utíká a hysterčí. Nevím, jak víc ji měl Joshua dát najevo, že jsou na jedné lodi. Ale i tak to bylo moc pěkné čtení a doporučuji.

všechny komentáře

Související novinky (2)

Vychází Čtenářský diář 2023, Sváděj mě a další knižní novinky (35. týden)

28.08.2022


Láska a jiná slova, Smějící se bestie a dalších 60 knižních novinek (17. týden)

24.04.2022


Citáty z knihy (1)

Láska a nenávist jsou protipóly jedné a té samé hry, kterou musíte vyhrát. Proč? Jde o vaše srdce a ego. Věřte mi, já bych to měla vědět.


Kniha Má mě rád, nemá mě rád v seznamech

v Právě čtených4x
v Přečtených748x
ve Čtenářské výzvě55x
v Doporučených51x
v Knihotéce387x
v Chystám se číst238x
v Chci si koupit43x
v dalších seznamech4x

Štítky knihy

láska humor pro ženy zfilmováno nenávist nakladatelství a vydavatelství romance

Autorovy knížky

Sally Thorne
australská, 1981
2017  82%Má mě rád, nemá mě rád