Šťastně až navěky

Konec jednoho příběhu často znamená začátek jiného… Filmová hvězda Brian Oliver a jeho Popelka Ellamara Rodriguezová našli lásku i mimo digitální svět. Ztráta anonymity jim však přináší další překážky, které musí oblíbený pár Hollywoodu překonat. Stres z Brianovy slávy a tlak vyvíjený na jejich nový vztah je pomalu ničí a slavný pár se začíná bát, zda si navzdory všemu dokáže svou lásku udržet, nebo jestli se šťastné konce nalézají jen v pohádkách…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357620/big_stastne-az-naveky-2MQ-357620.jpeg 3.9350

Cinder & Ella 2.

Pro děti a mládež, Dívčí romány, Pohádky

Vydáno: , Baronet

Happily Ever After, 2017

Kniha Šťastně až navěky

MAU256
včera

Musím dát zapravdu většině komentářů, že první díl byl super a toto pokračování už tolik ne. Elle jsem samozřejmě fandila, aby se konečně postavila svému strachu. A Briana, tak toho by chtěla snad každá, byl prostě dokonalý, protože vydržet to, co dokázal on. I přesto byla knížka čtivá a jsem ráda, že jsem si jí přečetla.

Kiwisska

První díl byl super..u druhého dílu jsem pořád čekala, kdy se teda "něco" stane, prohlížela stránky, kolik zbývá do konce a že už ta zápletka určitě přijde. A ono nic. Upřímně to bylo zklamání, přišlo mi to až moc nastrojené a vyumělkované. Škoda, i druhý díl mohl mít potenciál.

aninaji
24.07.2022

(+ SPOILER) Tak tohle teda ne. Po skvělém prvním díle, od kterého jsem se nemohla odtrhnout a musela jsem ho ve čtyři hodiny ráno prostě dočíst, vyplodila autorka něco, čím celý příběh Elly a Cindera poslala do kytek.
V Ellině světě jsou najednou všichni (až na jednu nepříjemnou vyjímku) hrozně uvědomělí, empatičtí, všichni ji milují a obdivují, chtějí s ní dělat rozhovory, natáčet filmy a fotit ji a Ella ve svých 19 letech sepisuje "paměti". Cinder je tak nereálně dokonalý až se mi z toho chce smát. Jediný zádrhel je ve vztahu s otcem, který je ale nakonec také dostatečně uvědomělý na to, aby se spolu melodramaticky usmířili.
Epilog už je jen poslední, zato ale opravdu pořádný hřebík do rakve. Z toho jsem byla znechucená tak, že jsem byla ráda, že můžu knihu odložit s vědomím, že další pokračování už není.
Je s podivem, že všichni přežili až do konce, když neustále a kvůli všemu "lapali po dechu". Nevím, jestli je to překladem, ale tato ustavičně se opakující slovní spojení mě rozčilovala už od prvního dílu.

rampapa
10.06.2022

První díl mě totálně bavil. Ale tenhle to už nebylo ono. Jako krásně se to četli ale pořád mi tam chybělo to co bylo v prvním dílu.

moma08
12.05.2022

Z prvního dílu jsem byla totálně hotová a z tohohle mám pocit, že kdybych ho nečetla, tak se nic nestane. Bohužel jsem se musela hodně nutit, abych to dočetla..
Byla to totálně romantická pohádka, ve které nebyl žádný zvrat...

petulkapeta
26.02.2022

Je pravda, že první se mi libil o kapku víc, ale nadruhou stranu divat se jak Ella nachazí pomalu seběvědomí se svou láskou i novou rodinou bylo moc krasne

Áža707
10.11.2021

Musím říct, že nakonec to nebylo tak strašně jak jsem se bála, ale rozhodně to nedosahuje kvalit prvního dílu.

Stručně bych to rozdělila na dvě poloviny. Kdy v první části máme jen hádky, obviňování, následně omluvy a tak dokola. Do toho se tu neustále řeší otázka sexu a toho jak je Ella nádherná. Samozřejmě nesmím opomenout špatný a zhoršující se vztah s otcem. Druhý úsek byl až příliš pohádkový a naprosto nerealistický. Najednou nebylo pro Ellu problém někde vystupovat a nějak se prezentovat. Fungovat mezi lidmi, prostě vše bylo dokonalé - práce, přítel, kamarádi, agentura atd. atd.

Jinak se kniha četla velmi dobře a děj celkem ubíhal. Nebylo to tak zajímavé jako první díl, ale i tak to bylo poměrně fajn. Občas mě trochu štvaly postavy Elly i Cindera, což trochu ubíralo na čtivosti.
Hlavně u Cindera, který se tak bránil, aby mu někdo neorganizoval život, ale přitom on ho z větší části chtěl řídit Elle. O Ellině otci ani nemluvě, to je kapitola sama pro sebe. Velmi mě překvapila Anna, pokud někdo dotáhl nějakého výrazného posunu od prvního dílu byla to právě ona.

Jo a pokud bych měla přidat jednu absurdnost, pokud by jich nebylo ještě málo, tak ten konec? Co to Sakra bylo? Jako chápu autořinu snahu o rovnoprávnost a stejnou pozici žen a mužů, ale tohle bylo MEGA trapný!

Sečteno podtrženo - nebylo to úplně strašně, ale dokonalé taky ne. Přidávám se k lidem, že dvojka nemusela vyjít, protože vrhá špatné světlo na knihu první.

⭐ 3/5

lucie2371
03.10.2021

I druhý díl byl pohádkově krásný. Není co víc k tomu dodat.

Cinder & Ella
Cinder & Ella