Surikata369 Surikata369 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Myslela jsem, že se nepřidám k této naprosté většině, která tak vyzdvihuje tuto knihu (protože většinou to mám spíše naopak), ale tady nejde být jinak než naprosto nadšená a pohlcená příběhem. Je to napsané tak neuvěřitelně čtivě a zajímavě, že fakt nelze jinak :) Toto byl prostě úžasný zážitek a tato autorka tímhle dílem si u mě naprosto zpečetila velkou čtenářskou náklonost k ní. Když budete mít někdy nějakou ,,čtecí pauzu", sáhněte po jejích knihách, opravdu, to vás rozečte jedna báseň. Tady nejde dát jinak než plný počet hvězd.

02.11.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

No musím říci, že před přečtením této knihy jsem měla takovou fázi, kdy jsem se nemohla do ničeho tak nějak začíst. A tato kniha? Naprosto ideální na něco takového, úplně mi to prolomila, začetla jsem se během prvních 10 vět. Kéž bych měla vždy tu čest a natrefila na takovej čtecí skvost, kterej mě rozečte jedna báseň :) Jinak díky této autorce si v poslední době dost oblibuji ty několikagenerační ságy, opravdu zajímavé kouknout na osudy jedné rodiny. A to, že to bylo zasazeno od 1. světové války, přes druhou, až po komunisty a revoluci, tak to je opravdu taková třešeň na dortu. Opravdu jsem si užívala každou větu, četlo se to fakt parádně, krásná čeština. Nevím teda, jestli to nechá ve mě nějak extra hluboký dojem delší dobu, ale to mi vůbec nevadí, beru to opravdu jako oddechovku a aspoň si ji v dohledný době budu moci zase přečíst :)

21.07.2020 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Mám moc ráda romány z téhle hrozné doby a tato kniha mou vášeň pro ně ukojila dostatečně. Napsaná velmi čtivě, děj zajímavý v tom, že konečně vidíme i ženský pohled a úděl ve válce. Taky mě plně vyhovoval počet stran, člověk se aspoň stihne pořádně začíst a vpravit do děje. Hlavní postavy sympatické. Takže samý plus :) 5*

04.11.2019 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Teda, tohle je naprosto NEUVĚŘITELNÁ kniha v tom nejlepším smyslu slova. Musím říct, že jsem dlouho nečetla něco tak dobře zpracovanýho a zajímavýho. Ani nevím proč, ale dávala jsem si s touhle knihou načas a tak chci říct všem, kdo to má taky tak, aby neváhali a rychle po ni skočili, protože tohle je fakt skvost český literatury, podle mě. Mohla bych napsat x věcí, co je na ní tak skvělýho, ale to by tenhle komentář byl zbytečně dlouhý, takže já jenom říkám - s přehledem 5* a určitě se u mě zařazuje ke knihám, ke kterým se budu ráda vracet... Na konec komentáře jenom - ČEST VŠEM NÁRODNÍM HRDINŮM

07.02.2020 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

To se četlo samo, vážně. Dokonce bych řekla, že by jí slušelo i víc stran klidně :D Nevím proč jsem se jí tak nějak doteď vyhýbala, protože jsem si ji nakonec fakt užila. Mám ráda knihy z poválečné doby, ze Sudet, a knihy, kvůli kterým si připomeneme, že musíme být moc vděční za to, co je a máme dnes...
Jediné co bych knížce vytkla a co mě docela rozptylovalo, že se v ní vyskytuje dost překlepů, chyby v uvozovkách, apod. To mě vždycky dost ruší.

16.03.2021 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Tak tahle knížka je teda superčtivá :) Vlastně mě bavila od prvních vět. Moc se mi líbilo, jak je tam popsaná atmosféra a život na Aljašce, umíte si to fakt živě představit. A přitom zrovna ta Aljaška mě na knize zprvu odrazovala! Té čtivosti taky hodně dopomáhá to, že je knížka plná zvratů. Člověk chce číst pořád dál a dál, aby se dozvěděl, jak to všechno skončí. A to mě baví. Takže ve zkratce u mě-skvělá oddechová kniha na pár večerů :)

02.07.2020 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

K této, již páté, knize v sérii opět nemůžu a nechci nic moc vytknout. Čte se to opravdu dobře, autorův styl psaní mi moc sedí. Přijde mi tak nějak příjemný, že vraha známe opět skoro od začátku knihy, aspoň mi odpadá to věčný celoknížkový hádání :D Mrzí mě, že už mě čeká jen poslední díl.

12.10.2021 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Pokud máte chuť na trochu lehčí thriller, tak určitě můžete sáhnout po téhle knize. Není vůbec náročná na čtení, rovnou vás to vtáhne do děje, psána opravdu příjemným stylem. Co se mi opravdu na Dívce v ledu líbilo bylo to, jak se děj drží stále vyšetřovcí linie, není tam žádná postava zbytečná a žádné natahovačky děje. Co se mi líbilo méně? To, že šéfinspektor Fosterová tolikrát unikla o chlup smrti, až to bylo trochu přitažené za vlasy, hlavně ten konec... Ale jinak moc fajn počtení :) Nemám problém vyhledat další autorovu knihu.

01.09.2020 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Kniha, kterou sjem si moc ráda přečetla. Líbily se mi ty časové osy, jak se příběhy hlavních hrdinů prolínaly i jakým stylem to bylo napsáno. Nemám skoro žádné výhrady. (možná tak tu, že občas nějaký překlep a špatně rozdělená slova na konci stránkou pomlčkou, ale to je mi jasný, že to je chyba překladatele...)

24.12.2019 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Tak to bylo teda silné. Myslím, že na tuto knihu asi nezapomenu. Bolí mě u srdce osud Míly. Je obrovsky důležité a dobré, že šel po takových letech se svým osudem na veřejnost. Díky za tuto zpověď.

03.01.2023 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Nemám moc co dodat k této knize - je (možná až moc:D) čtivá, děj zajímavý, chování hlavních postav dostatečně vysvětleno. Já říkám 4* :)

12.11.2019 4 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Naprosto neuvěřitelně napsaná kniha. Tohle muselo dát hodně práce napsat. Historický román jaksepatří. V něm opravdu nic nechybělo. Nikdy bych neřekla, že budu hltat každou stránku z tich 926, co jich kniha má. Jestli váháte, zda číst-doporučuji přečíst všem, překvapí vás, jak moc je čtivá. Bravurní práce, opravdu. Dala bych i vyšší hodnocení, kdyby to šlo. Co nejdříve si půjčím další díl, už se nemůžu dočkat, až se zase do něčeho takového začtu.

06.07.2021 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Teda, to byla ale praštěná kniha, až mě to překvapilo, od autora jsem dosud nic nečetla. Skvělý typ humoru, ale zároveň dost moudrosti, až jsem někdy koukala. Jak kdyby si poznámky autor na tuto knihu dělal po celý život :) Fakt osvěžující zážitek, doporučuji.

29.04.2021 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Tato kniha má to téma, které by se mělo tisknout ve velkém a také číst ve velkém. Konkrétně V šedých tónech bych všem doporučila - má svěží, krátké kapitoly, je velmi poutavě napsaná a přečíst se dá za dva dny, i když to je ,,těžké" čtení (co se obsahu týče) a zanechá dojem na dost dlouho...

09.01.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Skvělá kniha. Moc ráda jsem si přečetla knihu z tohoto období. Dávám 5*, protože je opravdu čtivá.

20.11.2020 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Váhala jsem mezi 4* a 5* a nakonec stejně zvolím to nejvyšší hodnocení-za námět, za čtivost, za spád knihy. Jediné, za co jsem chtěla tu jednu hvězdu strhnout, tak to byly občasné chyby překladatele a někdy trochu nereálné chování SSáků... Ale jak říkám, četlo se to parádně a dost jsem si to užila, takže to promíjím :)

24.07.2020 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Jsem nesmírně ráda, že paní autorka si vybrala tohle nelehké téma. O tom by se mělo mluvit pořád a nepřestávat! Nechápu, že zrovna tato část naší historie je často tabuizovaná anebo, ještě hůř, přikrášlovaná.
Pojetí knihy je zdařilé, čtivé a poutavé. Přečíst všichni do jednoho, prosím!
A malý tip - doporučuji knihu Lustr pro papeže, napsanou obětí tohohle odporného režimu.

28.05.2023 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Jako totální fanoušek Záhady Blair Witch hodnotím tuto knihu kladně, jelikož v knize bylo hodně podobných prvků. A jelikož mě děsila Záhada, děsila mě i tato kniha. Protože námět tedy super. Styl vypravování mě nevadil, ani nemám dojem, že do poloviny to bylo nějaké utahané. Za mě zkrátka skvělý čtenářský zážitek.

04.07.2020 5 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Teda, to byl ale hořkoslaný zážitek... Asi by nebyl až takový, kdybychom neznali realitu spisovatelky, že... :( Jinak kniha opět moc čtivá, dobře napsaná, dosti reálná... Nemůžu nic vytknout.

24.04.2020 4 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

No musím říct, že na toto téma jsem přečetla už hodně knih a tato je rozhodně mezi těmi zdařilejšími. Ani nevím, proč jsem se k ní dostala tak pozdě. Jsem ráda za každou knihu napsanou na téma holokaust, čím více knih, tím lépe! Alespoň to snad žádnou další generaci nepřinutí na toto zapomenout, protože taková zvěrstva lidi lidem snad nemá obdoby... Co se konktrétně týče této knihy, tak musím říct - je psaná tak, aby se četla dobře všem, má obrovskou výpovědní hodnotu, zmiňováno několik výpovědí zainteresovaných lidí. Jediné co mě trošku rozptylovalo od čtení (a je mi jasné, že je to opět chyba překladatele!), tak je množství překlepů, nedokončených přímých řečí, apod... Ale knihu jako takovou hodnotím jako dost zdařilou, 4*

25.02.2020 4 z 5