Pilíře země

Románová historická freska, jejíž barvitý děj je soustředěn kolem stavby gotické katedrály v Anglii 12. století. V Anglii 12. století, v době občanské války, ničivého hladomoru a náboženských nesvárů, vyrůstá v Kingsbridge nádherná katedrála. Na pozadí převratných událostí po smrti krále Jindřicha I., kdy po dvě desetiletí královna Maud a král Štěpán bojují o anglickou korunu, se proplétají osudy nejrůznějších postav – kingsbridgeského převora Philipa, zbožného a důmyslného mnicha, jenž usiluje o vybudování největší gotické katedrály, stavitele Toma, který se stává převorovým architektem, krásné a tajemné lady Alieny, již celý život pronásleduje skrývaná potupa, neohrožené Ellen žijící v lesích, která po nespravedlivé popravě svého milého prokleje všechny, kdo křivě přísahali, lstivého a proradného hraběte Williama, jenž se dopouští krveprolití a násilností, a kameníka Jacka, pro nějž představuje stavitelství největší životní vášeň. Na pozadí převratných událostí po smrti krále Jindřicha I., jež rozpoutá tři desetiletí trvající boj o anglickou korunu mezi královnou Maud a králem Štěpánem, se proplétají osudy několika postav, duchovních, řemeslníků i šlechticů, chudých i bohatých, místních i cizinců. Aby nalezli sami sebe a své místo v životě, musí někteří z nich projít dlouhou cestu, ať přes půlku Evropy, po stopách svých předků či napříč vlastním svědomím......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12524/pilire-zeme-pilire-z-12524.jpg 4.61354

Pilíře země / Kingsbridge 1.

Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

The Pillars of the Earth, 1989

Kniha Pilíře země

faba

Skvělý příběh, dlouhá x-set stránková kniha, je to co mám rád a tak si rád užiju (Já vím správně je užiji, ale já si to rád užiju). Boleli mě sice ruce od práce na té stavbě, ale všechny peripetie se vyplatily :-). K. Follett zkrátka tyto příběhy umí. A povedl se i seriál.

brunette362

Na historicky román od Folletta jsem se moc těšila. Možná jsem měla vysoká očekávání skrz skvělá hodnocení. Ovšem já jsem hrozně zklamaná… Děj je na jednu stranu přeplácaný a na druhé je úplně o ničem a místy nedává smysl (což je “výkon”, jelikož knížka má 1000 stránek). Postavy jsou černobíle, vůbec se nevyvíjejí a nedokázala jsem si najít ani jednoho oblíbence, kterému bych mohla fandit. S úlevou knížku odkládám a další díly asi číst ani nebudu.

lenka31

Příjemně napsaný historický román, kterému opravdu nic nechybí. Najdete tam plno historie, zápletek, lásek, zrad, pletichaření, prostě všechno, co milovníky mnoha stránkových knih nadchne.
Jediné, co mi trošku ke konci knihy přišlo zbytečné, bylo autorovo opakování/připomínání událostí, kterè se hrdinům staly na začátku příběhu.
Ale i tak hodnotím román velmi kladně a těším se na další díl....a tento díl vřele doporučuji.

Boby17

Právě jsem dočetl velmi dlouhý román, který nemá hluchá místa. Takže jsem se při čtení vůbec netrápil a chvílemi jsem byl velice napjatý, jak to bude s hlavními hrdiny pokračovat dál. Waleran Bigod a William Hamleigh byli odporně odporní, ale i v dnešní době jejich obdoby chodí po světě. Možná jen prostředky uplatňování moci a vlivu se změnily. Knížku doporučuji všem zájemcům o příběhy z období středověku.
Dovolím si ještě uvést jeden krátký, ale výmluvný, úryvek z předmluvy autora: "A postupně jsem si vytvářel představu o tom, že stavění velkých katedrál muselo středověkým lidem připadat jako docela rozumné počínání. To není jednoduché vysvětlit. Trochu to připomíná skutečnost, proč lidé dvacátého století vynakládají obrovské prostředky na prozkoumání vesmíru. V obou případech sehrává roli celá spleť nejrůznějších vlivů: vědecká zvídavost, obchodní zájmy, politické soupeření a duchovní touhy lidí uvázaných k zemi."

Surikata369

Naprosto neuvěřitelně napsaná kniha. Tohle muselo dát hodně práce napsat. Historický román jaksepatří. V něm opravdu nic nechybělo. Nikdy bych neřekla, že budu hltat každou stránku z tich 926, co jich kniha má. Jestli váháte, zda číst-doporučuji přečíst všem, překvapí vás, jak moc je čtivá. Bravurní práce, opravdu. Dala bych i vyšší hodnocení, kdyby to šlo. Co nejdříve si půjčím další díl, už se nemůžu dočkat, až se zase do něčeho takového začtu.

Didi15

Tak jsem nadšená , moc se mi ta kniha líbila, skvěle vystavěný příběh . Vrhám se na druhý díl :)

jopp

Moc pěkný historický román, který má všechno, co by měl takový román mít - intriky, láska, historické souvislosti, boje. Postavy uvěřitelné, mající kladné i záporné vlastnosti. Navíc těch stránek je tolik, že kniha zabaví na mnoho dní :-) Četbu jsem si užila a chystám se na další díl.

helenJJhockey

Kdyz jsem viděla počet stran, tak se mi do ní nechtělo, ale nebudu litovat okamžiku, kdy jsem se nakonec ke čtení odhodlala. Kniha je velmi čtivá, hltala jsem každou stránku. Autor čtivým způsobem přiblížil život ve středověké Anglii tak, že se nebudete moct odtrhnout. Postavy jsou napsané tak, že od začátku máte své oblíbence a úplně jsem s nimi žila. Po přečtení máte mnohem větší přehled o tom, jak to asi v té době fungovalo. Měla jsem pocit jako kdyby tam autor žil sám. Můžu napsat, že tuto knihu řadím do mých TOP 10 knih.