Pilíře země

Pilíře země https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12524/pilire-zeme-pilire-z-12524.jpg 5 1673 372

Románová historická freska, jejíž barvitý děj je soustředěn kolem stavby gotické katedrály v Anglii 12. století. V Anglii 12. století, v době občanské války, ničivého hladomoru a náboženských nesvárů, vyrůstá v Kingsbridge nádherná katedrála. Na pozadí převratných událostí po smrti krále Jindřicha I., kdy po dvě desetiletí královna Maud a král Štěpán bojují o anglickou korunu, se proplétají osudy nejrůznějších postav – kingsbridgeského převora Philipa, zbožného a důmyslného mnicha, jenž usiluje o vybudování největší gotické katedrály, stavitele Toma, který se stává převorovým architektem, krásné a tajemné lady Alieny, již celý život pronásleduje skrývaná potupa, neohrožené Ellen žijící v lesích, která po nespravedlivé popravě svého milého prokleje všechny, kdo křivě přísahali, lstivého a proradného hraběte Williama, jenž se dopouští krveprolití a násilností, a kameníka Jacka, pro nějž představuje stavitelství největší životní vášeň. Na pozadí převratných událostí po smrti krále Jindřicha I., jež rozpoutá tři desetiletí trvající boj o anglickou korunu mezi královnou Maud a králem Štěpánem, se proplétají osudy několika postav, duchovních, řemeslníků i šlechticů, chudých i bohatých, místních i cizinců. Aby nalezli sami sebe a své místo v životě, musí někteří z nich projít dlouhou cestu, ať přes půlku Evropy, po stopách svých předků či napříč vlastním svědomím...... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

The Pillars of the Earth , 1989

monii
18.11.2011 5 z 5

Zamilovala jsem se do Jacka, Toma i převora Philipa, obdivovala jsem Alienu, občas radila Ellen, ať není tak výbojná, nenáviděla jsem Walerana, lady Regan a jejího synáčka Williama, litovala jsem jeho mladou ženušku Elizabeth, napráskala bych Alfredovi, fandila jsem Maud, zlost mě popadala při zmínce o Remigiovi a slzička štěstí ukápla u malého Jonathana.

Nejdříve jsem hrála skvělou deskovou hru, potom shlédla o něco skvělejší filmové zpracování a až nakonec objevila knižní předlohu, která mě dostala. Procestovala jsem Anglii, Francii a Španělsko, získala přátele mezi chudými a nepřátele mezi mocichtivými. Byla jsem u narození jedněch a smrti druhých. Jedněm přála vítězství a druhým porážku, aby spravedlnosti bylo učiněno zadost. Někdy jsem napětím ani nedýchala, jindy jsem se smála kanadským žertíkům postav se smyslem pro humor. Ty týdny prožité s lidmi v Kingsbridge, na jejich cestách anebo s jejich protivníky byly tak fascinující, že se poslední stránka neobešla bez rozčarování, které provázel smutek nad tím, že se s mými přáteli musím rozloučit. Nezbývalo, než si uvědomit: „Moni, vítej v reálu“.

domov
07.11.2011 5 z 5

Tato kniha byla velice zdařile převedena do filmové podoby/ 4 DVD/ od kterých jsem se nemohl odtrhnout ačkoliv jsem děj znal z knihy.

canis
05.11.2011 5 z 5

Nádherná historická kniha, pěkně se čte, barvitý a strhující děj. Pokračováním příběhu (po 200 letech) je kniha "Na věky věků".

Petrvs
11.08.2011 4 z 5

Kniha, ke které jsem se dostal pro mnohé přítomné "knihodatabázisty" poměrně krkolomnou cestou - přes stejnojmennou moderní deskovou hru. Ta hra patřila svého času k mým nejoblíbenějším a často jsem si po jejím zahrání lámal hlavu, jak skvělý asi musí musí být bestseller, ke kterému se hra odvolávala.

Inu, je skvělý. Nejprve mi úplně neseděl styl - trochu studený, věcný a temný, ostatně jako sama doba, ve které se děj románu odehrává. Toto "propojení" mi nakonec "zapadlo do schématu" a i když není historie mým šálkem čaje, můžu Pilíře s klidem doporučit všem čtenářům: nenechte se odradit "bichlovitostí"! S postavami se sžijete a budete se na konci jen neradi opouštět. V pohodlí jednadvacátého století okusíte skvěle zprostředkovaný středověk a po přečtení možná budete i míň láteřit na současnou dobu...

A pokud jste hraví, zkuste si za pár šupů sehnat a zahrát i stejnojmennou deskovou hru! Po přečtení knihy získá její hraní jiný rozměr a kdo ví, třeba kromě knih objevíte i dalšího koníčka - hry...

Kvothe
31.03.2011 5 z 5

Autor dokáže i zdánlivě nudnou scénu chytání uniklého prasete (nebo co to bylo :-) ) popsat tak čtivým a napínavým způsobem, že čtenář musí pokračovat. Je vidět, že nezačínal u podobných knih, ale vyšel z komerčních Thrillerů a podobně - psát umí a dříve si nacvičil - trochu podbízivou, ale přesto velmi slušnou čtivost. Příběh tedy jede v rychlém tempu a dokáže snadno vtáhnout do děje. Velmi dobrý a funkční koncept tak rozsáhlého románu.

Joges
21.03.2011 5 z 5

Devítiset stránková kniha přečtená za jediný týden, to už o něčem svědčí. A krátce na to shlédnutý i televizní seriál. Byl dobrý, ale už ne tolik, jako Follettova kniha. Při četbě pracuje vaše fantazie na plné obrátky, popis je totiž velmi věrný, plastický. A děj - spletitý a napínavý. Postavy si téměř hned oblíbíte, a jen tak brzy na ně nezapomenete.

aurora
19.01.2011 5 z 5

Bylo mi líto, že sem už na konci a kniha se uzavírá. Souhlasím s názorem, že je strhující. Ne nadarmo je považována za autorovu nejlepší knihu.

Kimon
03.01.2011 5 z 5

Kniha zaujme především trvalým a zajímavým dějem. Není chvíle, kde by se mohl čtenář začít nudit. I druhý, volně návazný díl "Na věky věků" neztrácí na poutavosti. Vřele doporučuji všem, kdo se rád přenáší duchem do středověku a prožívá životní úspěchy či zklamání jednotlivých postav dávno zašlých dob.

h.b.o.s.s
30.12.2010 5 z 5

Chtěl jsem zkusit zabrousit do jiného žánru než detektivky od mých oblíbených autorů a po celkem dlouhém přebírání jsem se rozhodl pro přečtění této knihy od Folletta. Musím zde napsat, že to je opravdu jedna z nejlepších knih, které jsem četl a mohu jen doporučit. Začátek knihy mi připomíná styl F. Forsytha (několik událostí, které na první pohled nedávají smysl, přeskakování sem tam atd), ale popravdě si nedokážu u této knihy představit, že by to tak nemělo být :-) Děj napínavý od začátku až do konce - tomu napomáhá i fakt, že některé události během příběhu mají naprosto jiný konec než čekáte. Téměř 1000 stránek se Vám pak bude zdát málo :-)

Shida
30.11.-0001

Je to opravdu úžasná kliha, je to sice už pár let co jsem ji četla, ale utkvěla mi v paměti. Ken Follett je úžasný spisovatel, momentálně od něj čtu knihu Třetí dvojče. Doporučuji.

Jeanette
30.11.-0001 5 z 5

Naprosto přepychové dílo plné zvratů, postav všech možných charakterů a neuvěřitelných osudů. Sledujeme osudy několika mužů, žen a dětí v průběhu celého jejich života od úplného začátku až do konce. Opravdu jedna z nejluxusnějších knížek, které jsem kdy četla. Vřele doporučuji. Je krásně napsaná a na každé stránce se něco děje.

Popelllka
30.11.-0001 5 z 5

Toto je naprosto strhující historický román... Jeho cca tisíc stran vám uteče jako nic a ani chvilku se nebudete nudit... Nádherně napsáno. Dojímavé lidské příběhy a osudy. Moje nejoblíbenější kniha Kena Folleta.