Dívka v ledu

od:

Dívka v ledu https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/320331/mid_divka-v-ledu-c5s-320331.png 4.3 5416
Koupit Koupit eknihu
Bazar

Její pootevřené rty jako by se chystaly promluvit. Její mrtvé tělo zamrzlé v ledu... A není jediná. Poté co je v parku v jižním Lon­dýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Foste­rová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vy­šetřování, a mrtvými imigrant­kami? Jaké tem­né tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéf­inspektora Fosterové skončil ka­tastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojo­vat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu? „Dívka v ledu je přesně ten typ knihy, kterou neodložíte, dokud nedočtete poslední stránku.“ * „Napínavý a strhující thriller, s dokonale vykreslenými postavami a překvapivým koncem. Okamžitě potřebuji druhý díl!“ „Fascinující thriller s velmi sympatickou vyšetřovatelkou. Jednoduše perfektní.“... celý text

Série:

Inspektorka Erika Fosterová / Erika Fosterová 1.


Žánr:
Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: (ekniha) , Cosmopolis
Originální název:

The Girl in the Ice , 2016


více info...

Komentáře (1498)

Komentáře 1498 Recenze 31

cerseyi
cerseyi
předevčírem 5 z 5

Hodně dobré krimi. Doporučuju.

Radka1911
Radka1911
06.09.2023 5 z 5

Perfektní, napínavá detektivka se sympatickou vyšetřovatelkou. Ač má skoro 450 stránek, je nesmírně čtivá. Rozhodně si přečtu i další díly.


Hkk935
Hkk935
30.08.2023 4 z 5

Trochu přemlouvání to dalo, ale nebylo to špatné nakonec, vraha jsem netipla, takže určitě velké plus, konec byl velmi napínavý. Musím říct, že ač na jednu stranu je mi Eriky líto, na druhé straně je neuvěřitelně paličatá až protivná, tohle její postavě prostě nevěřím (hlavou proti metrové zdi a pořád to dává). Určitě se mi líbila víc série Kate Marshallová, asi mi byla sympatičtější. Knížka ovšem stojí za přečtení, takže se těším na další díl.

Zemlja
Zemlja
28.08.2023 1 z 5

Začala jsem číst, v češtině, a kvůli pro mě neobratnému vyjadřování jsem odložila k ledu.

sweeney
sweeney
21.08.2023 5 z 5

První mnou přečtený případ Eriky Fosterove a naprostá paráda :) Napínavé od začátku do konce, překvapivý konec, co víc si přát. Erika si s sebou z minulosti nese traumatickou událost a i přes to, nebo právě proto, se usilovně snaží zjednat spravedlnost. Doporučuji :)

PitoR
PitoR
17.08.2023 5 z 5

Chyť ma, ak to dokážeš!
"Prvá lekcia zo života vládnucej triedy je - držať hubu pekne zatvorenú. Alebo vám ju niekto zavrie za vás, a navždy."

Prvá kniha zo série Erika Fosterová; detektívnych príbehov z pera anglického autora Roberta Bryndzu...

"Všade sa deje veľa hrozných vecí a mne pripadá, že jediná vec, ktorá mi pomôže sa so všetkým vyrovnať, je práca. Pokúsiť sa ten svet trochu zmeniť."

Bez nejakej omáčky okolo - veľmi zaujímavé. Šéfinšpektor Erika Fosterová je Slovenka, z Nitry. Za tú odvahu a odhodlanie popasovať sa so skostnateným systémom Britského impéria jej dávam absolutórium.

"Nerobte to, čo v tejto krajine robíme každý deň, keď rozdeľujeme do spoločenských tried. Všetky obete sú si rovné a všetky si z našej strany zaslúžia rovnakú pozornosť."

"Jedna z vecí, ktorou na Británii opovrhovala, bol jej systém spoločenských tried."

...a teším sa na ďalšie diely.

jarda155
jarda155
08.08.2023 4 z 5

Příběh dobrý, popis prostředí a postavy také v pohodě.
Postupné vylučování podezřelých.
Zasloužilo by si to trochu lepší navedení do koncovky, než vybitý telefon elitní vyšetřovatelky, která jezdí neustále autem.
Závěr napínavý.(pokud nevíte, že jsou další díly :), ale to není problém autora.)

Airelle
Airelle
06.08.2023 4 z 5

(SPOILER) Na červenec jste mi ve výzvě #ctemezapraseneknihysrenulkou16 vybrali na čtení Dívku v ledu. Tentokrát jsem měla náladu na thriller, a tak jste mi mohli vybrat hned ze tří thrillerů. Co jede tahle výzva, tak jsem si dokázala přečíst už tolik zaprášených knih, někdy sáhnu i po těch, co jste mi zrovna nevybrali, jako naposledy po Poslední aristokratce nebo po sérii od Chrise Cartera.

Dívka v ledu se ke mně dostala vlastně náhodou, při mém objednání knih z vintedu se mě prodávající zeptala, jestli bych za jedno poštovné a za pakatel nechtěla i knihy od Roberta Bryndzy, a já je neodmítla.

Už jsem si myslela, že tentokrát výzvu ani nestihnu, ale nakonec jsem se do ní přeci jen pustila a za 3 dny jí zhltla jako malinu.

Jedná se o jeden z naprosto skvělých detektivních thrillerů a já si vyšetřovatelku Eriku ihned oblíbila. Líbí se mi, jak se s ničím ne***e a jak si stojí za svojí vyšetřovací verzí, i přestože musí bojovat proti svému vedení, politickým zásahům a je několikrát z případu odvolána.

V krimithrillerech vždycky ocením, když neuhádnu, kdo je vrah, a tady jsem opravdu až do konce nevěděla. Tipovala jsem úplně někoho jiného.

Privilegius
Privilegius
01.08.2023 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Ze začátku jsem se nějak nemohl začíst, hlavní hrdinka mi byla protivná, a tak jsem knížku na nějakou dobu odložil "k ledu" :-). Když jsem se k ní vrátil, tak jsem si řekl, že tomu dám šanci a zkusím něco překousnout. A vyplatilo se. Nakonec z toho byla docela slušná jízda a já už se těším na další díl.

olívoil
olívoil
28.07.2023 4 z 5

Kniha mi byla doporučena......přišla mi příliš zdlouhavá, stále se objevovaly stejné myšlenky...........a nehorázně mi vadilo chování vyšetřovatelky Fosterové, dělala stále stejné chyby, byla unáhlená a neopatrná.........nicméně dám autorovi ještě další šanci, protože mám ráda detektivky jakýchkoli autorů............snad bude další kniha lepší

knihomolkaMist
knihomolkaMist
26.07.2023 4 z 5

Tahle kniha mi ležela v knihovničce vpodstatě od doby, co vyšla. Už několikrát jsem ji rozečetla, ale dočetla až teď :D Proč? Sama nevím. Je to totiž fakt povedená detektivka, u které nejen že honíte vraha, ale i vrah honí hlavní vyšetřovatelku. Eriku jsem si téměř okamžitě oblíbila a strašně mě štvalo, jak se to vyvíjelo :D Konec byl fajn, spousta akce, až napětím téměř zapomenete dýchat.
Fakt jsem si to užila a asi si co nejdřív přečtu další díl, protože s Erikou (a Petersonem :)) se mi ještě nechce loučit.

Ronny97
Ronny97
23.07.2023 5 z 5

Úžasné. Jak mě ty thrillery baví! Měla jsem dva typy na vraha, i když jsem se spíše přikláněla jen k jednomu z nich. A trefa :)

katerina4564
katerina4564
22.07.2023 4 z 5

První kniha od Bryndzy, kterou jsem četla. Zprvu bych měla malou výtku, asi bych si představovala lepší uvedení Eriky, jakožto člověka do knihy. Celé to na mě z počátku působilo, jako když si k vyšetřování přizvali nějakého pološíleného bezdomovce :-) je to za půl hvězdičky dolů, ale musela jsem číst dál. Proč je Erika taková jaká je, se nicméně postupně v knize dočteme. Vražda dívky z bohaté rodiny, která se podobala vraždám prostitutek, dívek z nižší společenské vrstvy. Úkolem Eriky bylo najít vraha, sama se mu však dostala do hledáčku. Mým osobním problémem v knize bylo neustále se opakující oslovování ,,detektiv šéfinspektor a superintendant", nevím zda by se nedalo vyřešit jinak nastaveným překladem či méně častějším používáním. Přiznám se, že s určením vraha jsem měla problémy a třičtvrtě knihy jsem netušila, v závěrečném rozplétání jsem četla jedním dechem a ačkoliv se jednalo o dosti promotané rozuzlení, bylo čtivé a srozumitelné. Druhou půl hvězdičku dávám za všechny ty fyzické a zdravotní újmy, které Erika vytrpěla, nemám ráda, když je hlavní hrdina během série 100x zmrzačen a přesto žije a nemá následky. Doufám tedy, že se to nebude ve velkém opakovat, ale to ukáží až další díly.

opatovak
opatovak
21.07.2023 3 z 5

Děj knihy se na můj vkus dost vlekl. Závěr byl velmi napínavý, ovšem než jsem se k němu dostala, stálo to dost přemlouvání. Věčné zdůrazňování původu mrtvých dívek a dalších postav z východní Evropy, jako by se jednalo o jejich povahový rys, mi vadilo.

kiskuska
kiskuska
14.07.2023 5 z 5

Moje první kniha od Bryndzy a byla jsem velmi mile překvapena. Přečteno za dva dny, velmi čtivé, bavilo mě to. Určitě budu pokračovat v sérii

pam225
pam225
12.07.2023 2 z 5

Měla jsem velké očekávání, ale nakonec jsem byla zklamaná. Kniha samotná se četla dobře, děj ale byl opravdu slabý. V polovině už jsem věděla, jak to skončí, takže opravdu žádná nečekaná zápletka to pro mě nebyla. Hlavní hrdinka mi nebyla sympatická. Hodně zvážím zda budu číst další díl.

Lucy
Lucy
12.07.2023 5 z 5

První má kniha od Roberta Bryndzi. Chvilku mi trvalo než jsem se chytla na začátku knihy, ale jen opravdu pár stránek . pak již ok, kniha se velmi dobře čte. Erika občas na ránu :-),ale začne být sympatická a chci vědět jak to s ní bude dál. určitě doporučuji a čtu další díly .Zatím super

Ester71
Ester71
12.07.2023 5 z 5

Příběh, který má spád a napětí. Libilo se mi to a bavilo.

Bar16
Bar16
06.07.2023 4 z 5

Kniha měla pro mě trochu pomalý rozjezd, ale autorův styl se mi líbí, už jsem od něj něco četla, takže jsem věděla, že se to rozjede a bude se mi to líbit. Krátké kapitoly jsou jenom bonus.

Patrik02
Patrik02
04.07.2023 4 z 5

S Robertem Bryndzou jsem se už před časem setkal Kanibala z Nine Elms, aniž bych o něm cokoli věděl, a byla to příjemná zkušenost. Tentokrát jsem zabloudil k jeho staršímu dílu s Erikou Fosterovou v hlavní roli. A opět za dobře. Utopená dívka z prominentní rodiny nalezena v ledové vodě odemyká dveře k případu, který sahá opravdu vysoko. Autor se se svým prvním detektivním thrillerem (alespoň dle informací, co jsem dohledal) popral opravdu dobře, vdechl život sympatické postavě vyšetřovatelky Fosterové, skvěle vypracoval celý případ a vhodil čtenáře do víru událostí uprostřed zimního Londýna.

vladimir5170
vladimir5170
27.06.2023 3 z 5

Psané zajímavou formou, krátké kapitoly mi vyhovují. Psáno akčně, kniha má spád. Z interpretace vlastního příběhu však očividně stříká, že je to jedna velká smyšlenka. Některé příhody, setkání a souvislosti jsou přespříliš nahodilé, aby byly uvěřitelné. 3,4*

LuckaK.088
LuckaK.088
19.06.2023 4 z 5

4,5* Skvěle vykreslená atmosféra i prostředí. Autor dokáže udržovat napětí, knížku nelze pomalu odložit. Vraha jsem tipovala někoho jiného, takže překvapení jako bonus navíc. Určitě budu v série Eriky Fosterové pokračovat. Doporučuji.

Libby1711
Libby1711
13.06.2023 5 z 5

Od žádného autora se mi tak dobře nečtou knihy jako od Roberta! Člověk se od nich nemůže nikterak odtrhnout.

Michelle.Bee76
Michelle.Bee76
11.06.2023 5 z 5

Robert Bryndza se tímto zařadil mezi mé oblíbené autory krimi. Tak skvěle se mi dlouho nějaká krimi nečetla jako od něj. Toto je má druhá kniha od tohoto spisovatele a doufám, že i další příběh bude opět tak skvělý. Krátké kapitoly mně bavily a ke konci podporovaly napjatou atmosféru. Vždy mou čtenářskou duši potěší, když narazím na knihu, která je čtivá a toužíte ji zhltnout za jeden den.

Satyrka
Satyrka
08.06.2023 5 z 5

Ha, tohle byla super shoda - knihu jsem si pořídila ve slovenštině a až potom jsem zjistila, že hlavní hrdinka je původem Slovenka a autor žije na Slovensku a má manžela Slováka, po kterém převzal hodně slovenské příjmení. Bohužel další díl si budu muset koupit buď na Slovensku, kam se chystám, nebo v češtině. Ano, chci další díl!
Hlavní postava Erika mi sice vůbec nesedla, ale to je můj problém snad s každou hlavní postavou, navíc mi to ani výrazně nepřekáželo. Kniha se četla sama. I přestože jsem ji tedy nečetla ve svém rodném jazyce. Stránky ubíhaly jedna za druhou.
Erika mě štvala tím, jak byla otravná jak moucha nebo komár, já jsem typ, co radši zaleze a nikoho nepokouší, takže jsem se někdy "styděla" za ní, ale zase jsme se díky tomu dozvěděli dost podstatných věcí. Když to vezmu z druhé strany, Erika je odvážná a tvrdohlavá. Zase proč ne.
Trochu mi vadilo, že každá silnější postava byla označována docela hanlivě, přišlo mi to výraznější, víc se na to upozorňovalo, nebo aspoň mně to tak přišlo.
Jinak mě ale kniha hodně bavila, vraha jsem fakt vůbec neodhadla, pořád jsem si to myslela o někom jiném.
Celkově hodnotím 4,5 z 5, protože moje oblíbená krimi série je pořád lepší samozřejmě :D Ale začátek této série mě velice nadchl!
Takže doporučuji. Za mě opravdu velmi velmi dobrá kniha.

Minispoiler: Ten Lindin svetr s mačkami mi ale hodně neseděl. Něco se mi na tom celém nezdálo. Jen tedy s Lindou souhlasím, co se maček týče :D Taky jsem jejich velký milovník.

Leny66
Leny66
08.06.2023 5 z 5

Skvělá detektivka.

Irika
Irika
07.06.2023 5 z 5

Skvělé čtení, po dlouhé době zase na papíře z naší knihovny. Pachatele jsem trochu odhadla, ale napínavé to bylo až do konce a určitě brzy sáhnu po dalším díle.

Aligi
Aligi
02.06.2023 5 z 5

Další parádní detektivka, Robert Bryndza si mě získal a hlavní hrdinka Erika taky. :-) Četla jsem všechny díly kromě těch nejnovějších, ale i ty už na mě čekají. Líbí se mi, jakým směrem se Erika ubírá, někdy mě vážně štvala svým chováním, ale postupem času se mění a její proměna je moc fajn.
Oblíbené vedlejší postavy: Kate a Isaac - ti jsou pro Eriku moc důležití, praví přátelé.

macrelka
macrelka
26.05.2023 4 z 5

Hodně napínavá kniha, přečetla jsem za 2 dny, i když některé složitější formulace a popisy jsem musela číst dvakrát (ale možná je to překladem). Někde mě štvalo, jak je Erika vyloženě blbá, tvrdohlavá a neuctivá a asi dvakrát mě zarazily formální chyby (např. jak může Marsh večeřet v 11 ráno nebo jak by Erika nepoznala Davida na 30 cm u sebe) nebo informace, které předtím nikde nezazněly, ale Erika je předkládá jako fakta. Ale vraha jsem netipla, byť mi bylo jasný, že to nebude tak jednoduché, jak se nabízelo a celkově odhalení toho zapletence bylo překvapením. Uvítala bych více sledování stop a policejní práce, ale určitě jdu číst další knihy v sérii, dobře se do toho ponoří.

Tereyciiik
Tereyciiik
24.05.2023 4 z 5

Vůbec prvni kniha, co jsem četla a úplně všichni mě sra...
Naštěstí se to za půlkou přehouplo a pak už to byla paráda. Četli se to skvělé, dej hladce plynul a nakonec mě hlavní inspektorka překvapila a konečně začala být sympatická a sebejista a stala si za svým.
Těším se na další knihu.

Veveruška320
Veveruška320
21.05.2023 4 z 5

První kniha,kterou jsem od Bryndzy četla.Příběh mě upoutal rychle,kniha se četla svižně,chvílema jsem nechápala Eriku,a její jednání...,konec mě mile překvapil,byla jsem napnutá až do konce...Těším se na další knihu.

eM.017
eM.017
17.05.2023 5 z 5

Jsem nadšená. Můj první Bryndza a hned jako pecka. Žádná přehlídka krveprolití nebo MacGyver- ovské nápady a úniky. Celá kniha se mi dobře četla i díky krátkým kapitolám ( vím, že mě to udrží více v příběhu ). Závěrečný sprint byl skvěle vygradovanej a já už teď vím, že budu dávat do kupy celou sérii.. joo a ty česko-slovenský jména jsou taky přínosem ... než pořád nějaký Lars, Magnusen, Södersön, Björne atd. :)))

strippedd
strippedd
07.05.2023 3 z 5

Milé překvapení. Moje první audiokniha a Martin Stránský se poslouchá jedna radost. Začátek trochu nuda, ale pak to má grády. Miluju odhadovat, kdo je vrah a pak být překvapená. Jsem i ráda za rychlý spád na konci, kde není zbytečné natahování.

uzivatel6305
uzivatel6305
28.04.2023 4 z 5

Docela nadšení. Ze začátku mi to přišlo takové tuctové, ale pak se to pěkně rozjelo a konec byl pecka. Kniha je velmi čtivá, audiokniha je namluvená panem Stránský, který ji ještě povyšuje a dodává jí šťávu. Inspektorka je sympaťačka, tým se taky povedl, párkrát vtípek, můj Londýn, a zloduši jsou opravdu chuťovčička! Takže neváhejte a stejně jako já, jděte do toho. Už pomalu otvírám druhý díl.

Blanca93
Blanca93
24.04.2023 5 z 5

Kniha byla čtivá, napínavá a velmi dobrá detektivka... Musím říct že se kniha mi líbila, to se četlo moc dobře. Rozhodně se pustím do dalšího dílu...

Snapeova
Snapeova
19.04.2023 4 z 5

Detektivky nečtu moc často, ale teď jsem dostala chuť na nějakou změnu. Kniha nenadchne ani neurazí. Četla jsem rozhodně mnohem lepší a propracovanější detektivky, ale tuto v zásadě hodnotím kladně. Některých věcí tam zbytečně přebývalo. Třeba ta nebezpečí, do kterých se Erika dostávala. Snad poprvé se mi povedlo uhádnout někde vraha. Sice až těsně před odhalením v knize, ale rozhodně mi to nezkazilo dojem. Knížka má své chyby, ale četla se dobře. Příběh kolem vražd v tomto dílu mě bavil a určitě dám šanci i dalším dílům.

Neo1tex
Neo1tex
16.04.2023 4 z 5

Taková příjemná detektivka na dovolenou nebo když si chcete odpočinout od něčeho těžšího. Jako další z řady knih s nálepkou "Bestseller" to je vlastně docela standardní příběh, který doslova ničím nepřekvapí. Ale deviza knihy leží v rychlém spádu, v tom, že si nehraje ně nějaké myšlenkově hluboké dílo a že se zkrátka velmi dobře čte.

Danielap1
Danielap1
13.04.2023 5 z 5

Zajímavá a nenáročná knížka, která se četla sama.

Ashinka
Ashinka
11.04.2023 3 z 5

Autor píše velmi poutavě a navíc jsem, až do odhalení, neměla tušení, kdo je vrahem. Postava hlavní vyšetřovatelky však působí jako slon v porcelánu, který spoléhá pouze na instinkt a notnou dávku štěstí. Navíc se několikrát ocitne v roli nebohé princezny, které nezbývá, než si počkat na svého deus ex machina.

SumýšIrena
SumýšIrena
06.04.2023 4 z 5

Za všechny ústrky, které musela Erika přetrpět, odebírám jednu *. Bylo jich trochu moc. Jinak to byla moc pěkná detektivka.