Dívka v ledu ekniha

Její pootevřené rty jako by se chystaly promluvit. Její mrtvé tělo zamrzlé v ledu... A není jediná. Poté co je v parku v jižním Lon­dýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Foste­rová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vy­šetřování, a mrtvými imigrant­kami? Jaké tem­né tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéf­inspektora Fosterové skončil ka­tastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojo­vat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu? „Dívka v ledu je přesně ten typ knihy, kterou neodložíte, dokud nedočtete poslední stránku.“ * „Napínavý a strhující thriller, s dokonale vykreslenými postavami a překvapivým koncem. Okamžitě potřebuji druhý díl!“ „Fascinující thriller s velmi sympatickou vyšetřovatelkou. Jednoduše perfektní.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/320331/big_divka-v-ledu-c5s-320331.png 4.34376

Inspektorka Erika Fosterová / Erika Fosterová 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: (ekniha), Cosmopolis

The Girl in the Ice, 2016

Kniha Dívka v ledu

Jana.Kuc
dnes

Konečně jsem sáhla po R. Bryndzovi. A nelituju. Kniha přečtena za 1 den. Těším se na další díly.

Michelleee

Úžasná detektivka. Odhalení vraha bylo šokující a knížka mě neskutečně bavila.

SaraB

Velmi dobře napsaná a čtivá detektivka se zajímavou zápletkou. Autor dokáže ve čtenáři udržet napětí od začátku až do konce celé knihy. Ze začátku jsem měla dojem, že vrah je úplně jasný, všechny vodítka k němu směřovaly a motiv se mi zdál více než jasný, ale říkala jsem si, že tak průhledné a jednoduché by to autor jistě neudělal. O to větší překvapení pro mě byl konec. Těším se na další díly! Doporučuji.

katynka78

Je to už trošku delší čas, co jsem tuto knihu četla, ale jelikož jedu hlavně přes pocity, tak si velmi dobře pamatuju, co a jak.
Je to první kniha ze série o Erice, kterou jsem si oblíbila a patří dodnes k mým nejoblíbenějším detektivním ženám.
Kniha mě vtáhla do děje svou čtivostí, svižností a samozřejmě dějem. Bavilo mě to, můj talent na odhalování vrahů v knihách je slabý, takže si to většinou užiju, když se dozvím, kdo za to může. :-)
A taky tato kniha poskytla i mnoho krásných veršů pro mou tehdejší práci, takže mám na tento příběh opravdu hezké vzpomínky.
Jo a hlavně - přivedla mě k úžasné sérii!!!

chrastova.m

Kniha byla velmi čtivá a napínavá. Rozhodně splnila mé očekávání. Dávám o hvězdu méně a to z důvodu, že i když se mi celý příběh moc líbil, na konci jsem postrádala motiv samotného zločinu(nějaké vyjasnění PROČ). Celá kniha se vlekla (v pozitivním slova smyslu, nepřišlo mi to otravné), ale konec a samotné rozuzlení mi přišlo trošku moc rychlé. Navzdory tomuto malého mínusu bych si knihu přečetla klidně znovu :-)

Raddkaa

Dívka v ledu je určitě kvalitní detektivka. Kniha obsahuje všechno, co by měla mít. Je napínavá, čtivá, ale začátek knihy byl vleklý a začínalo se to rozjíždět až v druhé polovině knihy. Závěrečné odhalení vraha je šokující, nicméně tam chyběl podrobnější motiv. Jinak knihu doporučuji.

kittlerka

Kniha se četla dobře, ale uplně mě nevtáhla. Trochu mě nebavilo stálé oslovování "detektive šéfinspektrore". Zápletka nebyla špatná a celkově hodnotím knihu jako lepší průměr:)

lucie5197

Bryndza je jeden z autorů, který na vás vyskakuje v podstatě všude, natolik že je to vlastně otravné, což je důvod proč jsem se mu tak dlouho vyhýbala. Nakonec mi ho tedy vnutila knihovnice a asi mi to až tak nevadí. Erika je vcelku sympatická hlavní postava, to je rozhodně plus, protože zatím mi všechny ostatní ženské hlavní postavy v detektivkách lezly na nervy. Neměla jsem vyloženě problém se od toho odtrhnout i když se to rozhodně četlo dobře.. závěr mě ale zklamal. Vrah nebyl až takové překvápko, ale furt jsem doufala, že k tomu budou mít nějaké dobré vysvětlení, navíc mi vrah moc nekorespondoval s tím náhledem do jeho mysli, který se tam občas objevil. Očekávala jsem něco promyšlenějšího, složitějšího.. ten konec mi přišel jako spíchnutý horkou jehlou, neuspokojilo mě to a navíc tam bylo i několik nezodpovězených otázek. I tak zřejmě sáhnu po další knize od tohoto autora.