Pumpkin Pumpkin komentáře u knih

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Trochu mně překvapilo, že je to psané ve stylu, jakoby knihy pro děti, ale brzy jsem si zvykla. Taky mně překvapilo, že kniha byla o něco méně obsáhlá než film, většinou to znám naopak. Každopádně, na knihu jsem se těšila a rozhodně mně nezklamala. Je to velmi silný příběh, a pohled dítěte, ze kterého je psaný, vlastně nakonec celou tu hrůzu umocňuje.

02.09.2020 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Petra Stehlíková - Naslouchač.
Za prvé, teda ani fantasy a ani naše autory prakticky nečtu. Tuhle knihu ale tak dlouho doporučovali na čtenářské skupině, až jsem neodolala. Během prvních stránek jsem měla obavy, že se v tom budu ztrácet, jak nejsem na tento žánr zvyklá. Ale brzy už jsem téměř bez dechu hltala kapitolu za kapitolou. Skvělá knížka.

24.08.2020 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Na knihu jsem se hodně těšila, potom co jsem viděla film. V knihovně na ní byli rezervace a když jsem konečně přišla na řadu, hned jsem začala číst. Od začátku se mi líbila a přesto jsem se zasekla v první pětině a nemohla jsem se dostat k tomu, abych četla dál. Donutila mně až druhá upomínka a pokuta v knihovně abych ji dočetla. Buď jsem měla zrovna takovéto to období, kdy se nemůžu ke čtení dokopat, nebo mi něco nesedělo na knize. Hodnotím ji ale velmi kladně. Moc krásný příběh, samozřejmě smutný, konec jsem obrečela.

18.08.2020 4 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Potom co jsem ji měla na gymplu v povinné četbě a přečetla jenom kousek, protože byť, tematicky zajímavá, dlouhé popisy mne odradily. Po skoro deseti letech jsem ji dala druhou šanci a četla se mi úplně jinak. Příběh byl opravdu zajímavý, ačkoliv velmi smutný a četla se mi moc dobře ☺️

22.06.2020 5 z 5

Bílá tma Bílá tma Zdenka Hamerová

Trošku mně rušila česká jména postav, ale to je můj problém, protože české autory téměř nečtu. Po knize jsem sáhla vcelku náhodou. Ale popravdě jsem se chvilkama fakt bála ????

14.06.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Opět spokojenost, jako zatím doposavad s autorčinými knihami ☺️

14.06.2020 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Není to úplně to co obvykle čtu, ale bavila mne a určitě zkusím další knihy od autorky.

30.05.2020 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Druhá audiokniha, kterou jsem si kdy poslechla. A to ještě jen proto, že ji namluvil Ivan Trojan. No co vám budu vyprávět, pobrečela jsem si ☺️
Bylo to moc hezké a zároveň i moc smutné vyprávění. A celou dobu co jsem poslouchala, jsem si říkala, že musím doma našeho psa pořádně obejmout.
Bylo to i dost povzbudivé ,,čtení". Každý by jsme potřebovali věřit, že naděje je za každým rohem a když se stane něco špatného, přijde zase něco dobrého. A že láska je nekonečná ❤️

18.05.2020 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Poprvé teda audiokniha. Bylo to dost podobné Netopýrovi, jen v jiné zemi. Ale příběh byl dobrý a určitě se pustím do dalšího. Ale asi zůstanu v tomhle případě u audioverzí - potřebuju něco do sluchátek na brigádě - a zrovna tohle se poslouchalo dobře.

15.05.2020 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Skvělá knížka, třetí, kterou jsem od autorky četla (manželé odvedle a někdo cizí v domě) a tahle se mi líbila zatím jednoznačně nejvíc. Popis penzionu byl na začátku tak úžasný, že kdyby mi nebylo jasné že se tam asi nestane nic moc dobrého, hned bych tam chtěla taky ☺️

11.05.2020 5 z 5

Helix - I ty budeš nahrazen Helix - I ty budeš nahrazen Marc Elsberg (p)

Blackout se mi líbil víc a taky jsem dost nepochopila, proč tam vlastně musela být ta vražda. Ale jinak určitě stojí za přečtení a zkusím i další knihu autora.

30.03.2020 4 z 5

Jsme poslední Jsme poslední Hanna Jameson

Tak náhodou tahle knížka se mi líbila hodně. Miluju postapo děj, a tady ještě byl super příběh přeživších. Děj mně bavil do poslední tečky, žádná hluchá ani nudná místa.

11.03.2020 5 z 5

Kmotr Mrázek II - Krakatice Kmotr Mrázek II - Krakatice Jaroslav Kmenta

jako jo, to téma je pořád zajímavé, ale je to prostě náročné číst. Před třetím dílem zase sáhnu po jiné knize na odlehčení :)

04.03.2020 4 z 5

Oblíbená dcera Oblíbená dcera Kaira Rouda

No, chtěla jsem dát pět hvězd, že to bylo fakt psycho. Jednu ale ubírám, protože nevím jestli překladem nebo už z originálu mi to přišlo dost kostrbaté. A jednu ubírám, protože mi to celé nějak nesedělo. Ale jako z přečtení určitě stojí.

13.02.2020 3 z 5

Magicky ženská Magicky ženská Michala Měřínská

Knihu nemůžu hodnotit objektivně, protože jsem si myslím četla ve správnou dobu. Dostala jsem ji asi před dvěma lety a tehdy jsem měla pocit, že není nic pro mně. Ano, dostala jsem ji kvůli svému nízkému sebevědomí, ale tehdy mi prostě přišlo, že mně kniha nespasí. Vzala jsem ji tedy do rukou až před týdnem, protože jsem po všech thrillerech a Kmentových knihách potřebovala oddech. Co se týče ženské krásy, nic nového mi to nepřineslo. Ale v obecné rovině, část, která se zabývá tím, jaký vliv na nás mají negativní myšlenky, to bylo přesně to co si potřebuji v současné době přečíst. Jako samozřejmě styl psaní není bůhví jaký a člověka to nezmění. Prostě je to kniha, kterou musíte číst v tu správnou chvíli a pak jí tyto nedostatky odpustíte.

11.02.2020 4 z 5

Kmotr Mrázek Kmotr Mrázek Jaroslav Kmenta

No rozhodně nebylo snadné se tím prokousat a než půjdu na další díl dám si něco jiného na oddech. Ale samozřejmě pokud se člověk chce zajímat o toto téma tak určitě doporučuji k přečtení.

05.02.2020 3 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Super knížka. Napínavá a zajímavá. A stejně jako u manželů odvedle, povedený konec

26.01.2020 5 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

To jo!! To se mi hodně líbilo. Na tuhle knížku jsem se těšila jako na Vánoce a vůbec mne nezklamala. Napínavé, zajímavé a katastrofické. Krásný popis toho že když nepůjde proud, není to jen o tom, že nemůžeme čumět na bednu.

12.01.2020 5 z 5

Válka nemá ženskou tvář Válka nemá ženskou tvář Světlana Alexandrovna Alexijevič

Hodně silná kniha, válka z pohledu žen je hodně emotivní téma. Kniha se mi ale četla těžce a dlouho. Jen nevím jestli to bylo právě tím jak náročné je toto téma na psychiku, nebo tím, že tento styl psaní mi úplně nesedl. Nicméně, i přes to si přečtu i další knihy od autorky. Ale až po tom co si přečtu něco na odlehčení. Jo a musím se přiznat, že nad tím obrovskym sovětským vlastenectvím, jsem občas kroutila hlavou.

08.01.2020 4 z 5

Spi sladce Spi sladce Rachel Abbott

Určitě zajímavý příběh, dobře se to četlo a byla jsem zvědavá jak to dopadne. Nějak mi tam ale chyběl ten pocit napětí, který obvykle i těchto příběhů je. Každopádně zkusím od autorky ještě něco.

19.12.2019 4 z 5