Pumpkin Pumpkin komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Chtěla jsem si ji přečíst od té doby co jsem poprvé dočetla 1984. Obě knihy jsou naprosto úžasné. U Farmy zvířat je fascinující kolik hrůzy se vejde na pár stránek. Kniha je velmi mrazivá, a hlavně naši občané by si ji měli přečíst před každými volbami.

15.12.2019 5 z 5

Lucemburská zahrada Lucemburská zahrada Michal Ajvaz

Knihu jsem si vybrala v knihovně kvůli čtenářské výzvě. Nemůžu říct, že by mne nudila, že bych ji měla chuť odložit. Chtěla jsem vědět jak dopadne, ale celé čtení bylo takové povrchní, nijak mne děj nevtáhl. Spoiler: jednu hvězdu dávám za potrestanou nevěru, druhou za Rosse a jeho umělou ženu a třetí za skleněný dům v džungli.

14.12.2019 3 z 5

Iluze Iluze Jeffery Deaver

Mám ráda sérii s Amelií a Lincolnem...prostředí iluzí a triků tomu dodává šťávu. No a to stálé kroutění děje, to je prostě něco na co si u tohoto spisovatele musíte zvyknout.

12.12.2019 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Fuj to byla hnusná knížka! Jako opravdu, tohle se četlo hodně ,, špatně" a přesto jedním dechem. Popravdě nejvíc jsem se bála jak to skončí - jestli dobře nebo špatně - neboť u takovýchto knih můžeme najít tu i onu možnost.

05.12.2019 5 z 5

Útěk z Osvětimi Útěk z Osvětimi Andrej Pogožev

Jako vždy, takový příběh budí velké emoce. A hlavně mne nepřestane udivovat a fascinovat síla lidského těla, ale hlavně duše. Neskutečné, co tito lidé dokázali vydržet.

05.12.2019 5 z 5

Atlas prokletých míst Atlas prokletých míst Sibylle Le Carrer

Téma hodně zajímavé, ale zpracování bohužel dosti nezáživné

26.11.2019 2 z 5

Rekvalifikační kurz Rekvalifikační kurz Ondřej Neff

No obvykle českou literaturu moc nečtu. Ale zaujalo mne téma. Jako nebylo to špatné, ale styl psaní se mi ne úplně líbil. Ale bod dávám za Třeboň ☺️

20.11.2019 3 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Jako bylo to fajn počtení. Ale nic co by mne úplně táhlo a nutilo číst dlouho do noci. Kdysi jsme četla sněhuláka a přišel mi lepší. Nicméně, hodlám v sérii Harry Hole pokračovat, tak uvidíme co další díly☺️

15.11.2019 3 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Kniha je velmi čtivá a zajímavá. Přesto jsem ji nedokázala přečíst rychle. Je to moc silná káva. Vždycky když jsem četla něco například o životě či útěku z koncentračního tábora, obdivovala jsem kolik duševních sil člověk potřeboval. Tady to bylo stejné, o to silnější, že hlavní hrdinka nebojovala jen za sebe ale také za svou dceru a díky tomu byla celá situace pro ni těžší. Popis života v Íránu je pro člověka z našeho kulturního, společenského i hygienického prostředí opravdu děsivý.
Soudit hlavní hrdinku ve stylu ,,co čekala" mne, a myslím nikomu nepřísluší. Samozřejmě že z našeho pohledu to vypadá, že to byl nerozum tam odjet, podle mnohých vůbec mít takový mezikulturni vztah, ale každý člověk jde životem vlastní cestou různým způsobem, s různou motivaci a s různými zkušenostmi a soudit můžeme zpětné pouze cestu vlastní neboť pouze k té známé všechny souvislosti.

10.11.2019 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

No byla jsem na to zvědavá jednak pro postapo dobu ale hlavně pro život v metru...čekala jsem to trochu míň sci-fi, no ale ve výsledku to bylo napínavé, atmosféra příjemné strašidelná. Jako určitě budu v sérii pokračovat, protože jsem na to zvědavá.

Akorát mne trochu rušily občasné chyby v textu a popravdě bez mapky bych se vůbec neorientovala.

31.10.2019 4 z 5

V lesích V lesích Tana French

Kdybych na to šla jen jako na detektivku, bylo by to za plný počet hvězd...tak nějak jsem ale díky recenzím na přebalu měla větší očekávání. Nicméně rozuzlení bylo super.

24.10.2019 4 z 5

Treblinka, slovo jak z dětské říkanky Treblinka, slovo jak z dětské říkanky Richard Glazar

Trošku těžko se to četlo, ALE....několikrát během čtení jsem to musela odložit a přemýšlet o tom, kde se v člověku dokáže vzít tolik duševní síly. Obdivuhodné.

16.10.2019 4 z 5

Pravda a jiné lži Pravda a jiné lži Sascha Arango

Knihu jsem si náhodně vybrala v knihovně. Je tenká, dějově svižná. Zápletka zajímavá. Přesto, bylo na ní něco nespecifikovatelného co mi vadilo.

07.10.2019 4 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Po sněhulákovi od Nesba jsme po druhé zalovila ve skandinávských vodách. Určitě ne naposledy. Kniha je hodně napínavá, rozmanitá co se týče děje i postav. Čekala jsem asi trochu lepší konec, no ale v severských zemích je na šťastné konce asi trochu zima ????

04.10.2019 4 z 5

Devadesát dnů za železnou oponou Devadesát dnů za železnou oponou Gabriel García Márquez

Zajímavá reportáž očima cizince. Skoro jsem měla pocit jako bych četla znovu 1984. Některé popisy působí až nereálně depresivně (východní Německo) jiné až absurdně úsměvné (hranice v Polsku a cigarety). Škoda jen že nebyl větší prostor pro reportáž z naší země.

01.10.2019 4 z 5

Tajný deník Anny Boleynové Tajný deník Anny Boleynové Robin Maxwell

Knihu jsem dostala kdysi k narozeninám, ale až po letech jsem si ji přečetla. A to i přesto, že téma je hodně atraktivní. Knížka byla pěkná, příjemně se četla a člověk je hned zas o něco raději že nemusí v takové době žít ????

29.09.2019 4 z 5

Před bouří Před bouří Diane Chamberlain

Trochu moc deprese v jedné knize. Víceméně první kniha tohoto žánru/stylu/nevím co jsem četla. Zápletka byla zajímavá a pohled od čtyř postav tomu přidal na zajímavosti rozhodně taky. Určitě nelituji, že jsem po téhle knize sáhla, ačkoli jsem při čtení neměla úplně nejpozitivnější pocity.

22.09.2019 4 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Druhá kniha s Kim, kterou jsem četla. Oceňuji že od předchozí, šla kvalita překladu trochu nahoru a ,,zvedla oči k nebi" zmizelo. Líbilo se mi více vrstev děje (dořešování případu, nové případy a ,,souboj Kim a Alex). Určitě zkusím další ze série.

17.09.2019 4 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Po knize jsem sáhla především kvůli zajímavému prostředí. Ale vzhledem k tomu že mám ráda kriminálky, a kniha mně bavila nejspíš sáhnu i po dalších ze série.

15.09.2019 5 z 5

Chladný popel Chladný popel Simon Beckett

Ze začátku jsem byla trochu rozmrzelá, protože jsem měla pocit že je až moc očividné kdo je vrah. A nakonec paráda!

13.09.2019 5 z 5