Před bouří

Laurel už jednou málem přišla o svého postiženého patnáctiletého synka, proto ho teď nespouští z očí. Nakonec však přece jen dá na rady své starší dcery a dovolí Andymu zúčastnit se školního večírku v místním kostele. Když se doslechne, že v budově vypukl požár, je strachy bez sebe, ale stane se zázrak. Andy nejenže vyvázne živý a zdravý, ale dokonce svou pohotovostí zachrání i další děti. Zatímco se jindy osamělý chlapec sluní v paprscích nezvyklé pozornosti, vyšetřování požáru odhalí podivné skutečnosti. Je možné, že by Laurel svého syna zase až tak dobře neznala? A kdo je vlastně Andyho otcem?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26490/big_pred-bouri-8VS-26490.jpg 4.4182

Před bouří 1.

Vydáno: , Ikar (ČR)

Before the storm, 2008

Kniha Před bouří

Evaho73
01.11.2022

Diane Chamberlain je jedna z mojich obľúbených spisovateľiek. Vo svojich románoch sa venuje množstvu ťažkých tém, prezentuje rôzne uhly pohľadu, vďaka čomu má čitateľ možnosť pozrieť sa na daný problém z viacerých perspektív. Ani tentoraz ma autorka nesklamala.
Príbeh je opäť vyrozprávaný z viacerých pohľadov, plný emócií a doplnený o retrospektívy. Autorka odvážne rozoberá tému materskej lásky, popôrodnej depresie a FAS alebo spektra fetálnych alkoholových porúch.
Chyby v mladosti sa stávajú rokmi skrytými tajomstvami.... je to román, ktorý ukazuje, že na minulosť sa nikdy nezabudne.
Kniha sa číta rýchlo, ale zároveň núti človeka zamyslieť sa, preto jej obsah ostane v mojej pamäti dlhší čas.

princesse
06.10.2022

Nemohu jinak než dát plný počet hvězd. Super čtení. Zatím vše od Diane Chamberlain skvělé počtení. Neskutečně čtivé a vždy zajímavý příběh. Určitě nekončím s jejími knihami a Před bouří rozhodně doporučuji.

Pavlina50
14.06.2022

Je to moje čtvrtá kniha od této autorky a ze všech předchozích jsem byla nadšená. Ani tato nebyla vysloveně špatná, ale ve srovnání s těmi přečtenými mi u této přece jenom něco chybělo. Asi hlavně větší spád a tempo. Hned na začátku knihy je docela velká dramatická akce, která rozhodně vyvolá napětí a očekávání, ale následně ihned se tempo vytrácí a kniha následně už řeší jen klasický složitý propletenec rodinných vztahů a důsledků činů z minulosti stylem, který na mě občas působil až zdlouhavě a ne moc zajímavě. Finální rozuzlení je na jedné straně dost překvapivé, na druhé straně pochopitelné a nepostrádající hlavu i patu, ale celkový, spíš vlažnější dojem z knihy, už moc neovlivnil.
Ty předchozí knihy od Diane, které jsem četla - Krutá volba, Mlčení i Utajená sestra - se mi líbily přece jenom trochu víc.

99jana99
04.04.2022

Kniha se četla moc dobře. Vyprávěno z pohledu všech postav bylo skvělé.

Jana-Marie
06.12.2021

Super kniha, která se četla sama. Mlčení se mi líbilo víc a tak dávám o hvězdičku míň. Určitě budu číst i autorčiny další knihy.

MedvidekS
05.12.2021

Knížka s dějem z pohledu více postav. Velice propracovaný a smutný příběh. Spoustu věcí jsem si spojila sama, ale takový konec jsem nečekala. Doporučuji :-) Jo a malilinko mi to připomíná Jodi Picoult a její knížku Nejsem jako vy.

Ráčkajda
16.08.2021

Takový celkově smutný příběh. Mám ráda vyprávění z pohledu více lidí, knížka se mi líbila.

Amifa
27.05.2021

Další skvělá kniha od této autorky. Napětí, láska, zajímavá zápletka a do jisté míry nečekané vyústění příběhu. Já nějak od začátku tušila KDO, ale netušila jsem PROČ :-)