Farma zvířat

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pozoruhodná bajka začíná vzpourou zvířat, která vyženou majitele farmy a začnou si vládnout sama. Zprvu ušlechtilé, idealistické myšlenky o rovnosti, svobodě a blahobytu záhy berou za své a jejich místo postupně zaujme propaganda, nesvoboda a totalitní diktatura.

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/277/big_farma-zvirat-ahT-277.jpg 4.68766
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Práce
Originální název:

Animal Farm, 1945


více info...
Nahrávám...

Komentáře (1021)

Kniha Farma zvířat

ClaireW
včera

Skvělá knížka, která si vždycky sedne na aktuální situaci.

Hanncha
včera

Trefné, nadčasové a dobře napsané.


enjay
včera

Trefný a přesný popis (nejen) bolševického režimu. Je to až úsměvné, když to dnes člověk čte se znalostmi historie, ale musíme si uvědomit, že v té době neměli lidé tak snadný přístup k informacím, a Orwell je touto formou představil. Škoda, že to nečetlo více lidí, jak nám pozdější historie ukázala.

INCOGNITOREADER
20. května

Farma zvířat je dokonalá ukázka knihy, která zraje jako víno. I když je to jasná parafráze na Stalinistický Sovětský svaz tak v dnešní době vidíme další a další příklady. Kdyby to nebylo tak trefné a neukazovalo to tu absurdní situaci tak dokonale stejně jako 1984 proč by tyto knihy byly v těch "náhodně podobných" politických režimech zakázány. Teď naposledy snad byla kniha zakázána v Bělorusku. Čím to asi bude.
Za mě naprosto skvostné. Posloucháno jako audiokniha s brilatním načtením panem Viklářem.

Knihomol170
17. května

(+ SPOILER) Tato kniha mi připomněla jak špatné je, když jsou u moci komunisté. Kniha totiž pojednává o tom, jak zvířata vyhnala člověka z farmy a vládla si sama. Bohužel Napoleon (prase) se dostalo k moci a jeho psi zabijí každého, kdo s jeho názory nesouhlasí. Prasata dostávají úplnou moc a poruší zakladní zákon, ve kterém stojí, že 4 nohy jsou dobré ale 2 nohy jsou špatné. Prasata chodí po dvou a pozvou lidi na farmu. Nakonec ostatní zvířata nedokážou poznat rozdíl mezi prasetem a člověkem.

k009
15. května

Majstrštyk a pěkně prasáckej konec.

Shindo
12. května

Stále aktuálna klasika, ktorú by si podľa mňa mal prečítať každý. Hlavne tí, ktorí tak zaryto obhajujú totalitné režimy. Tí, ktorí knihu považujú za odpad, rozprávku alebo nudnú zrejme vôbec nepochopili, o čom je.

Radějka
04. května

Výborné dílo :)) A z posledních několika vět mi vždycky naskočí husí kůže...

1 ...