Pumpkin Pumpkin komentáře u knih

Metoda Bullet Journal Metoda Bullet Journal Ryder Carroll

Po knize jsem sáhla, protože jsem si letos začala psát vlastní diář. Zkusila jsem už přehršel předtištěných, ale vždycky narážím na to, že mne v nich něco limituje. Proto mám jen tečkovaný sešit a rozvržení vlastní. Knihu jsem si k tomu chtěla přečíst, ani tak ne, proto to, že bych chtěla bujo 100% praktikovat, ale proto abych našla nějakou inspiraci, jakým způsobem to vést, najít nápady navíc. A tento účel kniha rozhodně splnila. Zatrhla jsem si v ní i pár stran, které mne zaujaly více a hodlám se k nim vracet. Abych navázala na myšlenku v knize, investovat čas do jejího přečtení stálo za to.

29.03.2021 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící C. L. Pattison

Čtení téhle knihy je jako tác s jednohubkami: už jste trochu přežraní, možná je vám i maličko šoufl, ale pořád si berete další a další... Čekala jsem na ten ,,konec na který nezapomenu" jak se píše na obalu knihy. No, zapomenout na něj zapomenu určitě, ale rozhodně byl dobrý. Něco podobného jsem sice tušila asi od 3/4 knihy, jen jsme to netrefila úplně přesně. Každopádně taková fajn záležitost na jeden, dva večery.

27.03.2021 4 z 5

Pokojové rostliny Pokojové rostliny Francisco Javier Alonso

Pro takový velice rychlý a jednoduchý přehled dobrá kniha. Když jste ale úplní začátečníci, ocenili byste více vysvětlující a informativní přístup.

24.03.2021 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Tož tak to jsem přečetla jedním dechem. Tenhle typ příběhů mně fakt baví. A nebudu kecat, že jsem se nebála. Druhou výpravu jsem si nechala na čtení před spaním, no u té pasáže po které došlo k rozbití mobilu (tím jsme snad nic důležitého neprozradila) jsem to odložila, s tím, že to dočtu raději za denního světla. A furt si teď zpívám hýkala.

21.03.2021 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Taková trošku jiná kingovka než jsem četla doposud. Víc detektivka než horůrek, ale skvělá. Rozhodně se četla výborně, žádné nudné pasáže nebo hluchá místa tam nejsou. Taková svižná jízda s vcelku dobrým koncem.

17.03.2021 5 z 5

Nedostižní Nedostižní Alyson Noël

Knížku jsem koupila ve výprodeji za 22 kaček, takže bůhví jaká očekávání jsem od ní neměla. Hollywood, noční kluby, mladí a neklidní a nakonec kriminálka L. A.. Ale musím uznat, že mně to fakt bavilo, taková fajn oddechovka na pár večerů i s trochou napětí. Vlastně jsem dost zvědavá, takže si určitě přečtu i další díl.

18.02.2021 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Harry Hole, asi jediný sympatický alkoholik na světě a jeho další případ. Nemůžu se ubránit pocitu, že s každým dílem, se čitelnost knih zvyšuje, jako by se vyvíjely nejen postavy, ale i sám autor. Děj zajímavý, napínavý, zamotaný a opět se něco dozvídáme o duších zločinců. No a vždycky potěší, když se někde zmíní i naše malá zemička.

12.02.2021 5 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Jedna z těch knih, ke kterým jsem s dostala jenom díky DK. Něco mezi Hunger games, Ztraceni a pánem Much... Příběh byl super, napínavý, plný zajímavých zvratů i postav. Musím říct, že mne to hodně bavilo, i když některé části byly trošku drsné na mně.

06.02.2021 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Knížku jsem si koupila ze dvou důvodů: kvůli názvu a králičí hlavě na obálce. Ze začátku jsem byla trochu zklamaná, hlavně asi proto že jsem měla větší očekávání a už jsem to brala tak, že minimálně jednu hvězdičku budu muset ubrat. Pak se to ale začalo rozjíždět a zamotávat a byla jsem spokojená. No a jako bonus, člověka po přečtení zahřeje vědomí, že není jediný, kdo trpí úzkostmi. Že je mají všichni, jen o nich někteří ještě nevědí.

01.02.2021 5 z 5

Nikam Nikam Dalibor Vácha

Na tuhle knížku jsem narazila ve výprodeji na KK. ,,Postapo z Českých Budějovic" - no to jsem si prostě musela koupit. Čtení bych přirovnala k jízdě na horské dráze. Ale na takové, kde je jenom dlouhatánský sešup dolů. Nikde žádné pomalé stoupání, během kterého byste mohli na chvíli vydechnout. Autorova představivost je rozhodně fascinující a jeho způsob vykreslení cizí invaze je zajímavý (a oproti americkým akčním filmům velmi originální). Vadilo mi jen, že jsem občas neměla všechny informace a něco si musela domyslet a pak konec, mám raději uzavřenější. Ačkoliv chápu, jak v takovém příběhu asi udělat konec a zvonec, že jo.

24.01.2021 3 z 5

Deník matky na pokraji šílenství Deník matky na pokraji šílenství Niamh Greene

Chtěla jsem po všech těch drasťácích a krvácích nějakou tu oddechovku. No, hlavní hrdinka (matka) mi byla teda těžce nesympatická a na pokraji šílenství byla nejspíš jen proto, že je prostě blbka. Ale co já vím, možná že až budu mít dvě děti, taky o nějaké ty mozkové buňky přijdu ???? Ve výsledku celkem šťastný konec a oddechovka to fakt byla. Ale vracím se ke krvákům a napínákům ????

21.01.2021 3 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Tak tuhle knížku jsem chtěla hned co jsem poprvé slyšela reklamu v rádiu. Nakonec jsem si ji koupila až v prosinci, v kompletu s Jámou a Těmi druhými. Jestli budou další dvě knihy jen z poloviny tak dobré jako tato, tak se mám na co těšit. Kříďák byl napínavý, záhadný, strašidelný i překvapivý.

17.01.2021 5 z 5

Hádej kdo Hádej kdo Chris McGeorge

Po zdlouhavé Sophii jsem si tuhle chuťovku dala za jeden den. Koupila jsem si ji, protože mi popis připomínal sérii filmů Saw. A musím říct, že jsem vůbec nebyla zklamaná a ani na chvíli jsem se nenudila. Doporučuji jako napínavou oddechovku na deštivý víkend ????????

15.01.2021 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Doufám, že nebudu nenáviděna za svůj komentář, ale první myšlenka po dočtení byla: konečně konec! Na asi 160 straně jsem knihu neodložila jen ze dvou důvodu: je mi proti srsti nedočíst knihu a některé pasáže už začaly být trochu zajímavé. Nejvíc mně bavily kapitoly ze jejího života v Polsku, za mně by to na knihu stačilo. Jinak význam slovního spojení ,,Sophiina volba" je už vcelku známý, takže víceméně to bylo jen čekání na ten moment. Určitě jsem ráda, že jsem si tuto klasiku přečetla, ale byla to dlouhá a náročná četba.

12.01.2021 3 z 5

Tajná večeře Tajná večeře Raphael Montes

Ta kniha měla snad úplně všechno. Objektivně bych asi dala plný počet hvězdiček. Ale jednu musím přece jen ubrat. Byť jsem docela otrlá čtenářka, tak nějak to bylo na mně už moc.

29.12.2020 4 z 5

Páteční klub pletení Páteční klub pletení Kate Jacobs

Knihu jsem začala číst už před lety ale tehdy jsem ji v půlce odložila. Tentokrát jsem to zkusila znova s myšlenkou, že potřebuji nějakou oddechovku. Konec mě zaskočil ale jinak to byla milá a příjemná četba.

23.11.2020 3 z 5

Hodiny z kostí Hodiny z kostí David Mitchell

Konečně! Konečně jsem to dočetla. Tak dlouho jsem něco nedokázala dočíst už dlouho. A navíc je ta knížka svinsky těžká, furt jsem si ji přehazovala v rukách. A jestli vás teď napadlo, proč jsem ji teda neodložila nedočtenou, tak proto, že se mi děj líbil a chtěla jsem vědět co bude dál (a přesto jsem se nutila do čtení občas). No a poslední časový úsek byl nejlepší, to bych brala i jako samostatnou knihu

17.11.2020 4 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Další Harry Hole, a zase o kus lepší než předešlý. Tentokrát posloucháno jako dramatizace, což krásně umocnilo napětí v knize.

07.10.2020 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Velice příjemné a chytlavé čtení. Víc se mi líbila linka v minulosti, ale celkově hodnotím knihu velmi pozitivně. Určitě vyzkouším i nějakou další od autorky.

25.09.2020 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Zatím musím říct, že knihy s Harrym mají vzestupnou tendenci. Tahle se mi zase líbila víc, než ta předchozí. Hlavně dějová linka z minulosti byla zajímavá. !!MINISPOILER!! Opět to sice odnesla jedna ženská postava, nicméně jiná, než jsem čekala, na základě předchozích knih. Ale vzhledem k tomu, že už mám rozposlouchanou i Nemesis, tak to byla výjimka a zas budou asi umírat Harryho holky :D. Jo a ještě se mi líbilo povídání o rozštěpu osobnosti, to bylo hodně zajímavé.
Posloucháno jako audio čtené Hynkem Čermákem.

23.09.2020 5 z 5