Deník matky na pokraji šílenství

Deník matky na pokraji šílenství https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69096/denik-matky-na-pokraji-silenstvi-69096.jpg 4 37 16

Brilantní a neuvěřitelně vtipná sonda do života moderní rodiny. Sympaticky ztřeštěná Susie, která má dvě děti, čtyřletou Katie a dvouletého Jacka, ve svém deníku popisuje zkušenosti a zážitky, které jsou důvěrně známé každé ženě, jež se rozhodne opustit slibně se rozvíjející kariéru a zůstane s dětmi doma „na plný úvazek“. Přesvědčuje se, že být doma s dětmi byla ta nejlepší volba a role ženy v domácnosti je skutečně vznešené poslání (nikoli nevděčná dřina), neustále si dává předsevzetí, že se konečně začně věnovat vznešených koníčkům a že bude číst kvalitní literaturu (nikoli pokleslé časopisy a bulvární plátky), snaží se nemyslet na to, že z jejího vztahu k manželovi (jehož podezírá z nevěry) se poněkud vytratila romantika, potýká se s tchyní i s vlastními rodiči (což je boj, který nelze nikdy úplně vyhrát), a především per­manentně bojuje s nejrůznějšími pokuše­ními… Výsledkem je „strhující bláznivý výlet do chaosu rodinného života (Irish Times)“ a bestseller, jehož se Velké Británii dosud prodalo přes sto padesát tisíc výtisků. ... celý text

Knihomolka506
30.04.2021 3 z 5

Jedna rodina , jeden rok a tisic trapasů. Jinymi slovy vtipný denik jedné ne úplně normální matky,ale mě teda až tak srandovní nepřišel. Četla jsem lepší..

Pumpkin
21.01.2021 3 z 5

Chtěla jsem po všech těch drasťácích a krvácích nějakou tu oddechovku. No, hlavní hrdinka (matka) mi byla teda těžce nesympatická a na pokraji šílenství byla nejspíš jen proto, že je prostě blbka. Ale co já vím, možná že až budu mít dvě děti, taky o nějaké ty mozkové buňky přijdu ???? Ve výsledku celkem šťastný konec a oddechovka to fakt byla. Ale vracím se ke krvákům a napínákům ????

Mikanadeta
07.04.2020 5 z 5

Super oddechovka, bavila jsem se. Velmi mě bavila a bylo mi až líto když byla kniha u konce.

Pospapavla
12.08.2018 2 z 5

Někdy jsem se v knize poznávala, ale občas už mi to přišlo přehnané. Jako oddechovka ok.

bekule
13.06.2017 4 z 5

Příjemná oddechovka , vtipné dobře čtivé.
Určitě jsem četla s mnohem větší chutí než Deník kastelána - obě jsem si vybrala kvůli výzvě, a tato mile potěšila.

Alaglesia
07.12.2016 2 z 5

Další britský bestseller, u kterého jsem se měla potrhat smíchy. Tak to fakt nehrozilo. Autorka vylíčila formou deníkových záznamů každodenní život matky na mateřské dovolené. Podala to tak, že tyto ženy jsou naprosto bez sebevědomí, ušmudlané, věčně přejídající se chudinky, které volný čas s dítětem tráví v kavárnách, nákupních centrech nebo u televize. Aby se neřeklo, občas uvaří nějaké to teplé jídlo z polotovarů. Jsem matka na mateřské dovolené a myslím, že většina českých domácností takhle nefunguje. Knihu jsem přečetla, ale nijak mě nezasáhla. Happy end na konci byl trošku jako z červené knihovny a ne reálného života. Tahle kniha za mě - NIC MOC.

Nikuskaaa
21.07.2016 3 z 5

Kniha mě moc pobavila, je napsaná vtipně, ale vadilo mi, že je tak dlouhá. Od půlky knihy jsem přeskakovala i několik stránek, protože to bylo pořád to stejné dokola. Byla by to perfektní knížka, kdyby jí autorka zkrátila zhruba o polovinu.

Magdalena
15.01.2016

Tak dva body z deseti. Kdyby to byl dvoustránkový fejeton, tak dobrý, ale proč to roztahovat na 350 stran....a to mě to neoslovilo ani jako matku občas na pokraji šílenství....

Daniela19
16.10.2013 2 z 5

Nic z čeho bych byla nějak odvařená. Znovu bych po té knize nesáhla. Dvě hvězdičky, že jsem se párkrát zasmála. Víc dát nemůžu, neboť bych si nevážila sama sebe. Nechápu, jak něco takového mohl někdo vydat. Naprostá šílenost, spíš to působilo jako deník puberťačky.

pocketka
27.05.2013 3 z 5

touhle knihou jsem byla trošku sklamaná. očekávala jsem - dle recenzí - opravdu skvělou knihu, u které budu brečet smíchy, ale nestalo se. kniha se čte velmi dobře, velká oddychovka, ale opravdu jsem čekala něco, k čemu se budu hodněkrát ráda vracet. no alespoň jedno velké pozitivum - došlo mi, že moje děti nejsou až tak nesnesitelné. že by mohlo být i hůř :-)

Irena99
10.02.2013 5 z 5

Skvěle a velmi vtipné ...... Dlouho jsem se u knihy tak nepobavila. Vřele doporucuji...nejen maminkam na mateřské.

princesse
04.10.2012 5 z 5

Vyborna oddechovka. Skvele a vtipne cteni, mrzelo me, ze uz je konec. Klidne bych zvladla jeste jednou takovou porci stranek. V mnohych situacich jsem poznavala i sama sebe. Doporucuji precist, pobavite se.

Agi
16.03.2012 4 z 5

Šťavnaté, aromatické a osviežujúce. Ako mandarínka.

aannyy
23.02.2012 4 z 5

Vtipné, bohužel ještě nejsem matka, tak to nedokážu úplně docenit.

malen
05.09.2011 5 z 5

Ještě by to chtělo pokračování až ty děti dorostou do školního věku a ženská se pak vrací do práce. To já jsem taky zrovna na pokraji šílenství a to zatím jen obalujeme sešity.

e-Lisbeth
13.07.2011 5 z 5

Vtipné a výstižné :-))!

humor rodina humoristické romány

Niamh Greene
irská, 1971
2008  74%Deník matky na pokraji šílenství
2010  60%Listy láskozradcovi

Kniha Deník matky na pokraji šílenství je v