Trhlina

Tahle kniha vznikla zvláštním způsobem. Po vydání mysteriózního thrilleru Strach se autorovi ozval člověk, který mu povyprávěl opravdu děsivý příběh. Jozef Karika jeho vyprávění zaznamenal, mnohá tvrzení ověřil, doplnil o vlastní zjištění a zpracoval v knize, kterou máte před sebou. Na jejích stránkách rozmotává velice tajemný, tragický a hrůzostrašný případ. Zároveň poodhaluje jednu z největších záhad Slovenska – nevysvětlitelné mizení lidí v pohoří Tríbeč. Legenda, záměrná mystifikace, nebo děsivá skutečnost? Tuhle otázku si klade i autor. Předkládá strhující hororový příběh a nechává na čtenáři, aby našel odpověď. Titul na Slovensku získal ocenění Kniha roku 2016 v kategorii čtenářů...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/409672/trhlina-nHl-409672.jpg 4.11712
Horory, Romány, Literatura slovenská
Vydáno:, Argo

Kniha Trhlina

Termina
včera

Ano, nejděsivější věci jsou ty které nás v normálních situacích děsit nemají a neděsí.
Pochmurný konec knihy je podle mého třešnička na dortu. Dík !

het2

Možná trochu předvídatelný děj a konec, rozhodně ale výborně napsané, tajuplné a znepokojivé čtení. Člověk má pocit, že je spolu s tou nesourodou partou průzkumníků přímo na Tribeči. A ten pocit není vůbec příjemný...

Sanderia

Ale Jo, dobrý to bylo.....

Corso

Ja mam s Karikom jeden zasadny problem. Nesedi mi ten jeho styl rozpravania. Nech vynecha vsetky tie vulgarizmy, prihovory k citatelovi na urovni postpubertalnej prvotiny, a bude to skvele. Zvladol som Strach, Tmu, aj Trhlinu a za mna su to dobre pribehy. Nemam po nich pocit strateneho casu. Ale ta silena Ich forma. Dokonca Trhlina je podporena po nete roztrusenymi strankami ktore z toho robia zaujimavu hru s citatelom. (Nepreveroval som, neskumal.) Akoze Jozef dokaze s citatelom rozohrat hru na urovni, nech mi je odpustene, miestami az pripomina Ludvika Soucka. Len nech sa vykasle na tie ospravedlnovacky, neustale opakovania aka hroza hlavnu postavu caka a hlavne, na vulgarne slova ktore maju potvrdzovat ani uz neviem co. Len mi proste vyrozpravaj pribeh a budem spokojny. Veelke plus ze je to zasadene do slovenskych realii, veelke plus za to ze ide o horory. Veelke minus za formu.
PS: Poslednu cast knihy je celkom prijemne citat s otvorenou Google Earth a sledovat to nadialku. Obcas takto citam knihy, s googlom na notebooku.
Inak, viem si zivo predstavit, ze trhlina mohla celkom ozivit turisticky zaujem o Tribecske vrchy :)

ocena

Za mě poměrně zdlouhavé, poslední část byla napínavá.

hrona

Trhlinu jsem si netradičně poslechl jako audioknihu a musím říct, že mě atmosféra naprosto dostala. Výborný čtený projev Josefa Kaluži, autenticita starých nahrávek v podání pana Lichého a Davida Viktory je bravurní, hudební složka krásně do vytvářela celý obraz děje. Asi rozumím, tomu, proč se některým zde kniha zdá taková nijaká, jelikož autor hodně popisuje prakticky nepopsatelné, s každým podpořením typu,, a to jsme ještě nečekali co přijde,, osobně mě toto v knihách hrozně rozčiluje a proto se nedivím zdejšímu kolísavému hodnocení. Na druhou stranu v poslechu se tyto významy celkem v pohodě dají snést. Shrnu tedy - za mě doporučuji, pusťte si to ve sluchátkách.

MahulenaK

Rozhodně se nemůžu ztotožnit s nadšenými komentáři některých čtenářů. Schválně jsem si sehnala knížku ve slovenštině, abych to měla autentičtější, a byla jsem zklamaná. V podstatě dvě třetiny knížky čtete poznámky typu: kdybych to věděl, kdybych si toho nevšímal, to nejhorší teprve přijde atd. atd. Začátek vypadal hodně nadějně, nález v trezoru a další pátrání zvaly k napínavému a jedinečnému příběhu, ale pak to celé nějak vyšumělo , a po pravdě, už mě ani nezajímalo, jak to celé dopadne.

Balthazar

Napínavé, super kniha, rovnou objednávám další knihy tohoto autora :) doporučuji