Pumpkin Pumpkin komentáře u knih

Blb na zahrádce Blb na zahrádce René Melichar

Potřebovala jsem oddechovku po Životicích, tento účel to splnilo dokonale.

11.07.2022 3 z 5

Téměř se mi nestává, že bych četla nějakou knihu ještě v roce jejího vydání.
V tomhle případě, jsem se na ni chystala, už když se oznámilo, že výjde.
Po Šikmém kostele jsem věděla, že boom kolem autorky je opravdu oprávněný.
Přiznám se, že o událostech, které jsou v knize popisované, jsem dosud nevěděla. A vlastně mne mrzí, že když je to skoro za humny, v hodinách dějepisu se nám o tom nikdo nezmínil ani na ZŠ a ani na gymnáziu.
Kniha je velmi silná, ostatně to se u tohoto tématu dá čekat, nicméně je to ještě umocněno, tím, že nám autorka představí jednotlivé rodiny a atmosféru tamního života roky, měsíce, dny i hodiny před tragédii. O to víc si člověk uvědomí, jak zrůdného činu bylo vykonáno.
A o to víc si člověk uvědomí, jak je vděčný, že žije v relativním bezpečí a pohodě.

03.07.2022 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Po Listopádu druhá kniha autorky, kterou jsem přečetla. Určitě ne poslední, a to nejsem úplně fanoušek tuzemské literatury. Sice mně nezasáhla tolik, jako první zmíněná, ale to neznamená že by byla horší. Ale ten konec mně naštval. Já chtěla vědět co bude dál

20.04.2022 5 z 5

Hra na vraždu Hra na vraždu Rachel Abbott

Kniha byla napínavá od prvních stránek a ani chvíli mně nenudila.
Je to sice taková oddechovka, ale tenhle zánět prostě miluju

06.03.2022 5 z 5

Deník moderní jogínky Deník moderní jogínky Šárka Vojáčková Konečná

Knížku jsem si půjčila z knihovny, protože jsem si k Vánocům koupila druhý díl, tak ať to čtu popořadě.
Knížka se mi líbila ohromně. Jednak osobní rovina a celý Šárčin příběh a jednak i informace týkající se cesty jógy a různé myšlenky a moudra zakomponována do textu.
Navíc mi to připomnělo jak moc mi chybí hodiny jógy a jak doufám, že konečně odtáhne covid do věčných lovišť, abych si je zase mohla dopřát.

01.02.2022 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Doháním resty na starších výzvách a tak padlo na tuto knihu. Byť je psána docela rozvláčně, rozhodně je čtivá. Příběh samotný je dobrý a samozřejmě, jako pokaždé, téma holokaustu vyvolává kroucení hlavou, že toto bylo možné spáchat.

12.01.2022 4 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Já mám obecně povídky ráda, je to vezmou taková rychlá oddechovka...
Od Nesba jsem zatím četla jenom knihy s HH, ale Žárlivost mně rozhodně nezklamala.

12.01.2022 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

V životě se mi stalo zatím jenom dvakrát, že by mi během nebo po dočtení knihy bylo fyzicky zle - Cujo (King) a Kladivo na čarodějnice (Kaplický).
V tomto strčí Listopád tyto knihy do obou kapes. Zasáhla mně mnohem více než 1984, kterou jsem zatím považovala za absolutní top. Přece jen, tenhle příběh je nám bližší.
Kniha si rozhodně zaslouží plné hodnocení a čestné místo v domácí knihovně. Ale už ji nikdy neotevřu. Byla to totiž nejlepší a zároveň nejhorší kniha, jakou jsem kdy četla.
Klobouk dolů před autorkou. Chystám se na další její knihy, jen doufám, že u těch už nebudu tolik brečet.
A nakonec si dovolím poznamenat: můžeme nadávat na minulou vládu, můžeme nadávat na současnou vládu...ale děkujme bohu, vesmíru nebo v co věříte vy, že nežijeme Listopád.

05.01.2022 5 z 5

Strach Strach Dirk Kurbjuweit

Ze začátku jsem čekala že dám hodně nízké hodnocení, ale pak mně to začalo vlastně bavit. Příběh byl vlastně docela zajímavý, jen způsob jakým to bylo napsáno a nesympatičnost hlavní postavy jsou důvody proč nehodnotím lépe. A taky chybějící uvozovky, to přímo nesnáším, když není přímá řeč vyznačena

30.12.2021 3 z 5

Zatímco jsi spala Zatímco jsi spala Kathryn Croft

Kathryn Croftová
Zatímco jsi spala

Druhá kniha, kterou jsem od autorky četla (první byla ,, Tvář mojí dcery")

Zoufalé manželky po anglicku. Vražda v sousedství a rodina, ve které jsou lži na denním pořádku.
Dala bych i plné hodnocení, ale jednu * strhávám za to, že takový ten kolotoč ,,udělala to ona - ne ona to nebyla" se tam otočil podle mne víckrát než bylo nutné.
Každopádně vraha bych neodhadla takže rozuzlení bylo překvapivé

03.12.2021 4 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Výborná kniha!
Nenudila jsem se ani jednu větu.
Přiznám se, že rozuzlení mne opravdu nenapadlo a byla jsem překvapená.
A furt je ten příběh méně šílený, než to co se děje kolem nás.

28.11.2021 5 z 5

Příběh krátkého manželství Příběh krátkého manželství Anuk Arudpragasam

Ke knize jsem se dostala náhodou - prostě jsem v knihovně náhodně sáhla do poličky a vytáhla knihu.
Ze začátku jsem se bála, že se fakt budu nudit. Ale knihu jsem přečetla vlastně docela lehce. Jediné co mi vadilo byly chybějící uvozovky u přímé řeči ale časem jsem to přestala vnímat.

22.11.2021 3 z 5

Zlatíčka Zlatíčka Melanie Golding

Tohle už byla druhá kniha s tématem únosu miminka, kterou jsem četla po porodu, což asi není nejvhodnější doba, ale zrovna na Zlatíčka jsem se chystala už dlouho.
Kniha je podle mne dobrá. Jasně, je taková zmatená a možná bychom tam našli i nějakou nelogičnost, ale je napínavá a čtivá. A vlastně čtenáře celou dobu drží v dilematu jestli věřit tajemnějšímu nebo prostšímu vysvětlení.

09.11.2021 4 z 5

Kindervejce aneb Jak jsem se rozdvojila Kindervejce aneb Jak jsem se rozdvojila Petra Poncarová

Knížku jsem si koupila v těhotenství, že to bude oddechové čtení. Četla jsem ji až měsíc po porodu. Díkybohu!!! Kdybych si to přečetla před, tak mne do porodnice nikdo nedostane
Kniha nebyla špatná, ale je pravda že jsem mnohokrát přemýšlela, zda to autorka prožila, sbírala zkušenosti jiných a nebo si to prostě vymyslela. Každopádně tam byla spousta věcí, které mi přišly (na základě čerstvě prožité zkušenosti) jako docela nesmysl. No a taky byly oba hlavní hrdinové docela nesympatičtí, takže 3/5.

01.10.2021 3 z 5

Tvář mojí dcery Tvář mojí dcery Kathryn Croft

Za mně dobrý. Knihu jsem pořídila v rámci slevové akce 5 knih za 350,- takže jsem od ní bůhví jaká očekávání neměla. Ale příjemně překvapila. Je fakt, že téma únosu miminka jsem asi v tomhle období života nezvolila nejlépe, ale jinak byla kniha velmi čtivá, napínavá a zamotaná. Jako samozřejmě, jako u spousty knih, člověk občas kroutí hlavou nad jednáním postav, ale to nijak neshodilo zajímavost příběhu. Až teda ten konec...
!SPOILER ALERT!
Pokud máte rádi a vyžadujete takový ten super happy end à la žili spolu šťastně až do smrti, tak to asi nebude úplně pro vás.

29.08.2021 5 z 5

200 tajných triků pro báječný první rok s kojencem 200 tajných triků pro báječný první rok s kojencem Ute Glaser

Četla jsem před porodem...jako jsou tam takové ty základní věci, které si člověk zjistí až za běhu, ale popravdě bylo příjemné si to přečíst a mít aspoň trochu představu co mne čeká...vlastně je to taková odpočinková četba než to příjde

17.08.2021 4 z 5

Válka světů Válka světů Herbert George Wells

Co tak k této knize napsat? Jsem trochu na rozpacích ‍️ Kniha je samozřejmě skvělá, téma je na tu dobu odvážné a výborně zvolené ale styl vyprávění mi asi úplně nesednul. Buď mi těhotenství zabilo nějaké ty mozkové buňky anebo prostě jsem se na tu autorovu popisnost nedokázala plně soustředit a přišlo mi to na čtení chvílemi strašně složité. Nicméně, určitě dám šanci i nějaké další autorově knize.

14.08.2021 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Musím říct, že na to že románky mně moc neberou a nevyhledávám je, tahle kniha mně příjemně překvapila. Příběh je originální, zábavný a čte se velmi dobře. Taková příjemná oddechovka.

16.07.2021 4 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Řbitov zvířátek po anglickou. Tahle se mi líbila ještě víc než Kříďák a ta inspirace Kingem mi vůbec nevadí, jeho knihy mám ráda. Čtivé, napínavé, strašidelné. Prostě parádní.

02.05.2021 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

Po knize jsem sáhla vlastně jenom náhodou - když jsem si půjčovala jinou se stejným názvem, tak jsem ze zvědavosti vzala i tuto. Četla jsem ji docela dlouho. Ne že by byla nudná, ale je to takový románek pro puberťačku, žádné napětí a tak, tak jsem neměla moc důvod se k ní vždycky vrátit aspoň na chvíli. No ale dočetla jsem to no.

25.04.2021 3 z 5