Spolubydlící

Když svatbou vztah nekončí, ale teprve začíná… Holland Bakkerová má byteček na Manhattanu, nenáročnou asistentskou práci v divadle a touhu stát se spisovatelkou. Už šest měsíců ale nenapsala ani řádku. Místo toho den co den postává ve stanici metra na Padesáté ulici a dychtivě poslouchá, když hraje On. Calvin, chlap s těma nejuhrančivějšíma zelenýma očima, neodolatelným irským přízvukem a ďábelskými prsty na strunách kytary. Právě takového sólistu by nutně potřebovali v divadle, které vede Hollandin strýc. Jenže to má drobný háček: Calvin je ve Státech už pár let nelegálně. Nenašla by se nějaká cesta, jak pro něj získat povolení k pobytu? Co třeba fingovaný sňatek? Christina Laurenová – je vůbec třeba něco dodávat? Přichází další romantický i zábavný příběh nejen pro čtenářky, které si oblíbily románové série Vášnivý a Božský. Tentokrát společně nakoukneme do oslnivého světa muzikálových divadel na Broadwayi, ale i do newyorských ulic, barů a samozřejmě také do ložnice hlavních hrdinů. Kniha Spolubydlící se v USA stala bestsellerem a předlohou pro hollywoodské filmové zpracování....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397248/big_spolubydlici-eih-397248.jpg 3.6587

Vydáno: , Jota

Roomies, 2017

Kniha Spolubydlící

Rapeh

Zajímavý příběh. Hledala jsem knihu odpočinkovou a hravou. Toto splnila velmi dobře

avalonek

Taky takový průměr.Ten konec byl nuda.A celkové mi tam chyběla ta přitažlivost mezi nimi.

keiko33

Knihu som dlhšie odkladala a po dosť nízkom hodnotení som mala obavy. No nakoniec má kniha veľmi milo prekvapila. Štýl písania mi pripomína Colleen Hoover. Bol to krásny romantický príbeh dvoch mladých ľudí, ktorí majú svoje sny a túžby. Áno, kniha je niečo úplne iné, ako séria Božský. No to je dobre. Séria Božský je písaná čitateľne, no bez akéhokoľvek poučenia. Proste hlavne sex. Mám rada knihy, na ktoré keď ich prečítam, ešte dlho myslím. Tu bola pekne opísaná láska k hudbe a čím si všetkým musel Calvin prejsť a hrať na podradných miestach, aj keď mal za sebou štúdium na Julliarde, lebo nemal platné víza. Páčilo sa mi, že bol skromný a že mu sláva nestupila do hlavy, hoci to jeho klamstvo mi vadilo. Holland mi bola sympatická, možno preto, že mám s ňou veľa spoločného. Vždy dávala prednosť potrebám iných a nie svojim. Aj preto sa trochu stratila, zostala "za oponou". Ta jej "najlepšia priateľka" bola hrozna. Ale to je taký typ ľudí. Závistliví a sebeckí. Vzťah so strýkmi bol veľmi pekný. Ja som sa veľakrát zasmiala. Hodnotiť preklad nebudem, keďže som knihu čítala v inom jazyku. Celkovo kniha na mňa urobila veľký dojem. Ak sa vám páčila séria Božský a hľadáte niečo podobné, tak ani knihu nečítajte. Ak však hľadáte jemný romantický príbeh z prostredia hudby, tak sa vám kniha bude páčiť.

Racino

Nemohla jsem se začíst a ani jsem nakonec nedočetla. Hrdinka mě nijak neoslovila a i příběh mi přišel zdlouhavý a nudný. Za mě bohužel ne.

Siwan
06.12.2021

Přes začátek prvních pár stran jsem se musela překousat, celkově se to trochu rozjelo po "svatbě". Pak už měla kniha spád, ale obecně je ze slabších kousků. Je možné, že je to jen pro mě, protože mi asi celkově není moc blízké to téma fanynky vs. idol. Ani postavy mi k srdci úplně nepřirostly. Završil to uspěchaný konec a za mě tři s odřenýma ušima.

Nattali.ka
31.10.2021

Romantický, oddechový a poutavý příběh, který se dobře čte. Nejvíc se mi asi líbilo popisování emocí a hudby, ale vadila mi trošku hlavní hrdinka - její nedůvěra, vlastní nesebevědomí a neustálé ukvapené závěry, které si vytvářela z maličkostí byly nepochopitené. Linka "kamarádky" mohla být více propracovaná a vysvětlená, zejména důvody jejího chování. Závěr mi přišel ukvapený a nedokončený, hodnotím jako lepší průměr.

krejcovka76
12.09.2021

Knihu jsem zaměnila v knihovně za knížku se stejným názvem. Když už jsem jí začala číst, tak jsem jí i zdárně dokončila. Pro mě tenhle žánr je asi jako červený hadr pro býka. Takže jsem u spousty scén trpěla. Příběh samotný byl vcelku zajímavý, styl psaní mi taky vyhovoval, ale přesto jsem se těšila na konec. Prostě tenhle žánr fakt nedávám, asi málo krve :-) Kdo chce lechtivější oddychovku, u které může snít a čekat na bílého prince, ať po ní sáhne, zklamaný nebude.

Iva B.
04.08.2021

Prubla jsem další samostatný román od autorek, mimo série. Ten minulý mě hrozně zklamal, ale tady budu chválit. Líbil se mi příběh a hlavní hrdinové.. bylo to takové uvěřitelné. Čtivé, vtipné, svěží čtení. Četla jsem jako eknihu a nepotrebuju mít v knihovně.