Deník moderní jogínky

aneb Od večírků k nirváně. Vydejte se s Šárkou do indického ášramu najít sebe sama! Měli jste někdy chuť se vším praštit a obrátit svůj život naruby? Přesně to udělá Šárka, když se vydá do indického ášramu na kurz lektorky jógy. Prodá svůj jediný majetek, staré otlučené clio, a vstoupí do tělesného i duchovního výcviku, který změní celé její dosavadní chápání života. Musí čelit svým skrytým obavám, návalům vzteku a bolestným vzpomínkám. Cesta k sobě samé je ale nejen trnitá, je také pestrá a plná vůní jako Indie sama. Knížka seznamuje čtenáře s učením jógy coby filozofickým směrem i způsobem života, a může tak sloužit k hlubšímu seznámení s jógou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385272/big_denik-moderni-joginky-aneb-od-vecir-Eph-385272.jpg 4.1135

Kniha Deník moderní jogínky

Miškus

Kniha se mi velice líbila. Spíše je pro někoho kdo se chce zabývat jógou. Moc hezky sepsána cesta za poznání jógy.

Mrňous1

Moc pěkně a zajímavě napsaná kniha. Vždy mě pobaví a zaujme, jak jsou si světová náboženství ve svých podstatách podobná. Jóga je zde popsána barvitě a poutavě. Nesouhlasila bych s autorkou asi úplně ve všem, vždy mi trochu vadí ten postoj vše východní skvělé, vše západní špatné, ale tady mě to naštěstí dráždilo jen na pár místech v knize. Čtení jsem si užila a těším se na další díl.

Jana_Hlus

Skvělá knížka zejména pro jogínky-začátečnice. Autorka je velmi otevřená, bez přikrášlování sděluje své prožitky, pocity a poznávání sebe sama . Deník je po jazykové stránce napsán překvapivě dobře, autorka si s textem pohrála, to u podobných "deníků" nebývá pravidlem. A nejenom text a ilustrace, ale i obálka vhodně doplňuje celkový dojem, který je velice příjemný.

Barca_1988

Na knihu jsem narazila náhodou, a tak jsem neměla velká očekávání. Avšak jsem se okamžitě začetla a byla jsem velmi mile překvapena. Příběh mi trochu připomněl Jíst, meditovat a milovat, kde mě bavil film, ale knihu jsem nedočetla, protože byla strašně zdlouhavá a plná nudných informací. Deník moderní jogínky mě bavil celou dobu. V knize jsem se dost našla, hlavně v tom, co si hrdinka prošla v minulosti a věřím. Je neuvěřitelné, jak autorka elegantně zpracovala zdravotní potíže, jako je problém ze zažíváním, s čímž si myslím, že má problém velká část ženské populace. Už se moc těším na pokračovaní knihy.

attila1

Hezky napsaná knížka o józe a Indii.

josska
29.12.2020

Kniha je skvělá,,moc se mě líbila,bavila,,,měla jsem ji napřed z knihovny,ale musela jsem si koupit svoji vlastní,už ted vím,že se k ní budu vracet,joga je laska na celý život,joga je cesta...je moc krásně napsaná,naučná,,ale měli byste mít aspon trochu jogu rádi,,,,

costawa
19.06.2020

Moc příjemné čtení. Miluju východní filozofie,byly pekně prostoupené příběhem. Když potřebuju,náhodně otevřu knihu a hledám radu nebo myšlenku. Nejlépe to ovšem funguje s Iluzemi od Bacha,tato je v závěsu.

te-ssiinka3905
15.05.2020

Jako správný jogín jsem tuhle knihu nemohla přeci minout, jako správný jogín ale musím říct, že je kniha opravdu pro někoho kdo jógový svět nezná nebo zná letmo... Jaka sama autorka píše, studium jógy nikdy nekončí a to víme všichni co jí praktikujeme, není to jen o asanách, ale i všech dalších věcěch, takže mám něco načteno o historii jógy vím kdo je Kršna, vím kdo je Šivu a Ganéša, vím co znamená zácpa v ajurvédské učebnici atd.. .
Kniha přináší pro mě pouze to, jak vypadá takový život v ašrámu, kde jsem tedy nebyla. . .
Autorka citlivě vypráví jaké je to vkročit do neznámá a má můj respekt, nevím zda bych to zvládla... Co mi troičku vadí je dojemná scéna na konci jak se vrhá příteli do náručí, celou knihu jsem si jen říkala "sakra jí jako ten chlap doma v Praze nechybí? To s ním asi po návratu nebude"... a ono ejhle je to středobod vesmíru najednou... Tenhle pocit (jelikož celá kniha je pro mě o pocitech než o józe) úplně zazdila...
Jsme součástí celku, jsme součástí vesmíru a každý sám o sobě si ještě tvoříme svůj vesmír, ale to jogíni znají. Není špatná kniha, ale doporučuji někomu kdo v tom "neumí ještě chodit" pro ostatní je to jen takové opakování, ale 4 hvězdy za pocity a emoce to si zaslouží....