Jáma

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kříďák, drásavý a děsivý psychothriller C. J. Tudor, se stal nejúspěšnější knižní prvotinou roku 2018. Nyní je tu Jáma, příběh, v němž autorka co do hrůznosti a napětí ještě přitvrdila... Joe se nikdy nechtěl vrátit do rodného Arnhillu. Ne potom, co zažil se svou partou: šikanu, zradu, sebevraždu. Ne potom, co zmizela jeho sestra Annie. Ne potom, co přišel o rodiče. Ale Joe nemá na vybranou. Protože to, co se kdysi stalo Annie, se děje zase. Protože minulost má ve zvyku se vracet. Protože nejhorší den Joeova života nebyl ten, kdy se jeho sestra ztratila, ale ten, kdy se vrátila....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414426/big_jama-KAk-414426.jpg 3.61183
Žánr:
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Kalibr
Originální název:

The Hiding Place, 2019


více info...
Nahrávám...

Komentáře (382)

Kniha Jáma

MichaelaZlebkov
27. března

Za mě takový lepší průměr. Trošku mi to připomínalo Stranger things :-) není to úplně můj šálek kávy, ale kniha byla napsaná dobře a čtivě, takže i přesto mi docela sedla :-)

FejKýý
05. března

Tuhle knihu jsem měla rozečtenou pěkně dlouho. Sekla jsem se zhruba v polovině knihy a dál se mi do ni nechtělo. Tento měsíc jsem si ale už řekla, že to dotáhnu do konce a posledních 130 stránek slupla za pár hodin. Jsem ráda, že ji mám za sebou. Ale dále už číst autorčiné knihy nebudu. Autorka mi bohužel nesedla. Tohle je její třetí kniha, kterou jsem přečetla. Nejvíc mi asi seděla kniha Ti druzí. A potom tahle a poté Kříďák. Opět to bylo dost nadpřirozené a docela nevysvětlitelné. Jak jsem ale věděla, k čemu se konec směřuje, začala jsem se na konec velice těšit, jak to bude a tak. Bohužel však ale bylo to na konci plné zvratů a nestalo se to, o čem jsem doufala, že se stane. Škoda. V poslední kapitole další šok. A epilog, no to bylo jasné, že tam něco takového bude. Ale nemuselo to tam za mě vůbec být. Tipuji, že zhruba 60% knihy jsem se nudila a pak konečně i když mě kniha nesedla, se tam konečně aspoň něco pořád dělo. Každopádně touhle knihou opravdu končím.


Delphín
04. března

Zajímavý nápad, relativně dobré zpracování. Více mě bavil Kříďák, musím ale uznat, že na autorce je zde vidět velký progres. Držím jí palce do další tvorby.

Monni
14. února

Příběh jako takový byl super, zajímavý a napínavý, jediné co mi od autorky nesedí a nejspíš se to ani nezmění, je vždycky hlavní postava, která je mi prostě nesympatická a nesedí mi. Závěr knihy mě vlastně i překvapil a příběh byl krásné uzavřený.

Zakovskaja
10. ledna

Příběh mě bavil od začátku do konce. Za mě určitě velmi čtivé. Při čtení jsem se smála, byla napjatá, bála jsem se,... Až lituji, že jsem tento příběh nechavala tak dlouho ležet v knihovně. Kříďáka jsem nečetla, ale jestli někteří píší, že byl stejně dobrý, jdu do něj.

knihomolka27
14.12.2022

(+ SPOILER) C.J. Tudor je taková Shari Lapena gotických, mysteriozních thrillerů. Pro ty co nechápou můj příměr, tak stejně jako Shari píše i C.J.Tudor takovým velmi čtivým, přístupným, jednodušším stylem a spíš než té samotné thrillerové lince se autorka věnuje postavám, celkově té atmosféře, což ve výsledku zapříčiní, že knížku máte sice velmi rádi, ale není to ani tak zásluha té thrillerové linky, která má stejně jako u Shari své limity a bohužel trochu viditelné problémy a to obzvlášt na konci. Prostě to tam nezapadne tak dobře jak by mohlo. Ale já si tyto knihy i přesto nemůžu vynachválit, jsou nehorázně čtivé, a díky tomu stylu psaní, jsou vhodné prakticky pro jakéhokoli ze čtenářů, at už s těmito žánry třeba teprve začínáte, nebo je často nevyhledáváte, nebo naopak jsou vaše oblíbené. Je to fakt taková vděčná, přístupná kniha.

Po druhém přečtení mě stále Jáma neskutečně baví a čtení jsem si užívala. Sice tam u toho konce vidím asi více nejasností, nebo věcí, které mohly skončit jinak, ale jako celek knihu nemůžu hodnotit jinak než dobře. Téma mi velmi sedlo - máme tu návrat osobitého učitele za účelem pomsty, postupně se tu odkrývají mnohá tajemství z minulosti, pomocí retrospektivních pasáží se dokážete do postav více vcítit, a všechny ty emoce tam cítíte. Ta alá kingovská verze Hřbitova zvířátek - neberu to jako nějaký plagiátorství, napsáno toho bylo už dost, a ty témata se budou v knihách prostě opakovat, ale to je přece dobře nebo ne. A navíc je to i přesto, že to připomíná Hřbitov, osobité dílo, které jsi jde svou vlastní cestou a vypráví i jiný příběh, takže kde je vlastně ten problém?

Jáma je prostě jak už jsem řekla velmi vděčná kniha, kombinuje motivy a témata, která mě budou vždycky přitahovat. Čte se to rychle a dobře, co víc si přát. Styl psaní mi velmi sedl, bylo to komplexní a atmosferické...

PetraDD
14.12.2022

C.J. Tudor asi neni muj salek, nevim, Ti Druzi byly fajn, ale u Jamy bylo spousta nedovysvetleno, jako treba hned vrazda na zacatku
Navic pokud nesnasite brouky, tak to nectete, misty ty popisy byly odporne :D

Honza28
03.12.2022

Ze všech knížek, které dosud tato autorka u nás vydala, se mi tato bohužel líbila nejmíň. To ale neznamená, že mi kniha nebavila. Jako ostatní knihy od této autorky se mi i tato dobře četla, ale ve srovnání s jinými jí prostě něco chybělo, nějaký zápal, drive, překvapivější rozuzlení, nevím.. Ale na další knihy se těším.

1 ...