Jáma

Kříďák, drásavý a děsivý psychothriller C. J. Tudor, se stal nejúspěšnější knižní prvotinou roku 2018. Nyní je tu Jáma, příběh, v němž autorka co do hrůznosti a napětí ještě přitvrdila... Joe se nikdy nechtěl vrátit do rodného Arnhillu. Ne potom, co zažil se svou partou: šikanu, zradu, sebevraždu. Ne potom, co zmizela jeho sestra Annie. Ne potom, co přišel o rodiče. Ale Joe nemá na vybranou. Protože to, co se kdysi stalo Annie, se děje zase. Protože minulost má ve zvyku se vracet. Protože nejhorší den Joeova života nebyl ten, kdy se jeho sestra ztratila, ale ten, kdy se vrátila....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414426/big_jama-KAk-414426.jpg 3.6888
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Kalibr

The Hiding Place, 2019

Kniha Jáma

Timkim
včera

Kříďák byl daleko lepsi. Samozřejmě každý má svůj vkus, ale tohle se dle mého moc nepovedlo. Po pár měsících si ani nevzpomenete, že jste to četli.

111moni
16. listopadu

Začala bych slovy,ponuré,zoufale a fakt jsem se chvílemi bála.To už se mi dlouho Besta,ten pocit když čtěte a zadržujete dech v očekávání, co se stane. Musím upřímně přiznat,že kniha mě vcucla,i přes tu absurdní zápletku ,v tu chvíli při čtení jsem si představovala ty děti, logika zmizela. Za mě tedy velmi dobrý počin, kdy autorka rozehrává příběh a jen tak vás nepustí.

Clara_C
15. listopadu

Za mně vynikající dílko. Jistě, autorka obdivuje Kinga a je to znát. Nicméně já též obdivuji krále hororu a bohužel nenapíšu víc než pár řádek sem :-)
Měla jsem přečteno téměř na jeden zátah, mám ráda příběhy městeček a osudy lidí v nich. Tady jeden úplně vnímal zaniklé doly i zašlou slávu starých časů. A když vám to všechno vypráví jeden z dalších zoufalců, máte co dělat, abyste se z těch vztahů vymotali ve zdraví.
A rozhodně bych nečekala v detektivkách až strašidelných příbězích životní moudra, i když u C.J. bych už mohla.

" Rád bych řekl, že jsem měl při pohledu na Annie zlou předtuchu, že zlý vítr přehnal přes oblohu temný mrak, z větví stromů se zvedli se zavřeštěním ptáci nebo že tichým večerem zaburácel hrom. Ale nic z toho se nestalo.
Takhle to v životě chodí. Nikdy vás nevaruje. Nenaznačí vám, že právě prožíváte moc důležitou chvíli, abyste se snad náhodou nezamysleli a neuvědomili si to. Nikdy nedá vědět, že něco stojí za to, abyste na tom lpěli, a zjistíte to, až když o to přijdete. "

Jakubadavid
13. listopadu

Další kniha teto autorky přečtena. Ne, že by se mi příběh vysloveně nelíbil, ale je pravda, že dam asi raději přednost Kingovi.

lištička123
05. listopadu

Kinga jsem nečetla, takže podobnost nemohu posoudit, ale za mě byl Kříďák o malinko lepší.

wlado
02. listopadu

Autorka zjavne čerpala námet z Kingových kníh. Samotný štýl autorky ma však nenadchol, chýba mi podrobnejší popis prostredia a samotného deja. Kniha je určite čitateľná, no radšej si prečítam Kingove originály.

pohoda58

Skvělá a čtivá kniha, spisovatelka mne nezklamala, těším se na další novou knihu.

boruf

Je zřejmé, kde autorka čerpala inspiraci, ale abych pravdu řekl, vůbec mi to nevadilo.
Naopak, kniha je skvěle napsaná, opravdu mě velmi bavila a přečetl jsem ji takřka jedním dechem.