Tvář mojí dcery

od:


KoupitKoupit eknihu

Televizní reportérce Simone Porterové byla před osmnácti lety unesená půlroční dcerka Helena. Byť si Simone i její manžel Matt po této obrovské ráně dokázali postupně znovu vybudovat společný život, bolest z utrpěné ztráty je nikdy neopustila. Pak se však po všech těch letech zničehonic objeví mladá žena jménem Grace a tvrdí, že má o Heleně informace. Může jí Simone důvěřovat? A kdo vůbec Grace je? Dívka zmizí stejně nečekaně, jako se objevila – a Simone se pouští do zoufalého pátrání. Čím více se přibližuje k pravdě, tím větší nebezpečí jí hrozí. Před osmnácti lety přišla o dítě. Přijde při jeho hledání i o život?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/356461/tvar-moji-dcery-opU-356461.jpg 4.2116
Orig. název:

The Girl You Lost (2016)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (44)

Přidat komentář
x.capricorne
02. října

Téměř celá kniha mi připadala celkem nudná, tak trochu o ničem a zdlouhavě napsaná. Ale závěr stál za to! Někdo tu v komentáři píše, že to bylo jasné hned od začátku. Mně teda ne! Za ten překvapivý konec dávám 4 hvězdy.

Dela111
30. září

Jakmile je v knize téma únosu dítěte, je to vždy náročné čtení... Když Simone svitne naděje, že se po osmnácti letech krátce setkala se svojí dcerou, neváhá a pouští se do jejího hledání.
Příběh je plný zvratů, bez jediného hluchého místa. Jde odhadnout co se asi před lety stalo, ale určitě ne proč k tomu došlo. Až autorka složí celou mozaiku, je to překvapení.
Temné, smutné, ale napsáno velmi napínavě a čtivě.

EvkaB7
23. září

Tak dalo se, ale je spousta lepších thrillerů na toto téma. Místy některé situace mně přišly strašně nevěrohodné a chování hlavních hrdinů nepochopitelné. Dočetla jsem a asi i brzy zapomenu.

Agatha84
14. záříodpad!

Tak tohle byla hovadina. Asi jako když se pubertačka rozhodne,že napíše detektivku. Od začátku tušíte,kam to celé směřuje,a jaké bude to "šokující" odhalení. Děj je příšerně nevěrohodný a nezáživný,styl psaní odpovídající školákovi. A já si tu blbost koupila ????

lenkaabooks
12. září

Před osmnácti lety byla unesena půlroční Helena. Manželství Simone a Matta ztráta nepoloží, jejich vztah je i po letech láskyplný a plný důvěry. A pak se objeví Grace. Je to ztracená dcera, nebo jen dobrá lhářka a kam zase zničehonic zmizela ? Příběh byl dost překombinovaný, situace těžko uvěřitelné. Konec jsem vytušila, přesto jisté napětí nechybělo.

malkina11
06. září

Vcelku zajímavý námět, který mohl mít potenciál napínavého detektivního příběhu...ale autorka ho nevyužila. Příběh se nečetl špatně, stylu autorky rozhodně nechybí smysl pro akčnost, ale když jsem se nad tím pak zamyslela, tak mi to přišlo trochu na hlavu. Kapitoly kurzívou, které měly odkrýt pohnutky a charakter pachatele mi přišly naprosto nepromyšlené a zbytečné ve vztahu k tomu, jak celý příběh ve finále skončil.

Mikako
05. září

Nenudila jsem se jedinou stránku.

Astonius
02. září

Čím víc se snaží autoři šokovat, tím větší "slátanina" z toho vzejde. Otrávená jsem byla již od počátku událostmi s "nalezenou" dcerou a hlavně všemi těmi dále popisovanými nepravděpodobnými formami pátrání. Vše bylo tak vzdálené životu, že i přes velkou snahu jsem příběh nedokázala víc prožívat - hlavní hrdince vše vycházelo celkem jak po másle, zvonila u cizích lidí, kteří s ní ochotně jednali a každou lež jí hned spolkli, navíc jí předávali seznamy s kontakty na další lidi, případně si sem tam něco ukradla z pokojů, které procházela, když si dovolila jít na wc. Trochu jsem od počátku nechápala, proč se vše řeší tak na tajno, pomocí lží a vymýšlených identit, když pro to nebyl žádný důvod a proč se prostě nezavolala policie, případně Simone nezajela za Ginny a prostě nežádala vysvětlení. Asi proto, že bychom přišli cca o 100 stran textu o ničem. O konci a rozuzlení ani nemluvím..... Dočetla jsem už rychločtením, protože mám množství jiných knih a nechtěla jsem protahovat svůj čas s tímhle "dílem" :-) Abych jen nehaněla, musím říct, že téma mi poskytlo určitý materiál k přemýšlení o tom, jak by se člověk choval a hlavně co by cítil v situaci, kdy by přišel o dítě jako je to v této knize a po 18 letech přišla dospělá cizí dívka a tvrdila, že je dcera. Krev sice není voda, ale těžko by se už asi v takové situaci hledaly bližší vzájemné vztahy a někde se navazovalo... Celkově knihu však bohužel nedoporučuji.... :-)

milena11
31. srpna

Překombinované, velmi mě zklamalo.

Calibra
13. srpna

Dala bych 4,5 hvězdy, půl hvězdy ubiram za náhodu, jak vše se v pravý čas točilo kolem Simone. Jinak kniha moc dobře napsaná, napínavá, s překvapivým koncem, i když tak nějak jsem to tušila. Škoda, že od autorky není nic dalšího vydano v češtině a zatím se ani neplánuje, jak mi na Ikaru oznámili. ☹

Romžiry
30. července

Napínavé, nečekané zvraty. Ano, kniha se mi líbila a pěkně se četla.

Jane417
19. července

"Tvář mojí dcery" je skvělý thriller, který je nabitý akcí. Neznám žádnou jinou knížku, kde by opravdu každá stránka byla tak plná děje a akce. Zdá se, že příběh bude vyprávět o únosu dítěte... Ano, ale nenechte se zmást. Když totiž Simone, hlavní hrdinku, které bylo před osmnácti lety ukradeno miminko, osloví na ulici neznámá mladá žena, která tvrdí, že ona je její unesená dcera, začnou se dít neuvěřitelné věci a zvraty v životě Simone, jejího manžela, ale i dalších lidí. Zjistí Simone, co se před lety stalo a zda Grace, která tvrdí, že je její dítě, lže nebo mluví pravdu? Stane se opravdu spousta událostí... a někdy opravdu neuvěřitelných. Konec je opravdu šokující a hlavně k zamyšlení... Jak byste se zachovali, kdybyste byli v kůži Simone? Hvězdičku ubírám za lehkou překombinovanost. Jednoduší by to možná bylo lepší. Jinak, já si "záporáka" typla dobře. U mě to takové překvapení nebylo. Spíš jsem nevěděla "jak"? Na konci je ale vše vysvětleno. Určitě doporučuji všem, co mají rádi thrillery a hodně akce!

Peace
18. července

"Věci často nebývají takové, jaké se zdají na první pohled."

Kniha nebyla špatná, určitě má velmi dobrý námět. Na mě tam ale bylo až moc překombinovaných a ne úplně uvěřitelných situací...

leny.wood
04. července

Jo, tak tohle jsem si užila. Napínavé, autorka vede příběh od začátku do konce na jedničku. Musím přiznat, že závěr mě dost zasáhl, což mě překvapilo a rozhodně nad tím jdu zapřemýšlet.

Vlaďka1974
24. června

Knížka se mi moc dobře četla, je napínavá od začátku do konce. Konec mě překvapil to jsem vůbec nečekala takový zvrat. Knížku můžu jen doporučit. Za mě pět hvězdicek je málo.

Lethania
06. června

Od úplného začátku se objevilo napětí a prakticky po celou dobu to tak zůstalo. Konec mile překvapil, i když jsem to čekala. Doporučuji.

PavlaJirka
02. června

Velmi pěkné a napínavé čtení,knihu určitě doporučuji

Dresia
25. května

Zklamání. Moc překombinované, nerealistické.

Misa.K1
23. května

Bohužel, pro mě ztráta času. Začátek slibný,pak mě knížka přestávala bavit, místy lezla na nervy. :) Skoro lituju času,který jsem mohla věnovat jiné knížce. Nemůžu doporučit, ale každý máme jiný vkus, a to je dobře. ;)

Naďulka
16. května

Příjemné čtení s nečekaným koncem.

Barbucha12
10. května

Moc se mi kniha líbila, po dlouhé době jsem hltala stránku od stránky.

nickol
09. května

Kniha mě naprosto dostala, když jsem si myslela, že vím jak dopadne. Autorka mě naprosto vyvedla z omylu. Tuto knihu můžu jenom doporučit.

laura
06. května

Tak tohle byla jízda... Stranou to, že mi dost lezl na nervy styl vyprávění, zejména "jako". Příběh byl ale skvělý. To, kam to celé vyústilo, jsem odhadla, ale... TO napětí! Pořád pochybuješ, pořád doufáš, že takhle ne, pak se to celé zvrtne a ty zase šílíš, protože tohle by snad bylo ještě horší... No byla to jízda a konec překvapil, i když jsem to čekala. Protože střípky tohohle příběhu do sebe nezapadly, ony ho celý prošpikovaly. A ne všechny jsem čekala. Takže jo, tahle kniha je vážně dobrá...

zdehan
05. května

Kniha je moc pěkná vtáhne vas do děje a pak musíte jen číst až ji přečtete.

Vlcice72
03. května

Napínavý příběh, který jsem přečetla jedním dechem.
V závěru jsem již sice tušila, jak to skončí...to ale knize neubralo na dramatičnosti a tak mohu milovníkům tohoto žánru knihu jen a jen doporučit!

jasmína
02. května

Nemohla jsem nedočíst.

Bylo mi ale protivné, jak ten jení manžel Matt je dokonalý, no ale nemusí být vše tak, jak se někdy zdá.

Doporučuju, pokud máte rádi napínavé knihy jako já, nedokžete přestat, dokud nedočtete.

alnahu
27. dubna

Tento psychothriller stál za přečtení i když únos dítěte je vždy bolestný. Příběh začíná narozením miminka mladým manželům Simone a Mattovi vše se zdá být skvělé .Malou Helenu ,která se tulí ke svému plyšovému králíčku si vezme na hlídání babička a tím začíná příběh - Helenu někdo unesl –zmizela beze stopy. Po osmnácti letech , když se již smířili se ztrátou dítěte, kontaktuje neznámá dívka Simone a tvrdí ,že jej jejich ztracená dcera ,dokonce má i plyšového králíčka, který patřil Heleně. Zda je to ona či ne a komu může Simona věřit se dočtete v této knize se zajímavou zápletkou, kniha je napínavá –musíte číst a číst, dokud nebudete znát pravdu.

peitho.1
26. dubna

Tak tohle byla jízda! Skvělý thriller bez hluchých míst, čím víc se toho dozvídáme, tím je příběh zamotanější a člověk jen čeká, jak do sebe může všechno zapadnout. A konec vám pak naprosto vyrazí dech, i když jsem určité podezření měla, tak to byl stejně šok. Vřele doporučuji pro milovníky psychologických thrillerů a detektivek, za mě plný počet.

Denisa232623
13. dubna

Super knížka, těšila jsem se, že ji přečtu ještě než vyšla a tudíž jsem měla veliké očekávání. Po delší době je to kniha, které mne bavila. Od začátku do konce se něco děje takže vás to nutí číst dál a dál. Nejprve jsem netušila, že to bude mít na konci takový spád, ale postupně, když knihu čtete vám začnou věci docházet a vy si říkáte, že daná osoba hraje ve věci velkou roli. To se potvrdilo a bylo to velmi zajímavé.
Určitě doporučuji je to napínavé a smutné od začátku do konce :-)

ArwenAragorn
06. dubna

Velice emotivní, temný, depresivní psychothriller. Na začátku jsem si myslela, že když se u Simone po 18ti letech od únosu její dcery objeví dívka, která tvrdí,že ona je tou unesenou, začne trochu dobrodružné pátrání po tom, kdo ji unesl, jak se to stalo, jestli je skutečně dcerou Simone apod. Děj se však ubíral spíše jiným a silně zneklidňujícím směrem. Samotný závěr je neočekávaný, šokující a hodně smutný.
Knihu řadím k těm nejlepším, které jsem v tomto žánru četla.


TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Štítky

thrillery napětí

Autor knihy

Kathryn Croft

Kathryn Croft
britská

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených4x
v Přečtených155x
v Čtenářské výzvě15x
v Doporučených16x
v Knihotéce104x
v Chystám se číst200x
v Chci si koupit50x
v dalších seznamech2x