Blb na zahrádce

Blb na zahrádce https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400806/bmid_blb-na-zahradce-9ai-400806.jpg 3 35 16

Humorně napsaná kniha o dnech všedních, obyčejných a na první pohled naprosto nezábavných. Ovšem každý obyčejný den v sobě umí ukrývat alespoň jednu malou kalamitu. Když se k ní přidá nešikovnost, puberťačka, malý kluk a černá díra galaxie jeho života, tedy manželka, je na katastrofu zaděláno. Autor se tentokrát vydává bruslit, bojovat se sršněm, ve svých pětačtyřiceti letech konečně pochopí, jak si zavázat tkaničku, dostane infarkt a novou zahrádku…... celý text

Marla
28.02.2023 2 z 5

Taková kniha kterou začnete číst s pochechtáváním, protože to vypadá, že to bude sranda. Po několika stránkách se přistihnete, že to není sranda, ale děsná nuda a zbytek knížky prolistujete, aby se jako neřeklo, že to člověk nedočetl. To se tedy stalo mně, vůbec se mi to nelíbilo, s díky vrátím - měla jsem půjčenou.

Pumpkin
11.07.2022 3 z 5

Potřebovala jsem oddechovku po Životicích, tento účel to splnilo dokonale.

Ren95
18.06.2022 4 z 5

Za mě je to nejslabší kniha autora, ale i tak jsem se pobavila a budu se těšit na nějakou další!

milena8281
08.04.2022 2 z 5

Těšila jsem se na humor, bohužel se nekonal. Občas jsem se zasmála, ale popisované humorné situace mi moc humorné nepřipadaly. Teda mohly být, ale autor je popisuje tak nešikovně, že působí spíš jako přitažené za vlasy, humor dvojsmyslný až absurdní, moc mě to nebavilo. Mám radši, když popis pomalu směřuje k pointě takovým způsobem, že už 3 věty předem tušíte závěr a cukají vám koutky. To ale pan Melichar nejspíš neumí, nebo nepředvádí. A přiznávám, že i já jsem čekala historky ze zahrádky, takže další důvod být zklamaná.

Gweny
09.02.2022 2 z 5

Krátké a snad i vtipné povídky ze života autora - vážně ze života? Když pominu neustálé přehánění, celkem mě čtení bavilo, ale jen po dvě až tři povídky. Dál už jsem se musela do čtení nutit a nakonec to před koncem vzdala.
Mám tendenci srovnávat knihu s knížkami Zuzany Hubeňákové. Zuzana píše tak nějak s lehkostí, napřímo, zatímco René Melichar dlouhou dobu chodí kolem horké kaše.
Na druhou stranu obdivuji autorův talent pro hru se slovy a neustálou potřebu vymýšlet metafory pro všemožné činnosti nebo věci.

Kikulka97
20.08.2021 4 z 5

Příjemná oddechovka, spousta povídek mi sedla, zasmála jsem se u nich, zpříjemnily mi parné dny, jiné zůstaly buď nepochopené nebo mě tolik nezaujaly. U asi dvou povídek se mi stalo, že dějová linka se rozdvojila a v pointu se nespojila, na druhou stranu nenašla jsem ještě povídkovou knihu, kde by mi na sto procent sedělo vše.
Zklámáním bylo, že zahradnická tématika se v knize vyskytovala výjimečně a ony povídky byly řazeny slabší. Od autora je to má prvotina, nemohu tedy srovnat Blba na zahrádce s předchozími knížkami.
Nejedná se o dílo, co bych musela mít nutně doma, ale ráda si další autorovy knižky v budoucnu jako oddechovku přečtu. Přece jen se mi líbí jazyk použitý v knize a slovní hříčky, které bohužel současná literatura často postrádá.

jana79
15.08.2021 2 z 5

Jednoduchá oddechovka, občas vtipna, způsob napsání svérázný. Ale všechny knihy nemohou byt stejné, takže ani nenadchla ani nezklamala. Čtení na jedno odpoledne.

niki-chan
17.08.2020 3 z 5

Jazykový a popisný styl knihy je poněkud zvláštní, ale místy nabízí i vtipné scény. Rozsah je tak akorát a věřím, že by si kniha mohla najít své čtenáře. Pro mě je na tři hvězdy.

jprst
02.06.2020 odpad!

Po přečtení tohoto "humorného" díla je mi jasné, že znám dalšího autora, jehož knihám se budu vyhýbat.

Olous1
15.04.2020

Tak já se bohužel připojím k většině. Chtěla jsem trochu oddych od této doby(koronavirové),ale styl a vtipy pana autora mě nepobavily,takže v půlce knihy odkládám.

sewista
02.01.2020 odpad!

No tak toto je způsob psaní, který je hodně divný. Pokus o vtip skoro v každé větě, bohužel. Autor chce být vtipný za každou cenu, ale jaksi se mu to nedaří. Je to první a asi i poslední kniha, co od autora čtu.

jasmína
20.12.2019 3 z 5

Kniha mě moc nechytla, ale určitě si své čtenáře najde.

Čekala jsem víc humoru, a nesedí mi slovo - alebrž

essene
13.12.2019 1 z 5

Svým způsobem vtipné,ale čekala jsem něco jiného.Po pár kapitolách odloženo

helena1147
29.07.2019 1 z 5

Od knihy jsem čekala něco jiného. Kniha mne nebavila.

EvieS
25.06.2019 2 z 5

Od knihy jsem čekala něco jiného. Za celou dobu jsem se zasmála asi jenom dvakrát. Autorův styl psaní mě absolutně nezaujal, většinu času jsem ani nevěděla o čem čtu.

mariva
07.05.2019 2 z 5

Po emočně náročné knize jsem potřebovala něco oddechového, veselého, ale v tom mě kniha dost zklamala. Musela jsem se prokousat téměř 90 stránkami, než jsem se poprvé zasmála a ani pak to nebylo o mnoho lepší. Čekala jsem nějaké veselé příběhy popisující autorovy počátky zahradničení, ale na ty došlo až v závěru knihy. Je to už třetí kniha, kterou jsem od autora četla a ty předcházející byly mnohem lepší. Opět se zde autor snaží být vtipný za každou cenu, ale jde na to až moc silou, někdy jsem si větu musela přečíst znovu, abych pochopila, co tím autor myslel. Myslím, že další jeho literární pokusy už si odpustím.

satira

René Melichar
česká, 1973
2014  82%K čemu ženy mají muže
2017  72%Blb na výletě
2015  81%Když žena muže kárá
2019  55%Blb na zahrádce
2016  73%Proč mají ženy vždycky pravdu

Kniha Blb na zahrádce je v