Pumpkin Pumpkin komentáře u knih

Tajemství pramenů Tajemství pramenů Jennifer McMahon

Super, ještě lepší než Vermontské psycho

07.01.2024 5 z 5

Zapomenutá vesnice Zapomenutá vesnice Lorna Cook

Já sice nejsem úplně románová, ale tohle mne fakt bavilo. Byla tam romantika, byla tam historie, bylo tam pátrání a dobrodružství, bylo tam napětí...
Až na obrat ,,ruka jí vyletěla k ústům" nemám knize co vytknout.

26.09.2023 5 z 5

Všechno, jen ne pravda Všechno, jen ne pravda Gillian McAllister

Pro mne byla knížka jedna velká depka a semtam jsem měla pocit že si překladatel moc nedělá hlavu se slohem, ale to bylo jen párkrát...
Jako nebylo to špatné a byla jsem zvědavá jak to dopadne, ale jsou lepší knihy, které si člověk může přečíst

18.09.2023 3 z 5

Odvrácená strana matky Odvrácená strana matky Monika Valentová

Jednohubka na cestu autem. Proč ne, taková oddechovka. Víc jsem ale souznila s Malou mámou.

17.08.2023 3 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Konečně jsem taky přečetla nějakou knihu co už delší dobu smutně sedí v poličce a čeká až na ni přijde řada (spolu se spoustou dalších).
Jsem ráda, že mám syna, bo mít dceru, tak se jí teď asi začnu trochu bát V seznamu knih k přečtení je ale i kniha Maminčin mazánek, ať je to genderově vyvážené
Kniha byla napínavá a děsivá, no pořád jsem tak nějak čekala, jak jsem u takového žánru zvyklá, že nakonec bude nějaká bomba co to celé otočí nebo prostě šokne, ale konec byl předvídatelný, což mně možná trochu zklamalo.
4/5

12.08.2023 4 z 5

Erebus - Příběh ztracené lodi Erebus - Příběh ztracené lodi Michael Palin

Na knihu jsem narazila náhodou v knihovně asi půl roku po dočtení Terroru a hned jsem po ní sáhla. Zajímalo mne faktické pozadí příběhu od Simmonse. A dobře jsem udělala. Erebus byla skvělá kniha a díky ní jsem Terror ještě více docenila.

14.07.2023 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

No, není to můj žánr. Mohlo to být místy dosti zkráceno. Jako děj byl zajímavý a byla jsem zvědavá jak to dopadne. Romantiku nečtu, no tady mně zlákala ta cesta časem do minulosti.
Každopádně další díl si už půjčovat nebudu, ale seriál zkusím.

27.04.2023 3 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Knihu jsem si vypůjčila pro splnění tématu v jedné starší čtenářské výzvě.
Byla to jednohubka na víkend, která ale pěkně tlačí v žaludku.
Je to napsáno výborně a i přes spoustu příměrů a úvah, působí text velmi plynule a přirozeně a proto se to čte samo a rychle. Nebo proto, aby to měl člověk rychleji za sebou?
Přála bych si aby na příběhu nebylo ani zrnko pravdy, ale nevěřím, že autor dokáže nedat do díla ani kousek sebe. A vzhledem k tragickému osudu autorky...
Útlá knížečka je esencí bolesti duše. Nic pro mé úzkostné já. A proto, i přesto že autorku hodnotím velmi dobře jako spisovatelku, se nejspíš k žádné další její knize nepoženu.

13.02.2023 4 z 5

Dospelosť je mýtus Dospelosť je mýtus Sarah Andersen

Komiksy jsem sledovala na fb, takže, když pak byla možnost koupit u nás knihu, navíc v originále, neváhala jsem ani minutu. český překlad nemám odvahu číst :-D
Na spoustě stránek jsem se našla a mně tohle prostě baví.

12.12.2022 5 z 5

Malá máma Malá máma Lenka Sadvarová

Mám doma rok a skoro půl staré dítě, takže tohle téma mám ráda, většinou je to fakt ze života.
Jednohubka na půl hodinky, ale zasmála jsem se a to byl hádám účel.
Takže za mne spokojenosti.

10.12.2022 5 z 5

R.U.R. (komiks) R.U.R. (komiks) Kateřina Čupová

Na knihu jsem náhodně narazila v knihovně, tak jsem si ji včera přečetla, a večer si ještě pustila audio adaptaci.
Jako dobrý, ale asi to budu muset doplnit přečtením přímo originální knihou od Čapka, aby se mi to trochu ucelilo

09.12.2022 4 z 5

Smrtná zima Smrtná zima Kate A. Boorman

Pozor, následující věty mohou prozradit část obsahu knihy

Knihu jsem si vybrala, protože mi do (staré) čtenářské výzvy chyběla -kniha s ročním obdobím v názvu - nebo tak nějak....a v knihovně jsem narazila na tuto..
Vzadu bylo psáno, že je to dystopie co se bude líbit fanouškům Hunger games, takže super
Hlavní postava je lehce nesympatická (ale má krásné jméno: Emmeline) puboška s komplexy. V uniformní a uzavřené komunitě, kde vůkol hluboký les plný neviděných zlých příšer, (něco jako ve filmu Vesnice) prožívá svou první lásku a zároveň cítí, že způsob jejich života není úplně ok.
Navíc její babča prý celé rodině zavařila na generace dopředu - a tady čekáte víc jak půl knihy než se dozvíte čím, abyste se téměř vzápětí dozvěděli, že to vlastně bylo jinak....
Jo a co mne naštvalo, tak samotná Smrtná zima podle které se kniha jmenuje se vlastně vyskytne na necelých dvou stranách ‍️
Ale jinak, kniha se čte velmi svižně, je příjemná ale, že by mně něco nutilo si vyloženě běžet pro druhý díl, to ani ne.

08.12.2022 4 z 5

Kytice (komiks) Kytice (komiks) Karel Jaromír Erben

Kytice je srdcovka a tak jsem byla zvědavá na komiksové zpracování...no víc se mi líbily ty části, kde byly verše v klasické podobě.

06.12.2022 4 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy...
Téma arktické zimy, boje o přežití a příšery jsem nemohla nechat bez povšimnutí.
Jediné co mi vadilo, bylo že je ta kniha fakt těžká, takže čtení před spaním nebylo moc pohodlné

03.12.2022 5 z 5

Píseň přežití Píseň přežití Paul Tremblay

Tenhle žánr mám vážně ráda, ale co jsem máma tak trošku hůř prožívám všechno děsivé a tragické kolem mateřství. A to díky bohu, že jsem to nečetla, ještě před absolvováním císaře
Jinak se mi kniha líbila, ale přiznám se, že jsem nedokázala vnímat, že se to všechno vlastně odehrává v tak krátkém okamžiku, spíš jsem měla pocit že od začátku do konce knihy uběhl týden a ne pár hodin.

10.10.2022 4 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Pustila jsem si jako audioknihu. Vybrala jsem si kvůli čtenářské výzvě. Na to, že je v knihovně v dětském oddělení mi přijde docela depresivní. Nemůžu říct, že by se mi nelíbila, ale není to něco co bych doporučila.

05.10.2022 3 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Jako audio kniha. A jako zatím každá kniha s Harrym

04.10.2022 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Kniha byla co do tématu zajímavá, líbil se mi i originální způsob zpracování. Kniha mně tedy bavila, jen jsem si musela její čtení dávkovat neboť my z ní bylo dosti ouzko.

01.10.2022 4 z 5

Takhle jsem si to teda nepředstavovala Takhle jsem si to teda nepředstavovala Halina Pawlowská

Nedělní odpoledne stane se...tuhle knihu jsem někdy od někoho dostala.
Po knize -Na co Alice zapomněla- jsem chtěla na víkend něco lehkého a tenkého.
No tohle díky velkým písmenům a málo stránkám bylo tak na dvě hodinky.
Jsem nikdy Halinu nějak nesledovala, ale popravdě to nebyla špatná knížka. Taková vyloženě oddechovka, na pobavení, na odpočinutí a na vyplnění času, na příklad při čekání na autobus apod.
Takže za mně dobrý ️

15.08.2022 4 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Tak to byla absolutně kouzelná pohádka a vlastně mi vůbec nepřišlo divné, že ji čtu ve svém věku.
Svět ztracených věcí a příběh celkově byl moc hezky propracovaný, krátké kapitolky dovolovaly číst kdykoliv byla aspoň chvilka času a ilustrace, byť nebyly barvené, působily velice mile.
Už teď se těším až budeme jednou číst Vánoční prasátko se synem. Jo a mám strašnou chuť mu koupit nějaké plyšové prasátko ale je fakt, že kromě toho z medvídka Pú a Pepy jsem snad nikdy v hračkářství žádné neviděla ‍️
Jo a ještě bych chtěla říct, že by se mi tahle kniha strašně líbila zfilmovaná ️

28.07.2022 5 z 5