Terror

Horor amerického autora je tentokrát inspirovaný tajemnými okolnostmi zániku polární výpravy sira Johna Franklina při hledání takzvané severozápadní cesty, které dodnes nebyly objasněny. Výchozím bodem napínavého děje je říjen roku 1847, kdy u pobřeží Arktidy bezmocně spočívají dvě sesterské lodě anglického královského námořnictva Franklinovy výpravy, Erebus a Terror se zdecimovanou posádkou beznadějně zamrzlé v ledu. V pestré mozaice se prolínají četné retrospektivní pasáže se skutečnými historickými fakty a dohromady tvoří dramatický a barvitý příběh boje o přežití....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12902/big_terror-Ohe-12902.jpeg 4.4999
Literatura světová, Horory, Romány

Vydáno: , BB art

The Terror, 2007

Kniha Terror

FerryTaz

Po přečtení této knihy se již budu řídit starým známým... Když nejde o život, jde o h*vno. V knize je opravdu dobře zachyceno utrpení mužů, kteří se vydali do polárních krajin. Člověk bere dnes vše pomalu jako samozřejmost. Ale co by dělal, kdyby se dostal do podobné situace? Když není pomalu co jíst, pořádně se nezahřeje a začíná trpět kurdějemi? Když ví, že v této pustině zemře a neuvidí již své milované? To vše vám tato kniha nabídne, zanechá ve vás hodně věcí k zamyšlení. Po pravdě jsem si ale v polovině knihy musel vypomoct audioknihou, abych příběh dokončil. Kniha je totiž protkaná občasnými zdlouhavými pasážemi, které nudí, nebo jsou nezajímavé. Jako by chtěl autor knihu natáhnout na co nejvíce stran. Řekl bych, že 350 stran klidně stačilo,proto jedna hvězdička dolů.

momo01

Každý, kdo si přečte něco o skutečné Franklinově expedici asi tuší, jak bude děj probíhat. Jenže Dan Simmons přidal do historického románu i hororový prvek. Příběh ale není jen o příšeře, nakonec i přes velký rozsah, v něm příšera nakonec až tak moc není. Příběh je o jiných děsivých věcech, které se dějí: o starostech, co bude posádka dělat, když jim dojde jídlo a zjistí, že jídlo je zkažené, protože si někdo napakoval kapsu a nekvalitně konzervoval, o nedostatku uhlí, o tom, že lidé chytnou kurděje a umírají pomalou strašlivou smrtí, o zimě, zimě a taky zimě. Navíc o tom, jak se projeví charaktery ve vyhrocených situacích. Musím přiznat, že několik desítek stran na mě už byl děj příliš rozvláčný. To když část posádky pomalu umírala a druhá část dumala, co bude dělat, ale pak nastal zvrat, který jsem nečekala a tak dávám zasloužené 4*.

Janizoun

Tato kniha je prostě "bomba". Mně osobně se líbila ještě víc než kniha "Erebus" a ta se mi líbila moc . Tak za mě krásná, fascinující, dokonalá kniha, která u mě v tomto žánru nemá zatím konkurenta :-) Chválím autora. Od začátku je to velmi čtivá kniha a stránky ubíhají tak rychle, že i těch přes 600 stránek je málo. Určitě se ještě k této knize vrátím. Každopádně knihu "stopro" doporučuji.

janina66

Naprosto dokonalé! Škoda, že nejde dát více *ček. Poslouchala jsem audio, výborně načtené. Každá postava svým hlasem, v popředí hlas Martina Stránského. Neskutečný zážitek. Byla to těžká doba námořníků v polovině 19.stol., nemoce, kurděje. Přesto velmi pestrý děj od začátku až po skvělý konec. Spíše se mi líbila první polovina knihy. Určitě se ke knize časem vrátím. Doporučuji všema deseti.

kollorka

Horor to byl, dočíst tu knihu. Jsou tam napínavé pasáže ,kdy mě kniha bavila. Ale pak tam jsou taky ty zdlouhavé. Myslím,že kdyby se kniha zkrátila na půlku, byla by lepší.

Las_T

No teda, nemám slov. Extrémně pomalé tempo je v tomto případě vykoupeno neustálým napětím, které hlavně v druhé polovině knihy doplní i naprostá zoufalost a bezvýchodnost situace. Můj první čistě hororový román a rovnou taková pecička. Stejně jako námořníky v knize doprovází všude přítomný mráz, mě mrazí při pohledu na citace v závěru knihy, jelikož si Simmons vytvořil k tématu tak brutální řešerši, až z toho jde hlava kolem.

Čmeláček

Výborná kniha, nemá chybu a čte se sama. Tohle téma mě nikdy nepřestane fascinovat.

Roxxi

Cetla jsem jako audioknihu ve vynikajicim podani Martina Stranskeho. Nesnasim zimu a mraz, nemam rada skutecne pribehy prolnute smyslenou priserou....ale tento pribeh me naprosto ohromil. I pres obsahlost to ma spad, zachycuje skutecne udalosti, o kterych vlastne nikdo nevi, zda se takto udaly (ale velmi pravdepodobne ano), a hlavne jsem se dovedela i neco o zivote inuitu, proc je v iglu teplo i kdyz tam sviti jen svicka a spoustu dalsich faktu, ktere by vydaly na zajimavy dokument. A nakonec tam nevadila ani ta smyslena prisera, ktera pribeh trosku okorenila. Mraz na tele zustava i dlouho po precteni.