Hladové hry

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Minulost... Saul Laski, lapený v kleci Hitlerova konečného řešení, je jedním z obrovského zástupu lidí předurčených zemřít v nechvalně proslulém vyhlazovacím táboře v Chelmnu. Ač se svému osudu vzepře, stane tváří v tvář zlu staršímu a drtivějšímu než jsou nacisté... Současnost... Když se na základě tohoto setkání odhodlá za každou cenu přežít, vydá se na cestu trvající několik desetiletí, při níž navštíví několik kontinentů a nahlédne do nejtemnějších zákoutí historie dvacátého století. Odhalí tajné společenství bytostí, které pravděpodobně často figurují v pozadí těch nejstrašlivějších a nejnásilnějších světových událostí; bytostí, které zabíjejí na dálku a prostřednictvím zmanipulovaných prostředníků; bytostí obdařených psychickou schopností „používat" jiné lidi: číst jejich myšlenky, podrobovat je své vůli, vnímat jejich smysly, krmit se jejich emocemi, nutit je konat nepopsatelná zvěrstva. Trojice nejmocnějších příslušníků tohoto tajného řádu se pravidelně setkává, aby posoudila a porovnala úspěchy, které zaznamenává při svém promyšleném, krvavém tažení. Ovšem při jednom setkání se stane něco, čeho by se nikdy nenadáli... Saulovo pátrání má brzy dojít cíle a lovci a oběti se setkají v boji, jenž pronikne do samé podstaty lidského násilí a určí budoucnost našeho světa....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46282/big_hladove-hry-46282.jpg 4.1220
Série:

Doba mrchožroutů


Žánr:
Literatura světová, Horory, Válečné

Vydáno: , Laser-books (Laser)
Originální název:

Carrion Comfort, 1989


více info...
Nahrávám...

Komentáře (45)

Kniha Hladové hry

Johny_H.
14.12.2020

(+ SPOILER) Zhruba do stránky 650 opravdu zajímavé a napínavé. Můžete promýšlet různé scénáře co se bude dít dál a poté to sklouzlo ke klasické otázce tak koho nechá autor na živu. Všichni víme jak to skončí. Zarážející pro mě bylo zjištění, že dějová linka končí 2 kapitoly před koncem knížky a zbytek je jen plkání o tom jak se jim to povedlo. Nakonec vás, ale autor dostane v závěrečné 79 kapitole. Musím říci, že pár postav skutečně byly bravurně vykreslené a promyšlené. Jen škoda za šachovou partii na konci možná kdybych hrál šachy užil bych si ji mnohem lépe.

st18321
26.07.2020

Zbytečně rozsáhlá kniha. První dvě knihy mě opravdu bavili a přečetl jsem je celkem rychle. Třetí kniha mě, ale už moc nebavila. Bylo to o ničem a kdyby auto 200 stran ubral vůbec by to nevadilo. Závěr byl už ale poutaví.


Rav3n
11.05.2020

Tisícistránkový špalík rozborů psychotických myslí ve mě zanechal prostou otázku: Co to sakra bylo? Nemohu, než použít výraz ambivalentní dojem, jako sinusoida toho druhu, která vykazuje měření nálad bipolárního jedince. Nárazové vlny apatie se střídají s přívaly akce. Posttraumatický šok vyvolaný psychedelickou Písní Kálí se nedostavil. Zůstala jen ta otázka...
Vítejte v hlavě Dana Simmonse.

jaroiva
05.12.2018

Knížka, kniha, trojkniha je zajímavá. První díl mě bavil, druhý už míň, ke konci už jsem ztratila trpělivost. Je to podle mě zbytečně dlouhé.

Melic
28.11.2018

Musím říct, že mi čtení příliš neodsýpalo. Kniha není špatná, ale přišla mi zbytečně natahovaná. Některé okamžiky byly velice dobré, něco se mi zase nepozdávalo. Nenechám se vyburcovat napínavým vyústěním a budu se držet průměrného hodnocení, 3*

Terva
17.11.2018

Jak tomu bylo u tolika mladých lidí, s nimiž jsem se v současnosti setkávala,
nedokázala jsem určit, jestli je opravdu retardovaný nebo jen žalostně nevzdělaný.
Připadá mi, že většina obyvatelstva mladší třiceti let
spadá do jedné z těchto dvou kategorií.

Tato kniha je svazkem trilogie, které jako celek nazval vydavatel Hladové hry. Dokonce to má i jakýsi podtitul Doba mrchožroutů. Nutno dodat, že ani jedna samostatná kniha nemá na obrázku nic z nacizmu ani z druhé světové války. Obálka tohoto svazku je tak parazitující na nacistických symbolech, které jsou v poslední době tak oblíbené u filmařů i vydavatelů knih. Zajímalo by mě, jaký na to měl názor mistr Simmons. Pokud se ho autor české obálky, Jan Doležálek vůbec ptal.

Malá ochutnávka:
Já budu žít pomyslel si Saul Laski, ale magická kadence se potrhala a prchla před smrští tichého, ledového smíchu a vůlí mnohem silnější, než byla ta jeho.


KNIHA PRVNÍ:
Zahájení je prvním příběhem. Je povedené, ale při čtení si připadáte jako na vlnách. Jednou jste nadšení gotickou atmosférou, ale pak kvalita rychle klesá a vy se nacházíte u samotného nudného dna. Takto střídavě dočtete první knihu a polovinu událostí úplně zapomenete.

TOTO JE CITÁT Z KNIHY:
Jenom proto, že čtete fantastickou literaturu, vám moje neuvěřitelná historka nepřipadne neuvěřitelná? (Zahájení)


KNIHA DRUHÁ:
Střední hra začíná nudným výpisem věcí, které si Melanie musela pořídit. Úplně jsem nechápal seznam a nákup, o kterém nás musel pan spisovatel na dvou až třech stranách informovat. Stejně jsem to všechno zapomněl. V tomto stylu je pak napsaná celá druhá kniha. Jen zbytečné popisování a návraty do minulosti. Děj se ve své podstatě nikam neposunul.

TOTO JE CITÁT Z KNIHY:
Stovka zasraných agentů a nedokáže sledovat tlustýho bílýho policajta v ghettu plných negrů? (Střední hra)


KNIHA TŘETÍ:
Koncovka je přesně to, co jsem očekával. Stylem se přibližuje knize první, ale je tu nekonečně prodlužovaný konec a řeknu vám, měl jsem sto chutí knihu prostě zaklapnout a nedočíst. Nakonec jsem to ustál. Konec je dobrý, leč silně očekávaný.

TOTO JE CITÁT Z KNIHY:
Panebože, to mě teda poser. (Koncovka)

Sečteno a podtrženo, za lepší překlad čtyři hvězdy.

Metla
06.11.2018

Je to už několik let, co jsem večery trávila ve společnosti hráčů „Hladových her“ – sledovala jsem životní cestu Saula Laskiho a jeho spalující touhu vypořádat se s válečnými zločiny na židovském národu. Nezůstane při svém putování osamocen, po bok se mu postaví mladá afroameričanka Natalie, pronásledující vrahy svého otce, dále šerif Rob Gentry, který se prostě snaží vše pochopit a jako správný strážce zákona vyřešit. Spousta jiných osob se románem mihne ve více či méně důležitých a obvykle tragických rolích.
Zajímavější však pro mě byla odvrácená strana, ono necitelné zlo v podobě bohatých bělochů se zvláštní Schopností ovládat druhé silou své mysli: Laskiho hlavním oponentem a představitelem nacistické zvůle je německý důstojník Wilhelm von Borchert. Mnohem více prostoru dostala jeho přítelkyně, společnice, známá či jak to nazvat, stará dáma Melanie Fullerová, jejíž duševní pochody umožnil autor sledovat v první osobě. Zvrhle přiznávám: její linii jsem si užívala nejvíce a právě tahle šílená, strašlivá mrcha mi byla ze všech hráčů nejbližší, navzdory všemu jsem jí držela palce:-). Pro ženu méně příjemný byl pohled do prasečí duše producenta Tonyho Haroda, neotesaného otloukánka spolku všemocných a všehoschopných. Ostatní postavy nemá smysl popisovat, většina z nich má roli „pouhých“ obětí a některým záporákům není věnován dostatek pozornosti, aby k nim čtenář pocítil výraznější emoce (maximálně pro reverenda Suttera jsem v sobě objevila víc znechucení, než bych s ohledem k jeho krátkému účinkování čekala).
Většina příběhu se odehrává v USA nějakých 30 let zpátky, Saul však čtenáře sugestivně přenese do Evropy let válečných a Melanie stručně zavzpomíná také na dobu předválečnou. Vzhledem k nabobtnalému rozsahu knihy je střet dobra a zla nečekaně dramatický, plný napínavých scén, zvratů, akce i přemítání. Trochu mi nevoněla striktní černobílost, vyskytlo se pár nudných pasáží, ne vše mělo své opodstatnění, občas selhala logika, někdy si autor pomáhal dost chatrnými berličkami a opravdu nemám ráda, když se z padouchů se superschopností a jejich elitních superjednotek dělají neschopní diletanti... přesto Dan Simmons zvládl tohle ambiciózní dílo s bravurou sobě vlastní.
Také musím pochválit pečlivé provedení knihy, je to skutečně sympatický špalek, kterému byla věnována zasloužená péče – při čtení neruší žádné překladatelské veletoče, překlepy ani hrubky.

1amu
15.10.2018

Není obvyklým zjevem, abych se začetl do více než tří desítek kvalitních komentářů. Činilo mi potěšení číst jak ty 5* - tak i od 3*dolů. Více méně vše podstatné bylo v těchto komentářích řečeno. Nejvíce se mí líbil Ondrula. Bylo by nošením dříví do lesa rozepisovat se dále a knihu pitvat. Je pravdou, že jsem se seznámil s novým autorem (podívám se po jeho dalších knihách). Ale upíři nejsou mé gusto. To raději hlavní hrdina Lee Childa, který si to s padouchy rozdává "na férovku". A přitom ten Prolog knihy byl tak úchvatný...

1