koupit eknihy

Dan Simmons

americká, 1948, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Nejnovější kniha

Hyperion

Hyperion

Ke kolonizovaným planetám pod správou Hegemonie Člověka se blíží mohutná invaze Vyvrženců, kdysi obyčejných lidí, nyní proměněných pro život v hlubinách vesmíru. Nadcháze... detail knihy

Populární knihy

/ všechny knihy
Temné létoTerrorHladové hryKantos HyperionuOlymp

Komentáře (9)

Přidat komentář
Marek Zima
27.04.2016

Detailní a čtivý popis postav v Hyperionu je brilantní, s tím jsem se u jiného autora nestetkal. Skoro ani nepotřebuji hlavní dějovou linku :-)

MikySkjaera
03.09.2015

Vynikající autor. Ne každá jeho kniha je tak skvělá jako Černé léto nebo Hladové hry, ale i ty slabší příběhy jdou dobře číst, protože Dan Simmons prostě umí psát. Je ho styl psaní mi prostě vyhovuje a snažím se teď postupně přečíst všechno, co od něj u nás vyšlo.

petka-2007
18.04.2014

S tímto spisovatelem jsem se setkala až nedávno. Jeho knihy mě baví, líbí se mi jeho styl vyprávění.

Lector
28.12.2013

Dnes jsem od něho dočetl druhou knihu - Terror, když jsem cca před rokem a půl přečetl Kantos Hyperionu. V obou případech mě DS nadchl svým vypravěčským talentem. V Terroru vystupuje do popředí i jeho preciznost a smysl pro detail. V případě Terroru bych mu "singularitu" rozhodně nevyčítal. Naopak, podle mě konec pojal výborně. Rozhodně jsem dal přednost inuitské mytologii, než poslednímu vydechnutí poledního člena výpravy na ostrově Montreal, kde celý příběh fakticky skončil.
"Hyperion" pro mě byl náročnější, ale i v tomto případě obdivuji jeho mnohovrstevnatost.
Mám doma od Simmonse ještě 3-4 tituly a už se na ně těším.

Oksalakka
11.09.2013

Fáze gravitace, Hyperion / Endymion, Hladové hry, 3x Joe Kurtz a povídka Na K2 s Karankadesem - výtečné věci, neustále se k nim vracím a i dál budu. Temné léto taky můžu (i když podobnost s románem To od Kinga bije do očí). Terror má skvělou atmosféru. Vlastně nic vyloženě slabého jsem od něj nečetl! Díky, óóó Mocný, óóó Velký!

doktorking
20.02.2013

zbožnuji jeho román Černé léto který je jeho top dílo a spoustu jeho povídek,skvělý spisovatel,bohužel jeho novodobá tvorba mě nechává chladným..

mutace
29.04.2011

V současné době velmi přeceněný autor. Jeho zápletky působí zdánlivě promyšleně ale ve finále to vyšumí do ztracena, pokaždé, když mu něco nesedí, ožene se singularitou a je po problému. Vzhledem k tomu, že jeho díla se málokdy vejdou pod 1000 stran, to považuji za drzost, po každé jeho knize, kterou jsem přečetl, jsem měl intenzivní pocit promrhaného času.

petrulicnik
22.11.2010

Dan není jednoduchej autor. Většina jeho starších knih je na čtení dost složitá. A přestože po terroru (= který je vynikající!) se bere jako main-streamový autor, jeho zásadní díla moc komerční nejsou a už vůbec nejsou určena obyčejnému konzumnímu čtenáři. Mám na mysli slavný HYPERION, který je jednou ze dvou nejlepších knih, které jsem kdy četl. Pokud vám nebude vadit větší náročnost,běžte do něj. Oproti němu i takovej Terror je poloviční. Stejně dobrý je i Pád Hyperionu. Poslední dva díly jsou jistě taky skvělé, ale můj čtenářský zážitek pokazil český překlad. Totiž, abyste věděli, něco tak strašného jsem nikdy neviděl. Ruce od toho!

Vojta

Uchvátil mě svým Hyperionem. Pád Hyperionu už zase tak neskutečný nebyl, přestože jde pořád o vyjimečnou sci.fi. Další části Kantosu Hyperionu se v nejbližší době číst nechystám, údajně jsou špatně přeložené. Počkám si na další vydání, jestli nějaká budou. To spíš zkusím přečíst Terror, který se kupodivu nachází v naší okresní knihovně.