Dan Simmons

americká, 1948, statistiky, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Nová kniha

Pád Hyperionu

Pád Hyperionu - Dan Simmons

Mezihvězdná válka mezi Hegemonií člověka a kdysi lidskými Vyvrženci započala. Poutníci na dlouhé cestě za Štírem odvyprávěli své příběhy. Došlo i k odhalení totožnosti zr... detail knihy

Populární knihy

/ všechny knihy
TerrorPustá dušeTemné létoHladové hryKrutá hra

Komentáře (10)

Dan Simmons

Přidat komentář
Adhara
08. ledna

Simmons mi ako autor celkove nesadol. Áno, má obdivuhodný rozsah tém aj znalostí k nim, taktiež veľkú, inovatívnu fantáziu. No dielo od diela mi jeho postavy pripadajú nesympatické a nepochopiteľné, jeho vysvetlenia majú zjavné trhliny (menovite v Terrore - prečo raz nadprirodzenú obludu zastaví fyzická prekážka v podobe ľadu a inokedy nie?). Tiež sa musím pousmiať nad tým, ako v žiadnej jeho knihe nechýba krásne mladé dievča, ktoré priam nasilu dotiahne do postele chlapa, v drvivej väčšine prípadov takého starého, že by jej mohol byť otcom ak nie dedkom...

Marek Zima
27.04.2016

Detailní a čtivý popis postav v Hyperionu je brilantní, s tím jsem se u jiného autora nestetkal. Skoro ani nepotřebuji hlavní dějovou linku :-)

MikySkjaera
03.09.2015

Vynikající autor. Ne každá jeho kniha je tak skvělá jako Černé léto nebo Hladové hry, ale i ty slabší příběhy jdou dobře číst, protože Dan Simmons prostě umí psát. Je ho styl psaní mi prostě vyhovuje a snažím se teď postupně přečíst všechno, co od něj u nás vyšlo.

petka-2007
18.04.2014

S tímto spisovatelem jsem se setkala až nedávno. Jeho knihy mě baví, líbí se mi jeho styl vyprávění.

Lector
28.12.2013

Dnes jsem od něho dočetl druhou knihu - Terror, když jsem cca před rokem a půl přečetl Kantos Hyperionu. V obou případech mě DS nadchl svým vypravěčským talentem. V Terroru vystupuje do popředí i jeho preciznost a smysl pro detail. V případě Terroru bych mu "singularitu" rozhodně nevyčítal. Naopak, podle mě konec pojal výborně. Rozhodně jsem dal přednost inuitské mytologii, než poslednímu vydechnutí poledního člena výpravy na ostrově Montreal, kde celý příběh fakticky skončil.
"Hyperion" pro mě byl náročnější, ale i v tomto případě obdivuji jeho mnohovrstevnatost.
Mám doma od Simmonse ještě 3-4 tituly a už se na ně těším.

Oksalakka
11.09.2013

Fáze gravitace, Hyperion / Endymion, Hladové hry, 3x Joe Kurtz a povídka Na K2 s Karankadesem - výtečné věci, neustále se k nim vracím a i dál budu. Temné léto taky můžu (i když podobnost s románem To od Kinga bije do očí). Terror má skvělou atmosféru. Vlastně nic vyloženě slabého jsem od něj nečetl! Díky, óóó Mocný, óóó Velký!

doktorking
20.02.2013

zbožnuji jeho román Černé léto který je jeho top dílo a spoustu jeho povídek,skvělý spisovatel,bohužel jeho novodobá tvorba mě nechává chladným..

mutace
29.04.2011

V současné době velmi přeceněný autor. Jeho zápletky působí zdánlivě promyšleně ale ve finále to vyšumí do ztracena, pokaždé, když mu něco nesedí, ožene se singularitou a je po problému. Vzhledem k tomu, že jeho díla se málokdy vejdou pod 1000 stran, to považuji za drzost, po každé jeho knize, kterou jsem přečetl, jsem měl intenzivní pocit promrhaného času.