Dan Simmons

americká, 1948 statistiky · web

Nahrávám...

Nová kniha

Endymion

Endymion - Dan Simmons

Hyperion a Pád Hyperionu společně tvoří jeden z nejslavnějších a nejpopulárnějších příběhů v dějinách žánru science fiction. Není tedy divu, že se k němu Dan Simmons po t... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 37 knih

Komentáře (11)

Přidat komentář
lazarus
23.10.2019

Jak říká uživatel "mutace" , přeceňovaný autor...
Docela by mě zajímalo proč přeceňovaný.
Co Simmons napíše, to se čte jedním dechem a na posezení. I když ne každá jeho knížka je nejlépe hodnocená, stejně i ta slabší je zábavnější než většina literatury.
Jde totiž o jazyk a myšlenky. Jazyk pan autor má hodně vytříbený, to bude asi jeho vzděláním, a jeho příběhy jsou plné nápadů a myšlenek pro další zamyšlení.
Je pravda, že Simmons občas použije cizí dobrý nápad, ale dokáže jej rozvést do jiné roviny a z jiného pohledu. V tomto ale není sám a třeba King dělá úplně to samé a stejně úspěšně. Oba jsou tak mistry svého řemesla a oba mají občas slabší období kdy vyplodí tu menší, tu větší dílko. A že jsou Simmonsovi knihy tlusté a mají hodně stran? Vyjma Ilionu, kde dostal obyčejný spisovatelský průjem, jsem u každé byl nešťastný když příběh skončil, protože bych se u něj bavil dál a dál.
V každé jeho knížce je navíc poznat dlouhá a důkladná příprava. Je to očividné u Terroru, je to očividné u Hyperionu.
Navíc, jeho knížky jsou ve větší míře nádherně zpracované co se nakladatelství týče. Viz Kantos Hyperionu, Hladové hry, Pustá duše, nebo poslední Zimní přízrak

Adhara
08.01.2019

Simmons mi ako autor celkove nesadol. Áno, má obdivuhodný rozsah tém aj znalostí k nim, taktiež veľkú, inovatívnu fantáziu. No dielo od diela mi jeho postavy pripadajú nesympatické a nepochopiteľné, jeho vysvetlenia majú zjavné trhliny (menovite v Terrore - prečo raz nadprirodzenú obludu zastaví fyzická prekážka v podobe ľadu a inokedy nie?). Tiež sa musím pousmiať nad tým, ako v žiadnej jeho knihe nechýba krásne mladé dievča, ktoré priam nasilu dotiahne do postele chlapa, v drvivej väčšine prípadov takého starého, že by jej mohol byť otcom ak nie dedkom...

Marek Zima
27.04.2016

Detailní a čtivý popis postav v Hyperionu je brilantní, s tím jsem se u jiného autora nestetkal. Skoro ani nepotřebuji hlavní dějovou linku :-)

MikySkjaera
03.09.2015

Vynikající autor. Ne každá jeho kniha je tak skvělá jako Černé léto nebo Hladové hry, ale i ty slabší příběhy jdou dobře číst, protože Dan Simmons prostě umí psát. Je ho styl psaní mi prostě vyhovuje a snažím se teď postupně přečíst všechno, co od něj u nás vyšlo.

petka-2007
18.04.2014

S tímto spisovatelem jsem se setkala až nedávno. Jeho knihy mě baví, líbí se mi jeho styl vyprávění.

Lector
28.12.2013

Dnes jsem od něho dočetl druhou knihu - Terror, když jsem cca před rokem a půl přečetl Kantos Hyperionu. V obou případech mě DS nadchl svým vypravěčským talentem. V Terroru vystupuje do popředí i jeho preciznost a smysl pro detail. V případě Terroru bych mu "singularitu" rozhodně nevyčítal. Naopak, podle mě konec pojal výborně. Rozhodně jsem dal přednost inuitské mytologii, než poslednímu vydechnutí poledního člena výpravy na ostrově Montreal, kde celý příběh fakticky skončil.
"Hyperion" pro mě byl náročnější, ale i v tomto případě obdivuji jeho mnohovrstevnatost.
Mám doma od Simmonse ještě 3-4 tituly a už se na ně těším.

Oksalakka
11.09.2013

Fáze gravitace, Hyperion / Endymion, Hladové hry, 3x Joe Kurtz a povídka Na K2 s Karankadesem - výtečné věci, neustále se k nim vracím a i dál budu. Temné léto taky můžu (i když podobnost s románem To od Kinga bije do očí). Terror má skvělou atmosféru. Vlastně nic vyloženě slabého jsem od něj nečetl! Díky, óóó Mocný, óóó Velký!

doktorking
20.02.2013

zbožnuji jeho román Černé léto který je jeho top dílo a spoustu jeho povídek,skvělý spisovatel,bohužel jeho novodobá tvorba mě nechává chladným..

1