Kytice - komiks

od:


KoupitKoupit eknihu

Soubor balad Karla Jaromíra Erbena doplněný o komiksy (každá balada/komiks má jiného autora): * Kytice-Daniela Horáčková * Poklad-Tomáš Chlud * Svatební košile- Karolína Rasochová, Lukáš Houdek * Polednice-Monika Zemánková * Zlatý kolovrat-Bára Čechová * Štědrý den- Kristina Dufková * Holoubek-Tomáš Chlud * Záhořovo lože-Jan Černý, Rostislav Tecl * Vodník-Adrian Kukal, Ondřej Pfeiffer * Vrba-Kristina Dufková * Lilie-Bára Čechová * Dceřina Kletba-Kristina Dufková * Věštkyně- Miroslav Vodička...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/16755/kytice-komiks-UxJ-16755.jpg 3.554
Žánr:
Komiksy, Literatura česká
Vydáno:, Garamond
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Přidat komentář
efka.saf
18.11.2018

No potěš koště... Je to pár dní zpět, co jsem měla možnost si přečíst Čapkovy Kapsy udělané jako komiks. I přes jistou počáteční obavu jsem z knihy byla nadšená, protože co se do knihy nedalo dát textově, to doplňovaly skvělé atmosférické ilustrace. Když jsem tedy zjistila, že i další skvostné dílko české literatury - Kytice - je k mání v komiksové podobě, nelenila jsem a knihu si půjčila. Je možné, že kdybych před tím neviděla zpracování Čapkových Kapes, hodnotila bych Kytici lépe, ale v současném kontextu mi autoři odpustí, tohle se podle mě vůbec nepovedlo.

Spoiler! (dá-li se to tak říct)

Toto komiksové zpracování mělo jednu velkou výhodu, a to tu, že v knize krom ilustrací byly vždy i jednotlivé Erbenovy balady, takže když už nic, znovu jsem si je přečetla a mohla potěšeně vzdychat nad jejich dokonalostí. To se ovšem nedá říct o výtvarném zpracování. Snad kromě Vodníka a jeho téměř až syrového "počítačového" zpracování (malby mi evokovaly grafiku počítačových her) se mi nelíbilo prakticky nic, u Zlatého kolovratu jsem byla doslova zděšená. Přesto, že i Čapkovy Kapsy je dílo několika autorů, kniha působila velmi celistvě a jednotně. Zde jsou styly jednotlivých umělců tak odlišné, že z toho vznikl totální nesourodý mišmaš. A to nemluvím jen o kresbách jako takových, ale i o tom, jak jsou textově jednotlivé balady zpracovány. Někde téměř celá balada, jinde určité úryvky, jinde text chybí prakticky celý. Někdo to možná bude kvitovat s povděkem, pro mě to byl ovšem další šrám na jinak nefunkčním zpracování.

Takže sečteno a podtrženo, Erbenova Kytice je úžasné dílo, které by každý člověk měl aspoň jednou za život přečíst, ale raději bych sáhla po klasickém zpracování než po tomto. Já komiksové zpracování nepovažuji za povedené, a proto ho za sebe nedoporučuji.

Damato
01.09.2018

Hodnocení snad jen za vytištěné ukázky erbenových básní, ty si zaslouží plný počet, zpracování tohoto komiksu bylo pro mě velkým zklamáním.

the_res13
09.04.2018

Zajímavé zpracování, ovšem ne každý komiks se povedl...

artlucie
11.01.2018

Nějak si nemůžu pomoct, ale čekala jsem, že to bude vkusnější. Některé části byly dobré, s jinými jsem nesouhlasila. Celkově mě to nenadchlo, asi jsem v některých věcech trochu staromódní.

lenkaabooks
15.05.2017

Přečetla jsem si blog Aleny Benešové (elpiska) a líbil se mi.
Některá pojetí Erbenových básní - Vodník, Zlatý kolovrat, Polednice se mi líbí více, jiné - Kytice, zase méně. Ale jinak celý ten nápad hodnotím velmi kladně. Líbilo se mi i filmové zpracování. Takže pokud film nebo komiks obzvláštní povinnou četbu, proč ne ? :-)

Babouš
23.03.2015

Krásně hravé zpracování, které se nebojí explicitního zobrazení krve, násilí ani nahoty. Některé obrázky si pamatuju dodnes, i když už je to pár let, co jsem si knihu četl naposledy.

elpiska
21.11.2014

Mně k nákupu knížky inspiroval blog http://alenabenesova.blog.idnes.cz/c/277548/Karel-Jaromir-Erben-Kytice-komiks.html
A s názorem paní Aleny se ztotožňuji. Jsem ráda, že knížku mám.

AjťačkaTýnka
07.10.2013

Typicky české dílo s krásnou češtinou. Jsem moc ráda, že tato kniha je mezi povinnými k maturitě :)

Kefidlo
03.12.2012

rozpačité přerádobyumělkované

WEIL
16.08.2011

Dobrý nápad, rozkolísaná realizace.

Štítky

komiksy

Autor a jeho další knihy

Karel Jaromír Erben

Karel Jaromír Erben
česká, 1811 - 1870

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Přečtených79x
v Čtenářské výzvě7x
v Doporučených4x
v Knihotéce17x
v Chystám se číst16x
v Chci si koupit6x