Pumpkin Pumpkin komentáře u knih

Němý křik Němý křik Angela Marsons

až na ,,zvedl/a oči k nebi" skvělá knížka :)
opravdu mně překvapilo kdo byl nakonec pachatelem
při čtení jsem měla pocit, že je autorka inspirována tvorbou J. Deavera

20.11.2017 5 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

výborná kniha. Strašně jsem se na ni těšila a ani v nejmenším mně nezklamala.
jen je škoda, že zápletku se člověk dozví již z anotace.

18.11.2017 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Neskutečná kniha. Lidská hloupost, slabost a přezíravost. Hamižnost a čiré zlo. Zmar a beznaděj.

08.10.2017 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Kvůli čtenářské výzvě
Nelituju
Tak jo

31.05.2017 5 z 5

Bílá smrt - Příběh legendárního odstřelovače Zimní války Sima Häyhäho Bílá smrt - Příběh legendárního odstřelovače Zimní války Sima Häyhäho Petri Sarjanen

Není to úplně něco co bych asi všem doporučila, protože to asi nezaujme všechny, ale stejně...kniha byla příjemná, na to že byla z války mi přišel styl vyprávění takový poklidný a rozhodně jsem se dozvěděla spoustu zajímavých informací. Takže nějaký přínos pro mně její přečtení určitě mělo.

04.05.2017 3 z 5

Pohádky a obrázky Pohádky a obrázky Vladimír Sutějev

Jedny z nejkrásnějších ilustrací zvířátek co znám :)

Karkulín ze střechy Karkulín ze střechy Astrid Lindgren

Knížka se mi líbila, ale samotný Karkulín byl na facku :D

27.04.2017 4 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Závěr možná až moc fantaskní (myslím, že tohle nepíšu poprvé :D), ale popis prostředí byl pro mně tak dobře napsaný, že jsem v duchu viděla každou lianu :) a rozhodně přečteno jedním dechcem :)

27.04.2017 5 z 5

Peříčko Finista Jasného sokola Peříčko Finista Jasného sokola neznámý - neuveden

Tuhle knížku sem v dětství četla několikrát a teď když sem na ni tady narazila, musím si ji zajet k mamce pohledat a přečíst znova :)

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Poprvé jsem ji četla na základní škole a přišla mi otřesná, podruhé jsem ji četla téměř dospělá a přišla mi nádherná.

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Jedna z mála knih, která mně opravdu rozplakala. Je to úžasná kniha a doporučila bych ji každému.

Cujo Cujo Stephen King

Jsou knihy, které jsem přečetla, zavřela, řekla si: ,,jo, líbila se mi, fajn kniha" a to bylo vše. Na některé jsem možná i časem zapomněla. Pak jsou knihy, na které nezapomenu asi do konce života. A taková je i kniha Cujo. Kniha by obstála i jako výklad slov ,,zoufalství" a ,,bezvýchodnost" I když je to už docela dávno co jsem ji četla, pořád si pamatuji jak mi při čtení bylo zle a pořád jsem si říkala ,,co bych udělala já?" a jak mi po dočtení bylo ještě hůř a pořád jsem se ptala ,,proč? proč proboha?" Zle mi bylo dokonce i ještě dlouhou chvíli po dočtení - pocit asi jako by mi někdo dal ránu pěstí do břicha. Přesto, že jsou určitě i kvalitnější knihy a obzvlášť Kinga hodně lidí považuje za brak ( já jsem naopak fanda), tahle kniha na mně zapůsobila tak silně jako ještě zatím málokterá a proto, i přes to, že emoce kterou vyvolala byla negativní a fakt mi z ní bylo fyzicky zle, řadím tuto knihu mezi to nejlepší co jsem kdy četla. Podobně silně na mně zatím zapůsobilo asi jen O myších a lidech.

19.04.2017 5 z 5

Rozkaz zabít Rozkaz zabít James Dashner

Po Labyrintové sérii sem si nutně musela přečíst i tuto knihu. A neříkám, že by nebyla dobrá, líbila se mi a byla i napínavá, ale přišlo mi, že celý děj se nějak smrsknul na malý prostor a malý čas. Nicméně hodně mně zajímaly kapitoly, které popisovaly vzpomínky hlavní postavy na situaci po sluneční erupci. Vlastně bych ocenila ještě jednu knihu, ve které by byl popsán ten rok, předcházející této knize. A taky by mně zajímalo více o tom se dělo v těch následujících třinácti letech. :)

02.04.2017 3 z 5

Tak trochu šílení Tak trochu šílení Jeffery Deaver

Mám ráda detektivky a napětí a mám ráda Deavera, takže nebylo proč otálet s touto knihou :)

27.03.2017 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Ke knize jsem se vlastně dostala náhodou. Věděla jsem o ní, i tom, že vyvolala celkem rozruch, přesto (nebo proto?) mně nechávala chladnou. Do knihkupectví jsem šla pro jinou knihu, kterou jsem si chtěla přečíst ale neměli ji a tak mi padl zrak na dívku ve vlaku. Nu což, já přece neodejdu z knihkupectví s prázdnou :) hned sem koukla na hodnocení a komentáře tady, a překvapilo mně, že to neutočí na vrcholná čísla a tak jsem byla trochu zklamaná a začála jsem číst s nedůvěrou. Ale kniha mně hned od začátku strhla. Způsob jakým byla psaná, postavy, zápletka - no paráda. Jsem ráda že jsem si ji nakonec přečetla. A doporučuji všem, kdo máte rádi napětí a ne zrovna dokonalé hlavní hrdiny ;)

9/3
zhlédla jsem i film. A vlastně nebyl špatný, dokonce se celkem dost držel předlohy, což nebývá zrovna pravidlem. Celkové se mi líbil, ale, ani nevím proč, strašně mi vadilo, že se děj odehrává v jiném městě, ba v jiné zemi. Anglické pošmourno, i popis domů a vůbec prostředí se k příběhu nádherně hodili. Zasadit děj do New Yorku mi přišlo jako velké mínus.

06.03.2017 5 z 5

Váš zakrslý králík Váš zakrslý králík Monika Wegler

Druhá knížka o chovu králíčků co jsem zatím přečetla a musím říct, že tahle byla pro mně mnohem užitečnější a na informace bohatší :) a jsou v ní roztomilé fotečky králíčků :)

27.02.2017 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Samozřejmě na podruhé už to nebylo tak šokující, protože jsem věděla co přijde, ale na mrazivosti to neubralo .

20.02.2017 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Výborná kniha. Další perfektní zážitek při čtení Kinga. Konec mi přišel sice trochu utnutý a zrychlený, ale práce s postavami (popis jejich osobností a vztahů) mi to bohatě vynahradila :) a teda nečekala sem že to bude až taková vyvražďovačka, jsem ráda že aspoň někdo přežil. Líbí se mi ale že autor zabíjí ty zlé, ale i ty dobré - celá ta společnost pak působí o to realističtěji. Navíc člověk mám dost prostoru i času vytvořit si k postavám vztah. Knižku určitě doporučuji.

12.02.2017 4 z 5