Karkulín ze střechy

V úplně obyčejné ulici ve Stockholmu, v úplně obyčejném domě bydlí úplně obyčejná rodina Svantessonových. Obyčejný tatínek, obyčejná maminka a tři docela obyčejné děti Albert, Bety a Ben. Nahoře v domečku za komínem však přece jen někdo neobyčejný žije Karkulín ze střechy. A kdože to vlastně je? Ten malý, neodolatelný chlubílek a nenasyta, polopohádkový človíček, který umí létat ve vzduchu a provádí samé neuvěřitelné věci? Otevřte tuhle knížku a poznáte ho sami. Užijte si Karkulínovy žertovné kousky a legrace, které pro vás vykouzlila Astrid Lindgrenová....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/111351/karkulin-ze-strechy-111351.jpg 4.3228
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Lillebror och Karlsson på taket, 1955

Kniha Karkulín ze střechy

ava.s
01.11.2020

Jako dítě jsem milovala knihy od Astrid. Na Děti z Bullerbynu to nemá, ale stále vysoký standard.

martineden
26.10.2020

Dětství bez knih Astrid by bylo o tolik chudší!

MAVIS66
06.08.2020

Karkulína milují všechny generace naší rodiny, je prostě k sežrání :-)

m_martina
22.05.2020

Knihu jsem četla před lety dceři a vzpomínám si, že Karkulín nás obě dobře bavil.

BarcaStell
24.02.2020

Karkulín byl prima zažíval dobré zážitky.Moc jsem se u toho pobavila.

pepa4081
18.01.2020

Karkulín není má nejoblíbenější postava, protože je trochu sobec, ale je s ním legrace. Jako všechny knihy paní Lindgrenové se i tato velmi hezky čte. Ben, jeho rodina, i kamarádi jsou sympaťáci. Dětem i dospělým milovníkům dětských příběhů doporučuji.
Velmi uspokojivé.

Petja
05.08.2019

Další dílo od Astrid Lindgrenové, které jsem v dětství vůbec neznala, a teď jsem se s pětiletou dcerou dobře bavila. Je úplně jiné než Děti z Bullerbynu, Madynka nebo třeba Lotta, protože v ní vystupuje pohádkový Karkulín. Ten mne v první části knihy hodně rozčiloval, ve druhé se z něho stal skoro kladný charakter. Kapitola o koláčové horečce nám navíc hodně pomohla, když měla dcera stejně jako Benovi sourozenci podezření na spálu, z které nakonec vyšla angína s vyrážkou a musela držet přísnou dietu - bez koláčů, sladkostí a kakaa.
Příběhy perfektně doplňují ilustrace od Heleny Zmatlíkové. Knihu jsme zatím měly půjčenou z knihovny, ale asi si o ni napíšeme Ježíškovi.

suvik
11.02.2019

Tahle kniha mne v detstvi minula, ale v oblibenem knihkupectvi mi ji moc doporucovali, kdyz jsem chtela neco veseleho pro syna. S varovanim, ze Karkulin je vlastne hrozny otrava. A je. Ale pritom se tomu musim fakt smat a nektere dily byly uplne genialni - s pani Sovovou napr. Myslim, ze dospelak se snad pobavi i vic nez dite resp. nekdy se smejeme na ruznych mistech (syn ma sedm let). Kazdopadne ja doporucuju a sama netusim, proc me to prijde tak ctipne, kdyz je ten Karkulin nejvetsi nesympatak na svete. No klid, jenom klid! :-)