Karkulín ze střechy

V úplně obyčejné ulici ve Stockholmu, v úplně obyčejném domě bydlí úplně obyčejná rodina Svantessonových. Obyčejný tatínek, obyčejná maminka a tři docela obyčejné děti Albert, Bety a Ben. Nahoře v domečku za komínem však přece jen někdo neobyčejný žije Karkulín ze střechy. A kdože to vlastně je? Ten malý, neodolatelný chlubílek a nenasyta, polopohádkový človíček, který umí létat ve vzduchu a provádí samé neuvěřitelné věci? Otevřte tuhle knížku a poznáte ho sami. Užijte si Karkulínovy žertovné kousky a legrace, které pro vás vykouzlila Astrid Lindgrenová....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/111351/karkulin-ze-strechy-111351.jpg 4.3193
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros (ČR)

Lillebror och Karlsson på taket (1955)

Kniha Karkulín ze střechy

suvik

Tahle kniha mne v detstvi minula, ale v oblibenem knihkupectvi mi ji moc doporucovali, kdyz jsem chtela neco veseleho pro syna. S varovanim, ze Karkulin je vlastne hrozny otrava. A je. Ale pritom se tomu musim fakt smat a nektere dily byly uplne genialni - s pani Sovovou napr. Myslim, ze dospelak se snad pobavi i vic nez dite resp. nekdy se smejeme na ruznych mistech (syn ma sedm let). Kazdopadne ja doporucuju a sama netusim, proc me to prijde tak ctipne, kdyz je ten Karkulin nejvetsi nesympatak na svete. No klid, jenom klid! :-)

Andrea x
23.11.2018

To je úplná maličkost, přečíst Karkulína. Moc jsme se nasmáli.

PWM
18.03.2018

Vůbec tomu nerozumím, takový zmetek a tak moc ho prostě musíte milovat. Asi jsme trochu masochisti, ale Karkulín je prostě úžasný antihrdina s bouřlivými příběhy a spoustou veselých dobrodružství. Je to asi takový obtloustlý „James Dean“ z dětské knížky… Pro mě spolu s Ronjou jedna ze dvou nejlepších knih Astrid Lingrenové.

MOu598
23.05.2017

Četla jsem v únoru 2007. Podle mých poznámek:
Milé. Pro malé děti.
Hezky se čte.

Pumpkin
27.04.2017

Knížka se mi líbila, ale samotný Karkulín byl na facku :D

witiko
25.04.2017

To, jak Karkulín uráží, sráží a podráží Bena, jsem bral jako zvláštní typ autorčina humoru, ale poté, co jsem dětem přečetl několik dalších knih od Lindgrenové (a pak jsem s tím rázem skončil), jsem dospěl k tomu, že to nebude úplně náhoda. Autorka má podivnou zálibu děti tak trochu trýznit, nezdá se vám? Jinak je to nápadité a vtipné čtení, ale tahle pachuť nevyprchala, spíš s odstupem ještě zesílila.

lenulitah
16.03.2017

Ten Karkulín je ale nesympatická postava - aspoň tedy pro mě, pro dospělého. Dětem se však líbí a to je to hlavní..

LuthyLaura
27.12.2016

Karkulín je neuvěřitelná postavička. Já si ho pamatuji dodnes, zůstal mi v hlavě přes 25 let a to je s mou pamětí co říct. Synka baví i na pokračování.