Ronja, dcera loupežníka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ronja se narodila za bouřlivé noci, která byla tak děsuplná, že napůl rozťala prastarý hrad, v němž vládl její otec bandě loupežníků. Odtrženou část hradu ihned obsadil na smrt znepřátelený rod lupiče Borky. A co čert nechtěl, Ronja našla svého nejlepšího kamaráda právě v synovi Borky, Birkovi. Co všechno nebezpečného i hezkého z toho vzešlo, se dozvíte v tomto příběhu, jenž se odehrává v divokém lese a lukách se skřítky, větrnicemi, smíchem i nadějí, že se Ronje i Birkovi snad podaří smířit odedávna znesvářené klany. Dávný příběh Ronji a Birka je známý i z filmového zpracování. Vychází k 100. výročí narození A. Lindgrenové....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11329/ronja-dcera-loupeznika-p0X-11329.jpg 4.7565
Žánr
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)
Orig. název

Ronja Rövardotter, 1981

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (82)

Kniha Ronja, dcera loupežníka

Přidat komentář
kakalo
18. listopadu

Nádherný příběh. Dlouho na něj budu vzpomínat!!!

Danielka959
26. října

Sice jsem viděla kreslenou verzi,ale jako knížka se mi taky moc líbila...


martineden
26. října

Romantika! Jak ta paní Astrid ví, po čem dětské srdce touží! Nespoutaný život, příroda, zvířata. A humor!

Scheila
08. září

Příběh malé Ronji je opravdu okouzlující, všechna jejich dobrodružství jsem prožívala s nimi. V knize je mnoho smyšlených postaviček, které dodávají příběhu to pravé kouzlo. Astrid vymyslela opravdu milý a krásný příběh o přátelství a odvaze.
Už rozumím tomu proč mi mamka vždy říkala že jsem jak Ronja a do teď mi říká potvůrko podivná :D

pajaroh
09. srpna

To si takhle vyrazíte se spacákem a psem na přespání k lesu a místo poslouchání cvrčků a kochání se noční hvězdnou oblohou čučíte půl noci do knihy, dokud čelovka nedosvítí. Ale o to víc jsem prožívala Ronjiny příhody v jeskyni, v letní řece, v jejím lese. Větrnice na mě naštestí nepřišly, ale čumbrci tam 100% pobíhali.. no, možná ty díry vyhrabal můj pes...
Nádherná knížka, Astrid Lindgrenová má dar porozumět nejen dětské duši.
Ronjo, budeš mi chybět.

"Birk se rozhlížel po tmavnoucím lese a měl zvláštní pocit, ale nevěděl proč. Nechápal, že to, co cítí na prsou jako lehký smutek, je jen krása letního večera, nic jiného."

Adrim
02. srpna

Velmi pěkná poutavá dětská kniha.

Knihomolka506
21. července

Četla jsem jako dítě.. Pěkný a zfilmovaný příběh z dávných času, kdy holky nechodily do školy a musely pomáhat doma a nejenom to..Bránily hrad a hlavně pomáhaly svým rodičům, co mohly.

rozina351
13. dubna

Jedna z mých nejoblíbenějších knih vůbec a jeden z vrcholů tvorby Astrid Lindgrenové. Krásné líčení přírody a všudypřítomnost pohádkových bytostí na pozadí příběhu o přátelství, lásce a odpoutání, hledání vlastní identity a způsobu života "po svém". Knihá má určitě co říct i puberťákům a dospělým, jakkoli je psána úsporným a jednoduchým, dětem srozumitelným jazykem.

1

Doporučujeme

Vinnetou  2.díl  Rudý gentleman
Vinnetou 2.díl Rudý gentleman
Nováček
Nováček
Dva divoši
Dva divoši
Upíří hora
Upíří hora