Ronja, dcera loupežníka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ronja se narodila za bouřlivé noci, která byla tak děsuplná, že napůl rozťala prastarý hrad, v němž vládl její otec bandě loupežníků. Odtrženou část hradu ihned obsadil na smrt znepřátelený rod lupiče Borky. A co čert nechtěl, Ronja našla svého nejlepšího kamaráda právě v synovi Borky, Birkovi. Co všechno nebezpečného i hezkého z toho vzešlo, se dozvíte v tomto příběhu, jenž se odehrává v divokém lese a lukách se skřítky, větrnicemi, smíchem i nadějí, že se Ronje i Birkovi snad podaří smířit odedávna znesvářené klany. Dávný příběh Ronji a Birka je známý i z filmového zpracování. Vychází k 100. výročí narození A. Lindgrenové....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11329/big_ronja-dcera-loupeznika-p0X-11329.jpg 4.6748
Žánr:
Literatura světová, Pro děti a mládež, Příběhy

Vydáno: , Albatros (ČR)
Originální název:

Ronja Rövardotter, 1981


více info...
Nahrávám...

Komentáře (114)

Kniha Ronja, dcera loupežníka

sgjoli
23. dubna

Ronju jsem si chtěla přečíst už hodně dlouho, ale nakonec jsem se k ní dostala až nyní v dospělosti. Nevím, jak moc by mi kniha sedla, když bych četla jako dítě, nicméně nyní jsem zůstala na půl cesty. Nápadem určitě skvělé, rukopis Astrid Lindgrenové z toho je určitě patrný. Přesto jsem se bohužel na několika místech přistihla, že se občas nutím a nemůžu se na několika místech začíst. Což je zvláštní, protože celkový dojem po dočtení jsem měla vlastně spíš pozitivní než negativní.
Nakonec tedy 3 hvězdy. Nápad velmi dobrý, pár zajímavých myšlenek a jako bonus vydání, co jsem měla půjčené z knihovny, bylo doplněno o krásné ilustrace. Ale jako čtenářka odkojená Dětmi z Bullerbynu jsem možná přeci jen čekala o trochu víc.

Leona333
14. března

Po knížce Děti z Bullerbynu, má druhá - obrovská, dětská srdcovka. Jako malá jsem si ji četla dokola a dokola. Furt a znova ; )
Ronja byla má hrdinka a průkazné alibi, pro většinu rán, kdy jsem jakožto malé pískle, vyskočila z postele, prolítla koupelnou a smykem se vyhýbala babičce, která měla potřebu učesat mou dlouhou, kudrnatou, nepoddajnou hřívu. Vzdorovitě jsem jí pokaždé řekla; že se Ronja taky česat nemusí - nepotřebuje, protože má na starosti mnohem důležitější věci... ; )
Tenhle můj dětský - čtecí klenot, je tak nějak jinak upravený Shakespeare, kde se ,,hlavní postavy - rody nejmenují Kapuleti a Montekové..." ; ) Astrid Lindgrenová, zde pro děti vytvořila nádherný, kouzelný příběh se šťastným a optimistickým koncem... ; )


simca9342
23. února

"Z pravěku"
Četla jsem jako dítě.. Pěkný a zfilmovaný příběh z dávných času, kdy holky nechodily do školy a musely pomáhat doma a nejenom to..Bránily hrad a hlavně pomáhaly svým rodičům, co mohly.

musivila
01.12.2022

Jako dítě jsem moc milovala film, hlavně skřítky čumbnky: „Pro pro pročpak to to děláš, ty ty potvůrko po po podivná?“
A nyní, když jsem po letech četla se synem příběh Ronji, jsem si knihu naplno užila. Je to moc krásný příběh o neskutečné síle přátelství a lásky. Plný emocí, až jsem kolikrát měla stažené hrdlo a jindy jsem záviděla Ronje její svobodu a vychutnávala s ní krásy přírody a tajemství lesa. Doporučuji.

Arcticus
23.11.2022

Ako dieťa som zbožňoval príbehy Emila z Lönnebergy, na Ronju som natrafil náhodou až teraz v dospelosti a prečítal v rámci čítania pred spaním svojmu malému synovi. Obidvom sa nám knižka veľmi páčila. Sám som prekvapený, ako dokáže zaujať aj dospelého čitateľa. Dokonca aj dej nie je, ako to u mnohých detských knižiek býva, tak jedoznačne predvídateľný.

Any26
17.11.2022

Astrid Lindgrenová jako klasika. Ronja, dcera loupežníka jako srdcovka.
Tuhle knížku opravdu miluji! --- Ronja a Birk ... nerozlučná dvojka

LillyM.
14.10.2022

Co se Ronji týče, je to snad má nejoblíbenější pohádka od této autorky. Na téhle knize jsem doslova a do písmene vyrůstala. Krásné ilustrace a milý úsměvný děj... Ať si říká kdo chce co chce ale na Ronju nebudu nikdy dost stará:)

vmatusko
16.09.2022

Krásny príbeh, keď raz budem mať deti, určite im to budem čítať. Je to oddychové - rýchle čítanie.

1