Ronja, dcera loupežníka

Ronja se narodila za bouřlivé noci, která byla tak děsuplná, že napůl rozťala prastarý hrad, v němž vládl její otec bandě loupežníků. Odtrženou část hradu ihned obsadil na smrt znepřátelený rod lupiče Borky. A co čert nechtěl, Ronja našla svého nejlepšího kamaráda právě v synovi Borky, Birkovi. Co všechno nebezpečného i hezkého z toho vzešlo, se dozvíte v tomto příběhu, jenž se odehrává v divokém lese a lukách se skřítky, větrnicemi, smíchem i nadějí, že se Ronje i Birkovi snad podaří smířit odedávna znesvářené klany. Dávný příběh Ronji a Birka je známý i z filmového zpracování. Vychází k 100. výročí narození A. Lindgrenové....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/11329/ronja-dcera-loupeznika-p0X-11329.jpg 4.7499
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros (ČR)

Ronja Rövardotter (1981)

Kniha Ronja, dcera loupežníka

bibi.r

Milé a napínavé dobrodružství pro děti kolem 8 let. Bavilo mě to a dobře se to četlo.
Ilustrace se mi tedy bohužel nelíbily.

taikatalvi

Krásne, aj keď som sa k tejto knihe dostala ako dospelá, je to krásny príbeh, cítiť z toho ako Škandinávci berú prírodu tak- inak :) Aj napriek môjmu veku mala pre mňa kniha čaro a napínavo som čakala, čo bude ďalej. Ak raz budem mať deti tak im túto knihu prečítam :)

Hani77

Knihu jsem četla jako dítě školou povinné a moc se mi líbila!!! Film, který jsem viděla mnohem později, už pro mě to kouzlo neměl, v podstatě můžu říci, že bych ho znovu vidět nemusela, na rozdíl od knihy. Moje dcery v ní bohužel to kouzlo nenašly .... myslím, že je to škoda.

Fany09
09.12.2018

Hezký.

haki34
08.11.2018

Ronja... lesní divoženka, prototyp správné zbojnické dcerky... a nerozlučný kamarád Birk... bydlet na hradě, kdo by to nechtěl ?? potkávat v lese mluvící potvůrky a skřítky, tak to už jo.. jezdit na divokých poníkách, tábořit v jeskyni, odolávat bludičkám, běhat po mechu, koupat se v divoké severské ledové řece - to bych chtěla zažít !! a zpívat večer se zbojníky u ohně, dokud mě maminka neodnese pod medvědí kožešinu :)) ( a nejen jako malá holka...:)) pro mě určitě lepší Astridina hrdinka než Pippy - i když taky je tady spousta fantazijních prvků, přeci jen je to tak nějak reálnější dobrodružství.... Asi Astrid tu Ronju znala osobně ;) doporučuji nejen dětem !!! (mimochodem, i film je velmi vydařený)

Péťa1950
30.09.2018

Bohužel nejde víc hvězdiček přidat. Krásná knížka.

Nomia
27.09.2018

Sever, divokost, hravost, přátelství, napětí a hlavně zlatá divoška Ronja. Když ji miluješ, není co řešit... moje milovaná dětská kniha, nepřekonatelná záležitost. :)

whale77
28.07.2018

Kdyby Lindgrenová napsala jen tuhle jedinou knížku, tak bych stejně řekla, že je to nejlepší autorka na světě :-) Dětská autorka, která mě svým psaním okouzlila nejen v dětství, ale přetrvává to i v dospělosti. Ronja je jedna z mých nejoblíbenějších knížek, včetně zfilmované podoby!
Autorka do téhle knížky dostala a směrem ke čtenáři předala tolik emocí: lásky k přírodě, rodině a blízkým, i k sobě samé, ale i vztek, odvahu, hrdost, touhu, všechno a velice živě, přesvědčivě. Každý řádek (určitě i díky představě ovlivněné filmovou verzí) vyvolává tak živé obrazy a skvěle podněcuje fantazii. Zbožňuju sekernici Lovisu, miluju „mačo“ Matyse, chtěla bych mít (i pro své děti) dětství jako Ronja a umřít jako Plešek. A občas si zabydlet v lese, jako byl ten Matysův (samozřejmě ozbrojená, abych přežila všechny ty větrnice – harpyje a medvědy a bludičky a šedivíky).