Ronja, dcera loupežníka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ronja se narodila za bouřlivé noci, která byla tak děsuplná, že napůl rozťala prastarý hrad, v němž vládl její otec bandě loupežníků. Odtrženou část hradu ihned obsadil na smrt znepřátelený rod lupiče Borky. A co čert nechtěl, Ronja našla svého nejlepšího kamaráda právě v synovi Borky, Birkovi. Co všechno nebezpečného i hezkého z toho vzešlo, se dozvíte v tomto příběhu, jenž se odehrává v divokém lese a lukách se skřítky, větrnicemi, smíchem i nadějí, že se Ronje i Birkovi snad podaří smířit odedávna znesvářené klany. Dávný příběh Ronji a Birka je známý i z filmového zpracování. Vychází k 100. výročí narození A. Lindgrenové....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11329/big_ronja-dcera-loupeznika-p0X-11329.jpg 4.6748
Žánr:
Literatura světová, Pro děti a mládež, Příběhy

Vydáno: , Albatros (ČR)
Originální název:

Ronja Rövardotter, 1981


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (4)

Podle údajů distributora je film nejen nejoblíbenějším filmem z filmů natočených podle knížek Astrid Lindgrenové, ale i jedním z nejvíce exportovaných švédských filmů vůbec.
Film sleduje dějovou linii knihy poměrně přesně, žádná důležitá událost není vynechána. Na jeho výrobu dohlížela sama autorka knihy. (Luccy78)


Na základě knihy vznikl v roce 1984 i stejnojmenný film. (Luccy78)


Z důvodu emigrace Olgy Kühnelové, byla u překladu ze švédštiny v 1. a 2. vydání uvedena Milena Nyklová, která text upravovala. Viz informace na konci knihy. (FMMMM)


Ocenění

1984 - ALSC Awards (Batchelder Award)