My z ostrova Saltkråkan

Veselé i napínavé vyprávění ze života party dětí z ostrova Saltkråkan. Spisovatel Melker se se svými třemi syny a dcerou rozhodne prožít léto na ostrově, kde je jen několik málo domorodců a pár letních hostů. Obyvatelé ostrova jsou nesporně velmi zajímaví, ať už jsou to sestry Teddy a Freddy, věčná povídalka Stina a všudypřítomná mudrlantka Tjorven (jejíž výroky ve Švédsku dodnes citují děti i dospělí)....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/21451/my-z-ostrova-saltkr-kan-21451.jpg 4.5157
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros (ČR)

Vi på Saltkråkan (1964)

Kniha My z ostrova Saltkråkan

Alíša236

Četla jsem bohužel už jako dospělá, ale i tak se mi knížka líbila, kdybych ji četla dříve, věřím, že by se mi líbila ještě více.

Fany09
30.11.2018

Opravdu super.

GabrielleT.
18.03.2018

Škoda, že je tato knížka zastíněna Dětmi z Bullerbynu, které mi připadaly trochu slabší. Příběh je naprosto kouzelný, plný krásných myšlenek a rozdílných charakterů... moje nejoblíbenější "Lindgrenovka" už od čtyř let =)

Květinka008
11.10.2017

Knížku jsem si vybrala kvůli čtenářské výzvě - severský autor :-) - a proto, že jsem ji neznala. Moc nevím, na jakou cílovou skupinu míří, pro malé děti je zde dost složitostí (Malininy deníkové výlevy i randění), pro střední věk, který by zaujala dobrodružství Klubu havranů, zase příliš dětinská. Tjorven má místy dobré hlášky, ale jinak je to přechytralá vysírací holčička, která mi nebyla vůbec sympatická. Melkera mi bylo líto, už toho bylo na něj moc :-) Knížka mi ani tak nepřipomínala Děti z Bullerbynu, jako spíš Ransomeho Vlaštovky a Amazonky.

MOu598
08.07.2017

Kouzelné.
Dřív než knížku jsem viděla televizní seriál.
Obojí super.

Litocha
06.07.2017

Dojemná knížka o těch pravých (nejen) letních dobrodružstvích. Líbil se mi pospolitý způsob života obyvatel ostrova i celá rodina Melkerova. Jen ta Tjorven mě svou panovačností a prostořekostí chvílemi docela dráždila.

mot33
24.04.2017

Super sice to nedosahuje Dětí z Bule.....,ale stejně dost dobrý.

denib
17.04.2017

Velmi vtipné a plné dobrodružství, vynikající pro děti a podle mě i pro dospělé. I když Dětem z Bullerbynu se asi nic nevyrovná, přesto je to jedna z nejlepších dětských knih, jaké jsem kdy četla. Hodně jsem se nasmála hlavně příhodám tatínka Merkela, který vydá za svoje čtyři děti :-) A moc jsem si oblíbila malého Pelleho s jeho láskou ke zvířatům a psa Bocmana s jeho láskou k prostořeké Tjorven. Způsob vyprávění je pro mě velmi zajímavý - je totiž z pohledu dětí i dospělých. Jediné, co mi trošku vadilo, jsou fotografie z filmu (vydání z r. 2004). Jednak bych ráda viděla ilustrace a hlavně jde z fotek poznat i děj, který je v knize až po fotografiích - takže to je trochu spoiler. Ale jinak opravdu výborná kniha.