Bratři Lví srdce

Krásný, nevídaný, strhující příběh odvahy, cti a věrného přátelství, které zvítězilo nad smrtí, zradou a nenávistí, prožili sourozenci Jonatán a Karel zvaný Suchárek.

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2528/big_bratri-lvi-srdce-evO-2528.jpg 4.5688
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Bröderna Lejonhjärta, 1973

Kniha Bratři Lví srdce

Lajka2012
včera

Hm. Nelíbilo se mi že se to odehrávalo někde v říši mrtvých. Čekala bych něco jako že se ztratili ve skalách, pak se našli a společně našli cestu domů. Astrid Lindgren je má oblíbená spisovatelka ale kniha zklamala. První kapitola se mi líbila ale druhá... Nedočteno!

zuzanie1

Na knihu jsem narazila náhodou, opět díky čtenářské výzvě. Neznala jsem ji, ani si ji nepamatuji ze školy. Je to doopravdy zvláštní příběh. Svým způsobem vše dobře dopadlo, ale tolik smrti, krve, pláče… nelíbí se mi jako kniha pro děti. Návod k tomu aby se zabily a pak se ocitnou v lepším světě?!? Tohle bych svým dětem asi ke čtení nedoporučila.

gratia

Pro mě jeden z nejkrásnějších příběhů.

Iljič

Kniha objevena díky doporučení mého oblíbeného zpěváka. A při čtení jsem si uvědomil, že jsem s bráchou prožil fakt skvěly dětství, akorát už uběhlo tolik času, že na to člověk zapomíná.

JAnD

Znám jako rozhlasovou hru, teď i přečteno.

Dobrodružství z dob rytířů se čte opravdu dobře.

Lindgrenová se rozhodně tématu smrti nevyhýbá, snad až na Děti z Bullerbynu, ovšem zde úplně nevím, co si myslet o závěrečném řešení - Nangiala, Nangilima, co bude potom? A kolik levelů celkem?

EmillyT

Krásný příběh o přátelství,sourozenecké lásce, odvaze a velkém dobrodružství. Prvně jsem tuto knihu četla na základní škole a okouzlila mě tak, že se k ní vždy ráda vracím. Tentokrát jsem se k ní vrátila v rámci tématu knižní výzvy 2022 a jsem za téma Kniha od autora mého dětství moc ráda.

MíšaS.

Přečteno opět po letech kvůli ČV 2022. Tuto knihu jsem měla ráda už jako dítě a téma sebevraždy mi v dětském věku a ani v dospělé vůbec nepřišlo nevhodné, jak se zde někteří vyjadřují. Ale možná proto, že v dětském věku, jsem tak úplně nechápala, co přesně, že to Suchárek udělal a co to přesně tedy znamená.

haWranka

Opravdu těžce se mi kniha hodnotí. Svět je vymyšlený úžasně, nápad dobrý. Ale nějak nevím, v jakém věku by mě zaujala. Jako dítě bych byla moc vyděšená - ta spousta smrti by mi určitě příjemná nebyla, deprimovalo mě to i teď. V dospělosti je pro mě zas příběh až moc dětský. Tak nevím, komu byla kniha určena…? Možná je můj zážitek také ovlivněn audioverzí čtenou Terezou Kostkovou, na mě to bylo až moc patetické…