O myších a lidech přehled

O myších a lidech
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1962/bmid_o-mysich-a-lidech-lOl-1962.png 4 5346 5346

Dva nemajetní zemědělští dělníci přicházejí ve 30. letech 20. století pracovat na farmu do salinaského údolí. Každý z nich má jinou povahu, oba však spřádají sny a iluze, že jednou se jim podaří mít své vlastní hospodářství a budou tam chovat králíky. Doba je hodně zlá; a nejhorší se teprve rýsuje. Ochranářský a prozíravý George správně tuší, že slaboduchý silák Lennie by nechtě mohl způsobit katastrofu...... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Alpress

Of Mice and Men , 1937

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize O myších a lidech. Přihlašte se a napište ho.

kuky921
předevčírem 5 z 5

Krásná jednohubka o přátelství. Velmi dobře se čte.

jarkaska
01.06.2024 5 z 5

Krásný příběh o přátelství dvou mužů, i když zcela rozdílných. Moc se mi to líbilo. Určitě zkusím další z knih autora.

Renatka11
24.05.2024 5 z 5

Výborné čtení a další splněný rest. Strašně krásné a smutné. Lennie mi připomínal jak mého milovaného Johna Coffeyho, tak kliďase, náčelníka Bromdena, nebo spíš to, kým se Bromden zdál být, laskavého obra s duší dítěte.
Zpětně nechápu jak to, že mě před pár lety čtený Steinbeckův Sladký čtvrtek tak strašně nebavil, když dnešní odpoledne strávené s Lenniem a Georgem jsem si užila moc a už se těším na film.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha O myších a lidech v seznamech

v Přečtených8 717x
ve Čtenářské výzvě1 667x