Amazonie

Randova vědecká výprava vstoupila do bujné amazonské divočiny a už nikdy se neobjevila. O několik let později se z jednoho z nejnehostinnějších pralesů na světě nečekaně vypotácí její člen – bývalý voják ze Speciálních jednotek. Je na pokraji sil, je vyděšený a zbývá mu pouze několik hodin života. Do džungle kdysi vkročil s jedinou paží… a vrátil se s oběma. Úřady nedovedou tento nevysvětlitelný jev nijak objasnit, a proto vysílají Nathana Randa do neproniknutelného světa plného dosud nevídaných nebezpečí, aby se vydal po stopách svého zmizelého otce… za tajemstvím, které musí být za každou cenu odhaleno. Noční můra, která na Nata a jeho skupinu výzkumníků a ostřílených rangerů čeká, ale daleko přesahuje jejich nejčernější očekávání. Číhá na ně prastará, nevýslovná hrozba – moc převyšující lidskou představivost –, která může navždy změnit celý svět kolem temných, smrtících hranic…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/1084/amazonie-rzu-1084.jpg 4.4511

Amazonia (2002)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, BB art

kac.pospisilova

Na můj vkus až moc úmrtí ale děj jako takový byl zajímavý

Ferry9

Hodně drsná a zajímavá kniha :).

Briv

Několik knih od Rollinse už mám přečtených a tak jsem se s chutí pustila do téhle. Nebyla úplně špatná, ale prostě mě nenadchla. Připadala mi přehnaná a docela uměle dotažená, snad spisovatel pořádně nevěděl, jak ten konec zaonačit. Neseděli mi tam ani američtí vojáci, kteří si nedokázali s přírodou vůbec poradit. Jako kdyby nikdy na nic netrénovali. Ale kdo to bude brát jako oddechovku, u které si člověk krásně vyčistí mozek, tomu se to může líbit.

Trošku jiný Rollins, než jsem zvyklá, ale rozhodně nelituji přečtení. Spíše taková oddechovka, ale dost mě zaujala. Čte se sama, jako pro mě všechny knihy tohoto autora.

Edlik

Tak jestli někde bral "železný Jim" inspiraci pro Avatara tak tady :-) Dobře se to čte. Jen jsem čekal něco jako eko thriller, a dostal jsem něco trochu jiného. Děj letí kupředu, nejsou zde hluchá místa.

tygřík2

Tak jestli se mi v koutku duše někdy choulila maličká touha vidět Amazonii, po přečtení tohoto příběhu se vypařila. Brr!!
Jelikož mne skolila obyčejná chřipka a ne exotický virus či prion, přesvištěla jsem knihu očima za dva dny a hned je mi líp. (Že by byl papír vyroben ze dřeva Yaggy?)

eva2114

waw! To sa dobre čítalo :)

horvis

Už je to několik měsíců, co jsem to četl. Ale pěkný, čtivý, zajímavý. Ze začátku to myslím chvíli trvalo než se to rozjelo, já nevim např. 50 stránek, ale pak už to mělo spád a člověku se z toho nechtělo spát. Prostě, četlo se to samo.

rencas
23.11.2017

Mám ráda knížky od tohoto autora

Miloš_1
14.11.2017

Uf! Úvod vypadal lákavě. Říkal jsem si, že se nenechám odradit "rodokapsovou" obálkou. Naivních triků a konstruktů v ději ovšem přibývalo a v polovině jsem to vzdal s vědomím, že se nedozvím, jak vše dopadlo, ale budu mít čas na něco lepšího ;)

CharlesWard
07.11.2017

Ćíst se to dalo, ale chvílemi jsem si prostě musel říkat: "Hm, tak už došlo i na ......, co přijde dál??"

Kveta123
06.11.2017

Mám moc ráda knížky tohoto autora. Svižné, napínavé čtení. :)

SuperSojka
05.11.2017

To téma je hrozně fascinující, protože Amazonie sama o sobě je neprozkoumaná, stále tam lze najít tajuplná místa, objevit rostliny, které dokážou zázračně léčit, takže mi nastíněný příběh nepřijde zas tak přitažený za vlasy. V Amazonii se klidně mohl udát...Takže za výběr tématu čtyři hvězdičky, styl vyprávění za tři. Ničím nevybočuje, ničím neuráží.

Kelly.bookworm.
23.10.2017

Miluju tuhle knížku, já vím že to není žádná dětská literatura (na můj věk), ale je to opravdu bomba.

susu
13.10.2017

Hezká dobrodružná pohádka. Nemůžu jinak, než ohodnotit plným počtem. Od autora jsem ještě nic nečetla, ale nákup na zkoušku za pár korun se očividně vyplatil.

frantisek8863
13.10.2017

Mé první setkání s autorem a do poloviny knihy jsem byl potěšen. Později to trochu drhlo a bylo to takové jaké to bylo. Hlavní bylo, že se to víceméně dobře četlo a zbytečně nenudilo. Odkaz knihy na ne zcela prozkoumanou Amazonii, ekologii a "lékárnu" pro lidstvo s nabaleným dobrodružným příběhem byl zajímavý nápad. Začátek mi částečně připomínal seriál Řeka, ale pak to šlo svou vlastní cestou. Jak tady někteří píší, že to je to nejlepší co autor napsal, tak jelikož si chci přečíst další knihy tak doufám, že se pisatelé ve svém hodnocení mýlí.

zelenoockaa
10.10.2017

Kniha se mi četla dobře, brala jsem ji jako oddechovou a výborně jsem si u ní odpočinula. Nenáročné čtení, které má spád...

CelaPeta
10.10.2017

Naprostá pecka, ráda bych se dočkala filmového zpracování.

ptcko
30.08.2017

Velmi čtivé, občas nelogické, na mne moc fantasy.

adorjas
18.08.2017

Chcete vyslovene knihu na dovolenku? Čtivá, dobrodružná, s rýchlymmi dejovými spádmi, s občas chýbajúcou logikou, kde dobro zvíťazí (a pozor, to nie je spoiler, ale od začiatku tušíte, že dobro naozaj zvíťazí).

Tak pri tejto knihe, to všetko obdržíte...o 2 dni si na ňu viac-menej nespomeniete, ale námet slušný a vy sa rozhodne nudiť nebudete.

P.s. Dej knihy sa podľa mojich výpočtov odohráva približne okolo roku 2000-2004. Ale prekvapilo ma, že v deji nikde nespomínajú, že by pri potulkami v pralese fotili fotky objavov, ktoré našli...celkom zaujímavé, vzhľadom na to, že každý vedec/bádateľ potrebuje dodať aj fotodokumentáciu, vzorky a podobne...možno v tým rokoch ešte neboli foťáky ;) (t.j. zarýpnutie si nad zvláštnosťou v knihe)

Bruno636
15.08.2017

Najlepšia kniha od p.Czajkowského,. ;) ,.dole klobúk pred jeho fantáziou,. určite si ju ešte minimálne raz prečítam,.Doporučujem,.

Zahonek
06.08.2017

Amazonii jsem dostal jako dárek k narozeninám od sestřenky a tímto jí velmi děkuji. V obchodě bych knihu bez většího zájmu patrně obešel. A to by byla rozhodně veliká škoda! Tohle bylo vážně úžasné a napínavé jako malé gatě:) První třetina knihy je klidnější a připomíná spíše cestovatelský deník trochu speciálnější výpravy do pralesa a nic moc nenasvědčuje tomu, že jde o sci-fi a co nevidět dojde k dramatickému zvratu. Od útoku piraní ale už knihu nedáte z ruky a nevnímáte okolní svět ani tělesné potřeby:) Hlavní téma knihy - záhada, jakým způsobem dorostla ruka Geralda Clarka - mi přijde zajímavé a originální, navíc podané tak, že čtenář celé sci-fi bez násilí přijme za holý fakt. Co ale bohužel vymyšleno není, je ukázka toho, čeho všeho je člověk schopen při honbě za penězi a vlastním prospěchem. Přesto jsem v podvědomí tušil, jak tohle celé asi dopadne - i když ne všichni mí oblíbenci se dožili poslední stránky. Všem zájemcům o pralesní dobrodružství vřele doporučuji.

Don-Leo
29.07.2017

Moc pěkná dobrodružná knížka. Autor výborně popisuje atmosféru pralesa. Ke konci je to už trochu fantasy, ale to příběhu neubírá na napětí.

Blackiie97
23.07.2017

Knížku jsem četla se zatajeným dechem od začátku do konce. Autor skvěle vystihl atmosféru deštného pralesa. Děj mě opravdu hodně bavil, zatím se Amazonie drží jako nejlepší knížka od Rollinse, kterou jsem četla :)

l.e.d
18.07.2017

Kniha je napsaná skvěle. Napínavá od začátku do konce. Moje první kniha od tohoto autora a díky ní si dojdu časem pro další. Mohu doporučit všem co mají rádi dobrodružné knihy.

Jido
09.07.2017

Skvělá kniha plná dobrodružství v amazonském pralese, děj, při kterém se ani na chvíli nebudete nudit.

Hani1088
23.06.2017

Super čtení

Veronika33
22.06.2017

Moja prvá kniha od tohto autora, najprv som bola skeptická či to nie je kniha skôr pre mužských čitateľov. Chyba, bolo to pútavé od začiatku dokonca ani chvíľu som sa nenudila. Miestami až moc fantasy, ale nevadilo užila som si ju a som spokojná. Dúfam, že aj ostatné knihy od autora ma zaujmú. Odporúčam.

Tebesťák
05.06.2017

První kniha, kterou jsem od Rollinse četla. Ze začátku jsem se nutila číst, ale po pár kapitolách jsem se od ní nemohla odtrnout. Rollins píše úplně boží knihy, rozhodně není jedina, kterou jsem od něj četla. Jedině doporučuju :-)

kytarka
14.05.2017

Hodně dobrodružný děj, který je z části docela možný, protože se odehrává na území neprobadáném. Mě se hodně líbilo.