Amazonie

Randova vědecká výprava vstoupila do bujné amazonské divočiny a už nikdy se neobjevila. O několik let později se z jednoho z nejnehostinnějších pralesů na světě nečekaně vypotácí její člen – bývalý voják ze Speciálních jednotek. Je na pokraji sil, je vyděšený a zbývá mu pouze několik hodin života. Do džungle kdysi vkročil s jedinou paží… a vrátil se s oběma. Úřady nedovedou tento nevysvětlitelný jev nijak objasnit, a proto vysílají Nathana Randa do neproniknutelného světa plného dosud nevídaných nebezpečí, aby se vydal po stopách svého zmizelého otce… za tajemstvím, které musí být za každou cenu odhaleno. Noční můra, která na Nata a jeho skupinu výzkumníků a ostřílených rangerů čeká, ale daleko přesahuje jejich nejčernější očekávání. Číhá na ně prastará, nevýslovná hrozba – moc převyšující lidskou představivost –, která může navždy změnit celý svět kolem temných, smrtících hranic… AMAZONIE. „Amazonie vás připoutá a nepustí vás, dokud neotočíte poslední stránku. Rollins je jedním z nejvynalézavějších vypravěčů dneška… Toto dílo si nesmíte nechat ujít!“ Lincoln Child „Nervy drásající dobrodružná jízda… v nejlepších tradicích žánru… James Rollins přichází s prvotřídním románem, který udržuje napětí až do úplně poslední stránky… Tento příběh je plný vzrušujících scén, jež se střídají v nepolevujícím tempu.“ Tampa Tribune....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/1084/amazonie-rzu-1084.jpg 4.4465

Amazonia (2003)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, BB art

susu

Hezká dobrodružná pohádka. Nemůžu jinak, než ohodnotit plným počtem. Od autora jsem ještě nic nečetla, ale nákup na zkoušku za pár korun se očividně vyplatil.

frantisek8863

Mé první setkání s autorem a do poloviny knihy jsem byl potěšen. Později to trochu drhlo a bylo to takové jaké to bylo. Hlavní bylo, že se to víceméně dobře četlo a zbytečně nenudilo. Odkaz knihy na ne zcela prozkoumanou Amazonii, ekologii a "lékárnu" pro lidstvo s nabaleným dobrodružným příběhem byl zajímavý nápad. Začátek mi částečně připomínal seriál Řeka, ale pak to šlo svou vlastní cestou. Jak tady někteří píší, že to je to nejlepší co autor napsal, tak jelikož si chci přečíst další knihy tak doufám, že se pisatelé ve svém hodnocení mýlí.

zelenoockaa

Kniha se mi četla dobře, brala jsem ji jako oddechovou a výborně jsem si u ní odpočinula. Nenáročné čtení, které má spád...

CelaPeta

Naprostá pecka, ráda bych se dočkala filmového zpracování.

ptcko

Velmi čtivé, občas nelogické, na mne moc fantasy.

adorjas

Chcete vyslovene knihu na dovolenku? Čtivá, dobrodružná, s rýchlymmi dejovými spádmi, s občas chýbajúcou logikou, kde dobro zvíťazí (a pozor, to nie je spoiler, ale od začiatku tušíte, že dobro naozaj zvíťazí).

Tak pri tejto knihe, to všetko obdržíte...o 2 dni si na ňu viac-menej nespomeniete, ale námet slušný a vy sa rozhodne nudiť nebudete.

P.s. Dej knihy sa podľa mojich výpočtov odohráva približne okolo roku 2000-2004. Ale prekvapilo ma, že v deji nikde nespomínajú, že by pri potulkami v pralese fotili fotky objavov, ktoré našli...celkom zaujímavé, vzhľadom na to, že každý vedec/bádateľ potrebuje dodať aj fotodokumentáciu, vzorky a podobne...možno v tým rokoch ešte neboli foťáky ;) (t.j. zarýpnutie si nad zvláštnosťou v knihe)

Bruno636

Najlepšia kniha od p.Czajkowského,. ;) ,.dole klobúk pred jeho fantáziou,. určite si ju ešte minimálne raz prečítam,.Doporučujem,.

Zahonek

Amazonii jsem dostal jako dárek k narozeninám od sestřenky a tímto jí velmi děkuji. V obchodě bych knihu bez většího zájmu patrně obešel. A to by byla rozhodně veliká škoda! Tohle bylo vážně úžasné a napínavé jako malé gatě:) První třetina knihy je klidnější a připomíná spíše cestovatelský deník trochu speciálnější výpravy do pralesa a nic moc nenasvědčuje tomu, že jde o sci-fi a co nevidět dojde k dramatickému zvratu. Od útoku piraní ale už knihu nedáte z ruky a nevnímáte okolní svět ani tělesné potřeby:) Hlavní téma knihy - záhada, jakým způsobem dorostla ruka Geralda Clarka - mi přijde zajímavé a originální, navíc podané tak, že čtenář celé sci-fi bez násilí přijme za holý fakt. Co ale bohužel vymyšleno není, je ukázka toho, čeho všeho je člověk schopen při honbě za penězi a vlastním prospěchem. Přesto jsem v podvědomí tušil, jak tohle celé asi dopadne - i když ne všichni mí oblíbenci se dožili poslední stránky. Všem zájemcům o pralesní dobrodružství vřele doporučuji.

Don-Leo

Moc pěkná dobrodružná knížka. Autor výborně popisuje atmosféru pralesa. Ke konci je to už trochu fantasy, ale to příběhu neubírá na napětí.

Blackiie97

Knížku jsem četla se zatajeným dechem od začátku do konce. Autor skvěle vystihl atmosféru deštného pralesa. Děj mě opravdu hodně bavil, zatím se Amazonie drží jako nejlepší knížka od Rollinse, kterou jsem četla :)

l.e.d

Kniha je napsaná skvěle. Napínavá od začátku do konce. Moje první kniha od tohoto autora a díky ní si dojdu časem pro další. Mohu doporučit všem co mají rádi dobrodružné knihy.

Jido

Skvělá kniha plná dobrodružství v amazonském pralese, děj, při kterém se ani na chvíli nebudete nudit.

Hani1088

Super čtení

Veronika33

Moja prvá kniha od tohto autora, najprv som bola skeptická či to nie je kniha skôr pre mužských čitateľov. Chyba, bolo to pútavé od začiatku dokonca ani chvíľu som sa nenudila. Miestami až moc fantasy, ale nevadilo užila som si ju a som spokojná. Dúfam, že aj ostatné knihy od autora ma zaujmú. Odporúčam.

Tebesťák

První kniha, kterou jsem od Rollinse četla. Ze začátku jsem se nutila číst, ale po pár kapitolách jsem se od ní nemohla odtrnout. Rollins píše úplně boží knihy, rozhodně není jedina, kterou jsem od něj četla. Jedině doporučuju :-)

kytarka

Hodně dobrodružný děj, který je z části docela možný, protože se odehrává na území neprobadáném. Mě se hodně líbilo.

Aymira

Příjemná verneovská pohádka. Ze začátku působilo vše normálně, ale zhruba od poloviny knihy se objevují fantaskní prvky, jejichž výskyt se postupně zvyšuje, až jde na konci o čirou fantasy. Trošku mi to připomínalo Cestu do středu Země. Skupina vědců a vojáků se vydává do neprobádaného amazonského pralesa, postupně vymírá, v patách jim je nepřátelská skupina, nechybí ani záškodník a spousta dosud nepopsaných živočišných a rostlinných druhů. Četlo se to dobře, děj svižně ubíhal, protože jakákoliv akční scéna trvá několik desítek stran a to potom knihu těžko odložíte, dokud vše neskončí a nespočítají se ztráty. Ovšem ke konci už jsem měla snahu děj uspíšit a přeskakovat řádky - od začátku bylo totiž jasné, jak vše dopadne.

Pumpkin

Závěr možná až moc fantaskní (myslím, že tohle nepíšu poprvé :D), ale popis prostředí byl pro mně tak dobře napsaný, že jsem v duchu viděla každou lianu :) a rozhodně přečteno jedním dechcem :)

Fondis

Dobra kniha. Člověk asi Rollinse musí brát s rezervou. Asi jsou všechny knihy podobne. Ale je to oddychovka, pohádka. Sic krvavější. Přečetl jsem od něj zatím čtyři knihy a tahle byla trochu horší. Ale jinak pohoda.

sirojezkin

Výborná kniha. Napínavá, od začátku do konce. Mám takové knihy moc ráda - dobrodružné a o přírodě. Místy mi některé nápady připadaly přitažené za vlasy, ale bylo to takové neotřelé. Pohádka pro dospělé s hororovým nádechem. Určitě doporučuji k přečtení. Určitě ve mně zanechala stopu, což se o některých knihách nedá říci.

davas

čte se celkem dobře ,ale je to tak přehnané ,že mi to prostě vadilo ....na konci , jak jsem tady už někde četl se z toho stane avatar ....

Kůzlátko

Napínavé, hezké čtení proložené i fakty, bavilo mě to. Od tohoto autora jsem už četla více knih a všechny byly dobré.

BadAngel

Kniha je chvílemi velmi napjatá i když začatek byl trochu nudnější, příběh byl zajímavý knihu jsem přečetla za 2 dny a musím říct , že i když trochu zklamala tak je velmi dobrá.

1972Sixo

No až taký nadšený som z toho nebol. Začiatok toho nasľuboval veľa, čakal som niečo na úrovni Crichtona, alebo Wellsa. Ale tu som len prechádzal z levelu do levelu, a na konci "Avatar". Dejové linky čo ma zaujali (indiánka so sušenými trofejami, svetová epidémia) skončili odfláknute. Skončilo to príliš scifistycky niekde na polceste.

olcab
30.12.2016

První kniha od J.Rollinse a musím říct, že jsem byla nadšená. Poutavý příběh, popis amazonského pralesa, přírody a celkově byla kniha pro mě velkým dobrodružstvím. Tento autor si mě získal i svým projevem písma a těším se na další jeho díla.

Puntíkatýhrnek
13.12.2016

Už jsem četla příběhy dva příběhy Sigma Force, takže jsem očekávala, že půjde o velice zajímavé téma, což mě nezklamalo. Kniha se čte jedním dechem. U spisovatele mi trošku vadí to, co je zřejmě u knížek žádoucí a málokterý autor tohle dokáže..člověk je pořád v napětí a nemůže se odtrhnout, či-li pro mne to není úplně odpočinkové čtení, naopak spíš je to čtení docela náročné. Ale není to ani tím, že by to bylo tak napínavé, i když akčnost těmhle knihám vážně nelze upřít, spíš je to opravdu tak zajímavé, že člověk prostě nemůže přestat...Také mě neustále udivuje, jaký má autor smysl pro detail i v situacích, kde bych ho nečekala...Navíc i po přečtení knihy o ní musím pořád přemýšlet, jaký je to vlastně žánr, jestli je na tom zrnko pravdy, například jestlli opravdu existuje přírodní antihmota, jestli opravdu jde, aby dorostl lidský orgán, nebo jestli je to všechno jen sci-fi... Kniha se mi vážně líbila a určitě jí doporučuji. Jen mi trošku nesedí americký "happyendovský" konec, trošku to celý příběh, dle mého názoru, degraduje a ubírá na věrohodnosti...

HáTa94
22.11.2016

Tak tato kniha mě okamžitě vtáhla do děje. Úžasný dobrodružný příběh, nádherné prostředí, kmen Ban-Ali a jeho posvátný strom. Podle mého názoru je Amazonie jednou z nejlepších Rollinsových knih, které jsem zatím četla. A závěr knihy byl pro mě úžasnou tečkou (ať už se jednalo o příběh hlavních aktérů nebo o příběh stromu).

Jia
15.11.2016

Skvělý dobrodružný thriller, napětí na každé stránce, pořád se něco zajímavého dělo, nechyběli sympatičtí hrdinové i podlí zrádci. Byla tam i trocha lásky, dojetí, poučení o bylinách, něco z medicíny i pěkný popis jak to vlastně vypadá v deštném pralese.
Hodně se mi to líbilo.

katerina2660
09.11.2016

Dočteno... konečně...
Nevím, zda vypisovat recenzi, absolutně se vším souhlasím s tím, co tu v recenzi níže napsala Suezie.
Příběh jako takový skvělý, ale utahaný....

danny_21
06.11.2016

Tak tomuhle říkám příjemné překvapení při prvním setkání s panem Rollinsem. Svižně a čtivě napsaná dobrodružná výprava v atraktivním prostředí amazonského pralesa ( krapet ve stylu Indyho ), kde není o nečekaná překvapení nouze a kde člověk i něco nového zjistí. Sice finální rozuzlení s mimořádně výkonným stromem bylo už trochu moc, ale nechť. Autor mi stylem a výběrem námětu připomíná Crichtona, tak třeba jsem se dočkal nástupce - těším se na další setkání - 75 %