Amazonie

Randova vědecká výprava vstoupila do bujné amazonské divočiny a už nikdy se neobjevila. O několik let později se z jednoho z nejnehostinnějších pralesů na světě nečekaně vypotácí její člen – bývalý voják ze Speciálních jednotek. Je na pokraji sil, je vyděšený a zbývá mu pouze několik hodin života. Do džungle kdysi vkročil s jedinou paží… a vrátil se s oběma. Úřady nedovedou tento nevysvětlitelný jev nijak objasnit, a proto vysílají Nathana Randa do neproniknutelného světa plného dosud nevídaných nebezpečí, aby se vydal po stopách svého zmizelého otce… za tajemstvím, které musí být za každou cenu odhaleno. Noční můra, která na Nata a jeho skupinu výzkumníků a ostřílených rangerů čeká, ale daleko přesahuje jejich nejčernější očekávání. Číhá na ně prastará, nevýslovná hrozba – moc převyšující lidskou představivost –, která může navždy změnit celý svět kolem temných, smrtících hranic…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/1084/amazonie-rzu-1084.jpg 4.4563

Amazonia (2002)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, BB art

brodequin
dnes

Já nevím...mě to zas tolik nezaujalo. Příběh přesně jak pro béčkový film, z kterého by dobrý režisér dokázal udělat přinejmenším kvalitní béčko. Ale nějak mi to celkem nesedlo. A ani nedokážu vysvětlit proč. :-) Možná styl psaní...? Přitom mám tyhle dobrodružné příběhy rád! Události jsou zajímavé, pořád se vlastně něco děje a celou knihu se čeká na rozuzlení a vysvětlení. Asi je to opravdu stylem psaní. Takový Verne by podobný příběh odvyprávěl mnohem lépe, ale je to samozřejmě věc názoru. Také mi vadilo všudypřítomné slovní spojení - "Ach bože". Tak a teď se na to obzvlášť budete soustředit. :-D Takže suma sumárum, dobrá knížka, budu si ji určitě pamatovat, konec byl zajímavý i celá ta myšlenka, ale stejně mě to nedokázalo zas tak zabavit.

Megurine
včera

Příběh, který nám bez okolků vypráví nefalšované dobrodružství uprostřed neprozkoumané Amazonie. Od knihy se prakticky nedalo odtrhnout, plno zvratů a stále sílící napětí nutí čtenáře číst dál. Mystická zápletka, zmutovaná zvířata, smrt na každém rohu... Opravdu jsem nečekala, že se mi kniha tak zalíbí. Příběh v sobě nese jakousi pohádkovost i surovost, která mě okouzlila. Velice příjemná oddechovka.

mi-380

Je stále mnoho míst na Zemi, která čekají na prozkoumání, Amazonie patří mezi ty nejzáhadnější. Z jejích temných stínů mohou ještě vystoupit mnohá překvapení, v dobrém i ve zlém. Klasický, mírně modernizovaný vypravěčský styl absolutně vážně a bez humoru popisuje výpravu vědců a vojáků, která čelí (nejen) nepřátelskému pralesu. Autorovi se podařilo vyvolat ve mně nostalgické vzpomínky na dobrodružné příběhy devatenáctého a dvacátého století: Tarzana, Mauglího, Batličku, Orinoko, Součka, verneovky, Doyleův Ztracený svět… Obliba sci-fi je podmínkou spokojené četby.
75% (zatím 557 hodnotících s průměrem 87%).

jaroiva
25.12.2018

Místo pohádek jsem letos o vánocích zabrousila do Amazonie. Vzhledem k tomu, že se od příběhu nedalo odtrhnout, pokračovala jsem pořád dál, a nakonec se dočkala taky trochu pohádkového závěru, takže úplně bez pohádek ty vánoce přece jen nebyly.
Prostředí pralesa a tak trochu biologická zápletka mi trochu připomněly film Šaman. Ten se mi taky líbil, jak nejsem úplně filmový fanda.
Určitě to nebude moje poslední knížka od tohoto autora. Rovnou se začínám poohlížet po nějaké další.

čef
03.11.2018

Čistokrevný dobrodružný román využívající všech kouzel žánru, které čtenáře lehce naplno připoutají. Takže si svým vnitřním zrakem snadno představíme pro nás exotickou amazonskou džungli plnou všelijakých čarokrásných rostlin, zvířat a příšer lidského druhu. Neustálý boj a napětí provází příběh, který je také o netušených možnostech tohoto atraktivního prostředí ohrožovaného nejenom chamtivými farmaceutickými společnostmi, ale hlavně rychle se měnícími podmínkami tohoto světa lidí...Vynikající ukázka umění autora tohoto druhu literatury.

HolkyKK
28.10.2018

Napínavé a dobrodružné až do konce.

Bino
28.10.2018

Úžasná kniha

sebikus
03.10.2018

Oddychová dobře čtená dobrodružná knížka.

Ewiczka
30.09.2018

jedna z mých oblíbených, co pár let se k ní vracím a vždy se dobře pobavím. Za mne typický Rollins před érou upírů a psů :)

Michaela999
06.08.2018

Prostě skvělé čtení, co víc dodat

DeKo1996
26.07.2018

Skvělá kniha, kterou jsem četla s napětím od začátku do konce.

Doubravka1975
25.07.2018

A můžu říct, že jsem byla v Amazonii, v džungli. S výpravou jsem zažila opravdu hodně velké dobrodružství, nechybělo napětí, boj o život, zmutovaná zvířata, mystická kletba, romantika a krásná příroda. Moje první kniha od J. Rollinse, ale určitě ne poslední!

dzin004
23.07.2018

Pro všechny milovníky napětí, hororu a sci-fi. Tato kniha byla první, kterou jsem do J. Rollinse četl a určitě to nebyla poslední.

klaritkaa
05.07.2018

Chytlavá, dobrodružná kniha.

kac.pospisilova
21.05.2018

Na můj vkus až moc úmrtí ale děj jako takový byl zajímavý

Ferry9
05.04.2018

Hodně drsná a zajímavá kniha :).

Briv
20.03.2018

Několik knih od Rollinse už mám přečtených a tak jsem se s chutí pustila do téhle. Nebyla úplně špatná, ale prostě mě nenadchla. Připadala mi přehnaná a docela uměle dotažená, snad spisovatel pořádně nevěděl, jak ten konec zaonačit. Neseděli mi tam ani američtí vojáci, kteří si nedokázali s přírodou vůbec poradit. Jako kdyby nikdy na nic netrénovali. Ale kdo to bude brát jako oddechovku, u které si člověk krásně vyčistí mozek, tomu se to může líbit.

03.03.2018

Trošku jiný Rollins, než jsem zvyklá, ale rozhodně nelituji přečtení. Spíše taková oddechovka, ale dost mě zaujala. Čte se sama, jako pro mě všechny knihy tohoto autora.

Edlik
02.03.2018

Tak jestli někde bral "železný Jim" inspiraci pro Avatara tak tady :-) Dobře se to čte. Jen jsem čekal něco jako eko thriller, a dostal jsem něco trochu jiného. Děj letí kupředu, nejsou zde hluchá místa.

tygřík2
29.01.2018

Tak jestli se mi v koutku duše někdy choulila maličká touha vidět Amazonii, po přečtení tohoto příběhu se vypařila. Brr!!
Jelikož mne skolila obyčejná chřipka a ne exotický virus či prion, přesvištěla jsem knihu očima za dva dny a hned je mi líp. (Že by byl papír vyroben ze dřeva Yaggy?)

eva2114
19.01.2018

waw! To sa dobre čítalo :)

horvis
11.01.2018

Už je to několik měsíců, co jsem to četl. Ale pěkný, čtivý, zajímavý. Ze začátku to myslím chvíli trvalo než se to rozjelo, já nevim např. 50 stránek, ale pak už to mělo spád a člověku se z toho nechtělo spát. Prostě, četlo se to samo.

rencas
23.11.2017

Mám ráda knížky od tohoto autora

Miloš_1
14.11.2017

Uf! Úvod vypadal lákavě. Říkal jsem si, že se nenechám odradit "rodokapsovou" obálkou. Naivních triků a konstruktů v ději ovšem přibývalo a v polovině jsem to vzdal s vědomím, že se nedozvím, jak vše dopadlo, ale budu mít čas na něco lepšího ;)

CharlesWard
07.11.2017

Ćíst se to dalo, ale chvílemi jsem si prostě musel říkat: "Hm, tak už došlo i na ......, co přijde dál??"

Kveta123
06.11.2017

Mám moc ráda knížky tohoto autora. Svižné, napínavé čtení. :)

SuperSojka
05.11.2017

To téma je hrozně fascinující, protože Amazonie sama o sobě je neprozkoumaná, stále tam lze najít tajuplná místa, objevit rostliny, které dokážou zázračně léčit, takže mi nastíněný příběh nepřijde zas tak přitažený za vlasy. V Amazonii se klidně mohl udát...Takže za výběr tématu čtyři hvězdičky, styl vyprávění za tři. Ničím nevybočuje, ničím neuráží.

Kelly.bookworm.
23.10.2017

Miluju tuhle knížku, já vím že to není žádná dětská literatura (na můj věk), ale je to opravdu bomba.

susu
13.10.2017

Hezká dobrodružná pohádka. Nemůžu jinak, než ohodnotit plným počtem. Od autora jsem ještě nic nečetla, ale nákup na zkoušku za pár korun se očividně vyplatil.

frantisek8863
13.10.2017

Mé první setkání s autorem a do poloviny knihy jsem byl potěšen. Později to trochu drhlo a bylo to takové jaké to bylo. Hlavní bylo, že se to víceméně dobře četlo a zbytečně nenudilo. Odkaz knihy na ne zcela prozkoumanou Amazonii, ekologii a "lékárnu" pro lidstvo s nabaleným dobrodružným příběhem byl zajímavý nápad. Začátek mi částečně připomínal seriál Řeka, ale pak to šlo svou vlastní cestou. Jak tady někteří píší, že to je to nejlepší co autor napsal, tak jelikož si chci přečíst další knihy tak doufám, že se pisatelé ve svém hodnocení mýlí.