Amazonie

od:


KoupitKoupit eknihu

Randova vědecká výprava vstoupila do bujné amazonské divočiny a už nikdy se neobjevila. O několik let později se z jednoho z nejnehostinnějších pralesů na světě nečekaně vypotácí její člen – bývalý voják ze Speciálních jednotek. Je na pokraji sil, je vyděšený a zbývá mu pouze několik hodin života. Do džungle kdysi vkročil s jedinou paží… a vrátil se s oběma. Úřady nedovedou tento nevysvětlitelný jev nijak objasnit, a proto vysílají Nathana Randa do neproniknutelného světa plného dosud nevídaných nebezpečí, aby se vydal po stopách svého zmizelého otce… za tajemstvím, které musí být za každou cenu odhaleno. Noční můra, která na Nata a jeho skupinu výzkumníků a ostřílených rangerů čeká, ale daleko přesahuje jejich nejčernější očekávání. Číhá na ně prastará, nevýslovná hrozba – moc převyšující lidskou představivost –, která může navždy změnit celý svět kolem temných, smrtících hranic…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/1084/amazonie-rzu-1084.jpg 4.4540

Orig. název:

Amazonia (2002)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, BB art
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (125)

Přidat komentář
sebikus
03. října

Oddychová dobře čtená dobrodružná knížka.

Ewiczka
30. září

jedna z mých oblíbených, co pár let se k ní vracím a vždy se dobře pobavím. Za mne typický Rollins před érou upírů a psů :)

Michaela999
06. srpna

Prostě skvělé čtení, co víc dodat

DeKo1996
26. července

Skvělá kniha, kterou jsem četla s napětím od začátku do konce.

Doubravka1975
25. července

A můžu říct, že jsem byla v Amazonii, v džungli. S výpravou jsem zažila opravdu hodně velké dobrodružství, nechybělo napětí, boj o život, zmutovaná zvířata, mystická kletba, romantika a krásná příroda. Moje první kniha od J. Rollinse, ale určitě ne poslední!

dzin004
23. července

Pro všechny milovníky napětí, hororu a sci-fi. Tato kniha byla první, kterou jsem do J. Rollinse četl a určitě to nebyla poslední.

klaritkaa
05. července

Chytlavá, dobrodružná kniha.

kac.pospisilova
21. května

Na můj vkus až moc úmrtí ale děj jako takový byl zajímavý

Ferry9
05. dubna

Hodně drsná a zajímavá kniha :).

Briv
20. března

Několik knih od Rollinse už mám přečtených a tak jsem se s chutí pustila do téhle. Nebyla úplně špatná, ale prostě mě nenadchla. Připadala mi přehnaná a docela uměle dotažená, snad spisovatel pořádně nevěděl, jak ten konec zaonačit. Neseděli mi tam ani američtí vojáci, kteří si nedokázali s přírodou vůbec poradit. Jako kdyby nikdy na nic netrénovali. Ale kdo to bude brát jako oddechovku, u které si člověk krásně vyčistí mozek, tomu se to může líbit.

0175
03. března

Trošku jiný Rollins, než jsem zvyklá, ale rozhodně nelituji přečtení. Spíše taková oddechovka, ale dost mě zaujala. Čte se sama, jako pro mě všechny knihy tohoto autora.

Edlik
02. března

Tak jestli někde bral "železný Jim" inspiraci pro Avatara tak tady :-) Dobře se to čte. Jen jsem čekal něco jako eko thriller, a dostal jsem něco trochu jiného. Děj letí kupředu, nejsou zde hluchá místa.

tygřík2
29. ledna

Tak jestli se mi v koutku duše někdy choulila maličká touha vidět Amazonii, po přečtení tohoto příběhu se vypařila. Brr!!
Jelikož mne skolila obyčejná chřipka a ne exotický virus či prion, přesvištěla jsem knihu očima za dva dny a hned je mi líp. (Že by byl papír vyroben ze dřeva Yaggy?)

eva2114
19. ledna

waw! To sa dobre čítalo :)

horvis
11. ledna

Už je to několik měsíců, co jsem to četl. Ale pěkný, čtivý, zajímavý. Ze začátku to myslím chvíli trvalo než se to rozjelo, já nevim např. 50 stránek, ale pak už to mělo spád a člověku se z toho nechtělo spát. Prostě, četlo se to samo.

rencas
23.11.2017

Mám ráda knížky od tohoto autora

Miloš_1
14.11.2017

Uf! Úvod vypadal lákavě. Říkal jsem si, že se nenechám odradit "rodokapsovou" obálkou. Naivních triků a konstruktů v ději ovšem přibývalo a v polovině jsem to vzdal s vědomím, že se nedozvím, jak vše dopadlo, ale budu mít čas na něco lepšího ;)

CharlesWard
07.11.2017

Ćíst se to dalo, ale chvílemi jsem si prostě musel říkat: "Hm, tak už došlo i na ......, co přijde dál??"

Kveta123
06.11.2017

Mám moc ráda knížky tohoto autora. Svižné, napínavé čtení. :)

SuperSojka
05.11.2017

To téma je hrozně fascinující, protože Amazonie sama o sobě je neprozkoumaná, stále tam lze najít tajuplná místa, objevit rostliny, které dokážou zázračně léčit, takže mi nastíněný příběh nepřijde zas tak přitažený za vlasy. V Amazonii se klidně mohl udát...Takže za výběr tématu čtyři hvězdičky, styl vyprávění za tři. Ničím nevybočuje, ničím neuráží.

Kelly.bookworm.
23.10.2017

Miluju tuhle knížku, já vím že to není žádná dětská literatura (na můj věk), ale je to opravdu bomba.

susu
13.10.2017

Hezká dobrodružná pohádka. Nemůžu jinak, než ohodnotit plným počtem. Od autora jsem ještě nic nečetla, ale nákup na zkoušku za pár korun se očividně vyplatil.

frantisek8863
13.10.2017

Mé první setkání s autorem a do poloviny knihy jsem byl potěšen. Později to trochu drhlo a bylo to takové jaké to bylo. Hlavní bylo, že se to víceméně dobře četlo a zbytečně nenudilo. Odkaz knihy na ne zcela prozkoumanou Amazonii, ekologii a "lékárnu" pro lidstvo s nabaleným dobrodružným příběhem byl zajímavý nápad. Začátek mi částečně připomínal seriál Řeka, ale pak to šlo svou vlastní cestou. Jak tady někteří píší, že to je to nejlepší co autor napsal, tak jelikož si chci přečíst další knihy tak doufám, že se pisatelé ve svém hodnocení mýlí.

zelenoockaa
10.10.2017

Kniha se mi četla dobře, brala jsem ji jako oddechovou a výborně jsem si u ní odpočinula. Nenáročné čtení, které má spád...

CelaPeta
10.10.2017

Naprostá pecka, ráda bych se dočkala filmového zpracování.

ptcko
30.08.2017

Velmi čtivé, občas nelogické, na mne moc fantasy.

adorjas
18.08.2017

Chcete vyslovene knihu na dovolenku? Čtivá, dobrodružná, s rýchlymmi dejovými spádmi, s občas chýbajúcou logikou, kde dobro zvíťazí (a pozor, to nie je spoiler, ale od začiatku tušíte, že dobro naozaj zvíťazí).

Tak pri tejto knihe, to všetko obdržíte...o 2 dni si na ňu viac-menej nespomeniete, ale námet slušný a vy sa rozhodne nudiť nebudete.

P.s. Dej knihy sa podľa mojich výpočtov odohráva približne okolo roku 2000-2004. Ale prekvapilo ma, že v deji nikde nespomínajú, že by pri potulkami v pralese fotili fotky objavov, ktoré našli...celkom zaujímavé, vzhľadom na to, že každý vedec/bádateľ potrebuje dodať aj fotodokumentáciu, vzorky a podobne...možno v tým rokoch ešte neboli foťáky ;) (t.j. zarýpnutie si nad zvláštnosťou v knihe)

Bruno636
15.08.2017

Najlepšia kniha od p.Czajkowského,. ;) ,.dole klobúk pred jeho fantáziou,. určite si ju ešte minimálne raz prečítam,.Doporučujem,.

Zahonek
06.08.2017

Amazonii jsem dostal jako dárek k narozeninám od sestřenky a tímto jí velmi děkuji. V obchodě bych knihu bez většího zájmu patrně obešel. A to by byla rozhodně veliká škoda! Tohle bylo vážně úžasné a napínavé jako malé gatě:) První třetina knihy je klidnější a připomíná spíše cestovatelský deník trochu speciálnější výpravy do pralesa a nic moc nenasvědčuje tomu, že jde o sci-fi a co nevidět dojde k dramatickému zvratu. Od útoku piraní ale už knihu nedáte z ruky a nevnímáte okolní svět ani tělesné potřeby:) Hlavní téma knihy - záhada, jakým způsobem dorostla ruka Geralda Clarka - mi přijde zajímavé a originální, navíc podané tak, že čtenář celé sci-fi bez násilí přijme za holý fakt. Co ale bohužel vymyšleno není, je ukázka toho, čeho všeho je člověk schopen při honbě za penězi a vlastním prospěchem. Přesto jsem v podvědomí tušil, jak tohle celé asi dopadne - i když ne všichni mí oblíbenci se dožili poslední stránky. Všem zájemcům o pralesní dobrodružství vřele doporučuji.

Don-Leo
29.07.2017

Moc pěkná dobrodružná knížka. Autor výborně popisuje atmosféru pralesa. Ke konci je to už trochu fantasy, ale to příběhu neubírá na napětí.


TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Štítky

džungle domorodci Amazonie boj o přežití americká literatura dobrodružství

Autor a jeho další knihy

James Paul Czajkowski

James Rollins (p)
americká, 1961

všechny knihy autora

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených6x
v Přečtených837x
v Čtenářské výzvě34x
v Doporučených75x
v Knihotéce315x
v Chystám se číst133x
v Chci si koupit16x