Amazonie

Randova vědecká výprava vstoupila do bujné amazonské divočiny a už nikdy se neobjevila. O několik let později se z jednoho z nejnehostinnějších pralesů na světě nečekaně vypotácí její člen – bývalý voják ze Speciálních jednotek. Je na pokraji sil, je vyděšený a zbývá mu pouze několik hodin života. Do džungle kdysi vkročil s jedinou paží… a vrátil se s oběma. Úřady nedovedou tento nevysvětlitelný jev nijak objasnit, a proto vysílají Nathana Randa do neproniknutelného světa plného dosud nevídaných nebezpečí, aby se vydal po stopách svého zmizelého otce… za tajemstvím, které musí být za každou cenu odhaleno. Noční můra, která na Nata a jeho skupinu výzkumníků a ostřílených rangerů čeká, ale daleko přesahuje jejich nejčernější očekávání. Číhá na ně prastará, nevýslovná hrozba – moc převyšující lidskou představivost –, která může navždy změnit celý svět kolem temných, smrtících hranic… AMAZONIE. „Amazonie vás připoutá a nepustí vás, dokud neotočíte poslední stránku. Rollins je jedním z nejvynalézavějších vypravěčů dneška… Toto dílo si nesmíte nechat ujít!“ Lincoln Child „Nervy drásající dobrodružná jízda… v nejlepších tradicích žánru… James Rollins přichází s prvotřídním románem, který udržuje napětí až do úplně poslední stránky… Tento příběh je plný vzrušujících scén, jež se střídají v nepolevujícím tempu.“ Tampa Tribune....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/1084/amazonie-rzu-1084.jpg 4.4485
Originální název:

Amazonia (2003)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, BB art
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (111)

Přidat komentář
rencas
23. listopadu

Mám ráda knížky od tohoto autora

Miloš_1
14. listopadu

Uf! Úvod vypadal lákavě. Říkal jsem si, že se nenechám odradit "rodokapsovou" obálkou. Naivních triků a konstruktů v ději ovšem přibývalo a v polovině jsem to vzdal s vědomím, že se nedozvím, jak vše dopadlo, ale budu mít čas na něco lepšího ;)

CharlesWard
07. listopadu

Ćíst se to dalo, ale chvílemi jsem si prostě musel říkat: "Hm, tak už došlo i na ......, co přijde dál??"

Kveta123
06. listopadu

Mám moc ráda knížky tohoto autora. Svižné, napínavé čtení. :)

SuperSojka
05. listopadu

To téma je hrozně fascinující, protože Amazonie sama o sobě je neprozkoumaná, stále tam lze najít tajuplná místa, objevit rostliny, které dokážou zázračně léčit, takže mi nastíněný příběh nepřijde zas tak přitažený za vlasy. V Amazonii se klidně mohl udát...Takže za výběr tématu čtyři hvězdičky, styl vyprávění za tři. Ničím nevybočuje, ničím neuráží.

Kelly.bookworm.
23. října

Miluju tuhle knížku, já vím že to není žádná dětská literatura (na můj věk), ale je to opravdu bomba.

susu
13. října

Hezká dobrodružná pohádka. Nemůžu jinak, než ohodnotit plným počtem. Od autora jsem ještě nic nečetla, ale nákup na zkoušku za pár korun se očividně vyplatil.

frantisek8863
13. října

Mé první setkání s autorem a do poloviny knihy jsem byl potěšen. Později to trochu drhlo a bylo to takové jaké to bylo. Hlavní bylo, že se to víceméně dobře četlo a zbytečně nenudilo. Odkaz knihy na ne zcela prozkoumanou Amazonii, ekologii a "lékárnu" pro lidstvo s nabaleným dobrodružným příběhem byl zajímavý nápad. Začátek mi částečně připomínal seriál Řeka, ale pak to šlo svou vlastní cestou. Jak tady někteří píší, že to je to nejlepší co autor napsal, tak jelikož si chci přečíst další knihy tak doufám, že se pisatelé ve svém hodnocení mýlí.

zelenoockaa
10. října

Kniha se mi četla dobře, brala jsem ji jako oddechovou a výborně jsem si u ní odpočinula. Nenáročné čtení, které má spád...

CelaPeta
10. října

Naprostá pecka, ráda bych se dočkala filmového zpracování.

ptcko
30. srpna

Velmi čtivé, občas nelogické, na mne moc fantasy.

adorjas
18. srpna

Chcete vyslovene knihu na dovolenku? Čtivá, dobrodružná, s rýchlymmi dejovými spádmi, s občas chýbajúcou logikou, kde dobro zvíťazí (a pozor, to nie je spoiler, ale od začiatku tušíte, že dobro naozaj zvíťazí).

Tak pri tejto knihe, to všetko obdržíte...o 2 dni si na ňu viac-menej nespomeniete, ale námet slušný a vy sa rozhodne nudiť nebudete.

P.s. Dej knihy sa podľa mojich výpočtov odohráva približne okolo roku 2000-2004. Ale prekvapilo ma, že v deji nikde nespomínajú, že by pri potulkami v pralese fotili fotky objavov, ktoré našli...celkom zaujímavé, vzhľadom na to, že každý vedec/bádateľ potrebuje dodať aj fotodokumentáciu, vzorky a podobne...možno v tým rokoch ešte neboli foťáky ;) (t.j. zarýpnutie si nad zvláštnosťou v knihe)

Bruno636
15. srpna

Najlepšia kniha od p.Czajkowského,. ;) ,.dole klobúk pred jeho fantáziou,. určite si ju ešte minimálne raz prečítam,.Doporučujem,.

Zahonek
06. srpna

Amazonii jsem dostal jako dárek k narozeninám od sestřenky a tímto jí velmi děkuji. V obchodě bych knihu bez většího zájmu patrně obešel. A to by byla rozhodně veliká škoda! Tohle bylo vážně úžasné a napínavé jako malé gatě:) První třetina knihy je klidnější a připomíná spíše cestovatelský deník trochu speciálnější výpravy do pralesa a nic moc nenasvědčuje tomu, že jde o sci-fi a co nevidět dojde k dramatickému zvratu. Od útoku piraní ale už knihu nedáte z ruky a nevnímáte okolní svět ani tělesné potřeby:) Hlavní téma knihy - záhada, jakým způsobem dorostla ruka Geralda Clarka - mi přijde zajímavé a originální, navíc podané tak, že čtenář celé sci-fi bez násilí přijme za holý fakt. Co ale bohužel vymyšleno není, je ukázka toho, čeho všeho je člověk schopen při honbě za penězi a vlastním prospěchem. Přesto jsem v podvědomí tušil, jak tohle celé asi dopadne - i když ne všichni mí oblíbenci se dožili poslední stránky. Všem zájemcům o pralesní dobrodružství vřele doporučuji.

Don-Leo
29. července

Moc pěkná dobrodružná knížka. Autor výborně popisuje atmosféru pralesa. Ke konci je to už trochu fantasy, ale to příběhu neubírá na napětí.

Blackiie97
23. července

Knížku jsem četla se zatajeným dechem od začátku do konce. Autor skvěle vystihl atmosféru deštného pralesa. Děj mě opravdu hodně bavil, zatím se Amazonie drží jako nejlepší knížka od Rollinse, kterou jsem četla :)

l.e.d
18. července

Kniha je napsaná skvěle. Napínavá od začátku do konce. Moje první kniha od tohoto autora a díky ní si dojdu časem pro další. Mohu doporučit všem co mají rádi dobrodružné knihy.

Jido
09. července

Skvělá kniha plná dobrodružství v amazonském pralese, děj, při kterém se ani na chvíli nebudete nudit.

Hani1088
23. června

Super čtení

Veronika33
22. června

Moja prvá kniha od tohto autora, najprv som bola skeptická či to nie je kniha skôr pre mužských čitateľov. Chyba, bolo to pútavé od začiatku dokonca ani chvíľu som sa nenudila. Miestami až moc fantasy, ale nevadilo užila som si ju a som spokojná. Dúfam, že aj ostatné knihy od autora ma zaujmú. Odporúčam.

Tebesťák
05. června

První kniha, kterou jsem od Rollinse četla. Ze začátku jsem se nutila číst, ale po pár kapitolách jsem se od ní nemohla odtrnout. Rollins píše úplně boží knihy, rozhodně není jedina, kterou jsem od něj četla. Jedině doporučuju :-)

kytarka
14. května

Hodně dobrodružný děj, který je z části docela možný, protože se odehrává na území neprobadáném. Mě se hodně líbilo.

Aymira
02. května

Příjemná verneovská pohádka. Ze začátku působilo vše normálně, ale zhruba od poloviny knihy se objevují fantaskní prvky, jejichž výskyt se postupně zvyšuje, až jde na konci o čirou fantasy. Trošku mi to připomínalo Cestu do středu Země. Skupina vědců a vojáků se vydává do neprobádaného amazonského pralesa, postupně vymírá, v patách jim je nepřátelská skupina, nechybí ani záškodník a spousta dosud nepopsaných živočišných a rostlinných druhů. Četlo se to dobře, děj svižně ubíhal, protože jakákoliv akční scéna trvá několik desítek stran a to potom knihu těžko odložíte, dokud vše neskončí a nespočítají se ztráty. Ovšem ke konci už jsem měla snahu děj uspíšit a přeskakovat řádky - od začátku bylo totiž jasné, jak vše dopadne.

Pumpkin
27. dubna

Závěr možná až moc fantaskní (myslím, že tohle nepíšu poprvé :D), ale popis prostředí byl pro mně tak dobře napsaný, že jsem v duchu viděla každou lianu :) a rozhodně přečteno jedním dechcem :)

Fondis
20. dubna

Dobra kniha. Člověk asi Rollinse musí brát s rezervou. Asi jsou všechny knihy podobne. Ale je to oddychovka, pohádka. Sic krvavější. Přečetl jsem od něj zatím čtyři knihy a tahle byla trochu horší. Ale jinak pohoda.

sirojezkin
17. dubna

Výborná kniha. Napínavá, od začátku do konce. Mám takové knihy moc ráda - dobrodružné a o přírodě. Místy mi některé nápady připadaly přitažené za vlasy, ale bylo to takové neotřelé. Pohádka pro dospělé s hororovým nádechem. Určitě doporučuji k přečtení. Určitě ve mně zanechala stopu, což se o některých knihách nedá říci.

davas
04. března

čte se celkem dobře ,ale je to tak přehnané ,že mi to prostě vadilo ....na konci , jak jsem tady už někde četl se z toho stane avatar ....

Kůzlátko
02. března

Napínavé, hezké čtení proložené i fakty, bavilo mě to. Od tohoto autora jsem už četla více knih a všechny byly dobré.

BadAngel
25. ledna

Kniha je chvílemi velmi napjatá i když začatek byl trochu nudnější, příběh byl zajímavý knihu jsem přečetla za 2 dny a musím říct , že i když trochu zklamala tak je velmi dobrá.

1972Sixo
16. ledna

No až taký nadšený som z toho nebol. Začiatok toho nasľuboval veľa, čakal som niečo na úrovni Crichtona, alebo Wellsa. Ale tu som len prechádzal z levelu do levelu, a na konci "Avatar". Dejové linky čo ma zaujali (indiánka so sušenými trofejami, svetová epidémia) skončili odfláknute. Skončilo to príliš scifistycky niekde na polceste.