Amazonie

kniha od:

Amazonie obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Randova vědecká výprava vstoupila do bujné amazonské divočiny a už nikdy se neobjevila. O několik let později se z jednoho z nejnehostinnějších pralesů na světě nečekaně vypotácí její člen – bývalý voják ze Speciálních jednotek. Je na pokraji sil, je vyděšený a zbývá mu pouze několik hodin života. Do džungle kdysi vkročil s jedinou paží… a vrátil se s oběma. Úřady nedovedou tento nevysvětlitelný jev nijak objasnit, a proto vysílají Nathana Randa do neproniknutelného světa plného dosud nevídaných nebezpečí, aby se vydal po stopách svého zmizelého otce… za tajemstvím, které musí být za každou cenu odhaleno. Noční můra, která na Nata a jeho skupinu výzkumníků a ostřílených rangerů čeká, ale daleko přesahuje jejich nejčernější očekávání. Číhá na ně prastará, nevýslovná hrozba – moc převyšující lidskou představivost –, která může navždy změnit celý svět kolem temných, smrtících hranic…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1084/amazonie-rzu-1084.jpg 4.3729
Žánr
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, BB art
Orig. název

Amazonia, 2002

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (179)

Kniha Amazonie

Přidat komentář
haWranka
16. března

Tak já nevím. Dávám sice 4 hvězdy, ale trochu skřípu zuby... Začátek byl perfektní a opravdu mě navnadil k pokračování. Pak se děj přehoupl směrem k béčkovým akčním filmům typu Jezero nebo Anakonda (nic proti, člověk někdy takový druh zábavy uvítá). Ovšem celkový zážitek mi zkazilo až příliš fantasmagorické rozuzlení. Uvažovala jsem, že půjdu s hodnocením ještě dolů, ale na druhou stranu mě to bavilo, nenudila jsem se a postavy jsem si oblíbila (a některé nenáviděla...).

Prateri
07. března

Amazonie a James Rollins - tak to je spojení úžasné přírody a hororu s prvky sci-fi. Pátrací vědecká skupina má nepřátelskou džungli před sebou a dalšího nepřítele v patách. Kolik jich dojde do cíle? A co je tam čeká? Pěkně jsem si početla. Pan Rollins mě lapil, lapil mne na drsnou "pohádku" pro dospělé. Kdo má rád nebezpečí, dobrodružství, exotické kraje, nebude litovat času nad touto knihou.


Rihatama
07. března

S Rollinsovou dobrodružnou fantasy jsem si dobře rozuměla :-). I když, kdyby byl Rollins rybář (možná že je), jeho úlovky by byly nejspíš ty největší, nejrychlejší a nejdravější. Takže ano, výprava Nathana Randa, který nechce nic víc, než najít stopy po svém v Amazonii zmizelém otci a s tím a, btw., i lék na záhadnou, smrtící nemoc, musí se svými přáteli čelit všem možným i nemožným překážkám. A amazonské deštné pralesy poskytují příhodné bitevní pole, kde biogenetika hraje prim. Zaujmou na první pohled záhadné, nebezpečné jevy z živočišné říše Amazonského deštného pralesa, nejsou to však zdaleka jediní protivníci, kterým Nathan & spol. musí čelit. Duchové, démoni, jaguáři... a nějaký ten běžný lidský zmetek. Rollins špónuje čtenáře co to dá. Vážně dobré čtivo. Jen ten závěr na můj vkus nějak ošidil. Jakoby to najednou chtěl mít všechno za sebou...

Jittka
15. února

Za mě spokojenost, četla se sama.

nikol1552
13. února

5*/5
Naprosto skvělá knížka. Má skvělý děj. Je naprosto úžasně napsaná, čtivá. Vřele doporučuji.

zandu
11. února

Od této knihy jsem čekala dobrodružství. A očekávání bylo splněno. Takže za mě dobrý :-)

BlackBlade
10. února

Nápad a prostředí se mi líbilo, ale děj byl dost předvídatelný.
Knihu jsem chtěl odložit téměř pokaždé, když autor začal popisovat zvířata. Asi moc koukal na Jurský park, protože do děje zasazoval 12metrové anakondy, obří stoleté kajmany a půltunové jaguáry. Nevím, proč to dělal, zda cílil na tupé čtenáře s cílem je ohromit za každou cenu.
Za mě dost průměr. A ten závěr? Vážně bude zvíře sázet semínka?? To už bylo moc.

Rolada88
24. ledna

Amazonie mě bavila celkově výpravné knihy mám velice rád a tohle se četlo svižně neustále napětí v knize bylo dost. Závěr knihy byl smutný co se tyče šamanů z vesnice a nechyběla v knize ani řekl bych nečekaná brutalita. Možná jediná věc v závěru bylo možná až moc fantasy co se tyče “stromu a jeho kořenům “ ale Celkově se knížka povedla a bavila mě. Jak už sem psal mám rad takové výpravné knihy do “ neznáma “ mám tu připravenou druhou knihu od autora která asi bude dosti podobná a už teď se na ni těším.

1 ...