Amazonie

Randova vědecká výprava vstoupila do bujné amazonské divočiny a už nikdy se neobjevila. O několik let později se z jednoho z nejnehostinnějších pralesů na světě nečekaně vypotácí její člen – bývalý voják ze Speciálních jednotek. Je na pokraji sil, je vyděšený a zbývá mu pouze několik hodin života. Do džungle kdysi vkročil s jedinou paží… a vrátil se s oběma. Úřady nedovedou tento nevysvětlitelný jev nijak objasnit, a proto vysílají Nathana Randa do neproniknutelného světa plného dosud nevídaných nebezpečí, aby se vydal po stopách svého zmizelého otce… za tajemstvím, které musí být za každou cenu odhaleno. Noční můra, která na Nata a jeho skupinu výzkumníků a ostřílených rangerů čeká, ale daleko přesahuje jejich nejčernější očekávání. Číhá na ně prastará, nevýslovná hrozba – moc převyšující lidskou představivost –, která může navždy změnit celý svět kolem temných, smrtících hranic…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1084/big_amazonie-rzu-1084.jpg 4.3780
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , BB art

Amazonia, 2002

Kniha Amazonie

vas

Jó, Rollinsova Amazonie, to byla jízda. Padouchova indiánská milenka, která si vyrábí tsansy z uříznutých hlav, třicetimetroví století kajmani a dál už raději nepíšu, páč bych prozradil pointu. Je vidět, že Rollins viděl v kině Canibal holocaust, Manaus i Herzogova Fitzccaralda. Některá témata z těchto filmů jsou tam dost silně patrná, ale v Amazonii je možné úplně všechno. Ryby tam létají, cvrčí a bubnují nebo vás můžou přizabít elektrickou ránou. Velká piraiba vás může spolknout, piraně ohlodat a cabocly svést z cestí. Do toho pochodující ecitoni s obřími kusadly, funící růžoví delfínovci a prudící šestimetroví a tunu vážící jacare acu. Rollins si vůbec nemusel vymýšlet, stačilo prostě popsat realitu a nikdo by tomu stejně neuvěřil.

karol.cadex

Haha, těšila jsem se, až si sem ten komentář napíšu.
Amazonii jsem četla hned v tom roce 2008. Jezdila jsem vlakem do školy a četla si tuhle bizarnost. Nádherný časy.
Hele a ono to fungovalo fakt skoro stejně jako tenkrát. Vážně mě to bavilo, těm věcem jsem věřila (samozřejmě v rámci možností) od začátku do konce, sežrala bych mu to i s navijákem ještě teď.
Technikálie, odborný pojmy, nějaká ta teorie, proč ne, v knize to není nijak přestřelený, dokresluje to napětí, nic se tam vzájemně neruší.
Ale prostě jasně, je to pohádka. Pohádka s divnejma zvířatama, magorama, honbou se za pokladem a mamonem, taky tam samozřejmě půlka lidí umře, půlka z půlky obživne, a tak. Na druhou stranu jeho popis džungle je věrohodnej a dobře udělanej.

ujira
08.08.2021

Dobrá oddechovka, ačkoli až moc autor popustil uzdu fantazii. Dramatičnost na úkor stylu.

Gleam
29.07.2021

Kniha nebyla nijak náročná, vcelku dobrý příběh, dobře se četla. Stále jsem byla v mírném napětí, co všechno ještě autor vymyslí. Jdu se poohlédnout, jakou další knihu si od autora přečtu.

Grohlinka
27.06.2021

Mé první setkání s Jamesem Rollinsem a rozhodně ne poslední, hodlám si přečíst cokoli, co bude od tohoto autora k mání. Bylo to skvělé, zejména Manny a Tor-tor, nádherně vyprávěný příběh, který měl vše, co si jen čtenář může přát. Nádherně popsaná divočina, úžasné dobrodružství, už se těším na další. Jen ke konci pro mě příběh malinko ztrácel, ale rozhodně doporučuji všema deseti.

Ať už se to člověku líbí nebo ne, s Amazonií se nedá bojovat. Žije vlastním životem, má vlastní potřeby. Člověk se může jedině modlit, aby se nestal další obětí její nenasytnosti.

rafan65
16.05.2021

Kniha ve které člověk najde úplně všechno. Akce, napětí, dobrodružství a také trochu lásky. Četla se parádně, nemá žádná hluchá místa.

veronika4001
22.04.2021

Zcela krásně pro věc zaujaté vykreslení amazonských deštných pralesů s atmosférou divočiny. Věřím, že se dodnes zachovala čistá identita neposkvrněné přírody, toho co je třeba v ní zachovat a nedat lidem. Při četbě knihy jsem cítila, jak je důležité ponechat přírodu vlastnímu působení a jak je ještě důležitější si uvědomit, že lidstvo má vůči ní nesmírný dluh, který nikdy nesplatí, protože to nelze. Příroda léčí a k přírodě patří vše původní a prapůvodní - indiánští tamní obyvatelé, prehistorická zvířata a rostliny. Kniha mě poučila o různých názvech zvířat, rostlin a věcí a jakoby jednou rukou mě vtáhla do děje směrem k členům výpravy. Zaujal mě nejen jejich postup, odvaha a týmová souhra, ale i primitivní a současně velice vyzrálé přírodní lékařské metody a procedury indiánů. Dobrodružný děj psaný čtivou rukou je napínavý až do konce. Vřele doporučuji.

7Lů7
19.04.2021

Miluju Amazonii a napětí, tohle se mi prostě četlo jedním dechem.