Amazonie

Amazonie https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1084/bmid_amazonie-rzu-1084.jpg 4 864 209

Randova vědecká výprava vstoupila do bujné amazonské divočiny a už nikdy se neobjevila. O několik let později se z jednoho z nejnehostinnějších pralesů na světě nečekaně vypotácí její člen – bývalý voják ze Speciálních jednotek. Je na pokraji sil, je vyděšený a zbývá mu pouze několik hodin života. Do džungle kdysi vkročil s jedinou paží… a vrátil se s oběma. Úřady nedovedou tento nevysvětlitelný jev nijak objasnit, a proto vysílají Nathana Randa do neproniknutelného světa plného dosud nevídaných nebezpečí, aby se vydal po stopách svého zmizelého otce… za tajemstvím, které musí být za každou cenu odhaleno. Noční můra, která na Nata a jeho skupinu výzkumníků a ostřílených rangerů čeká, ale daleko přesahuje jejich nejčernější očekávání. Číhá na ně prastará, nevýslovná hrozba – moc převyšující lidskou představivost –, která může navždy změnit celý svět kolem temných, smrtících hranic…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

Amazonia , 2002

dalimoni
26.06.2011 5 z 5

Má první kniha od Jamese Rollinse, zajímavá, velmi čtivá, zajímavý příběh. Barvité líčení amazonského pralesa se všemi nástrahami, které přináší. Pokud by to někdo zfilmoval, tak by to mohl být pěkný a zajímavý film. Každopádně Rollins nezklamal a asi si přečtu od něho další knihy.

Salinka
13.06.2011 4 z 5

Kniha je zajímavá, dobře se čte a posledních cca 150 stránek, když se děj blíží ke konci se opravdu čte "jedním dechem". Pro čtenáře tohoto žánru tuto knihu rozhodně doporučuji.

mitahari
08.06.2011 5 z 5

Z této knihy jsem byla úplně fascinována.Velmi čtivý obsah od začátku až po konec.Kniha je prostě úžasná.

smetyl
23.03.2011 4 z 5

Kniha je psána jednoduchou formou, která je určena pro nenáročné čtenáře, jejichž cílem je pobavit se, nikoliv hloubat nad dějem či snad přemítat o hodnotě díla. Amazonie nám nic nedá (zajímavosti z pralesa jsem po týdnu úspěšně zapomněl) Zato nás královsky pobaví a předhodí nám především zajímavý a pozoruhodný příběh.

nightlybird
20.03.2011 2 z 5

Amazonie - kdo by se tam nechtěl podívat. A protože je mi jasné, že se k tomu už nejspíš nedostanu, řekl jsem si, že si o ní alespoň něco přečtu. Nadšené komentáře mne nasměrovaly na tohohle Rollinse a potvrdilo se to, na co občas zapomínám, že hodnocení bývá zhusta hodně subjektivní. Kniha mi připomněla našeho klasika s jeho pejskem a kočičkou (pokud jde o námět). Autor vyštrachal pro svůj námět rekvizity sice úspěšné, ale žel už použité. Ztracená výprava, tajemný kmen, zmutovaná zvířata, "ostrůvek" pravěku, strom "matka" - to vše se už v literatuře objevilo. Popis pralesa - jediné, co odpovídá reálu je všude přítomné vlhko a dusno (atmosféra papiňáku) a rambajz obyvatel. Popisy Indiánů - nad těmi by se etnograf umlátil smíchem.Tsantsy, enemá - snůška nesmyslů, která je sice na dokreslení atmosféry dobrá, ale od reality na míle vzdálená. Osoby a obsazení - naprosto nevěrohodné figuriny. Američtí rangeři - ukázkoví drsňáci, které by po pár dnech v pralese stačily sežrat mouchy (nemuseli vy tam být ani padouši) Nemá cenu to rozebírat detailně - mám opravdu pocit, že jsem takovou snůšku nesmyslů a nepravděpodobností už dlouho nečetl. Jestli autor obdobným stylem píše i své ostatní knihy, tak pozdrav pámbu. Dobře mi ale tak, mám vybírat obezřetněji a řídit se intuicí, nikoliv nadšenými recenzemi tisku či čtenářů.

derminator
20.02.2011 5 z 5

Skvělá knížka, myslím si že Dan Brown má ve svém žánru knih velkého aspiranta na to být ještě lepší spisovatel thrillerů než on a to je Rollins, perfektně vystihuje amazonii že si připadáte jako by se to zrovna nyní odehrávalo a Vy byly u toho prostě velkolepé dílo plné nebezpečí a nikdy si nemůžete být jisti jak to dopadne.

kniha
03.02.2011 5 z 5

Skvělá, od Rollinse pro mě nejlepší.

Heide
30.11.-0001 5 z 5

Výborná kniha, četla jsem jedním dechem.

bela
30.11.-0001

Úžasné! Nedala jsem z ruky, dokud jsem nepřečetla.