Amazonie

Amazonie https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1084/bmid_amazonie-rzu-1084.jpg 4 864 209

Randova vědecká výprava vstoupila do bujné amazonské divočiny a už nikdy se neobjevila. O několik let později se z jednoho z nejnehostinnějších pralesů na světě nečekaně vypotácí její člen – bývalý voják ze Speciálních jednotek. Je na pokraji sil, je vyděšený a zbývá mu pouze několik hodin života. Do džungle kdysi vkročil s jedinou paží… a vrátil se s oběma. Úřady nedovedou tento nevysvětlitelný jev nijak objasnit, a proto vysílají Nathana Randa do neproniknutelného světa plného dosud nevídaných nebezpečí, aby se vydal po stopách svého zmizelého otce… za tajemstvím, které musí být za každou cenu odhaleno. Noční můra, která na Nata a jeho skupinu výzkumníků a ostřílených rangerů čeká, ale daleko přesahuje jejich nejčernější očekávání. Číhá na ně prastará, nevýslovná hrozba – moc převyšující lidskou představivost –, která může navždy změnit celý svět kolem temných, smrtících hranic…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

Amazonia , 2002

povermaster
20.07.2016 5 z 5

Tak tohle mě naprosto vtáhlo do pralesa a vyplivlo mě to zpět do reality až po dočtení poslední stránky. Start byl pomalejší, ale pak jsem hltal stránky tak, že jsem odháněl všechny doma, aby mě nerušili, že jsem zrovna pralese. Prostě paráda!!!

coquus
19.07.2016 4 z 5

Teprve druhá kniha od tohoto autora, kterou jsem četl, a zřejmě ne poslední. Ze začátku mně příběh připadal trochu jako klišé, kdy jedna výprava soupeří či stíhá druhou, tento dojem však napravilo docela originální rozuzlení. Příběh si udržuje rychlý spád kombinovaný s napětím od začátku až do konce bez výraznějších hluchých míst, takže jsem to přečetl dá se říct jedním dechem.

Siraelxy
16.06.2016 4 z 5

Kniha mě pohltila. Stala jsem se členem výpravy, dychtila jsem rozlousknout to tajemství, bála jsem se o život..... Moc hezká kniha, která nadchne všechny milovníky napětí.
Www.siraelxy.blogspot.cz

mrliš
19.05.2016 4 z 5

Celkově pěkná knížka. Vadili mi tam některé zbytečně dlouhé, rozvleklé pasáže. Kdyby kniha byla zkrácena tak o sto stránek a byla akčnější a svižnější dám plných pět. Konec byl až moc rychle odbytý, ale nevadilo. V tomto tempu měla být celá kniha. Závěrečné představení vesnice s domorodci kmene Ban_Ali bylo parádní. Obzvláště pak strom Yagga obřích rozměrů s překvapujícím způsobem žití.

Madlenkačte
02.05.2016 5 z 5

Bylo to super a hodně napínavé - takový Amazonský "avatar" a se šťastným koncem :)

Hřibče
16.03.2016 4 z 5

Napínavá kniha, která se dobře četla. Nedoporučuji slabším žaludkům, některé scény byly opravdu hodně drsné. Sama se sobě teď divím, že jsem byla schopná je skousnout a číst dál.

suezie
07.03.2016 3 z 5

Uff.. konečně jsem to dorazila. Trvalo mi to děsně dlouho. Ani nevím, čím to bylo. Možná tím, že některé části byly opravdu hooodně natahované? Až jsem se divila, že to tak vůbec natáhnout jde...
Ale zpět k příběhu. Ten podle mě stojí zato. Je to propracované co se týče jak postav, děje, tak i trochu té politiky a boje o moc. Nepřišlo mi, že by kniha byla až moc vyfantazírovaná. Občas jsem i věřila, že by se mohlo něco takového klidně stát. Proč ne?
No, každopádně je to dobrodrůžo. A kdo nemá rád nepředvídatelnou Amazonii, prales se spoustou smrtících potvor, přestřelky a hlavně okamžiky napětí, kdy jde vašim oblíbencům o život?

Pavgem
03.03.2016 3 z 5

Tři hvězdičky za čtivost a dobrodružnost. Ale jsou tam dost nereálné věci. Je to takový zvláštní útvar - na sci-fi je to moc fantasy a na fantasy je to moc sci-fi. A další nešvar, se kterým jsem se již několikrát setkal i u jiných knih, konec je takový uražený, uspěchaný, nedotažený. Střední část knihy je až zdlouhavá, krok za krokem popisující postup džunglí a vyvrcholení děje, kde se má krájet chleba a napětí, je na několika posledních stránkách. Začínám si myslet, že autor je předem domluvený s nakladatelem na konečném rozsahu knihy a když přepálí střední část, konec se mu musí vejít do určeného zbytku. Ale jinak na deku na dovolené, nebo jen pro oddych se to přečíst dá.

Gaza92
07.02.2016 5 z 5

Super! Jsem rad, ze ji mam v knihovne a urcite se k ni jeste jednou vratim.

RadekO8
21.11.2015 5 z 5

Díky téhle knížce jsem začal číst... upoutal me obal, když jsem kupoval knížku pro přítelkyni a od te doby čtu jednu za druhou... perfektní knížka, jedním dechem přečtena !!

petym
18.11.2015 5 z 5

První kniha od autora a super čtení. Napínavá od začátku až do konce. Jediné co bych změnil je velikost Kaimana Černého z 40 metrů bych mu dal 15 metrů. Ale jinak 100% . 5* Už se těším na další knihy.

hnusák
20.10.2015 2 z 5

Ze začátku čtivá, poté se začíná zvrhávat. Dosti přitažená za pačesy, gigantičtí krokodýli a pumy, zmutované pirani, kobylky a skorem inteligentní strom zvíci stáří mnoha milionů let... Ale tímto ji nijako neodsuzuji, dočetl jsem ji do konce i když s mírným sebezapřením.

jana.hud
22.07.2015 5 z 5

Skvělá a napínavá kniha. Chytne a nepustí dokud ji nedočtete.

aannyy
11.06.2015 3 z 5

Tahle kniha mi přišla chvilkama neuvěřitelná a přitažená za vlasy. Chování postav občas postrádalo smysl a víceméně se do příběhu nehodily, vedlejší linka s padouchy mi přišla zbytečná. Na můj vkus je příběh moc zdlouhavý a postrádá to správné napětí.

honza9588
29.04.2015 5 z 5

Skvělá kniha...

Atak
15.03.2015 5 z 5

Super, napětí až do samého konce :)

reccal
24.02.2015 5 z 5

První má kniha od Rollinse a hned taková pecka. Sice se nevyhneme mnoha klišé, jako příšery, dva sympatičtí hrdinové opačného pohlaví, ohrožení jejich blízkých nebo happyend, ale Rolins to mistrně vynahradí palbou slov, nečekanými zvraty a napětí, díky kterému jak struna na skřipci čekáte, co se stane na další stránce.
Mám prostě slabost pro džungli, krokodýly a žabičky. Odpouštím i trestuhodné nevyužití hadů jako dokonalých smrtících zbraní.:).

lampernaqui
25.11.2014 4 z 5

Zatím jedna z nejlepších knih od tohoto autora. Možný spoiler. Příběh se opakuje, jen obmění hlavní postavy, přidá jiné potvory, přidá jiné ztracené kmeny ... a nová kniha je na světě. Ale tentokrát se to vážně povedlo. Džungle má dobrou atmosféru, jednotlivé přepady spád, souboj s kajmany a závěrečné odhalení. Jen ty happy endy si může odpustit a dokonalé hlavní hrdiny taky, ale holt se s tím musí v tomhle žánru počítat.

Schullerka
16.10.2014 3 z 5

Velmi čtivě napsané, námět taky super. Z popisu jsem čekala něco trochu jiného, asi spíš dobrodružnou knihu s námětem záhady. No po cca třetině knihy se z toho stala trochu vyvražďovačka. :D Ale i tak to bylo moc fajn. A za co teda jenom 3 hvězdičky? Za ten konec, nebo spíš celkové rozuzlení příběhu. Prostě mi to přišla až moc taková naivní magorie. Čekala jsem něco, co by se dalo označit jako jakž takž seriózní. Co by se dalo teoreticky zasadit do reality. No a pak se tam najednou objeví něco až moc zázračného a zvláštního a pošahaného, že mi to hlava nebere. Prostě jeden kmen a jeden strom. Tradá a zázraky se dějí. Každopádně nechci to moc kritizovat přece jenom jsem se 80% knihy bavila. :)

delfin32
19.08.2014 4 z 5

Poutavé a napínavé čtení lehce sci-fi (které osobně můžu), takže jsem to zhltla během dvou dní. Působilo to na mne ale spíše jako jasný scénář k filmu, než-li kniha (chybějí propracovanější dialogy, myšlenkové úvahy hrdinů...), což však nijak neubírá na čtivosti.
Doporučila jsem k přečtení i synovi teenagerovi, který to zvládl taky za dva dny, takže dopručuji i mladšímu mužskému pokolení :-)
Dávám cca 80% za příjemnou oddechovku a těším se na další kousky tohoto autora.