Krvavé evangelium

Zemětřesení v izraelské Masadě zabije stovky lidí a odhalí hrobku v srdci hory. Trio vyšetřovatelů – seržant Jordan Stone, vojenský forenzní expert, otec Rhun Korza, kněz z Vatikánu a doktorka Erin Grangerová, brilantní, ale rozčarovaná archeoložka – jsou vysláni, aby prozkoumali děsivý objev, podzemní chrám ukrývající ukřižované tělo mumifikované dívky. Ale po brutálním útoku na naleziště musí uprchnout a vypukne závod o to, aby vrátili, co bylo kdysi ukryto v sarkofágu hrobky: knihu napsanou prý vlastnoručně Ježíšem Kristem, která má obsahovat tajemství jeho božství. Avšak nepřítel, který jim je v patách, není jako ostatní, jde o moc prastarého zla, které ovládá vůdce s neúměrnými ambicemi a nevypočitatelnou lstivostí. V rozpadající se hrobce i v okázalých chrámech musí Erin se svými společníky bojovat s minulostí vedoucí tisíce let zpět do doby, kdy v temných koutech světa lovily nečisté stvůry, až k okamžiku, kdy Kristus přinesl svou zázračnou oběť, smlouvu o spasení pro ty, kdo by jinak byli na věky zavrženi. První vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/177647/sangviniste-krvave-evangelium-tj2-177647.jpg 4.2260

Sangvinisté (1.)

Blood Gospel (2013)

Horory, Romány, Fantasy
Vydáno:, BB art

ilčidlo

Taková napínavá pohádka pro dospělé

michimuller

Rozporuplné hodnocení, 4 je málo 5 je moc. Krásné prostředí, Rollinsův styl vyprávění nádherný, vliv druhého autora, tedy autorky podstatný. A to je možná to, co pro mě bylo rušivé. Místy sladké až z toho bolí zuby, pořád někdo po někom toužil a hladově pokukoval a poměrně zdlouhavé. Jednoduše pro mě emočně předimenzované. Dvě vlčí potvory s nádhernými jmény, naopak mile sympatické. Legendární Čachtická kněžna a Rasputin mě nemohli překvapit víc, mýtická medvědice Ursa a spousta dalších propojení s historickými prvky se hodně povedlo. Na první díl poměrně široce obsáhlé, ovšem jako trilogii zvládnout naráz si rozhodně netroufám. Audio forma naprosto skvělá.

Atanone

(audiokniha)
Absolutně jsem netušila,do čeho jdu. Prolog se odehrává v Masadě,což je jedno z míst,která mě už roky zajímají. Dala jsem se do poslechu a recenze na knihu jsem si šla přečíst až začalo přituhovat ,ale to už jsem byla moc daleko na to,abych přestala.
Přes počáteční rozpaky docela svižný a nápaditý děj i sympatické hlavní postavy, jen to neustálé jiskření mezi nimi bylo místy až otravné. V citech se vlastně patlalo v každém volnějším okamžiku.Když se nebojovalo,tak se jiskřilo.Ovšem musím přiznat,že obojí bylo popsáno velmi sugestivně.
Fantazie autorů vážně nezná mezí,podle rčení „když nemáš po ruce nic jiného,než kladivo,všechno ti připadá jako hřebík“. Dozvěděla jsem se sice,jak to vlastně s tou Alžbětou, Lazarem,Aljošou a otcem Grigorijem „doopravdy“ bylo. Obzvlášť Grigorij se mi oproti ostatním trochu černobílým postavám hodně líbil. Takový „chlap z masa a kostí“..tedy kdyby nebyl mrtvý.
Ale představa,že bych měla číst všechny díly Sangvinistů v řadě po sobě, je pro mě momentálně děsivější,než deset hladových strigoi za dveřmi. Dám si pauzu na výdech.

Ferry9

Dobré scifi, dost mě bavilo, vlastně celá série.

WeeWar

Oddychová blbinka: upíři rozdělění od biblických věků do dvou skupin. Oboum, byť jinak, v hlavě mrdá (Mucha - Ježíš) Ježíš a všem jde vlastně o jedno.

Celá ta trilogie.

Nejvíc mě ale baví reálie, např: jedni sotva přes stále se zvětšující sopečný prach/mrak vrtulníkem sotva doletí, vidí, žijí, druzí o x desítek minut později, za ještě horších podmínek, problémy nemají, atd.

ČTENÍ PRO DĚTI. BLBÉ. Filmové čtení, plné realisticky podaných, ale nereálných efektů?

Pilulka89

Trochu jako Šifra mistra Leonarda s upíry. Líbí se mi propojení doložených historických událostí s fikcí. "Sladké" je to tak akorát. Nelíbila se mi určitá utahanost některých pasáží. Další pokračování ještě zvážím.

alva1

Je to pěkná slátanina, ale pobavila mě. Rozhodně nenáročný odpočinek.

Veronika33

Kniha bola neskutočne pútavá. Dej bol svižný,zaujímavý priznávam, že zo začiatku boli pre mňa rušivé časti so sangvinistami, ale neskôr ma to pohltilo. Je to moja druhá kniha od autora a opäť som veľmi spokojná, odporúčam a teším sa na ďalšiu tvorbu autora.

Chesterton

čef to napsal velice kulantně za mne, to budu používat :)) "kniha je za mou hranicí snesitelnosti". To neurazí a vyhnu se tak hodnocení "odpad", které používám jen opravdu nerada:))

Melein

Jako všechny autorovy knihy i tato je perfektní.

Miruš

Už se těším na pokračování...

Gynger
26.11.2017

Super příběh. Knihy od James Rollinse miluji.

Život-s-Kačí
24.10.2017

James se řadí mezi mé nejoblíbenější autory a i zde mi to opět potvrdil. Líbí se mi propojení s jinou autorkou, kniha je napsaná v trochu jiné rovině a je zajímavější, než kdyby byla napsáná jedním člověkem. Děj je velice zvláštní a celkem složitý, proto myslím, že nesedne úplně každému.

evilunicorn
27.09.2017

Tak tohle nebylo ale vůbec špatné! Jediné,co tomu bere dech,je ta "romantická" dějová linka..

Pav
09.07.2017

Když si čtenář zvykne, že se jedná o fantasy, je to docela čtivé. Zase taková červená knihovna, jak někteří uvádějí v komentářích, to zase
není. Jen jsem od Jamese Rollinse zvyklá na poměrně uvěřitelnější příběhy. Pokračování Sangvinistů ještě zvážím.

Hajana
13.06.2017

na knihu jsem narazila náhodou a rozhodně nelituji, v podstatě to byla má první kniha od Rollinse a velmi se mi líbila, asi nejvíc z celé série, jedinou výtku kterou mám k této trilogii - Cantrellová to až moc osladila takže mi to jednak k autoru nesedělo a bylo to spíš na škodu, ale je fakt že se více projevila až v následujících dvou dílech, jinak mohu celou trilogii vřele doporučit.

elisza
25.04.2017

Nevím, první stránky vypadaly opravdu slibně navnadilo mě to ke četní, ale potom můj zájem upadal, až jsem knihu ve třech čtvrtinách odložila. Taková jiná upířina bez jiskry - slátanina která měla dodat na důležitosti zkrz biblické téma...což se prostě nepovedlo.

Majdule
22.04.2017

Od první stránky dost hustá jízda. Sympatičtí a přitom rozporuplní hrdinové nás přitahují blíž a blíž. Napětí se stupňuje, co kapitola, to zvrat, navíc i zajímavé čtení.
Podivuhodné, jak autoři dokázali nenásilně propojit tolik legend. A použité fantasy prvky jsou osvěžující. Oceňuji vývoj postav i děje i to, jak chytře nás autoři zaháčkovali na další díl.

Atak
19.04.2017

Pro mě nová série super, zavzpomínal jsem na místa která jsem měl tu možnost navštívit osobně :)

Briv
19.04.2017

Konečně taky upíři a podobné bytosti, které nemají na tváři hromadu makeupu a nerozdávají zasněné pohledu všude kolem. Rollins mě jako obvykle baví. Ještě ke všemu je hlavní hrdinka archeoložka a tou jsem chtěla být celé své dětství. Rozhodně mě to zaujalo a jdu na další díl.

Ladinek
01.04.2017

Další rollinsovská bizarnost posouvající tohoto autora tentokrát spíš na úroveň Františka Kotlety. Nicméně stále je to třeskutá zábava a šupajdím do knihovny pro další díl.

medvidek
04.03.2017

Opet to ma vynikajici spad, ale postavy mi hrozne moc pripominaji postavy ze Sigmy, jsou tu jasne paralely (Jordan-Painter, Erin-Lisa, Rhun-Vigor). Kazdopadne je to rollercoaster od zacatku do konce. Totalne ctive!

hastings
17.02.2017

Zábavné, napínavé, oddechové čtení. Malé osobní mínus za to , že lehce sklouzává k červené knihovně.

Susanah
29.12.2016

Perfektna dobrodruzna trilogia. Ma vsetko-napatie,fantasy postavy,postavy z dejin v necakanych ulohach. Radim medzi moje naj za uplynuly rok.

Jido
10.12.2016

Rollinsův styl psaní mám ráda, ale tohle se nějak nepovedlo... Začátek byl slibný, ale pak se děj zvrhl a vznikla z toho podivná slátanina. Knihu jsem sice dočetla, ale zpětně díky špatně zvolenému tématu hodnotím pouze třemi hvězdičkami.

bukiet
23.11.2016

Sice to začíná jako můj oblíbený mix thrilleru a archeologie, ale záhy se to zvrhne v dobrodružnou upířinu. Naštěstí příběh není nakažen modní vlnou ženských vampírských milostných srágor, které upíry a vlkodlaky dehonestovaly na desetiletí dopředu. (Zlatá Anne Riceová, jejíž Upíří kroniky ještě u nás ani celé nebyly přeloženy!) Líbí se mi, že autoři mají svůj originální náhled na upíry, ale neničí ustálené pojetí těchto monster.

nycol
23.11.2016

Další skvělý příběh. Překvapení v podobě upírů a vlkodlaků mě příjemně překvapilo. U mě dobrý :)

kalache
02.11.2016

...myslím si,že to už je příliš...

Guepp
13.10.2016

Podle designu obálky bych řekla, že jde o strašně levný brak, který se aspoň touto cestou snaží prodat. Na jednu stranu mě mrzí, že se něco takového objevilo v Levných knihách, ale na druhou stranu jsem vlastně ráda, protože jsem ji tam našla a přes internet o ni zjišťovala víc. Nakonec to dopadlo tak, že jsem naprosto nadšená (přečteno za pár dnů) a už mám objednaný i další díl!
I přes všechno mysterium a zvláštní historická propojení - která mě mimochodem velmi baví - jsem dost zvědavá, jak autoři zakončí vztah našeho tajemného sangvinisty s archeoložkou! :-)

Hadati
12.08.2016

S upírskými romány se v posledních letech roztrhl pytel. Přesto, skupina upírů odhodlaná bránit lidstvo před zlem a pracující pro Vatikán, je tím méně obvyklým příběhem (přestože nápad upíra pracující pro Vatikán se objevil již v anime Van Helsing). Atmosféra je dosti temná a hlavní hrdinové putují po různých částech světa a střetávají se se zlem, o kterém normální člověk ani neví, že existuje, nebo si myslí, že už je dávnou minulostí. Díky tomu, že hlavními hrdiny nejsou jen nelidští upíři, ale i normální lidé, více si uvědomujete rozdílů těchto dvou druhů.