Krvavé evangelium

Zemětřesení v izraelské Masadě zabije stovky lidí a odhalí hrobku v srdci hory. Trio vyšetřovatelů – seržant Jordan Stone, vojenský forenzní expert, otec Rhun Korza, kněz z Vatikánu a doktorka Erin Grangerová, brilantní, ale rozčarovaná archeoložka – jsou vysláni, aby prozkoumali děsivý objev, podzemní chrám ukrývající ukřižované tělo mumifikované dívky. Ale po brutálním útoku na naleziště musí uprchnout a vypukne závod o to, aby vrátili, co bylo kdysi ukryto v sarkofágu hrobky: knihu napsanou prý vlastnoručně Ježíšem Kristem, která má obsahovat tajemství jeho božství. Avšak nepřítel, který jim je v patách, není jako ostatní, jde o moc prastarého zla, které ovládá vůdce s neúměrnými ambicemi a nevypočitatelnou lstivostí. V rozpadající se hrobce i v okázalých chrámech musí Erin se svými společníky bojovat s minulostí vedoucí tisíce let zpět do doby, kdy v temných koutech světa lovily nečisté stvůry, až k okamžiku, kdy Kristus přinesl svou zázračnou oběť, smlouvu o spasení pro ty, kdo by jinak byli na věky zavrženi. První vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177647/sangviniste-krvave-evangelium-tj2-177647.jpg 4.1350

Sangvinisté 1.

Horory, Romány, Fantasy
Vydáno, BB art

The Blood Gospel, 2013

Kniha Krvavé evangelium

narvah

Úžasná kniha, no napriek tomu najslabšia z trilógie. Ďalšie diely sú lepšie a lepšie. Prekvapili ma sangvinisti, či strigoi, o ktorým som vôbec netušil, že v tento trilógií vystupujú. Pre mňa super prekvapenie. Odporúčam všetkým, čo majú radi pátranie po histórií, pokladoch a záhadách zabudnutých príbehoch, ktoré nie sú ani v biblií.

Isfio

Rozbieha sa to síce pomaly, ale postupne to naberá grády.

cziss

Když pomineme to počáteční nechutnost, tak je to celkem fajn. Víceméně klasický Rollins.

Editace: Po přečtení celé série musím napsat, že je to spíš nadprůměrný Rollins. Zajímavé prostředí i vhled do církve atp. Jediné co mi víc vadí je, že nám autoři některá fakta z knihy předkládá stále dokola. Např., že Trojice je rytíř Kristův, válečník a vědma je v každé knize vzpomenuto tak 100x...

jprst
29.12.2019

Z mé strany trefa vedle, nechal jsem se nalákal dosti slušným hodnocením (přes 80%) a výsledkem bylo mé velké zklamání. Silou vůle jsem to sice dočetl, ale tímto prvním dílem pro mě tahle série definitivně skončila.

Kerberos
28.11.2019

Upírské knihy nečtu,ale tuto jsem celou doposlouchala a zas tak mi to nevadilo.Není to čtení na dobu předvánoční,ale jelikož mám další dva díly třeba se k nim časem vrátím.

Leena
05.06.2019

Tato trilogie se mi moc líbila, poutavé, čtivé, napínavé.

helioptile
30.05.2019

No, co k tomuhle říct. Od Rollinse jsem se často inspiroval při psaní svých knih, ale od něj už jsem četl i mnohem lepší knihy a je znát, že tentokrát pracoval se ženou. Trošku moc nesmyslné romantiky na můj vkus. Příběh opět výborný, dobře pracuje s legendami, ale trochu moc překombinovaný, skáče to od jednoho ke druhému a nakonec je z toho takový všelijaký guláš se závěrem, který neřeší prakticky nic. Poněkud zklamání, musím říct. Matěj Soukup

Kovbojka33
28.04.2019

Moje první kniha od Rollinse. Poutavý příběh, děj a napětí.

Nevinná krev
Nevinná krev