Krvavé evangelium

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Zemětřesení v izraelské Masadě zabije stovky lidí a odhalí hrobku v srdci hory. Trio vyšetřovatelů – seržant Jordan Stone, vojenský forenzní expert, otec Rhun Korza, kněz z Vatikánu a doktorka Erin Grangerová, brilantní, ale rozčarovaná archeoložka – jsou vysláni, aby prozkoumali děsivý objev, podzemní chrám ukrývající ukřižované tělo mumifikované dívky. Ale po brutálním útoku na naleziště musí uprchnout a vypukne závod o to, aby vrátili, co bylo kdysi ukryto v sarkofágu hrobky: knihu napsanou prý vlastnoručně Ježíšem Kristem, která má obsahovat tajemství jeho božství. Avšak nepřítel, který jim je v patách, není jako ostatní, jde o moc prastarého zla, které ovládá vůdce s neúměrnými ambicemi a nevypočitatelnou lstivostí. V rozpadající se hrobce i v okázalých chrámech musí Erin se svými společníky bojovat s minulostí vedoucí tisíce let zpět do doby, kdy v temných koutech světa lovily nečisté stvůry, až k okamžiku, kdy Kristus přinesl svou zázračnou oběť, smlouvu o spasení pro ty, kdo by jinak byli na věky zavrženi. První vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177647/big_sangviniste-krvave-evangelium-tj2-177647.jpg 4.1414
Série:

Sangvinisté 1.


Žánr:
Horory, Romány, Fantasy

Vydáno: , BB art
Originální název:

The Blood Gospel, 2013


více info...
Nahrávám...

Komentáře (98)

Kniha Krvavé evangelium

Jiřina18
17.09.2022

Knížka se četla dobře. Děj krásně ubíhal, ale jenom těch různých potvor tam bylo až dost

lachtan77
03.06.2022

Tak tohle se mi líbilo. Mám rád takové fantasy příběhy zasazené do dnešní doby. Navíc když se podaří zaujmout dějem a napětím. Popravdě jsem to nečekal. Vše dokonale sedí, na fantasy žánr není nic úplně přehnané. Konec je otevřený, proto jdu na další dva díly :-)


Rihatama
31.05.2022

Evangelium psané Kristem svou vlastní krví... Rollins & spol. si zjevně potrpí na šokující témata i okolnosti. Zápletka i příběh jsou košaté a člověk musí dávat pozor, aby neztratil hlavní linku, která vede čtenáře v několika rovinách z Izraele, Německa, Ruska až do Svatopetrské baziliky ve Vatikánu a na samotný vrchol katolické církve. Sangvinisté jsou velmi zajímavý skorolidský druh, na rozdíl od těch dalších, a musím uznat, že tato fantastická upírština představující do detailu propracované, krvavé, napínavé dobrodružství, si mě zaháčkovala. Myslím, že rozeznávám pasáže z pera Rollinse a ty Cantrellové. Asi jediná vada na kráse je tak tento poněkud nesourodý příběh lavírující od temného, násilného dobrodružství po předlouhé milostné popisy. Nejspíš aby si kniha našla co nejširší okruh čtenářů. A když odhlédnu i od dalších drobných nevyjasněností (např. jak se kdo, kdy a kam nepozorovaně dostal), k Erin, Jordanovi a tajemnému knězi Rhunovi se vrátím :-).

karlosik4
27.04.2022

První kniha od autora a bez jakéhokoliv očekávání-trefa do černého (nebo krvavě červeného?) Dlouho me takto žadná kniha nechytla a téma svou originalosti a provázaností s Biblí nasazuje správnou atmosféru.

Kodetka
10.01.2022

Opět pan Rollins překvapil. Jedná se spíše o takové dobrodružně-historické fantasy, ale mě to prostě bavilo. Určitě vyhledám pokračování.

BaPe895
02.08.2021

Začàtek dobrý,ale pak to sklouzlo k béčkovými příběhům.

LenkaDv
03.05.2021

Ačkoli Jamese Rollinse mám moc ráda a přečetla jsem řadu jeho knih, tak u této jsem se nějak "nezačetla" a na své poměry jí četla dlouho. Přijde mi trochu překombinovaná a není to úplně to, na co jsem zvyklá. Asi sérii dočtu, když už jsem si jí zakoupila, ale Rollins umí rozhodně lepší knihy. Nevím jestli na to nemá vliv i to, že tato kniha má dalšího spoluautora.

weisbach
20.02.2021odpad!

Tak takto opravdu ne...

1